Автор Тема: Архетипи  (Прочетена 11630 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Архетипи
« -: Ноември 30, 2014, 08:24:04 pm »
Понеже се изкушавам да се включа в разговорите в други теми и да ги дооспамя, предлагам да си направим отделна тема за архетипите.
Какви архетипи на Марс с какви на Венера се свързват? Коя Венера къде вижда мъжкото и обратното - кой Марс къде открива женствеността?

Дракониада беше писала за стоиците, че били мухльовци. Категорично не съм съгласна. За мен мухльовци са мъжете, които подскачат и се пенят за всяка дреболия. Социализацията също не я свързвам с тропане по масата и налагане на личната гледна точка с надвикване и сила.
Най-авторитарният и успял по всички параграфи мъж, който съм срещала е с Луна в Дева в тригон с Плутон, Мерк във Водолей, Марс в Овен и Венера в Козирог. С две думи - доста такт, аналитичност, хладен ум, пресметливост и малко огън за отскок. Не съм го чувала да повишава тон или да се държи неуважително спрямо някой. Обаче не съм виждала и някой да му противоречи:)
Много газираните води не мога да ги приема сериозно. Тоест, тук Марсовият типаж е доста повлиян от Сатурн.

За моя много близка приятелка пък няма ли първична агресия и грубост - няма мъж насреща й. Тя търси Марс в най-буквалната му изява.

Това са два примера колко различна може да е представата за мъжеството. Интересно е от какво зависи тя.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2014, 08:34:14 pm »
The_One, а твоя Марс с какви характеристики е? Този за който пишеш за теб може да е супер, но за друга да е мухльо (примерно) - трябва да си гледаме личните предпоставки - коя какво харесва :). Аз примерно не устоявам на Лъвчета :) (разбирай слънчеви Лъвове). Имала съм мъже и по Асц, но не изтрая дълго връзката - тръпката изчезна. И третия вариант при мен беше - знака на СЛВ.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Архетипи
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2014, 08:40:55 pm »
Това ми е въпросът - дали типа мъж/жена се определят от наталните Марс/Венера или не само?
Наблюдавам, че във форума има още 2-3 жени с овчи Луни и Венери, но типажите, които привличаме са съвсем различни.

Твоят Марс е в Лъв, така ли? Вероятно има и аспект със Слънцето, за да имаш чак такива пристрастия:)
Моят е в Стрелец, но анаретен - не съм имала мъж с лични планети или асц в Стрелец, нито с рибешки, нито много изявени Козирози:))
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Архетипи
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2014, 08:46:55 pm »

Дракониада беше писала за стоиците, че били мухльовци.
Категорично отричам да съм писала,че стоиците са мухльовци. Стойцизмът е качество,което свързвам със Сатурн и много уважавам.Но съм писала,че мъже,които не са наложили авторитета си в техния социален периметър,без значение по кой начин(или нямат такъв перимерър) са мухльовци,както и тези,които чакат жените да предприемат активните крачки за връзка или ако са вече семейни в житейските "битки".
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2014, 08:53:06 pm »
Това ми е въпросът - дали типа мъж/жена се определят от наталните Марс/Венера или не само?
Наблюдавам, че във форума има още 2-3 жени с овчи Луни и Венери, но типажите, които привличаме са съвсем различни.

Твоят Марс е в Лъв, така ли? Вероятно има и аспект със Слънцето, за да имаш чак такива пристрастия:)
Моят е в Стрелец, но анаретен - не съм имала мъж с лични планети или асц в Стрелец, нито с рибешки, нито много изявени Козирози:))

аха, сори, не съм те разбрала.

Не, няма аспект със Слънцето.

Странно  ::) ::) - в книжките пише за марс и аз съм много изпълнителна :) - тогава излизам от обсег на дискусия, защото ще съм скучна :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Архетипи
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2014, 08:58:52 pm »
Но съм писала,че мъже,които не са наложили авторитета си в техния социален периметър,без значение по кой начин(или нямат такъв перимерър) са мухльовци,както и тези,които чакат жените да предприемат активните крачки за връзка или ако са вече семейни в житейските "битки".

Дракониада, за социалния периметър - добре. Обаче връзката - от всякакво естество, има два края. Щом участниците са двама, значи за да се поддържа връзка, е нужно включване и от двете страни. Трябва подаване на топката. Ако само ме водят - бързо ще ми омръзне, ако само аз водя - още по-бързо. Не става дума, че има мъже, които чакат жените да предприемат крачки. Но вероятно има мъже, на които им доскучава само в една позиция. Има и такива жени.
Аз не си представям в продължение на няколко години все мъжа да прави крачки, а аз да го следвам. Тази еднопосочност ще ме отегчи и подлуди. И резултатът в отношения, в които жената заема само пасивна позиция, често е отпор от нейна страна и непрестанно капризничене и недоволство. Това не винаги се случва осъзнато, но крайната цел е малко да се излезе от руслото и да се внесе разнообразие.

Хапи, интересни са и проявите по класическите правила, не само изключенията. Ще се радвам да споделиш:)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Архетипи
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2014, 09:10:42 pm »
Аз искам мъж,на който да оставя "ръководството" и той да води,а аз да го следвам с възхищение и уважение пред ума,силата,далновидността му,сигурността,която е способен да осигури.Ако не е такъв(подобен) аз не мога да се влюбя в него. Аз съм за патриархат и ненавиждам феминизма.Жената в мен трябва да бъде жена такава,каквато е била пра-баба ми. За мен МЪЖЪТ  трябва да се държи като бог и да бъде такъв,за това съм безкомпромисна към мъжките качества.Естествено жената е отрицателният,пасивен полюс,КОЙТО ПРИВЛИЧА.Това е силата на магнетизма.А мъжът е този,който трябва да е заинтригуван от пасивността,той е електричеството,той е активното начало.Ако аз се отегча от моята роля,значи,че полюсите в мен са объркани и ще привличам психически-сексуално неполяризирани мъже,а аз държа на  силно поляризирана мъжка психика до себе си.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2014, 09:10:47 pm »


Хапи, интересни са и проявите по класическите правила, не само изключенията. Ще се радвам да споделиш:)

е, то какво повече от това да споделя - мине ли Лъв покрай мен и няма как да не го "усетя" :) Но последния ми се падна със Слънце съвпад Марс и това определено не е лъвчето, което аз искам.  :-\ - Не понасям Овен (да ме извиняват Овнетата :) )

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Архетипи
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2014, 09:14:13 pm »
е, то какво повече от това да споделя - мине ли Лъв покрай мен и няма как да не го "усетя" :) Но последния ми се падна със Слънце съвпад Марс и това определено не е лъвчето, което аз искам.  :-\ - Не понасям Овен (да ме извиняват Овнетата :) )
Не ти се сърдя!  :012: :012: :-* :38: :012: А къде е този Лъв,на който Марс му съвпада със Слънцето?-Май се влюбих в него.  :043: :043: :043: :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2014, 09:14:45 pm »
Аз искам мъж,на който да оставя "ръководството" и той да води,а аз да го следвам с възхищение и уважение пред ума,силата,далновидността му,сигурността,която е способен да осигури.Ако не е такъв(подобен) аз не мога да се влюбя в него. Аз съм за патриархат и ненавиждам феминизма.Жената в мен трябва да бъде жена такава,каквато е била пра-баба ми. За мен МЪЖЪТ  трябва да се държи като бог и да бъде такъв,за това съм безкомпромисна към мъжките качества.Естествено жената е отрицателният,пасивен полюс,КОЙТО ПРИВЛИЧА.Това е силата на магнетизма.А мъжът е този,който трябва да е заинтригуван от пасивността,той е електричеството,той е активното начало.Ако аз се отегча от моята роля,значи,че полюсите в мен са объркани и ще привличам психически-сексуално неполяризирани мъже,а аз държа на  силно поляризирана мъжка психика до себе си.

Драки, ти просто не можеш да се видиш отстрани - цялата си "мъжка" в поведението си (поне във форума). Много трудно някой мъж би бил това, на което да се възхищаваш. Не че няма, но те трябва да са няколко пъте по-по-най от средностатистическия мъж. В този случай вдигаш много летвата. А интересно, дали предлагаш съответното женско присъствие обаче. Не знам и не питам :) - само разсъждавам по поведението във форума. :)

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2014, 09:16:23 pm »
Не ти се сърдя!  :012: :012: :-* :38: :012: А къде е този Лъв,на който Марс му съвпада със Слънцето?-Май се влюбих в него.  :043: :043: :043: :043:

нямам идея - връзката е много уранова :), неангажираща, необвързваща и не знам какво още НЕ :) - това обаче не пречи аз, въпреки всичко, да имам тръпка/симпатия или каквото и да е там. :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Архетипи
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2014, 09:20:44 pm »
Драки, ти просто не можеш да се видиш отстрани - цялата си "мъжка" в поведението си (поне във форума). Много трудно някой мъж би бил това, на което да се възхищаваш. Не че няма, но те трябва да са няколко пъте по-по-най от средностатистическия мъж. В този случай вдигаш много летвата. А интересно, дали предлагаш съответното женско присъствие обаче. Не знам и не питам :) - само разсъждавам по поведението във форума. :)
Ами има(ло) е Мъже,които са (били) влюбени в мен и аз в тях.  :012: Всичката проклетия ми е от стелиума в Овен и заточената Венера и Луна....и в дом...и въобще.  :'( Но нека да им е-не искам слабаци около мен!  :96:  :d030: :38:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2014, 09:23:46 pm »
Ами има(ло) е Мъже,които са (били) влюбени в мен и аз в тях.  :012: Всичката проклетия ми е от стелиума в Овен и заточената Венера и Луна....и в дом...и въобще.  :'( Но нека да им е-не искам слабаци около мен!  :96:  :d030: :38:

еее, аз не казах, че няма - просто са малко :) и не стигат за всички :)
Аз също не понасям слаби мъже, но понеже нямам нищо овенско в картата, но за сметка на това си имам везнишко и венеринско :), я карам май по-меко :) - е, докато не ми падне пердето де :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Архетипи
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2014, 09:26:10 pm »
нямам идея - връзката е много уранова :), неангажираща, необвързваща и не знам какво още НЕ :) - това обаче не пречи аз, въпреки всичко, да имам тръпка/симпатия или каквото и да е там. :)
Шегувах се.  :38:
Не си спомням да съм виждала близък съвпад Слънце/Марс в Лъв сигурно е внушителен.Познавам един,при който съвпадат в знак,без аспект по между си.Трябва да призная,въпреки че черти в Лъвовете ме дразнят-в този мъж има нещо и от крал Артур.  ;) Същия съвпад в другите знаци е бил много интригуващ и са хора,към които чувствам афинитет.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2014, 09:27:30 pm »
Ами има(ло) е Мъже,които са (били) влюбени в мен и аз в тях.  :012: Всичката проклетия ми е от стелиума в Овен и заточената Венера и Луна....и в дом...и въобще.  :'( Но нека да им е-не искам слабаци около мен!  :96:  :d030: :38:

относно подчертаното - явно е, че не е най-доброто, което може да се падне на една жена, но все си мисля, че трябва да има някакъв смисъл от този дар. Не си представям как бог (или който/каквото и да е) седи някъде там горе с тефтер и молив и раздава късметчета - добри и лоши :). Виж, в този смисъл ако някой иска да си говорим, ще се радвам :)