Автор Тема: Неаспектирани планети  (Прочетена 27119 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #45 -: Ноември 15, 2017, 11:39:52 am »
^според мен е неаспектирана

//но аз и моята си я броя за такава, въпреки че е на 7° от Слънцето (но е в следващия знак)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #46 -: Ноември 15, 2017, 02:06:17 pm »
Западна Венера, на голяма елонгация от Слънцето. Отчетено по сидерал - в един знак с Марс и Кету.

Според правилата на модерната астрология може да мине за неаспектирана. Което означава без мажорни аспекти, минорни има.
Някой астролог може да отчете и знаков секстил с Меркурий.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #47 -: Ноември 15, 2017, 03:50:07 pm »
Наблюдавам притежателката на картата от една година, главно заради съвпад на Сатурн/Луна в 6-ти дом, опозициите и квадратите по картата. Знам, че майка й е с тежки заболявания, които се влошават през последните години. Но момичето се справя много добре, последователна, амбициозна и умна. Има едно напрежение, което вероятно само аз усещам и сякаш чувство за дълг. Има известна пресметливост и студенина, но вероятно Слънчевия телец маскира това.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #48 -: Ноември 15, 2017, 04:04:20 pm »
И все пак има и аспект от Юпитер към гадния съвпад в 6 дом, той омекотява. А според античните астролози твърдите аспекти на Юпитер не са лоши, все пак е бенефик. Положението щеше да бъде доста по-тежко, ако на мястото на Юпитер беше Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #49 -: Ноември 15, 2017, 04:50:46 pm »
И все пак има и аспект от Юпитер към гадния съвпад в 6 дом, той омекотява. А според античните астролози твърдите аспекти на Юпитер не са лоши, все пак е бенефик. Положението щеше да бъде доста по-тежко, ако на мястото на Юпитер беше Марс.
Така е, а и Юпи в 12-ти си спасява доста положението. Виждала съм такъв Юпитер и в други карти и съм забелязала, че хората са сякаш закриляни, дори при опасност оцеляват сякаш на магия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #50 -: Ноември 15, 2017, 04:57:39 pm »
Има едно напрежение, което вероятно само аз усещам и сякаш чувство за дълг. Има известна пресметливост и студенина, но вероятно Слънчевия телец маскира това.

Маскира го АСЦ Лъв и Юпитер /Слънце, Слънце/Уран, Слънце на МЦ. Пресметливост от Венера в Близнаци и студенината винаги се усеща от Луна/Сатурн, а тук и Меркурий в Овен е връх на тао. Погледа на другите върху нативи с акцент Въздух- Земя е точно такъв- дистанцирани, студени, прагматични, капризни и убеденост, че "всичко знаят".

Тук, в таз карта, по преценка може да се приеме, че Венера е секстил с Меркурий, защото има обмен между стихиите Въздух и Огън , домовете 11 и 9, и е в допустима за Венера орбиса с диспозитора си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #51 -: Ноември 15, 2017, 05:02:14 pm »
Може, може. Аз и по венерените теми я наблюдавам. Склонна е към забежки, но си държи здраво "основната" връзка. Нон стоп чете и се интересува от макиаж и прочие теми за красота и въобще козметики и кипрене са и много на сърце.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #52 -: Ноември 15, 2017, 06:02:43 pm »
Няма. Няма и други интереси, за мен би минала са скучен човек, добра е в областта, в която работи, но извън нея няма много интереси и теми, които да я вълнуват.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #53 -: Ноември 15, 2017, 07:23:27 pm »
Ни най-малко  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #54 -: Ноември 15, 2017, 10:32:04 pm »
Om, това са тенденции, не твърдения. Значи ли, че всички хора, които имат изявен, разбирай материализиран талант, са с неаспектирана планета, отразяваща полето на дейността ? Това са "помощни показалци". Светила и АСЦ държат устойчивостта, не-промяната в натива, домофикацията- спецификата в картата, аспектацията- реализацията. Сега като се включат и античните- и видимостта като разпознаване на личност, не просто като част от групата.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #55 -: Ноември 16, 2017, 04:09:29 pm »
За бонбоните и подаръците не е вярно, точно от това бях лишавана. Абе нещо не ѝ работи на тая астропсихология, казах ти. Много стъкмистики има и разтягане на локуми.  :)

А иначе съм максималист и перфекционист, но това не е по Юпитер. И тази моя черта по-скоро ми пречи, отколкото помага в живота.  Алчност??? Обичам да си купувам това, което пожелая. Но мога и да се лишавам от доста неща.

Не можеш да вместиш всички хора в някаква рамка. Всеки хороскоп е индивидуален. И такива обобщения по привидно неаспектирана планета не могат да се правят. Никоя планета, дори тия с малко мажорни аспекти, не действа изолирано в натала. Чрез рецепция, диспозиция, по терма, додекатемория, накшатра – върху планетата има влияния.

Той казвал, че никакъв оркестър не е в състояние да изрази това, което звучи в главата му.

Това е вярно и за мен. Но вероятно повечето хора така се възприемат. Малцина са тия, които могат да разпознаят истинските ми мотиви, защо правя или не правя дадено място. Оттам нататък има много широко поле за фалшиви етикети и свободни съчинения. Повечето не виждат отвъд личния си интерес, независимо от привидните пози и социални маски, това пречи да разпознаят и алтруистични мотиви у друг човек.



« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 04:13:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #56 -: Ноември 16, 2017, 08:39:33 pm »
Някой познава ли човек с неаспектиран Нептун? Ще е интересно да го обсъдим.

Аз съм с неаспектиран Хирон.  ;D

По въпроса ти по-горе – сигурна съм. Нямам навика да лъжа и да разказвам измислени истории, нито да преувеличавам заслугите или несгодите си. Нито да изопачавам факти и обстоятелства или пък да ги извъртам в своя полза.
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 08:41:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #57 -: Ноември 16, 2017, 08:58:46 pm »
Ами в България жените печелят повече с неаспектирана Лилит ,ти с тоя Хирон -не знам ,освен в Туитър да ходиш  ;D А сигурна ли си, че като дете не си била някой от детските образи в Чарли и Шоколадовата фабрика ?А защо колекционираш обувки -Нептун ли ти е не или   :017:  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #58 -: Ноември 16, 2017, 09:22:17 pm »
А защо колекционираш обувки -Нептун ли ти е не или   :017:  :D

А, това е по Марс, нали моят управлява стъпалата. Видя ли колко лесно се нагласят нещата?  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #59 -: Ноември 16, 2017, 09:41:53 pm »
Недей да правиш прибързани заключения кой колко е изучил и колко е разбрал. Защото резултатът би могъл да те изненада.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui