Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 112791 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #285 -: Януари 31, 2015, 06:14:51 pm »
Не е зле книжките да се препрочитат :) - точно си гледах, че тр СЛВ влиза в съвпад с нат Меркурий и реших да проверя, кога е било предния път, че да прадположа, какво евентуално ме очаква. При което заключих, че не е имало събития :) И когато все пак прочетох за този съвпад, всичко ми светна :) - наистина много важно нещо, с последващо влияние върху живота ми, се е случило тогава - в службата идва нова колежка, която ми става приятелка и ме запознава с хора, които променят живота ми, а и тя самата ми беше много близка. И всъщност с нея се запознаваме по време командировка, на път. :) Хич даже не е по Меркурий :)

Този път ще се опитам да внимавам повечко, защото Мерка е краен диспозитор в картата ми и в момента и прогресивния и дирекционния правят аспект към натала. А самия натален е директен диспозитор и на двата възела :)
« Последна редакция: Януари 31, 2015, 06:16:57 pm от Happy58 »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на възлите
« Отговор #286 -: Януари 31, 2015, 06:24:13 pm »
Покрай споделеното от Хепи - и аз срещнах колежка, с която сме на път да заформим приятелство. Имаме толкова общо, сякаш се познаваме от цяла вечност.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #287 -: Януари 31, 2015, 06:35:44 pm »
Покрай споделеното от Хепи - и аз срещнах колежка, с която сме на път да заформим приятелство. Имаме толкова общо, сякаш се познаваме от цяла вечност.

ами ти имаш възврат на възлите :) - но пък е в 2-8 дом ... иии в квадратура с прогр ти меркурий - трябва да внимаваш май с тази колежка ... или може би не ... не знам

и други интересни неща има из картата ти в момента :)
« Последна редакция: Януари 31, 2015, 06:37:22 pm от Happy58 »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на възлите
« Отговор #288 -: Март 29, 2015, 09:50:40 am »
ами ти имаш възврат на възлите :) - но пък е в 2-8 дом ... иии в квадратура с прогр ти меркурий - трябва да внимаваш май с тази колежка ... или може би не ... не знам

и други интересни неща има из картата ти в момента :)

Хепи, ОТНОВО излезе права!!! Толкова съм огорчена, че нямам думи. И не знам - в мен ли е грешката, илии????  :(
Малко извън темата, но в последно време започнах пак яко да страня от народа - гледам все с нещо друго да си уплътнявам времето, започнах и много да чета книги. Всичко, само и само да няма някой около мен!!!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #289 -: Март 29, 2015, 10:28:35 am »
Хепи, ОТНОВО излезе права!!! Толкова съм огорчена, че нямам думи. И не знам - в мен ли е грешката, илии????  :(
Малко извън темата, но в последно време започнах пак яко да страня от народа - гледам все с нещо друго да си уплътнявам времето, започнах и много да чета книги. Всичко, само и само да няма някой около мен!!!

Съжалявам, че така се е получило .... ще разгледам пак през седмицата, че нещо съм болна от вчера и ...  :d030: :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #290 -: Март 30, 2015, 09:02:07 am »
тр Марс ти е квадратирал У1 и У6 в 1д, ще ти мине бързо

тр СЛВ след градус ще съвпадне с моето Слънце във 2д, като в същото време ЮЛВ ще е на градус от Луната в 7д- офф, няма пълно щастие за родените на Пълнолуние

верно, че е там ... хем преди седмица го гледах и си мислех за него :) - то не е нещо особено, ама .. неприятно - явно вируса ме е хванал и мен - хрема, гърло ..

За твоя транзит - може би е добре, ако започнеш да се настройваш, че в крайна сметка ще трябва да дедеш своя дан на Луната, без да се ядосваш, недоволстваш и подобни на събитията и хората, които ги предизвикват. Просто ти трябва повече внимание и търпение по дома, управляван от Луната в натала и на този в прогресивната карта. При мен миналата година зимата беше в квадрат ... не че е лесно, но ти поне знаеш, как се тълкува това и можеш да се подготвиш и заредиш с търпение и смирение. А това ще ти помогне да получиш дара по СЛВ по-леко. Все пак това е Слънцето, не е за изпускане този момент. Поне за моите разбирания - влизаш във важен период.

Това е само споделяне, не е даване на акъл :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #291 -: Март 30, 2015, 01:32:08 pm »
Хепи, ОТНОВО излезе права!!! Толкова съм огорчена, че нямам думи. И не знам - в мен ли е грешката, илии????  :(
Малко извън темата, но в последно време започнах пак яко да страня от народа - гледам все с нещо друго да си уплътнявам времето, започнах и много да чета книги. Всичко, само и само да няма някой около мен!!!

Дали е грешка или не .... кой да каже :) - но, при този квадрат на прогр Мерк към нодалната ос, явно ти се дава дълъг период от време (докато трае аспекта) да разбереш някои неща за интегрирането на оста си и това става и влияе чрез приятели (а може би астрология)/11дом  - може би точно тази среща ти подава някаква информация за оста ....

В момента същия този прогр Меркурий се придвижва леко и е в точен квадрат с К3/К9 - предизвиква те за четене и учене, прогр Луна (която обсъждахте с акрукс) наближава 4 дом - усамотяването. А и тя като е и в Скорпион, това ще ти дойде добре :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #292 -: Март 30, 2015, 05:25:06 pm »
За твоя транзит - може би е добре, ако започнеш да се настройваш, че в крайна сметка ще трябва да дедеш своя дан на Луната, без да се ядосваш, недоволстваш и подобни на събитията и хората, които ги предизвикват. Просто ти трябва повече внимание и търпение по дома, управляван от Луната в натала и на този в прогресивната карта. При мен миналата година зимата беше в квадрат ... не че е лесно, но ти поне знаеш, как се тълкува това и можеш да се подготвиш и заредиш с търпение и смирение. А това ще ти помогне да получиш дара по СЛВ по-леко. Все пак това е Слънцето, не е за изпускане този момент. Поне за моите разбирания - влизаш във важен период.
Луната е У11 и като върна времето назад, когато тр нодална ос е била в тази позиция, тогава бях започнала работа на щанд с книги, в закрития пазар на града- не изкарвах много пари, но се сдобих с много приятелки в този период и се събирахме редовно на заведение след работа. В прогресивната карта Луната е У10 все още, след 2гр=2години, пр МС минава в лъв, ще прави тригон с пр Слънце стрелец във 2д  :celebrate:
« Последна редакция: Март 30, 2015, 05:26:45 pm от akruks »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на възлите
« Отговор #293 -: Март 30, 2015, 05:42:56 pm »
В момента същия този прогр Меркурий се придвижва леко и е в точен квадрат с К3/К9 - предизвиква те за четене и учене,


Добре, че съм си взела самоучителя по английски. Утре ще мина и през библиотеката. Благодаря ти много, Хепи!

 :38: :38: :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #294 -: Март 31, 2015, 09:42:56 am »
Луната е У11 и като върна времето назад, когато тр нодална ос е била в тази позиция, тогава бях започнала работа на щанд с книги, в закрития пазар на града- не изкарвах много пари, но се сдобих с много приятелки в този период и се събирахме редовно на заведение след работа. В прогресивната карта Луната е У10 все още, след 2гр=2години, пр МС минава в лъв, ще прави тригон с пр Слънце стрелец във 2д  :celebrate:

това дали е било при обратното положени - тр СЛВ в/у Луната, а ЮЛВ във 2 дом? На това прилича. Сега нали си обратно .... с парите едва ли ще имаш проблем, но просто обръщай внимание какво се случва по 11 и 10 дом, осъзнавай, че трудностите са нещо, което дължим, със смирение и готовност да даваш, грижи се за емоциите си и тогава ЮЛВ ще премине по-леко.
Явно, когато осъзнаваме, че все пак дължим нещо на този свят/Вселена, трудностите минават по-леко.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #295 -: Април 06, 2015, 01:03:41 pm »
това дали е било при обратното положени - тр СЛВ в/у Луната, а ЮЛВ във 2 дом? На това прилича. Сега нали си обратно .... с парите едва ли ще имаш проблем, но просто обръщай внимание какво се случва по 11 и 10 дом, осъзнавай, че трудностите са нещо, което дължим, със смирение и готовност да даваш, грижи се за емоциите си и тогава ЮЛВ ще премине по-леко.
Явно, когато осъзнаваме, че все пак дължим нещо на този свят/Вселена, трудностите минават по-леко.
Как да е обратното, след като написах, че тр нодална ос е била в същата позиция- през 96-та година СЛВ беше съвпад с моето Слънце във 2д така, както сега...
Останалото е  :ecomcity:
както си го написала, ще рече човек, че само съм вземала, без да давам и съм живяла наготово, а то е точно обратното- нали не си въобразяваш, че с Плутон на АС животът ми е сипвал розови листенца по пътя и съм се родила със сребърна лъжичка в устата?? Накратко не съм галеница на съдбата и ако човек сам си избира съдбата- минала съм се  :012: :012:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #296 -: Април 06, 2015, 04:23:27 pm »
Как да е обратното, след като написах, че тр нодална ос е била в същата позиция- през 96-та година СЛВ беше съвпад с моето Слънце във 2д така, както сега...
Останалото е  :ecomcity:
както си го написала, ще рече човек, че само съм вземала, без да давам и съм живяла наготово, а то е точно обратното- нали не си въобразяваш, че с Плутон на АС животът ми е сипвал розови листенца по пътя и съм се родила със сребърна лъжичка в устата?? Накратко не съм галеница на съдбата и ако човек сам си избира съдбата- минала съм се  :012: :012:

и какво пак накриво казах .... ок, няма повече да те притеснявам с мненията си ...

само да отбележа - във всеки един момент от живота ни тр ЮЛВ се намира някъде по картата ни и ние трябва да даваме - това е непрекъснат процес. В този ред на мисли, опитах просто да я дефинирам сферата.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Транзити на възлите
« Отговор #297 -: Август 17, 2015, 06:34:23 pm »
Някой има ли наблюдения как се отразява слв върху натална луна в 6 дом?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #298 -: Август 18, 2015, 12:34:37 pm »
Как гледате на транзитна нодална ос (в 1/7 дом - СЛВ в 7 дом) в квадрат с натално слънце в 10 дом? В този момент се случва и прогресивно новолуние.   След това СЛВ ще мине през К7  ::)
« Последна редакция: Август 18, 2015, 12:36:39 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #299 -: Август 18, 2015, 02:28:01 pm »
Някой има ли наблюдения как се отразява слв върху натална луна в 6 дом?

така зададен, въпроса предполага отговор от някой, който има поне Луна в 6ти дом (или е наблюдавал проявлението му) и в добавка обаче, трябва и наталните възли да са същите.

Нямащите такъв опит можем само да предполагаме теоретически :), ако дадеш и данни за наталните възли.