Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 177631 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1035 -: Май 27, 2023, 06:40:58 pm »
Това не беше много астрологично, в смисъл и в стил на Рени, щом на твоята позната й се е паднало по натал никой да не я помни, значи така е трябвало да стане, било й е писано. Даже кармичните астролози биха скокнали с напомнянето, че сами сме си били избирали натала. Ама кой къде е зяпал като е избирал, не уточняват.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1036 -: Май 27, 2023, 07:02:52 pm »
Люба,исках да споделя моите мисли и на баба Пена страстите,може би и обратното.
Астрологично сега поглеждам,транзитен Юпитер квадрат нат.Меркурий,транзитен Марс квадрат нат.Юпитер.
Колкото до кармата,аз вярвам и подкрепям тезата за преражданията.Буда е видял всичките си животи,за Исус не знам,може би и той,защото казва:"Враговете ни са нашите близки."Прераждаме се,за да се обичаме с хората,които сме наранили в минали животи,сега са най-скъпите ни и близки същества.И когато нямаме и един враг на тази земя,на никой не сме завидели,никой не сме окрали,убили,излъгали....тогава спира процеса на прераждане тук и сега.Колко могат да са това?!Буда и Исус.Това е моята нагласа за живота и нещата от живота.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1037 -: Май 27, 2023, 08:07:48 pm »
Аз мога да завърша така, нямам мъж и деца, вече и малко приятели.Но нали съм умряла,няма никакво значение  кой какво мисли или помни за мен.Може би дори е по-добре ,защото няма да причиня голяма мъка на някой. Дано съм се справила с кармичния план график.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1038 -: Май 28, 2023, 10:35:01 am »
Ребека,да,всеки си има приоритети в живота и определено виждане.Моята позната се измъчваше,че е сама и няма семейство.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1039 -: Май 31, 2023, 11:08:50 pm »
Веско, какво стана с инфаркта ти,жив ли си? Пусни песен за юбилея, да разберем ,че си добре?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1040 -: Август 10, 2023, 08:46:57 am »
За Вежди Рашидов зная само това,което пишат за него.Тоест,не го познавам лично.
Но в изказването му,някак се припознах като мислене.Не че защитавам побойници и насилници,но има нещо,което ме отвращава в цялата история.И това е фактът,че момичето е имало връзка с този мъж,семеен.Каква е ценностната система на девойката?Такава,каквато е на цялото общество.Разни примадони рекламират всякакви помади,води,храни,и какво ли още не и милиони "ги следват",възхищават им се,поддражават.Ние сме абсолютни лицемери.Всички.
Имаше един филм:"Кейт и Леополд".Та там главният герой рекламираше нещо,без да го е опитал ...
Защо нямаше митинг в подкрепа на Диана,бита от любовника си Вергов?
Защо.Щото всеки си мислеше това,което сега каза Вежди Рашидов.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1041 -: Август 10, 2023, 10:07:50 am »
...Защото за всичко си има време и хора.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1042 -: Август 11, 2023, 04:24:35 pm »
Сафо, насилието има много лица. Донякъде разбирам позицията ти, и на мен ми идва лицемерно напоследък, да не говорим как в едни други времена нямаше проблем мъжът ти да те пребива, стига да не се развеждаш, което пък беше страшен провал. Относно актьорската история-там истината също е с две лица, потърси повече, и аз първоначално бях на страната на “жертвата”, но не за дълго.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1043 -: Август 12, 2023, 10:05:59 pm »
Сбъркани съвременни псевдоидеални и криви Нептуни
- милосърдие за всички. Матрицата направи и жертвата, и насилника. Не съм привърженик на веруюто за заслуженото наказание, изпросила си го била. Тя каквото и да е направила за 18-те си години, разплатата надвишава многократно деянието. А той е отявлен рецидивист и заплаха за обществото, вредител. Излишен елемент.
Но от всички най-излишен е Веждичката и ако бяхме нормална Матрица, той щеше да е в творческа пенсия много преди да има възможност да дрънка глупости от най-високата държавна трибуна. Аз пак да кажа, че 16-годишните ни дъщери са курви и заради Високата ни трибуна.
Иначе великолепен скулптурист, в Бургас в парка има негови произведения.
Привличаш онова, което носиш, мен мъж не ме е удрял. Всички мъже в живота ми са неудрящи. Имат си други кусури.
Вероятно ретроградната Венера дръпна завесата пред още едно лице на Любовта. Откъм Лъв няма как да й е леко, тежки времена за Лъва в последните 2-3 години.
Статистиката говори за средно всяка трета жена жертва на насилие, а то има много лица. Смятайте сега колко пуйки сме тук и ще излезе сметката.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1044 -: Август 13, 2023, 06:55:57 am »
Хората правят нещ общо заради допирните си точки. Отъждествяват се с някого, нещо. Всеки се интересува предимно от личната си справедливост. Защитава лични каузи. Прилагат се двойни аршини. За наши и ваши.

Когато един от най-важните хора в държавата беше наречен ПКП и това стана публично достояние, що никой не излезе на митинг ? Защо господинът, който буквално и публично наплю друг човек в Парламента, не подаде оставка ?

Колко от онези, които направиха публичен линч на Тото. Колко от онези, които го осъдиха заради това, че се смееше на историята на Тити и че си рекламира подкаста с нея. Колко от тези хора, от 1л. ед. ч., са взели активно участие - страна ? Оказали се съдействие, подкрепа заради несправедливост или агресия към друг човек ? Физическа, психическа или вербална агресия. Колко са онези, които безучастно са ги подминали ? Колко са сеирджиите на чужд гръб всичкознаещи и всичкоможещи ? Колко са онези, които са се застъпили на дело за непознат човек ? Колко са онези, които сочат с пръст и са толкова праведни, че да могат да си позволят да го правят ? Колко са онези, които честно с ръка на сърцето могат да кажат, че не са проявявали агресия под никаква форма ?

Къде беше възмущението на всичките тези хора, които са гледали видеото, откакто е качено онлайн ? Сливи ли имаха в устата ? Защо Тото, който не е извършител, основно го отнесе ? Защо се възмущават на Тото, който търси сензации и си прави реклама на подкаста от сеира. Както много медийни издания, които залагат на евтините сензации, а скандалът е предпочитан похват, за да се привлича по-голямо внимание, интерес. Тото като удобна изкупителна жерва е отражение на лицемерието и двойните аршини в гражданското общество.
« Последна редакция: Август 13, 2023, 08:40:13 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1045 -: Септември 07, 2023, 09:42:42 am »
Повод за размислите ми и страстите е потопът по Южното Черноморие и в частност "къмпинг"Нестинарка.Защо да е къмпинг?!Беше някога.През 90те години,когато имаше само каравани,палатки и мухлясали бунгала.Била съм там тогава,била съм и сега.Сега,от няколко години,има предимно хотели,огромни комплекси ,с басейни.Бях в хотела,който е в новините.Издигнат е на пясъка,там,където някога имаше предимно палатки.На пясъка,от балкона можеш да се изтърколиш направо на плажа и в морето.Огромни хотелски комплекси,които са свързани със Царево все едно са в града.
Застрояване.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1046 -: Септември 07, 2023, 06:23:36 pm »
Сафо, за мен проблемът не е в природното бедствие , а в човешкото-алчност, лакомия, която обезлеси Странджа,запуши дерета и презастрои всеки свободен см. Какво пр. бедствие,какъв Нептун,кви пет лева? Това е човешко падение, самоубийствена лакомия. Винаги е имало дъжд, но е нужно да има къде да се оттича.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1047 -: Септември 08, 2023, 11:53:59 am »
Белите ботушки на министърката на туризма са по-важни.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1048 -: Септември 08, 2023, 09:44:44 pm »
Единственото вярно твърдение е на Ребека, изцяло. Аз съм оттам.
Лошото е, че покрай сухото гори и мокрото и винаги има невинни жертви, но това е цената, която плебеите ще платят, но за Бога, на кого мислите са всички тези имоти, спечелени търгове, барачки и съчки!? На кого мислите, че всъщност помагат доброволците, къде от идеалистично милосърдие в невежество, къде от безволие да се противопоставят и откажат. И цялото това ръкопляскане на кризисни щабове, в които участват същите онези. И разни банкови сметки, снимки, чупки, стойки на картинка.. А те и без това ще си вземат компенсацията в троен размер на загубеното. И още по-намазани ще станат. Толкова е гнусно, че човек става циничен, а не съпричастен.
А петорните ремаркета с трупите хвърчаха и в деня след събитието.
Като беше в Бисер и другаде и аз живеех с прискърбие, но сега ми е само отвратително всичко.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1049 -: Септември 11, 2023, 02:39:44 pm »
да,да.......от много години ми е отвратително
и става все по-зле....Кал