Автор Тема: Луната и Майката.  (Прочетена 14551 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната и Майката.
« Отговор #60 -: Юли 31, 2014, 04:18:20 pm »
Заповядай ,Solar

19.03.1969 23;50 Казанлък
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #61 -: Юли 31, 2014, 04:21:17 pm »
Рени, нейното не е точно да бъде майка на майка си. Всъщност така се случи, че не можа и майка да стане. Имаше много амбиции в живота, но някак не успя да хване “подходящия“ момент и да ги  сбъдне. И типично по рахувски - все гонеше жерава в небета, а колко врабчета прелетяха покрай нея.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

solar

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Луната и Майката.
« Отговор #62 -: Юли 31, 2014, 04:22:19 pm »
Благодаря Рени.Ще погледна ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната и Майката.
« Отговор #63 -: Юли 31, 2014, 04:25:28 pm »
Рени, нейното не е точно да бъде майка на майка си. Всъщност така се случи, че не можа и майка да стане. Имаше много амбиции в живота, но някак не успя да хване “подходящия“ момент и да ги  сбъдне. И типично по рахувски - все гонеше жерава в небета, а колко врабчета прелетяха покрай нея.

А е трябвало да стане ,това искат тези аспекти. :)

Споделям,написаното от теб по повод нодалната ос-при мен Луната не е там по западната ,но пък Слънцето и още други я държат и наистина има такива индикации в тази посока. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Луната и Майката.
« Отговор #64 -: Юли 31, 2014, 04:28:48 pm »
Сега, покрай вас се загледах в повтарящи се модели с картата на маман. Наследила съм от нея Меркурий и Венера в сидерални Везни :engel016:. Меркурий управлява освен Лагнеш, и четвърти дом в рази и мисля, че тази позиция по-плътно отразява отношенията ни.
Не съм сигурна доколко отношението й към мен може да се опише чрез позицията на Луната ми в Анурадха.
Но нейната Луна е в съвпад с Раху в сатурнов знак и марсова накшатра - Дханишта. Моята е в марсов знак и сатурнова накшатра.

Любовта й към нас със сестра ми е най-доброто от скорпиона - свобода, дълбочина и всеотдайност, която никога не поставя въпроси и не се поставя под съмнение. Наистина е благодат да се чувстваш безрезервно и предано обичан, без да бъдеш ограничаван в избора си. Не знам как го е постигнала с този скорпионски стелиум (всъщност знам - в сидералната карта има Слънце, Сатурн, Венера и Меркурий във Везни, вероятно това е и знакът на Лагна :), или е 12-ти от Лагна).
De omnibus dubitandum est

solar

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Луната и Майката.
« Отговор #65 -: Юли 31, 2014, 04:53:51 pm »
Рени,според програмата която използвам твоята Луна попада в една от най-хубавите накшатри,но в 6-ти дом. Майка ти би следвало да е доста грижовна , но и капризна и взискателна.Понякога аагресвна както към околните така и към себе си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #66 -: Юли 31, 2014, 04:56:57 pm »
Луната на Рени е в Ревати, но не е в 6ти, а в 5 дом спрямо Лагна.

В 6ти има Венера и Сатурн в сид. Овен - Ашвини.

Сигурна ли си, че автоматичните настройки на твоята програма са верни?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната и Майката.
« Отговор #67 -: Юли 31, 2014, 05:09:40 pm »
Благодаря ,Лили за информацията към Solar. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната и Майката.
« Отговор #68 -: Юли 31, 2014, 05:10:55 pm »
Има ли някаква он-лайн програма, в която и аз да изчисля луната си?

Sunnily,влез в темите по ведическа ,мисля в раздел "Полезни статии " и там има качени много линкове за такива програми. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #69 -: Юли 31, 2014, 05:16:58 pm »
Рени, твоята карта сме я коментирали по ведическата, макар и накратко. Много ясно си спомням какви са констелациите. В случая е допусната грешка от човек, за който се предполага, че предлага качествени краставици. Пардон, от автоматичната програма.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната и Майката.
« Отговор #70 -: Юли 31, 2014, 05:22:02 pm »
Рени, твоята карта сме я коментирали по ведическата, макар и накратко. Много ясно си спомням какви са констелациите. В случая е допусната грешка от човек, за който се предполага, че предлага качествени краставици.  :)

Всички сме минали  или още минаваме по пътя на" Краставицата и Краставичарят "-но много малко продължават/ме  по пътя на Другарят-стана ми приятно ,че помогна ,Лили  ,на Solar,заради техническа грешка. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #71 -: Юли 31, 2014, 05:22:54 pm »
Вероятно трябва да се бутнат настройките за часова зона, нямам представа какъв е проблемът.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #72 -: Юли 31, 2014, 05:26:15 pm »
На ведическата първо трябва да й се усвои и разбере философската основа, за да може да се практикува адекватно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Луната и Майката.
« Отговор #73 -: Юли 31, 2014, 05:26:34 pm »
Ако не си намерила програма за инсталиране - Джаганатха Хора http://www.vedicastrologer.org/jh/#download.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #74 -: Юли 31, 2014, 05:27:51 pm »
В Джаганатха Хора също трябва да се внимава с корекцията за часова зона, понякога се налага да се въвежда ръчно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui