Автор Тема: Измами в особено крупни размери  (Прочетена 15556 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Измами в особено крупни размери
« -: Май 15, 2014, 01:13:52 pm »
Нека поговорим и за такива случаи, които периодично разтърсват медиите, не че на обществото много му пука.

Реших да пусна тема с това заглавие под впечатление от тази новина: http://www.vesti.bg/bulgaria/sad/bivsh-deputat-v-kontrabanda-na-cigari-za-milioni-6012121

Според вас какви указания трябва да търсим в хороскопа за склонност към участие в особено крупни измами и мошенически схеми?

Във въпросната статия става въпрос за фалшифициране на документи, създаване на дружество-фантом и, не на последно място, за контрабанда. В индийската астрология това може да се свърже с Раху – СЛВ.

Според мен там, където има големи мръсни пари, които за някои не миришат, и съмнителни печалби, би трябвало да са намесени Юпитер, Плутон и Лунни възли. Особено ако тази дейност се осъществява чрез някоя партийна схема. Може и някой специфично поставен Сатурн или Меркурий, който има склонност да е “всеяден“ и да не е особено прецизен в средствата, които подбира. Към всечко изброено може да добавим и напрегнат аспект Меркурий/Марс за хитринка и ловкост, но той по-скоро дава и тарикати на дребно, а при по-мащабно престъпно мислене би трябвало да има намесени Юпитер и Плутон, първият с негативен статус в хороскопа. При особено алчни и сребролюбиви хора съм виждала силен Юпитер в основната карта (раши), и дебилитиран, но по някакъв начин акцентиран в навамша.

Тук, разбира се, не говорим за моралната страна на въпроса, а за астрологични предпоставки.

Надявам се темата да ви е интересна и да се заформи дискусия.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #1 -: Май 15, 2014, 02:16:12 pm »
Ако искате, за инфо - нумерологично, Джон Кенеди и Обама - и двамата имат предизвикателство да отстоят на големите пари, да не се полакомят .... абе кармично имат урока на големите пари. Това спада към темата, която Лили засяга.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #2 -: Май 15, 2014, 02:21:48 pm »
Мдааа, трудно е да не близнеш от кацата с меда, ако ти се даде безпрепятствен достъп до нея. И за това трябва да си има предпоставки – да устоиш на изкушението. Докато други, които не са чак толкова близо до нея, правят всичко възможно, за да се доберат – такива случаи имах предвид.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #3 -: Май 15, 2014, 02:45:03 pm »
Влизам само за малко за жалост.

Ето ви един крупен измамник - http://www.astro.com/astro-databank/Madoff,_Bernie

На Джордан Белфорт часа на раждане не може да се намери.

Тук има още финансови измамници http://www.astro.com/astro-databank/Category:Passions_:_Criminal_Perpetrator_:_Thief/_Financial_crime

А относно американските президенти - http://www.vedicforum.com/birth-charts-case-studies/an-example-of-maha-pataka-yoga-and-guru-chandala-yoga/?PHPSESSID=75b594994ff7de23cc040a44d5933355

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #4 -: Май 15, 2014, 03:02:41 pm »

Ето ви един крупен измамник - http://www.astro.com/astro-databank/Madoff,_Bernie


Регулус изгрява на АС, а отсреща е Юпитер – в точен квадрат към Венера. Венера е в много силна позиция при него – намира се в собствен знак и в западната, и във ведическата карта. Освен това в джйотиш картата тя е в съвпад с Кету (и Марс) и в 10 дом от Лагна. Кету е съуправител на накшатрата, изгряваща на АС, същевременно има екзалтирал Лагнеш (Слънце) в 9 дом – на тоя късмет със сигурност не липсвал. Ретро Меркурий в съвпад с новолуние. В западната му карта ми прави впечатление слабият есенциално и почти неаспектиран Сатурн – единственият му мажорен аспект е с Марс, също малефик (знаковм секстил). Но се намира в един знак с ретро Меркурий, не знам дали в такъв случай ще се усети някакво влияние, във веди картата те са в различни знаци. Власт, статус и пари – това е основният лайтмотив в живота му. Както казах, Венера е много силно поставена в картата му, но е в съвпад с неблагоприятна звезда – Алциона, при това върху нодалната ос! Виждала съм Алциона да се изразява не особено благоприятно в женски карти, ако е в съвпад с Луна или Венера и някоя от двете планети управлява Асцендента, т.е. натива. Алциона дава не особено добра слава, такъв човек може да привлече някакъв скандал или да стане жертва на неблагоприятни обстоятелства, често и по своя вина, тъй като звездата се свързва със заблуда, с неправилна оценка на ситуацията... Това е главна звезда от Плеядите - Плачещите сестри, затова вероятно ще е по-неблагоприятна в женска карта, ако е свързана с важен сигнификатор. В мъжка карта може да донесе и неприятности по женска линия, разочарования в тази насока. Звездата може да даде високо обществено положение или стремеж към такова, може да се случи или по стечение на обстоятелствата в полза на натива, или, ако ценностната му система го позволява, да бъде постигнато на принципа "целта оправдава средствата".



« Последна редакция: Май 15, 2014, 03:04:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #5 -: Май 15, 2014, 03:04:14 pm »
Къде без класикът  :D .

Charles Ponzi



И още по темата http://astrologyincrime.com/tag/charles-ponzi/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #6 -: Май 15, 2014, 03:11:16 pm »
Интересно, и при двамата присъства мажорен аспект Меркурий/Юпитер. При втория има конфигурация Луна/Меркурий/Юпитер, при първия има квадрат Венера/Юпитер. И при двамата – съчетание на астро фактори в Телец, Лъв и Водолей. Странно, Скорпион не присъства – те залагат повече на сигурното, не са баш играчи. Още нещо - при двамата има ретро Меркурий в квадрат с Плутон.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 03:13:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #7 -: Май 15, 2014, 03:25:12 pm »
Ретро източен мерк в тригон към асц, те може да са си доста умни като хора, не съм им чела биото
Но иначе стандартно крупна измама свързвам с юпитер, венера, плутон и възли
Ама то често опира до търговия, така че без меркурий сигурно не става
Ха, може да замисля и аз измамна схема... :lol_hitting:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #8 -: Май 15, 2014, 03:37:06 pm »
За да се измисли такава схема, трябва и акъл, само с тарикатлък не става  ;D

При първия ми направи впечатление, че Меркурий е в доста интелигентна накшатра - Ашвини, ретрограден и в един знак с Луната, което може да даде гъвкав и комбинативен ум. Във веди картата попада в един знак и със Слънцето, но не е изгорен.

Във втората карта Меркурий е във Водолей, накшатра Дхаништха - тя дава и добри хуманитарни способности, но може да даде и материално ориентирано мислене, т.е. такива хора да се справят добре и с материалната страна на живота. Дхаништха повече се свързва с богатството и успеха, Ашвини - със силата на мисълта.  Единият е по-прагматичен, другият е по-комбинативен и творчески.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #9 -: Май 15, 2014, 05:21:59 pm »
А бе не му е тука мястото, ама понеже темата е такава, че да кажа. Говорих току що с майка ми тя ми каза, че имало нова схема за измами: получаваш смс "Спешно се обади на този номер (даден е някакъв номер там)" и като звъннеш и никой не вдигал обаче ти смъквали от сметката 100лв. Идея си нямам как става номера като не ти вдигат да те таксуват, но една комшийка 3 пъти изгоряла с това нещо...  ???
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #10 -: Май 15, 2014, 06:05:22 pm »
Освен умения ,ум и късмет -/Близнаци/Юпитер,се иска и огнена Луна тук ,нали трябва да ти "стиска",за да извършиш този акт . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #11 -: Май 15, 2014, 06:31:49 pm »
Бърни Мадоф от примера на Мирабела има тронова венера, но е под лъчите и в съвпад с Плеяди веднъж, второ-съвпад с ЮЛВ в знака на материалните притежания. Новолунен, луната екзалтирала ,но отива към изгаряне в дневната половина.
Меркурий, управляващ 2д е с квадрат плутон, тука требе власт-да се наложи с имане, не е умствено обаче. В овен търси себе си ретроназад, а плутон е в знак на притежания отново-рак.

Сега виждам, че Лила го споменава. ;)
 А иначе, Лили, това за наличие на лъв, телец...сигурно защото са свързани с алчност, съблазън при липса на морал, идеал...Скорпионът може би ще измами правителството :clap:, но при него има хм..душевен оргазъм, от това,че играе със силните на деня и взел контрола-психологически, властта.
Сега видях и за Плеяди-писали сте.... ;)
 $Monney and-or the power$
Плутон винаги участва-парите са концентриран израз на властта....
« Последна редакция: Май 17, 2014, 12:14:00 pm от enigma »

Happy58

  • Гост
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #12 -: Май 15, 2014, 07:22:08 pm »
Гледайки нумерологичните карти на тези хора, си задавам един такъв въпрос - ние хубаво ги наричаме измамници, ама те дали се възприемат така? За тях тази дейност е просто предизвикателство за печелене на пари и то със собствени сили. А факта, че някой бил излъган - ами да си опича акъла, затова му е даден. Не мисля, че в тези "мошеници" са имали за цел да излъжат - тяхната нагласа е да спечелят пари от предоставените условия.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #13 -: Май 15, 2014, 07:38:24 pm »
Гледайки нумерологичните карти на тези хора, си задавам един такъв въпрос - ние хубаво ги наричаме измамници, ама те дали се възприемат така? За тях тази дейност е просто предизвикателство за печелене на пари и то със собствени сили. А факта, че някой бил излъган - ами да си опича акъла, затова му е даден. Не мисля, че в тези "мошеници" са имали за цел да излъжат - тяхната нагласа е да спечелят пари от предоставените условия.
Ако не се възприемат така, нещо в начолото е сбъркано. Дали детството е важно и тук-възпитание, или е от маята на човека по рождение?
Предизвикателство-добре, но парите не са всичко.
Като спечелят пари-нека си купят щастие.
Не съм против парите, против колизията-духовно-материално съм, да се намери баланса....
« Последна редакция: Май 15, 2014, 07:56:21 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Измами в особено крупни размери
« Отговор #14 -: Май 15, 2014, 08:00:46 pm »
Цитат
Гледайки нумерологичните карти на тези хора, си задавам един такъв въпрос - ние хубаво ги наричаме измамници, ама те дали се възприемат така? За тях тази дейност е просто предизвикателство за печелене на пари и то със собствени сили. А факта, че някой бил излъган - ами да си опича акъла, затова му е даден. Не мисля, че в тези "мошеници" са имали за цел да излъжат - тяхната нагласа е да спечелят пари от предоставените условия.

Много "добра " игра ,Happy  :clap:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“