Автор Тема: Сърце  (Прочетена 8245 пъти)

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Сърце
« Отговор #30 -: Юни 25, 2015, 01:33:02 pm »
В тази карта между Слънцето и Марс (както и Уран) има квадратури, а в деня на смъртта Плутон е отминавал съвпада си с Нептун и е квадратирал и Марс и Уран.

Къде го видя този квадрат на тр. Плутон, Веско? Мисля, че е мнооого широк тригон към Марс/Уран и куинкос към Слънцето. :017:
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сърце
« Отговор #31 -: Юни 25, 2015, 01:35:24 pm »
Тригон е, да, моя грешка. Извинявам се.  :-X

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сърце
« Отговор #32 -: Юни 25, 2015, 06:25:42 pm »
Гаури, исках да пусна картата и във ведически стил, но след преинсталацията не ми дава да копира от програмата в bitmap формат, друга опция няма.

Погледнах по Вимшотари даша в какъв период е била към момента на смъртта - Меркурий/Кету/Сатурн. Меркурий е у7 в раши картата и се намира в 6 дом заедно с Марс, Кету се намира във 2 дом заедно със Сатурн. И двете планети са свързани с малефици - Меркурий/Марс и Кету/Сатурн. Случило се е в париод, управляван от планетите, свързани с 2 и 7 дом - т.нар. марака.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Сърце
« Отговор #33 -: Юни 25, 2015, 07:11:08 pm »
По картата от Lilla забелязвам натално свърани фактори с к8 правят транзитен аспект с у8 Слънце,смърт от сърце.Нат.Сатурн и ЮЛВ са опозиция на k8,транзитния Сатурн квадрат Луна,която прави ,,мост,, със Слънцето чрез съвпада си,тр.ЮЛВ директно съвпад у8 .
« Последна редакция: Юни 25, 2015, 07:14:30 pm от Oposit »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сърце
« Отговор #34 -: Юни 26, 2015, 10:11:54 pm »
от неподвижните звезди
Алдебран - 10 Близнаци-сгъстяване на кръвта,инсулт
Алфарад -27 Лъв-инсулт ,аритмии,инфаркт


Регул- 29 Лъв- укрепва сърдечно -съдова с-ма




The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сърце
« Отговор #35 -: Юни 27, 2015, 02:35:44 am »
Дядо беше новолунна Риба с Венера в Риби и Марс-Меркурий във Водолей. Почина от инфаркт. Няма нищо в Лъв, когато си отиде и по транзит не е имало нищо в Лъв. Но Плутон е правил квадрат към стелиума му в Риби. Сатурн е бил анаретен в Риби. Тоест, смъртта е настъпила около година след съвпада на Сатурн със стелиума, така че него едва ли може да го виним.

Ако приемем, че планетата, отговаряща за сърцето, е Слънцето - неговото е в квадрат с единия си диспозитор (Юпитер) и в опозиция с другия - Нептун. Други напрегнати аспекти няма. Но при Юпитер в Близнаци не бих допуснала, че може да почине от сърдечен удар.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Сърце
« Отговор #36 -: Юни 27, 2015, 08:12:27 am »
The One,не се знае обаче домовата система,къде е к8,у8,кои са планетите във връзка с тях,какви са им транзитите тогава .По класическата коя планета е анарета,мисля вече у8 е също анарета ,Плутон като мунданна анарета едва ли-аспекти на по-бързи към него са слаби,той да прави аспекти да,но пък е бавен ,как е по дирекция,какво правят другите малефици със склонност да бъдат анарета Сатурн,Марс .След дълго боледуване дават леката смърт тогава като ефект на влияние на бенефици като анарета,един вид облекчение .
« Последна редакция: Юни 27, 2015, 08:27:01 am от Oposit »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сърце
« Отговор #37 -: Юни 27, 2015, 08:45:59 am »
Водолей- тромби,тромбози, Марс- кръв,Венера-обмяна на веществата,нарушена,холестерол

гледа се оста Лъв-Водолей и знеци в съвпад,каре,опозе ,с малефик

"Инфарктът представлява смърт на клетките в сърдечния мускул – миокарда. Инфарктът на миокарда се получава заради запушване на една от коронарните артерии, които снабдяват сърцето с кръв.Това може да бъде причинено от тромб
Основна причина за инфаркт е атеросклероза.Атеросклерозата представлява общо съдово заболяване на организма, свързано с нарушение в обмяната на мазнини в тялото

Прочети още на: http://www.puls.bg/health/hot-news/news_20255.html

 "
http://ezine.bg/n11-37319-Причини_за_инфаркт


http://www.zajenata.bg/кои-хора-са-предразположени-към-инфаркт-savet627-4785.html    Кои хора са предразположени към инфаркт

"Първо, това са хора с темперамент на тип холерик или сангвиник - те са с остро развито чувство за отговорност или крайно честолюбие, решени на всяка цена да постигнат целите си, независимо какви са препятствията. За тях е характерен стремежът към лидерство, те са крайно нетърпеливи - очакването ги възбужда и дразни едновременно. Такива хора не умеят да си почиват, те са емоционално несдържани и непостоянни.
Но от инфаркт не са застрашени и меланхолиците, и флегматиците - ако рязко променят начина си на живот. Те започват да нервничат, държат се с неоправдана праволинейност е и прекалена настойчивост.
Физиологическият портрет на хора, “стремящи се” към инфаркт, изглеждат така: първо, те са пушачи. Ако това е съчетано с повишено кръвно налягане, рискът нараства. Но най-висок риск съществува при тези, които пушат, не се хранят правилно и към всичко това злоупотребяват с алкохола и кафето. "
« Последна редакция: Юни 27, 2015, 08:58:23 am от strelicka »

Happy58

  • Гост
Re: Сърце
« Отговор #38 -: Юни 27, 2015, 10:42:50 am »

Физиологическият портрет на хора, “стремящи се” към инфаркт, изглеждат така: първо, те са пушачи. Ако това е съчетано с повишено кръвно налягане, рискът нараства. Но най-висок риск съществува при тези, които пушат, не се хранят правилно и към всичко това злоупотребяват с алкохола и кафето. "

баба ми почина отинфаркт - нито е пушила, нито е пиела, движеше се, храната едно време си беше нормална. Но за сметка на това, постоянно имаше някакви притеснения и ги преживяваше емоционално тежко. Дядо ми по другата линия цял живот е пушил цигари без филтър, ракийката и виното са били постоянно присъствие на масата, но пък не се е впримчвал толкова емоционално в ежедневните проблеми - хваща го в склерозата и доколкото знам, е починал от раните си в старческия дом, защото гледачите там не са били благосклонни към неговото забравяне, невъзможност да се обслужва и т.н. - демек, биели са го  :d030:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сърце
« Отговор #39 -: Юни 27, 2015, 11:37:32 am »
баба ми почина отинфаркт - нито е пушила, нито е пиела, движеше се, храната едно време си беше нормална. Но за сметка на това, постоянно имаше някакви притеснения и ги преживяваше емоционално тежко. Дядо ми по другата линия цял живот е пушил цигари без филтър, ракийката и виното са били постоянно присъствие на масата, но пък не се е впримчвал толкова емоционално в ежедневните проблеми - хваща го в склерозата и доколкото знам, е починал от раните си в старческия дом, защото гледачите там не са били благосклонни към неговото забравяне, невъзможност да се обслужва и т.н. - демек, биели са го  :d030:
Слънцето-сърцето на хороскопа, духа, осъзнаването, умението да си в хармония със себе си тук и сега, дай боже понякога-щастлив да си, това е разковниче за здраво сърце въпреки/поради пушене, проблеми, несъвършенство на твоя живот и на света. Проф. Кристиан Барнард, който е световен сърдечен лекар казва същото, Чирков в две интервюта спомена подобно.
Интересно е как се противодейства на започнал проблем. Напред в темата някой писа за спорт. Когато сатурн ми транзитираше през асцендента, имах чувство за .циментирано сърце, смешно звучи, но така го усещах. Страхът и сърцето са много свързани. Тогава имах страх за сърд. си здраве, това мое малодушие ме подразваше и реших да действам по системата "клин клин избива". Ходих да тичам на стадиона, интересно че се чувствах по-добре. Когато сатурн отлепи оттам и стягането в сърдечна област отмина.
В друг период мой близък изчезна 2 месеца-няма вести, после се появи, всичко ок. Пак ме удари сърцето, стягане и т. н. Ходих на реката всеки ден, лежах си в плиткото, като си тръгвах, вече нямаше болка.
През всички периоди с неразположения съм ходила на лекар, който все казваше-от нерви и тревоги е, можеш да не идваш повече.
При по-млади пациенти бизнесмени-много работа, стрес, на първо място не е радостта и любовта в живота , а успеха, парите, които служат в крайна сметка на егото. Не е лошо да си успешен или богат, не е здравословно да не си щастлив, да забравиш да обичаш, да се смееш.


сега се върнах назад в темата. Ето цитат от СТреличка, съвсем точно е казано.
"Първо, това са хора с темперамент на тип холерик или сангвиник - те са с остро развито чувство за отговорност или крайно честолюбие, решени на всяка цена да постигнат целите си, независимо какви са препятствията. За тях е характерен стремежът към лидерство, те са крайно нетърпеливи - очакването ги възбужда и дразни едновременно. Такива хора не умеят да си почиват, те са емоционално несдържани и непостоянни.
Но от инфаркт не са застрашени и меланхолиците, и флегматиците - ако рязко променят начина си на живот. Те започват да нервничат, държат се с неоправдана праволинейност е и прекалена настойчивост.


« Последна редакция: Юни 27, 2015, 11:40:46 am от enigma »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сърце
« Отговор #40 -: Юни 27, 2015, 10:27:33 pm »
Моят татко почина от инфаркт. Не пушеше повече от 25 години. Вегетарианец, никакво кафе, без злоупотреби с алкохол. Жизнен и активен като момченце до последно. И изведнъж бам. Слънчев Овен. Не съм готова да пиша подробности още, но и в негова и моя карта имаше индикации за това. Въпреки всичко беше неочаквано. Но и едва ли съществува начин човек да се подготви за нещо такова. Липсва...много.

съболезнования,знам колко боли,когато е неочаквано  :(
пасивните пушачи си отиват преди активните,вдишват повече канцерогени
« Последна редакция: Юни 27, 2015, 10:29:21 pm от strelicka »