Автор Тема: Десети дом и амбициите ни.  (Прочетена 76184 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Десети дом и амбициите ни.
« -: Юни 10, 2014, 10:25:24 pm »
 ;)
Планети в 10ти дом,силно поставени управители с много аспекти?Позицията на Сатурн във връзка с развитието.
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 10:30:56 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #1 -: Юни 10, 2014, 10:31:23 pm »
На върха на десети дом имам Близнаци. Управлява го Меркурий в Рак на к11. В 10 дом е и Слънцето ми в Рак. Определено съм амбициозна, обичам да пробивам със знания и умения. Далече са ми всякакви маниулации, интриги, игрички. Успехът ми носи щастие само тогава, когато знам, че съм го постигнала с мои си усилия без да чийт-вам.  :29:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #2 -: Юни 10, 2014, 10:33:13 pm »
Аз мисля, че въобще не е нужно у10 да е силен, даже напротив, амбицията идва от разминаването м/у каквото искаме (смятаме, че заслужаваме) и каквото получаваме

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #3 -: Юни 10, 2014, 10:34:33 pm »
Тогава как ще формулираш на какво е сигнификатор 10ти дом на психологическо ниво? На най-високото ниво, което искаме да достигнем ли?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #4 -: Юни 10, 2014, 10:38:09 pm »
Тогава как ще формулираш на какво е сигнификатор 10ти дом на психологическо ниво? На най-високото ниво, което искаме да достигнем ли?

Ако въпросът е към мен, с астропсихологията съм скарана
10-ти-там, където най-много можем да стигнем

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #5 -: Юни 10, 2014, 10:39:41 pm »
За себе си още не съм дефинирала какво е "кариера".  :017:

Нямам стремеж към публичност, известност - да речем, да си видя името на някоя корица или в някакъв списък с експерти. За мен е важно да мога да продължавам да работя това, което ми носи удовлетворение, а не нещо рутинно за отбиване на номера, колкото да ти тече "сигурната" заплата и да трупаш стаж за пенсия. Месечната си заплата мога да изкарам и за една седмица при по-голямо натоварване, стига да има поръчки.

Оптималният вариант за мен е гъвкаво работно време, повече мобилност, да не стоиш закотвен 5 дни в седмицата по 8 часа. Да се работи по-малко време, но с по-висока производителност и да се печели повече.

Не знам дали всичко това има "обяснение" в хороскопа ми.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #6 -: Юни 10, 2014, 10:41:42 pm »
Папи, мисля, че едно и също имаме предвид. Значи според теб трябва да търсим контраст между 10 дом и неговия управител и останалата част на картата и колкото по-силен, толкова по-амбициозен е човека?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #7 -: Юни 10, 2014, 10:45:18 pm »
Папи, мисля, че едно и също имаме предвид. Значи според теб трябва да търсим контраст между 10 дом и неговия управител и останалата част на картата и колкото по-силен, толкова по-амбициозен е човека?

Да, нещо такова
Защото когато у-те са силни, и малкото си пръстче да мръднат, всички го виждат и им пляскат, а когато не-трябва планини да вдигнат, че дано някой забележи

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #8 -: Юни 10, 2014, 10:52:44 pm »
Значи "амбициите" ни са естествен стремеж да стигнем там и според краткия строеж на изказването ти е гарантирано.  ;)

Не виждам от кое е гарантирано. Кой вижда МЦ, кой го управлява, как е поставен, кой му помага, кой му пречи, вижда ли асц, в правилната сфера ли е (ввръзка у6/ у10), такива неща..

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #9 -: Юни 10, 2014, 10:53:41 pm »
Да, нещо такова
Защото когато у-те са силни, и малкото си пръстче да мръднат, всички го виждат и им пляскат, а когато не-трябва планини да вдигнат, че дано някой забележи

Кои управители? Примерно силни сигнификатори на 10 и 2, които са в хармоничен аспект, гарантират ли пари и ценности?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #10 -: Юни 10, 2014, 10:58:13 pm »
Кои управители? Примерно силни сигнификатори на 10 и 2, които са в хармоничен аспект, гарантират ли пари и ценности?

не е достатъчно, ами ако венера е прецакана :)
гарантират, че човек ще има нюх за правене на пари и ще умее да се възползва от ситуации, за да се облагодетелства и да постигне повече, било кариерно, било парично. А може да показват и сръчко, който всички оценяват достойно

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #11 -: Юни 10, 2014, 11:03:15 pm »
Имам У6 в съвпад с У10,които са диспозитори на У2 и в добър аспект към него и К10.

Удовлетворена ли си от работата и парите, които получаваш от нея?

Иначе аз имам силен у10, управлява асцендента, в собствена терма, в собствено още нещо беше, вече не помня. Венерата (у2)  и тя може да мине за убава, нищо, че е натикана в 12 дом - нали е съвпад с Юпитер и Марс, има взаимна рецепция с Юпитер по терма, но още не знам какво ще излезе,  че за сега само уча. Сатъра ми, който е стария у6, също е доста угоен, като се замисля - на трон по знак (стария трон - Водолей), в собствен триплецит и терма.
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 11:05:03 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #12 -: Юни 10, 2014, 11:04:12 pm »
зависи от кой са "добрите" мажорни аспекти
например ако са от марс - лични качества дава, но добри събития - да кажем - по-рядко

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #13 -: Юни 10, 2014, 11:06:14 pm »
Хубавите аспекти на Юпитер ли дават хубавите събития?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Десети дом и амбициите ни.
« Отговор #14 -: Юни 10, 2014, 11:07:22 pm »
То рядко има непрецакана Венера,но едно прецакване не може да я направи "негодна",ако получава и няколко добри мажорни аспекта.  :)

Може, може- моята е такава. :)