Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 858509 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4335 -: Март 04, 2017, 12:09:18 am »
При това мисля че е доста хлевоуста и неприятна със зъл зъл до жестокост език и трябва да е глух за да я търпи  :012:

 :043: :043: :043:

И за такива се намира кой да ги търпи. Залагам на съвпада Луна/Венера в 5 дом.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Събития и транзити
« Отговор #4336 -: Март 04, 2017, 12:16:14 am »
Може и да съм субективна но повечето ми роднини притежават аспект му меркурий Плутон и Марс -обикновено напрегнат и са много неприятни с жесток език същества .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4337 -: Март 04, 2017, 12:35:00 am »
Шефката на отдела, където работех за последно, имаше подобна конфигурация. Много зъл и циничен език, създаваше постоянно напрежение. Но там беше цяла конфигурация – Слънце/Меркурий в Риби, Луна/Плутон в Дева в т–квадрат с Марс.

При това момиче, гледано по сидерал, има Марс и Сатурн към Меркурий /и Плутон/. Но поне са в кадентни домове. Съвпадът на Луната и Венера в благоприятен дом може да компенсира, да придава по–приятен маниер. Но няма особена чувствителност и емпатия към другите, търси се личен комфорт. Честолюбива е, тщеславна, горделива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Събития и транзити
« Отговор #4338 -: Март 04, 2017, 09:15:56 am »
666, аз не виждам някакви индикации за сериозна връзка, транзитите, които споменаваш не аспектират лични планети, само тригон на сатурн към венера не може да донесе такова нещо.
Освен това ако пр. ти луна е на асцедента тр. плутон прави опозиция с нея, което по-скоро е недобре за връзките.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4339 -: Март 04, 2017, 12:13:53 pm »
Аз по-скоро бих казала, че тя има груб и безцеремонен език и поведение, за зъл не знам..Но е доста "хейт" спрямо другите хора.

Terry, тя и миналата сериозна връзка ми започна с аспекти на Плутон,но не към лични планети + Сатурн тригон Венера. Аз поне от наблюденията ми върху това как ми работи картата мисля, че аспектите,които изброих ( тр.Юпитер в 5д, съвпад Плутон, Сатурн тригон Венера и тр.Плутон на десц секстил натален) ще донесат нещо сериозно, макар и нетрайно. Очаквам да е нещо с кризи дори, емоции и нестабилност (типично за всяка моя връзка).По-трайно вече сигурно ще е след Сатурновото завръщане и Сатурн като У7 ще внесе стабилност в отношенията.

Всъщност Плутон ще прави аспект с лична планета, сега видях - в тригон със Слънцето.
« Последна редакция: Март 04, 2017, 04:50:40 pm от 666 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Събития и транзити
« Отговор #4340 -: Март 04, 2017, 05:50:11 pm »
Ами хубаво, като се случи да се похвалиш, че си си го прогнозирала сама :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4341 -: Март 04, 2017, 06:27:52 pm »
Ами не. Обсъждала съм го с жена, на която всичките й прогнози до тук са се случвали. Но усетих, че има нещо, което премълчава по въпроса, за който питах тук. Затова търсех други мнения, безпристрастни. Защото това, което тя казва и аз си го виждам в картата и съм на същото мнение, но ме гложди, че има някаква особеност и не ми казва..
Както и да е, и без това се колебаех да се допитвам ли до други/

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4342 -: Март 07, 2017, 03:24:52 pm »
Рени, транзитно Меркурий и Юпитер са в антисия, съответно Меркурий и Уран в контраантисия.  Меркурий в Риби същевременно е в съвпад с Нептун и в полуквадрат с Уран и квадрат и половина с Юпитер. Какъв "стил" го отразяваш ?

Фактите са подчинени на убежденията ; миналото доминира перспективата; "спящият" води "пробуденият."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4343 -: Март 07, 2017, 06:44:47 pm »
Бре Акрукс, направо не знам как го изрече- ако досега е била свободолюбив и волен стрелец  ;D Какъв Стрелец волен и авантюристичен-дръжки с ац дева и 4ри планети в Козирог, между тях луна и венетъ . Не си го представям
Ами както виждаш- изрекох го, а получих и обратна връзка
Прави сте в описанията си  :) Доста е егоцентрична, беше свободолюбива. От тези "на мен никой нищо не може да ми каже, камо ли някакъв си мъж, ще живея наопаки на правилата" и т.н.

Също съм с АСЦ дева и с 3 планети в този знак, да не мислиш, че съм била сухарка на нейните години- вятър ме вееше на бял кон, ходех по експедиции, правех планове да следвам и да не се омъжвам, да не раждам, ама на- Сатурн като влезе в 4-ти и 5д. друго речИ

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Събития и транзити
« Отговор #4344 -: Март 07, 2017, 06:53:30 pm »
Това, че е била крива женска, контра и инат, не я прави свободолюбива и авантюристична!Продължавам да държа на мнението си, нека разграничаваме човешките прояви и мотивите зад тях-а на тази женска не е от оригиналност и авантюризъм .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4345 -: Март 07, 2017, 06:55:44 pm »
Кривотията не прави характера силен. Има криви женски, но зависими. Даже при тях най–често се проявява кривотията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4346 -: Март 07, 2017, 07:11:57 pm »
Да ви питам нещо за себе си. Моя Плутон както казах е в 5д, след няколко месеца транзитния ще кацне на Десц и ще прави секстил към наталния. Смятам, че при мен тогава може да се случи сериозна връзка, нали така? Е,има и други предпоставки..мога да си кача картата, ако ще е по-лесно.
Не знам кой ти каза или къде си прочела, че Плутон на Дсц е предпоставка за връзка, па макар в секстил с наталния и в тригон със Слънцето?
Голямата ми дъщеря е с Плутон в 6д и транзитния беше на нейния ДСц, като беше на 10-11г, за каква връзка може да се говори в този случай? При нея на тази възраст ѝ дойде цикълът, неочаквано рано за всички нас започна да ползва онези нещица с крилцата.
А прогр. Луна на АСЦ в секстил с нат. Слънце в 11д е хубав аспект, но повече тебе лично ще засегне, тъй като Луната е У1. тр. СЛВ на Юпитер в 3д- успешни изяви по отношение на учение, кариера, работа, а Плутон на 7д го дават развод, на теб предстои дирекционния скоро да е там, по груби сметки, че ти изтървах картата, която си качила и изтрила тук

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4347 -: Март 07, 2017, 11:25:22 pm »
Всичко, което е към 7-ми дом е тенденция за връзка, партньорство, но типа, спецификата  на същите може да се определи според това което е към 7-ми дом в периода. Ако натала не предполага афинитет към връзки тип 7-ми дом, тогава всичко което е към 7-ми дом засяга останалите сигнификации по същия.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Събития и транзити
« Отговор #4348 -: Март 08, 2017, 09:36:27 am »
Принципно всеки транзит на бавна планета към остта асцедент десцедент води до промени във връзките.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4349 -: Март 08, 2017, 11:20:39 pm »
Вчера при транзит на Слънце и Меркурий през АС и в тригон към нат.Венера - получих изненадващо предложение за бюти партньорство. Дори мъжът ми ме подкрепи. С нетърпение очаквах този аспект и се чудех как ще се изви, имах други очаквания, които се рализираха, но това беше голяма изненада.

Предвид това, че нов цикъл на Меркурий и Слънцето започва на АС  и в тригон с Венера - може би действието ще е до следващия нов цикъл :) Трябва да видя къде ще попадне.
 


Днес, вече при разходящ аспект - харесах втора обява за работа. Ще кандидатствам. Точно работата, която искам.

Марс е тронов, анаретен и в тригон със Слънцето ми - У6 в 10 дом.



П.П. дописвам - скоро пак Слънцето и Меркурий ще имат среща при  ретроградието - на 20 април - точно там, където сега е Марс в тригон с нат.Слънце У6 в 10 дом. Следващата е на 21 юни - в точна опозиция на Слънцето ми.

Ех, ще имам материал за разглеждане  :012:
« Последна редакция: Март 09, 2017, 12:24:26 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!