Автор Тема: Руни  (Прочетена 55108 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Руни
« Отговор #75 -: Април 09, 2014, 06:29:01 pm »
мдааа - и туй го има като вариант :)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Руни
« Отговор #76 -: Април 11, 2014, 08:41:37 am »
и аз чакам руни, избрах си от аметист. http://ecx.images-amazon.com/images/I/41OoxduSanL.jpg
обаче имам 2 въпроса - преди да почне да се гледа с тях, трябва ли някак да се зареждат, както кристалите?
и 2 пречистват ли се от време на време и ако да - как? с огън и вода не ми се струва подходящо

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Руни
« Отговор #77 -: Април 11, 2014, 04:59:24 pm »
Трябва някак да ги направиш "свои", Клер.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Руни
« Отговор #78 -: Април 13, 2014, 08:40:03 pm »
благодаря, ще потърся информация

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #79 -: Април 13, 2014, 11:01:06 pm »
Ако не искаш кръвави ритуали или няма да ги рисуваш сама, можеш да си ги присвоиш както се присвояват карти Таро - просто ги държиш нон-стоп с теб седмица-седмица и нещо да поемат от енергтията ти, от време на време ги вадиш и си ги гледаш и това е. А за пречистване - през вода не мисля, че ще им е проблем - течаща - когато усетиш, че е нужно. Би трябвало инкрустациите на символите да са достатъчно добре направени да не им стане нищо.  :)

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Руни
« Отговор #80 -: Април 14, 2014, 10:45:12 am »
кеназ об-ейваз-одал

на какво се дължи невървежа при Б.

тук ''виждам'',един  слаб човек,дори  самотен войн бих казала,който преповтаря грешки,а май са уроци.
бори се със миналото,не го е преживял,тежи му . подсъзнателно ли е?
май не умее да вижда,да преценя и да действа   :017: , и сякаш иска да получи даром,едва ли не са му длъжни.
но май си създава и конфликти  у дома,все нещо му е неудобно...  ::)
като съвет,обобщение ми се струва че трябва да смени поведение,и очаквания...  ::)
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #81 -: Април 14, 2014, 11:10:34 am »
Според мен човека има твърдо създадени някакви виждания, но толкова твърдо си вярва на тях, че няма възможността да види колко грешни са реално те.

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Руни
« Отговор #82 -: Април 14, 2014, 11:32:23 am »
 :38: да,тъндър кратко ясно и точно. благодаря ти.
към него съм била директна,и винаги съм казвала  в какво се изразяват грешките му,но не мога да му повлияя,знае си неговата,и само се оплаква след това...
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #83 -: Април 15, 2014, 04:09:29 pm »
Питам - поведението на Х на чужда енергийна намеса ли се дължи?  :017: Благодаря предварително. Който може да ми тегли, ще съм много благодарна.  :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #84 -: Април 15, 2014, 05:59:27 pm »
Питам - поведението на Х на чужда енергийна намеса ли се дължи?  :017: Благодаря предварително. Който може да ми тегли, ще съм много благодарна.  :)

Тъндъре,

изтеглих ВУНИО, а БЕРКАНА и обърнато РАИДО сами изпадаха от торбичката. Може и да е дето държа и с двете леви, а може и да не е хич случайно  :D. Хубави руни и според мен не е омагьосан пича, а просто си е такъв въртоглав :D :D :D. Не знам що реших, че е коч, а не коза  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Agena

  • Гост
Re: Руни
« Отговор #85 -: Април 15, 2014, 08:41:04 pm »
 За да усетиш руните истински и за да имаш действителен контакт с тях,преди да ги заредиш,а те се зареждат най-добре със собствена кръв,трябва да имаш посвещение или самопосвещение в руническия егрегор /защото в тази система може и да се самопосветиш/.Самопосвещението включва деветте шамански пътешествия с помощта на фулджията във всеки един от световете на Игдрасил,като те се посещават последователно и трябва да си тръгнеш от тях без страх,гняв или болка.Извършват се в определени дни и часове.След това вече може да се каже,че реално работиш с руни.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #86 -: Април 15, 2014, 08:42:26 pm »
За коч става въпрос, точно ти е казала интуицията. Иначе за любовна магия питах, с тия руни си е виновна тъпотията му, не някой друг.  :012: :012: :012: Много емоционални.  :012: Загубил е разсъдък леко. Тенк ю Вещер!

Агена, много интересна информация, има ли място в мрежата, където мога да почета повече по този въпрос?

Agena

  • Гост
Re: Руни
« Отговор #87 -: Април 15, 2014, 08:57:10 pm »
 Не,няма откъде да я прочетеш,евентуално би могла да търсиш в Асатру обществото на Запад.Практикува се от малък кръг хора.Същото като в Библията,която е доста метафорична-една част е за широкия кръг,който разбира буквално.Друга част е за по-тесен кръг,както в християнството,за висшия клир.Руните не са прости графични символи,всяка от тях е архетип.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #88 -: Април 15, 2014, 09:06:59 pm »
Да, погледнах им сайта сега. Нещо, обаче не съм фен на твърдите религиозни представи, но пък всеки си върви по собствения път. Чрез медитация, каквото съм правила върху руни не съм пробвала, но карти Таро, примерно, се усещат много нови нюанси на архетипа, който представят, така че предполагам и Руните така ще ми разкрият някоя друга тайна. А за ученето - ако сам не можеш да се научиш, специално за езотеричните познаия, не мисля, че някой друг може да те научи - това е въпрос повече на светоусещане, отколкото на друго.  ;)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #89 -: Април 15, 2014, 09:35:48 pm »
Ама какви са тия посвещения, то тайни ордени и прочие дивотии, па и религиозности разни.

Не ти ли идва отвътре, нищо не се получава ако ще и сто посвещения да получиш. Моите руни ги измих на течаща вода само и ги заредих с моята си енергия и толкова. Да се порежа та да изтече кръв нема как да стане - то боли бе  :d030:, освен ако не разчопля някоя комарска пъпка, но пък сега няма комари и нямам пъпки  :85: :85: :85:...


Много ясно, че руните са архетипи. Всичко в окултизма е архетип - астрологията/планетите, тарото, числата, руните и всичкото останало, че сега не се сещам.

Да не говорим, че всичкото архетип на куп е само проводник на личните знания и усещания. Целта не е цял живот да разчиташ на патерици за да "видиш" нещо, а да се научиш да виждаш "он лайн" без помощни средства.

Еееей както ме мързи да пиша, та ми разстройвате рахатлъка  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн