Астрология. Езотерика > Астрология

Транзитни решетки

<< < (2/3) > >>

Скорпионче:
Тр.Сатурн съвпад Луна(моя интерпретация :012: )
4д-3д

У6-У12

Трудната комуникация в  семейството(първи ред) се отразява и на комуникацията ми с околните,близките най вече(втори ред) и в резултат през този период се изолирах от околните.(трети ред)

Smarta:
Аз много ползвам транзитни решетки. За други хора ги правя да изглеждат така, тук няма да се покаже таблицата:


Аспект (съвпад)              Транзитна пл.       Рождена пл.       Рождена пл.    Рождена пл.   
Планета                                   Сатурн                 Марс                    Сатурн                Плутон
Рожден дом                            2 дом                 2 дом                     2 дом                   2 дом
Транзитен дом                      2 дом      
Планетата е у-л на дом:            5 дом (съУ6)         8 дом   (съУ3)        5 дом (съУ6)        3 дом

Тази тук е сложна, защото това е възврата на Сатурн, а той е част от стелиум във 2 дом. Искам да добавя и факта, че стелиумът и то самият Сатурн има точен квадрат към нодалната ос, както и към Венера У2, т.е. в долния ред също присъства 2 дом, но не мога да го изпиша и това в таблицата. Използвам изцяло методиката на Брейди.

По първия ред с домовете, това е сферата, от където тръгват събитията.
Вторият ред е мястото на действието.
Трети ред е отзвукът, където има резултати.

В случая, когато Сатурн навлезе във 2 дом, останах без работа и собствен доход. Когато достигна Марс, намерих добре платена и престижна работа, благодарение на 2-родомен въпрос, потърсиха ме заради доказаната ми лоялност. Работих докато стигна Плутон. Работата беше в медиите, т.е. още преди да достигне Плутон У3, транзитната планета е поела влиянието на енергиите на целия стелиум. Но 2 дом не е само пари, а и ценности, и аз напуснах поради такъв въпрос. И по този въпрос размишлявах много дълго след това, в крайна сметка ме промени като човек, сега няма да остана и 3 дни в такава ситуация. В крайна сметка пак останах без работа, вижте долния ред - 6 дом, какво е допустимо и какво не в работата, влиянието върху 5 дом беше много голямо, но не мога да го обясня, защото имам взаимна рецепция 2/5 дом и пак става дума за ценности, свързани с граници, любов, радост от живота, поемане на рискове и др., т.е. кое си струва и кое - не. В последствие това доведе до промяна в отношенията ми с роднини, в начина, по който общувам с другите (3 дом), а най-ценният урок, който мога да ползвам като обобщение, е че спрях да нося отговорност за чувствата на другите и напълно се освободих, направо приключи ера от живота ми - 8 дом. И пак останах без пари - 2 дом (квадрата към Венера У2). Квадратът към нодалната ос изигра ролята на това, че се разделих със схващания от миналото за сметка на нови от бъдещето.

По-късно ще пусна транзитна решетка с прогресии и дирекции заедно.

Yaya:
Аз също ги ползвам много. Тъндър и Смарта са обяснили подробно. На Тъндър е проста решетка, а на Смарта е сложната. Мисля, че вършат работа.

Papy:
Благодаря за разясненията, ще прочета внимателно

Само да вметна - ето така се слага подреден текст в таблица, няма очертания, но се запазва структурата, май при цитат може да се използва, като се замести текста "клетка 1" с този, който искате
Или използвайте бутончето за таблица в едитора
клетка 1клетка 2клетка 1клетка 2клетка 1клетка 2

kabala:
Много са полезни и преди време така започнах с транзитите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия