Автор Тема: Жизнена енергия  (Прочетена 8227 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Жизнена енергия
« Отговор #15 -: Юни 13, 2017, 12:01:07 pm »
По принцип от малки с брат ми сме хиперактивни, няма свъртане за нас, но днес съм направо заспал (а цяла нощ не можах да спя).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жизнена енергия
« Отговор #16 -: Юни 13, 2017, 12:01:16 pm »
Това мисля вожи за всички ни, не е от планетите, да знаете  :)

От ЕГНто е  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Жизнена енергия
« Отговор #17 -: Юни 13, 2017, 01:30:02 pm »
То активността зависи и от хормоналния баланс. Обикновено аспектите създават условия за подобрение или обратно- нарушение на баланса. Оттам вече е строго индивидуално кой как ще се справи с енергията. Аз качвам кг-ми, но ако не кача и насилствено се ограничавам, ще ми спадне още енергията и вероятно ще се разболея. За мен аспектите и енергията от планетите, ако се усвои и човек може да я владее, т.е. да опознае себе си, да знае силата и слабостта си, би следвало с годините да не влияе от аспектите и да умее да ги отработи. Но това е много трудно.
Veselin, то ако е само днес- да ти имам проблема, както се казва  :012: А каква ти е картата? Огнена ли е?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Жизнена енергия
« Отговор #18 -: Юни 13, 2017, 02:40:17 pm »
Аз съм много зле и от тези, които могат да посърнат и помръкнат и съответно обезсилят от една крива дума или лошо внушение.
Все по- трудно ми става да се мобилизирам за неща, изискващи разход на енергия, почти всеки ден ставам уморена. Говоря за рутинното ежедневие, като пътувам и съм на нови места сън не ме хваща и вря и кипя. Вероятно средата и обкръжението ми действат така минорно.
Иначе отстрани съм като хала, но само отстрани ..
А имам хубави аспекти между Марс, Юпи и Слънце, но Марс ми е 12-домен.
Основно на АЦ и Луна отдавам тези приливи и отливи и влияния в тонуса.
Завиждам на хора с малко сън и винаги готови за физическа дейност.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Жизнена енергия
« Отговор #19 -: Юни 13, 2017, 02:47:12 pm »
Корея всичко ни идва от натоварения начин на живот и околната среда. Защо всички като сме напочивка пращим от енергия? В момента чета една много интересна книга и в нея точно на това се набляга, че нашите клетки реагират спрямо околната среда. Като не ти е хубава средата, те поемат негативните ти емоции и се сриват, оттам и твоята енергия пада и т.н. И обратното.
Аз стигам до заключението, че човек ако иска да се запази, трябва след една определена възраст да се щади. Да разкарва тия дето все идват да реват на рамото му, да си гледа кефа, да не прави компромиси заради кефа на другиго, защото иначе не се издържа. Луната - трябва да с иовладяваш емоциите, да не им позволяваш да взимат превес. Не съм ти виждала картата, но ако е замесена Луната, това означава, че при теб физическото ниво ще зависи от емоциите. Добри емоции-чудесно здраве и обратно.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Жизнена енергия
« Отговор #20 -: Юни 13, 2017, 02:53:05 pm »
Сатен, като ме питаш за слънцето-прецакано, но пък има знакови компенсации-тригони, секстили
Но картата е нощна, а луната си е ок, ако не блестяща

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Жизнена енергия
« Отговор #21 -: Юни 13, 2017, 02:54:42 pm »
О, аз напоследък басма не цепя и стига да мога, се отървавам от всичко , което ме напряга- хора, места, събития.Егоист съм и често съм гузна от този факт, но прекалено дълго съм угаждала за своя сметка.
Но не ми е възможно винаги. На работа как да се спася от озлобената шефка? Не става, смених две работни места, винаги има някакви проблеми, тук поне готини колеги имам и това компенсира.
Срещи с определени хора, някои места , животни ме зареждат и гледам да наблягам на това, доколкото е възможно.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Жизнена енергия
« Отговор #22 -: Юни 13, 2017, 05:11:38 pm »
По картата как се определя, дали имаш или нямаш защита?
При мен марс и слънце са в 12ти , може би заради  това се зареждам като остана насаме със себе си. Ако прекарам твърде дълго време в компания на много хора, усещам липса на енергия.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Жизнена енергия
« Отговор #23 -: Юни 13, 2017, 05:16:49 pm »
По картата по-скоро е потенциала колко ще си кораво и издръжливо. Вече ако усещаш, че ти "изпиват" енергията, явно трябва да си направиш защита. А вече как се прави защита си е до човек.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Жизнена енергия
« Отговор #24 -: Юни 13, 2017, 10:04:27 pm »
Veselin, то ако е само днес- да ти имам проблема, както се казва  :012: А каква ти е картата? Огнена ли е?
Имал и съм и други подобни безсънни нощи, но то е било защото съм бил превъзбуден за нещо или разтревожен или пък съм се опитвал да разбера нещо.
Да, в картата си имам голям стелиум в Стрелец, в който участва и Уран.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Жизнена енергия
« Отговор #25 -: Юни 14, 2017, 01:44:52 am »
От къде ви идва енергията отвътре навън или отвън навътре
отгоре  :29:

Плутон на АСЦ съвпад с Уран и секстил с Марс и Нептун

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Жизнена енергия
« Отговор #26 -: Юни 14, 2017, 08:54:14 am »
По картата как се определя, дали имаш или нямаш защита?
При мен марс и слънце са в 12ти , може би заради  това се зареждам като остана насаме със себе си. Ако прекарам твърде дълго време в компания на много хора, усещам липса на енергия.

Мисля, че според аспекти на планети с асцедента. Аз имам Сатурн съвпад с асцедента (откъм 12ти дом) - определено го считам за пазач на портата :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Жизнена енергия
« Отговор #27 -: Юни 14, 2017, 09:51:37 am »
Парс Фортуна брой ли се? Защото ми е в 12-ти дом, съвпад с АЦ- може би тя ме пази и ми дава сила :)

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Жизнена енергия
« Отговор #28 -: Юни 14, 2017, 02:43:33 pm »
По картата как се определя, дали имаш или нямаш защита?
При мен марс и слънце са в 12ти , може би заради  това се зареждам като остана насаме със себе си. Ако прекарам твърде дълго време в компания на много хора, усещам липса на енергия.
И при мен Слънце и Марс са в 12 дом, и по същия начин се зареждам и когато прекарам с много хора съм като изцедена..

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Жизнена енергия
« Отговор #29 -: Юни 14, 2017, 03:03:43 pm »
Мисля, че според аспекти на планети с асцедента. Аз имам Сатурн съвпад с асцедента (откъм 12ти дом) - определено го считам за пазач на портата :)
Добре, а ако Луната е в съвпад с АСЦ откъм 12 дом на 5 градуса от него тогава как мислите е защитата?