Автор Тема: Руни  (Прочетена 55667 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #90 -: Април 15, 2014, 09:38:48 pm »
с тия руни си е виновна тъпотията му, не някой друг.  :012: :012: :012:

Абе щях да напиша, че с тия руни ми се види много олигофренясал, ама се сдържах и написах въртоглав, че по-меко звучи, та да не ме метне Папи заради неприличности  :012: :012: :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Agena

  • Гост
Re: Руни
« Отговор #91 -: Април 15, 2014, 09:39:39 pm »
 Отдавна вече не ползвам руните за гадателски практики,предпочитам галдрставите и рунетейните с цел въздействие.За гадание ползвам друго,но предимно ме води интуицията.Какво е светоусещането?Винаги,четейки нещо,трябва да имаме наум кой го е писал,в каква епоха е писано,какво е било светоусещането на хората тогава,което предполага,специално в езотериката,не само познания на основните принципи,но така също и обща култура по история,семиотика и др.дисциплини.Нашето светоусещане е едно,на викинг от 8 век е друго,на равин от 15 век е друго и така нататък.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Руни
« Отговор #92 -: Април 15, 2014, 09:42:49 pm »
Тука малко инструкции :)
Нордическото световно дърво

от Odysseus


Игдрасил е нордическото дърво на живота,подобно на това на еврейската кабала,Халупа дървото в шумерската магия,което пък е сходно с това на славяните,прабългарите и келтите.Това е система за изследване на Вселената и движищите я сили,както и на дълбоките нива на душата.



Игдрасил има девет нива , Вселената според вярванията на викингите се е състояла от девет свята , без да броим Гинунгагап , състоянието на първичен хаос , където няма нищо друго освен огън и лед.Te представлявали два отделни свята-Нифелхейм , където било царството на Леда и Муспелхейм-царството на Огъня.Муспелхейм бил обитаван от Великаните на Огъня , там било тихо и топло , те само там можели да просъществуват,за разлика от Нифелхейм , където студът бил така жесток,че замръзявал всичко,което попаднело там.В Нифелхейм имало могъщи извори на води,които никога не пресъхвали,но пък се превръщали в лед и така докато Нифелхейм не се разрастнал дотам,че стигнал Царството на Огъня Муспелхейм и накрая Огъня вдъхнал живот на Леда.И така се появило първото живо създание на този свят-Имир , много близък до Тиамат в шумерската митология.Според някои историци , Имир е бил владетел ,много жесток , деспотичен ,когото Один побеждава.



Царството на Вечният огън-Муспелхейм



 

Царството на Вечният Лед на Нифелхейм.Името на този свят буквално означава "Домът на Мъглите"От тук идва и името на легендарният нордически кралски род -"нибелунги".Той се пази от Модгуд , който стои още в началото на Нифелхейм на един огромен мост Гфалабру.
 

От Огъня и Леда се родил втори Великан-Бури,който взел за жена исполинката Беслу и от тях се родили тримата велики Богове в нордическата митология-Один,Вили и Ве(много близко до Шива,Вишну и Брама в хиндуизма).

 

 

 

тримата братя Один,Вили и Ве

 

и трите им хиндуистки съответствия Брахман,Вишну,Шива


Имир царувал дълго над така появилия се свят и бил жесток владетел,но тиранията му не се харесвала на тримата братя-Богове и те възстанали срещу Имир и го убили.Один го разкъсал на части и от тялото му направил Земята,която била като плосък къс земя насред Световното море,което Один създал от кръвта на Имир.От мозъка му направили облаците,от зъбите-камъните,от костите-дърветата и планините. Има сходство с историята с Никофоровата кратуна , нали :)

 

Жестокият Великан Имир

 

Във всеки ъгъл на света имало по един рог,а във всеки рог-по един вятър.Северният вятър се наричал Норди,Южният-Судри,Западният-Вестри,а Източният-Аустри.Около земята една огромна змия се увила,захапала опашката си.Нейното име било Йормунгандр.А самият свят,Земята се наричала Митгард,което буквално ще рече Средна Земя-добре позната от романите на Толкин.

 

 

 

Митгард-нашият свят

 

Накрая боговете създали звездите от искрите на Муспелхейм и оставало да населят света-тогава Один и Боговете,що го съпътствували ,намерили начин как да създадат хората от един ясен и елха,които растяли на брега на Морето.От ясена създали мъжете,а от елхата-жените.

И накрая били създадени световете на елфите,тъмните елфи и всички други същества,изпълвали света.

 

 

 

Сварталхейм/Шварцалфенхайм -светът на тъмните елфи.Тук пребивават и гномите,които неуморно копаят земята и трупат съкровища

 

 

 

Елфхайм-светът на  светлите елфи.За него много пише и Толкин-неговата идея за елфите е взаимствана от нордическата митология.Понякога известен като Льосфелхайм

 

 Но Боговете станали толкова много,че се наложило да ги разделят в два отделни свята-Асгард и Ванхейм.

 



 

 Aсгард-домът на Асите

 

 

Ванхайм-Домът на Боговете Вани



 

Хелхайм-обиталището на мъртвите.

Първият и основен свят от Игдрасил се нарича Хел.Той е обиталище на мъртвите,нещо като царството на Сенките в гръцката митология.Това е свят,който почти изцяло прилича на нашия,само че там няма развитие,движение,там всичко е замряло,циклещо на едно място,затворено в себе си.Там не влиза никаква светлина.Негов пазител е великанката Хел,дъщеря на Локи.Едно огромно куче на име Гарм пази денонощно входът към Царството на Смъртта.Братята на Хел са вълкът Фенрир и змията Йормундганд,които изиграват своята ужасна роля по време на Рагнарьок.Корените на самият Игдрасил са дълбоко в Хел и дори попиват в реката Гьол(нордическият вариант на Стикс,само че е почти замръзнала).Денонощно една змия яде корените на Игдрасил,но те са мощни и израстват отново.Колкото и ужасно да е това място,там е събрано всичкото познание на Вселената.Никой ,който е влязъл в този свят не може да излезе без помощта на Предците ,затова ,когато предприемате шаманско пътуване е добре да призовете някой ваш починал близък ,който да ви подкрепи в това начинание - особено ако е бил свързан с магията и окултизма( такива души обикновено след смъртта попадат в света на светлите елфи - Елфхайм) или пък ако е имал общо с войнските професии. Душите на умрелите във битка отиват при Один в Асгард, но за това по-късно.

Там Один е потърсил своето велико посвещение,с което е получил Откровението на Руните.

 

 

За девет нощи страдал той ужасно,без да получи нито хляб,нито медовина,пронизан от собственото си копие.

След време Один посетил светът на Великаните-Йотунхейм.Това е място коварно,защото тези великани ,които го обитават са зли , лицемерни и измамни.

Там той срещнал един великан-Мимир ,който пазил кладенецът на Мъдростта.Който пиел от него , придобивал невероятни познания и способност да вижда всичко...но на определена жестока цена.Один пожертвал едното си око за да придобие тази мъдрост. Все пак , мъдрият вижда с едно око много повече ,отколкото глупакът с две.

 

Йотунхейм-светът на Йотуните

 

Съществува и светът на Огнените великани ,чийто "шеф" е великанът Сурт.

Асгард е светът на Асите,където властва Один,бащата на Боговете и Хората и Фрея-Великата Богиня-Майка,нищо че Тя е от рода на Ваните.Фрея и Один са били много близки,от Фрея Один е научил Зейдр.Тук се намира крайната "спирка" от пътуването,тук е Свещеният Граал,изворът на Медовината,която дарява безсмъртие и знание...която е "мит,магия и поезия".Отключва се с руната Ансуз,следвана от Тир и Одала.Асгард се е състоял от по-малки нива :

 

Залата на Один                               Бащата на Всичко

 

Фрея                                              Великата Майка

 

Галдсхимир                                     Храмът на Боговете

 

Винголф                                         Храмът на Богините

 

Хилдскалф                                     Специално място,където                                                             Один е можел да види целия                                                     свят

 

Идаволир                                        Митично място, където                                                               душата е можела да                                                                   почерпи знания ,опит и така                                                       да се подготви за                                                                     следващата си инкарнация

 

 

                   

 

Байфрост                                        Леден мост във формата на                                                              небесна дъга,пазен от                                                                      Хеймдал.Свързва                                                             Асгард с  Митгард.                                                 

Как да организирате своето магическо пътуване из Деветте Свята и да получите нордическото посвещение.

 1. Направете инвокация на Один и заявете вашите намерения пред Бащата на Всичко ,че искате да  следвате Неговият път ,да преминете през същите изпитания и да придобиете мъдростта на Руните.

2. Осигурете си нужните защити и покровителство от вашите починали близки и предци. Ако все пак нямате на кого да се доверите, може да се свържете с някой от царството на Елфите и Феите .

3.Спазвайте схемата ,дадена в началото на този пост. Започнете с Хел ,след това Нифелхейм , Сварталхейм ,Йотунхейм ,Митгард и т.н. Над всеки един от световете са дадени руните ,с които се отваря и момента от денонощието. Някои може да ги отворите по всяко време ,други- не. Причината е ,че световете се движат и само в определени моменти достигат Митгард.

4. Отварянето на портала към съответният свят става със заемането на съответната руническа стадха на всяка една от трите руни и техните галдори.

5. Добре ,отворили сте портала ,влизате вътре и гледате къде какво става. Вашата задача е да откриете своят енергиен двойник във всеки един от световете и да го интегрирате. Това е типично за шаманизмът - шаманът търси частите от своята изгубена душа ,пътувайки из световете.

Вие изграждате така себе си ,като целта е да бъдете цялостни. Това е своего рода алхимично посвещение. Игдрасил отговаря почти 1:1 със седемте етапа на западната алхимия със нейните седем стадия на алхимична трансформация.При успех с тези операции, вие ще постигнете Граалът с Медовината и ще станете сам Один.

6.Помнете ,че това пътуване не е никак леко и безопасно. Ще попадате на всякакви врагове ,с които ще трябва да се преборите ,на капани (веднъж бях заключен в Хел и трябваше част от мен да си отиде за да изляза). Пък също така и да намерите доста полезни неща.

7.Обърнете особено внимание на Йотунхейм и кладенеца на Мимир. Не, няма опасност да ви се наложи да ослепеете и да ходите с превръзка на окото, просто жертвате част от себе си, част от арсенала на лявото мозъчно полукълбо ,който блокира интуицията.Ако чувствате ,че не сте достатъчно силни ,призовете и помощта на Один при срещата си с ледените великани. Те са достатъчно лъжливи ,коварни и подли.

8. Един от най-важните пазители,за които забравих да кажа по-горе е животното -пазител ,т.нар Фулджия.Има класически шамански практики за откриването му- като си представите ,че влизате в дълбока дупка в гора и го търсите под земята. Но в клана има достатъчно добри материали по темата.

9.Когато приключите пътуването ,надявам се искрено да е успешно ,вие вече ще сте свързани със силата на руните и те ще са във вас. Казват ,че непосветените работейки с руните , преживяват доста тежко всяка магия, направена с тях ,защото се връщат за още жертва и кръв. Но след инициацията няма да е така.

Нека Один ви закриля и води!

Източник

Agena

  • Гост
Re: Руни
« Отговор #93 -: Април 15, 2014, 09:43:30 pm »
 Има и такива практики,които ти помагат да виждаш он-лайн и без помощни средства,също и в рунологията-постигат се с помощта на сейдр.

Agena

  • Гост
Re: Руни
« Отговор #94 -: Април 15, 2014, 09:46:08 pm »
 Папи,това от Колорс оф Маджик ли е взето,защото там има и много мои разработки.Адмирации към Одисеус,има действително задълбочени познания в тази сфера.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #95 -: Април 15, 2014, 09:47:52 pm »
Мерси, Папи, бях го забравила този сайт, може да изнамеря и други полезни неща от него.  :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #96 -: Април 15, 2014, 09:49:03 pm »
Отдавна вече не ползвам руните за гадателски практики,предпочитам галдрставите и рунетейните с цел въздействие.За гадание ползвам друго,но предимно ме води интуицията.Какво е светоусещането?Винаги,четейки нещо,трябва да имаме наум кой го е писал,в каква епоха е писано,какво е било светоусещането на хората тогава,което предполага,специално в езотериката,не само познания на основните принципи,но така също и обща култура по история,семиотика и др.дисциплини.Нашето светоусещане е едно,на викинг от 8 век е друго,на равин от 15 век е друго и така нататък.


Точно! Защото писанията са писани от преди абитуриентската на Хитлер и в момента не са миродавни. Основните принципи са едни и същи, но преразказани по различен начин. И какво значи обща култура - да четеш за разни богове, които са били просто извънземни с една камара комплекси за малоценност. Ми тцъ - не ми е по вкуса. Сега що не се пръкват богове - щот няма кой да им ходи по акълите, а преди е било пренаселено от тях.


Забавни са ми методите за гадаене, но чрез тях изпитвам себе си и възможностите си.





Папи,

Старгейт е много интересен в това отношение. Всичко за скандинавските богове си го имаше в сериала, а асгардите са малките сиви човечета  :D :D :D. Пък и Тор гледах наскоро  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Руни
« Отговор #97 -: Април 15, 2014, 09:52:36 pm »
Папи,това от Колорс оф Маджик ли е взето,защото там има и много мои разработки

Да, отдолу съм посочила с линк източникът кой е

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #98 -: Април 15, 2014, 09:55:32 pm »
Вещер, не забравяй, че от всичкото богове най-накрая асите се оказаха най-милите и най-малко комплексираните, може да има истина и по принцип.  :d030:

Agena

  • Гост
Re: Руни
« Отговор #99 -: Април 15, 2014, 09:56:28 pm »
 Митовете са полезни,защото от тях се извличат архетипите-културното несъзнавано от най-дълбоките архаични пластове,а може би съзнавано и изгубено.Те представляват модели  на света.

Edit:wind-без нападки
« Последна редакция: Април 15, 2014, 10:29:26 pm от wind »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Руни
« Отговор #100 -: Април 16, 2014, 10:18:09 am »
Вещичка,отново се нареждам за руни. :57:

Въпросът ми е как да преодолея това,което ме дразни и често възпрепятства близостта ми с околните?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #101 -: Април 16, 2014, 01:01:16 pm »
Вещичка,отново се нареждам за руни. :57:

Въпросът ми е как да преодолея това,което ме дразни и често възпрепятства близостта ми с околните?

БЕРКАНА обърната, Отала, ЙЕРА

Чертите на характера ти възпрепятстват растежа ти. Времето на промяната - изхвърли старата кожа и прекрати преживените отношения. Понякога за да спечелиш трябва да се разделиш с нещо друго. Неочаквани обрати, конфликти, дисхармония с природата.


От цялата работа виждам едно: ако ти решиш да тръгнеш срещу себе си за да си добре с другите, то ще изпаднеш в дисхармония с ВА. Не е препоръчително. Ако пък решиш да се промениш, то ще си добре с другите. Въпрос на избор  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Agena

  • Гост
Re: Руни
« Отговор #102 -: Април 17, 2014, 02:14:58 am »
 Даденият по-горе рунескрипт за защита се използва за кратко време,ако има опасност от енергийна атака,макар че няма атака,която да не може да бъде неутрализирана и няма защита,която да не може да бъде пробита.Начертава се върху тялото,а не се носи на герданчета.Чертае се с червено на лявата гърда,но не бива да се държи повече от ден,защото докато в началото ти черпиш от енергията на руните,в един момент те започват да смучат от твоята енергия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Руни
« Отговор #103 -: Април 17, 2014, 04:40:33 am »
Мерси, Агена, имаш предвид този, нали

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #104 -: Април 17, 2014, 08:39:22 am »
Странно, това беше мястото, на което интуитивно вчера щях да го изпиша , защото нямах на какво друго. Още по-странно беше, когато се събудих сутринта с някакво, като странно съобщение, оставено в главата, "Финалът на годината да ми донесе фаталната .... " нещо си. Предполагам някой се е опитвал да ме кълне до смърт. И сега не му се е получило.  :57: Не че съжалявам за него, де, но интересно, явно интуитивно съм се насочила.

Иначе не съм и допускала че е възможно да теглят енергия от друго място, освен от теб самия, но в интерес на истината, в някакво умерени количества, нямам против това, аз генерирам доста енергия и прага ми е доста висок. Така че фокус на собствената ти енергия към дадено нещо, не виждам защо да е зле.