Автор Тема: Урок по астрология  (Прочетена 7541 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Урок по астрология
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2018, 03:31:09 pm »
всъщност виждам че по таблицата не само че тази съдбовна година за първи път ми е такава,но май и за единствен ,ето таблицата за моята година 1978 и това което е болд е метода който не е описан. 1978   1985   1990   1991   1993   1997   2005   2012   2017   2018   2020   2024   2032

това не ми е познато.

Happy58

  • Гост
Re: Урок по астрология
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2018, 03:36:58 pm »
Happy58 нали ти се занимаваше с нумерология също. В една книга -Нумерология на Александер ,е написано че има два начина за изчисляване на важни години. Според единия начин всичките ми важни години (доста са, поне 7 до сега) са били превратни и много тежки. Втория начин за изчисление не е описан и първата важна година в живота ми по този метод е сегашната 2018г. Та се чудех ти знаеш ли за два начина на изчисляване, метода който е описан е този - И така - вземете годината на вашето раждане, определете су¬мата на кръст и я прибавете към годината на раждането ви.
Например: Родени сте през 1965 г. Необходимо е да прибави¬те редуциран сбор на тази година. 1965 + 1+9 + 6 + 5= 1986 г. Тази година е съдбоносна за човек, роден през 1965 г. За да по¬лучим втора съдбоносна година, необходимо е да се прибави към 1986 година редуциран сбор на същата година. 1986   + 1  + 9 + 8  + 6 = 201. Тази операция можете да извършвате безкрайно много пъти.
И мислиш ли ,че след като по този метод годините са били тежки,дали пък по другия да са хубави :) нали знаеш, надеждата крепи човека

Да, с нумерология се занимавам. Изследвала съм методите за така наречените съдбовни години, но статистиката не го потвърди и съм го оставила - използвам само това, което работи в поне 95%.
Този начин ми е известен. За това, как точно ще се прояви въпросната година, зависи от цялата нумерологична карта - основни цифри, периоди.
При теб е нормално да са тежки, докато не научиш "смирение" - имаш ЖП11, а си родена на 19 - тежка цифра за жени. Мисля, че в темата за нумерология съм писала нещо по тези теми - за ЖП11 със сигурност, защото той е много изискващ, без "право на помилване".
Тук има дама с такива цифри като твоите, на която съм обяснявала - ако тя желае, ще ти разкаже :). за твой късмет, теб те съпровожда поне някакъв вид късмет - спасяват те в тежки моменти, но пък нямаш поправителни :).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Урок по астрология
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2018, 03:48:05 pm »
Аз съм дамата с 19 и ПЖ 11-важното е да ти весело и да  не гледаш фаталистично на живота- аз го правя. Иначе, каквото дойде го карам с "дебелата си глава", но си имаме бонус- харизма, чар и привличаме възможности. Сами сме си и дявола, и бога. Да, трудно е за жена, защото го играем мъж и ни пречи глупавата гордост и силен дух, свободния избор, който реално не е  всъщност толкова свободен, ха, ха- влакът (ни) си върви по определената жп линия от т. А до т.Б.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Урок по астрология
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2018, 03:56:58 pm »
Здравейте съфорумци,
 Не веднъж съм казвала,че я обичам и същевременно астрологията ми е непонятна, над 15 г чета и нищо,книги на Линда Гудман и на кой ли не не четох,във форуми,в безброй интернет страници,но ц, всичко ми се изпарява от главата и има нещо хаотично в нея ,което може би ми пречи да я схвана. Много харесвам интерпретациите на Хули Леонис, мисля,че доста ги разбира нещата този човек. Та от него бях чула,че Сатурн води със себе си събития, Юпитер променя енергетиката.А какво правят другите планети? Знам им значенията,знам и домовете, знам и аспектите ,използвам зет 7, но до там.Гледам спектите и нищо.Например транзитен Нептун в квадрат с Сатурн, какво трябва да значи, Предполагам Нептуна нещо предизвиква Сатурна ми, ама не мога да си го преведа. Има ли някой желаещ сред вас ,който да ми обясни като на олигофрен как да си тълкувам хороскопа.Разбирам прекрасно че това не е детска книжка,че да ми я разкажете,но може би ако някой ми каже, първо гледай това,после онова, Нептуна прави това,Марса онова. Предполагам и на други ще е полезна,а и току виж спести теми от невежи като мен. Благодаря ви.

Ще ти споделя моето мнение по въпроса - всеки човек е уникален, приема и обработва информацията по свой си начин. Но е хубаво да знае и за какво му е тази информация - какво ще прави с нея. Според мен, щом астрологията е почукала на вратата ти, е добре да си изясниш, защо - за да знаеш, че съществува, да ѝ повярваш и да се довериш на астролог? Или за да придобиеш повече знание за собствено ползване? Или защото с нея ще можеш да си общуваш във форум? Или ще отидеш по-далеч - чрез форум, курс или нещо друго да я изучиш? Всеки има собствен начин и цел да обработи това, което идва в живота му.
Няма как в един форум някой да ти даде рецепта - това е толкова необятна наука, че прасто няма физическа възможност за това. Звучи егоистично да искаш такова нещо (не се засягай).

Изхождайки от картите ти - астро+цифри - тази наука влиза в живота ти, за да разбереш, накъде е пътя ти, какво да направиш, за да си в правилната посока. За тази цел от твоя страна се иска работа .... много работа, упоритост - имаш 11дом+Сатурн в дева, Козирог в 3 дом.
Чисто практически - задаваш въпрос "откъде да започна" - взимаш 1-2 книжки, повечето са в нета (форума), сядаш и започваш да учиш, да повтаряш едно и също, докато го запомниш. Ако нещо не ти е ясно, питаш - но по малко и на стъпки. После преминаваш нататък. Докато намериш отговора на въпросите си. Това е процес, не следствие.

Ти какво правиш - 19 + Нептун/Слънце в Стрелец - искаш всичко веднага, сега, в цялостен мащаб, по твоите мерки, и ако не стане, се усещаш/чувстваш жертва. В чисто житейски план (извън ученето на астрология) - чувстваш се недооценена и недостатъчно възнаградена.

Самата тема епотвърждава това - дайте ми рецептата и между другото ми анализирайте транзита ... :) :)

Та като цяло, просто се вземи в ръце, седни си на дупето и смирено си свърши работата. А, и между другото - със сигурност имаш нещо като интуиция, която ти подсказва, но ти определено ѝ се дърпаш и не ѝ се доверяваш. Използвай я, за да ти покаже правилната книга, правилния курс, правилния човек във форума ..... правилната дата за нещо, което искаш да направиш.

Чисто астрологично - от 15г Плутон ти е нагазил 3 дом - няма оттърване от ученето - е, не че няма, ама другия вариант едва ли ще е по-приятен или лесен. :)

Happy58

  • Гост
Re: Урок по астрология
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2018, 03:58:32 pm »
Аз съм дамата с 19 и ПЖ 11-важното е да ти весело и да  не гледаш фаталистично на живота- аз го правя. Иначе, каквото дойде го карам с "дебелата си глава", но си имаме бонус- харизма, чар и привличаме възможности. Сами сме си и дявола, и бога. Да, трудно е за жена, защото го играем мъж и ни пречи глупавата гордост и силен дух, свободния избор, който реално не е  всъщност толкова свободен, ха, ха- влакът (ни) си върви по определената жп линия от т. А до т.Б.  :)

това удебеленото не са мои думи, да уточня :)

Happy58

  • Гост
Re: Урок по астрология
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2018, 04:14:59 pm »
на 3 март заминавам за Рим и точно същия ден е точния аспект Нептун опозиция Сатурн, кво да очаквам, среща с св Петър ли или прсто заблуда или може би провал в пътуването?



За 3 март ти си се вторачила в опозицията на Нептун към Сатурн и не виждаш нищо друго. А те всички действат заедно

- Плутон тригон СЛВ
- тр нодална ос квадрат венера, У1, 8 в 1 дом
- Нептун е съвпад със Слънцето и така прави опозицията
- Уран от 7 дом, У4, тригон Слънце У10 в 3 дом - и двата знака са интерсептирани
- Сатурн точен, ама точен, тригон към себе си
- Юпитер У3 спира стационарен на К2
- Марс точен квадрат нодална ос

А защо си се концентрирала в Нептун? :) - защото той ти е в съвпад със Слънцето и заедно правят квадрат към нодалната ос, което ги прави изключително важни за теб. В деня на пътуването са заедно в опозиция.

Накратко - внимавай да не бъдеш заблудена от друг човек за нещо, касаещо деца/семейство/емоции, което е започнало пролетта и което в крайна сметка може да ти струва пари. Ако нещо такова се случи, не създавай драма - преклони глава, плати парите, кажи си "щом така трябва, така да е" и опитай да разбереш, откъде е дошъл проблема. Но не скачай на борба :), за да не се превърнеш в жертва.
Имаш за задача да превърнеш Нептун от заблуда във вяра (общо казано).

Ако е прекалено дълго и наставническо, сори - така мога, така го казвам :). А ако е странно - е, това е моя начин :).

В крайна сметка е важно, какво ти ще си вземеш от него :)

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Урок по астрология
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2018, 04:27:57 pm »
Благодаря и на двете ви. Мда горе долу така стоят нещата, искам всичко веднага,и не, когато нещо не стане,не се чувствам жертва,а се отказвам защото преценявам,че ни си заслужава усилията.Постоянство и упритост са две думи абсолютно нетичпични за мен.Почвам с захам нещо и след 3 дни вече не ме интересува, докарвам до край неща които са важни само. Май по точно ще си потърся астролог,ама и те какви цени обаждат .... един ми искаше 560 долара за годишен хороскоп, друг 240 лв и то по скаип а не написан в някакъв формат примерно.  :'( освен да ви питам вас какви са ви тарифите и така, защото толкова години да имаш интерес и нищо да не ти влезе в главата за мен означава по точно,че не ми е дадено да го науча.Иначе все пък щях да мога да си погледна картата и да кажа хм да ..... това,онова,затова, пък то...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Урок по астрология
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2018, 04:29:39 pm »
Хепи, всички думи са си мои, аз така си разчитам заложеното и съм открила начина, който най ми импонира, Всяка окултна информация е само показалец за мен, аз си определям какво и как да взема от същата и начина на сбъдване, това съдържа коментара ми. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Урок по астрология
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2018, 04:31:08 pm »
Esses, доколкото си спомням, твоята карта вече сме я бистрили във форума, и на твоето секцио, и на твоето първо дете /проблемен характкер/. Какво още искаш да ти се тълкува, нещо конкретно ли?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Урок по астрология
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2018, 04:33:07 pm »
И питаш защо съм се вторачила в Нептун и си даваш отговор де,но все така става, затова не я разбирам,все гледам в грешната посока когато се опитвам да интерпертирам картата си, с две думи просто не разбирам

Happy58

  • Гост
Re: Урок по астрология
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2018, 04:33:20 pm »
Хепи, всички думи са си мои, аз така си разчитам заложеното и съм открила начина, който най ми импонира, Всяка окултна информация е само показалец за мен, аз си определям какво и как да взема от същата и начина на сбъдване, това съдържа коментара ми. :)

да, знам, затова направих коментара .... но го пишеш в отговор на мое изказване, по повод конкретни неща, към които насочвам.

за Есес - ето това е 19 :) - иска да подчини 11 на себе си, а не то да се подчини на 11 :)

Happy58

  • Гост
Re: Урок по астрология
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2018, 04:34:56 pm »
И питаш защо съм се вторачила в Нептун и си даваш отговор де,но все така става, затова не я разбирам,все гледам в грешната посока когато се опитвам да интерпертирам картата си, с две думи просто не разбирам

не, не те питам, защото знам защо :)

твоя път е да упражняваш - за каквото и да става въпрос .... упражнение, систематично. Нищо не идва лесно - нали това е смисълът на живота .... то ако всичко си го можехме, ехеееейй

и много добре те разбирам, защото аз също имам такава планета .... и не е лесно, бога ми :) .... но поне се опитвам :)

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Урок по астрология
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2018, 04:37:54 pm »
Лила, искаше ми се да можех сама да си тълкувам и щях наравно с вас да обсъждам темите,а не да не разбирам какво пишете. Като казвам,че се интересувам не лъжа, постоянно си гледам картата и се опитвам да си обяснявам разни събития ,а когато изпадна в задънена улица, демек нещо ми е надвиснало над главата, гледам картата и не разбирам ви питам вас. Разбира се ако ви натоварвам и не ви се занимава с мен,просто не го правете.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Урок по астрология
« Отговор #28 -: Февруари 10, 2018, 04:41:48 pm »
Esses, в крайна сметка не е нужно да ставаш астролог. Достатъчно е да четеш, да ти е интересно.
Много хора четат астрология и се занимават от години, но реално астролози не стават. И това също е драснато в хороскопа.
Обаче все пак някакъв интерес трябва да е заложен, защото множество хора въобще не се сещат и интересът не стига по-далеч от тъй наречените зодии. Това, че някой спряга астрологията, не го прави астролог все още. Астрологията е път, призвание. Не е само четене и интерес.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Урок по астрология
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2018, 04:50:52 pm »
да, знам, затова направих коментара .... но го пишеш в отговор на мое изказване, по повод конкретни неща, към които насочвам.

за Есес - ето това е 19 :) - иска да подчини 11 на себе си, а не то да се подчини на 11 :)

Есес, нямам тройчици в матрицата, липсва въображение, тя изявява 2/11. Не всеки може да върви по 11-ката, нали, иска се хем хъс, хем, смирение. Затова винаги казвам , че не всеки го може, а моженето те обрича на самота и ако нямаш 9-ки, ти е трудно с тази самота. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“