Автор Тема: Ексцентричност,лудост или гениалност  (Прочетена 10327 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #45 -: Март 27, 2014, 11:07:27 am »
Ако едната дата съотв на другата, няма да има разлика в картата, макар и за нумерологията да е различно. Не съм проучвала защо, но всички карти се смятат за превърнатата в юлианска дата на раждане.

Сега се замислих по-обстойно по въпроса. При астрологията се анализира положение на външни обекти - датата е само отправна точка за определянето им. Но самите положения на планетите са статични и определящи, независимо как е записана датата.

В нумерологията наистина е по-сложно. Енергията на цифрите при всички положения влияе върху живота на човек. Спомних си няколко подобни дати, които съм анализирала и стигам до заключението, че ако в съответната държава календара се сменя докато човек е все още малък, новата дата оказва влияние върху живота на човека. С годините новите цифри променят енергията му. Точно това се случва и с Тесла явно. Датата по юлианския календар не предполага особена връзка с Висше съзнание, но пък му е давала голям късмет и добри възможности за занимаване с наука. С промяната на датата той придобива интересни енергии, които явно му идват в допълнение :).

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #46 -: Март 27, 2014, 07:16:18 pm »
Някои хора с психически заболявания имат интересни умения. Силна интуиция, почти ясновидство, умение да запаметяват.
Уран и Нептун вземат много от разсъдъка, но пък дават и интересни неща. Все пак бих предпочела нормално или балансирано псих. състояние, отколкото гениалност, която граничи с лудост.

Майка ми беше научила един цял голям том българо-английски речник - дума по дума, значението им. Направо ги караше на рецитал, каква беше тази памет...  ::)

Гениалността и ексцентричността виждам с намеса на Уран и Нептун, защото трябва и малко въображение, малко дързост, за да откриеш, измислиш нещо. И връзка с невидимия свят. Но до каква степен тази връзка се понася и не носи други поражения...
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #47 -: Март 27, 2014, 07:23:44 pm »
Сега се сещам и за друго по темата :) Ексцентрични, луди, гениални - добре, ама по чии стандарти? Дали те са такива, или ние, уж нормалните, не сме нещо в другата крайност :)

За мен (на база нумерология) тези 3 определения се свързват с някакъв вид свобода на душата. Творчеството е освобождаване на емоциите, гениите на ментала, лудостта на тялото. Естествено е, съответния вид свобода да води и до някакви негативни за останалите проявления, все пак в реалният свят действа принципа на дуализма.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #48 -: Март 27, 2014, 08:07:27 pm »
Сега се сещам и за друго по темата :) Ексцентрични, луди, гениални - добре, ама по чии стандарти? Дали те са такива, или ние, уж нормалните, не сме нещо в другата крайност :)

За мен (на база нумерология) тези 3 определения се свързват с някакъв вид свобода на душата. Творчеството е освобождаване на емоциите, гениите на ментала, лудостта на тялото. Естествено е, съответния вид свобода да води и до някакви негативни за останалите проявления, все пак в реалният свят действа принципа на дуализма.
И аз това казвам. Зависи кой от какъв извор е пил-визирам приказката, в която всички са пили от "повредения извор" и изкривили представите си, а единствения нормален тип бил луд за тях, не знам откъде е пил, не било от общия водоем.
Иначе-"гълтачът на саби" не е просто обикновен луд, ама не четете.... ;) говорел е и е искал да убеждава хората,че тялото  може и да "слуша", да е безсмъртно, духът-умът да води. Освен луд за вас-нас е владеел и дематериализация. А на първа взгляда не е баш симпатяга-факт.

Happy58

  • Гост
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #49 -: Март 27, 2014, 08:15:39 pm »
И аз това казвам. Зависи кой от какъв извор е пил-визирам приказката, в която всички са пили от "повредения извор" и изкривили представите си, а единствения нормален тип бил луд за тях, не знам откъде е пил, не било от общия водоем.
Иначе-"гълтачът на саби" не е просто обикновен луд, ама не четете.... ;) говорел е и е искал да убеждава хората,че тялото  може и да "слуша", да е безсмъртно, духът-умът да води. Освен луд за вас-нас е владеел и дематериализация. А на първа взгляда не е баш симпатяга-факт.

За "гълтача" пък аз се запитах - защо като е постигнал такава власт над тялото, си е отишъл толкова рано???? По цифрите ми намирисва на нещо от рода на "злоупотреба с материалното здраве, които му е било дадено", ама това си е мое усещане.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #50 -: Март 27, 2014, 08:38:16 pm »
За "гълтача" пък аз се запитах - защо като е постигнал такава власт над тялото, си е отишъл толкова рано???? По цифрите ми намирисва на нещо от рода на "злоупотреба с материалното здраве, които му е било дадено", ама това си е мое усещане.

Ами може да не му се е седяло повече тука бе. Не е нужно да илядолетиш (както казват бабите). Научил се е да се владее и е нямало повече кво да прави. Станало му е скучно и е изфирясал. Аз с моя изтрещял Уран хич не ме свърта на тая планета и дори ВА вече не ме пуска нощно време докато спя да бриша из вселената, щото не ща да се връщам  :012: и ми туриха пранги за известно време  :D... Явно има още защо да седя тука, ама пича може и да си е изпял песента и да си е заминал.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #51 -: Март 27, 2014, 08:40:20 pm »
Доколкото разбрах, отишъл си е от -нептун, не е трябвало упойка...а ексцентрикът у него освен по уран,конкр. постиженията са по сатурн, меркрурий. Нептун е враг на меркруий. И, да-има постижения, свързани с тъмната страна, както и със светлата. :-\

Happy58

  • Гост
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #52 -: Март 27, 2014, 08:43:49 pm »
Ами може да не му се е седяло повече тука бе. Не е нужно да илядолетиш (както казват бабите). Научил се е да се владее и е нямало повече кво да прави. Станало му е скучно и е изфирясал. Аз с моя изтрещял Уран хич не ме свърта на тая планета и дори ВА вече не ме пуска нощно време докато спя да бриша из вселената, щото не ща да се връщам  :012: и ми туриха пранги за известно време  :D... Явно има още защо да седя тука, ама пича може и да си е изпял песента и да си е заминал.

И това е вариант, но цифрите не го показват. Казват другото.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #53 -: Март 27, 2014, 08:45:48 pm »
И това е вариант, но цифрите не го показват. Казват другото.

Какви цифри? Можеш ли да обясниш?
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #54 -: Март 27, 2014, 08:47:52 pm »
Какви цифри? Можеш ли да обясниш?

говоря за нумерология, ама не по питагоровия квадрат и производните - тях някакси не мога да ги усетя, или по-точно не мога да ги овладея.

извинявайте, че постоянно я намесвам тази нумерология, но на мен тя ми е базата. А и постоянно откривам съответствия с астрологията.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #55 -: Март 27, 2014, 08:54:00 pm »
Ам,то числата са преди всичко останало,бе  :012:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Happy58

  • Гост
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #56 -: Март 27, 2014, 09:05:39 pm »
имам доста примери, в които цифрите дават доста точни насоки, но няма как да ги дам - все пак е въпрос на доверие. В темата за транзитите на Нептун дадох лека насока за конкретен пример, но повече нямам право. Ако хората, притежаващи анализа ми пожелаят, нека да го направят.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #57 -: Март 27, 2014, 09:08:50 pm »
Пффф числа - кат ги видя и ми никнат косми по краката  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #58 -: Март 27, 2014, 09:11:36 pm »
Пффф числа - кат ги видя и ми никнат косми по краката  :57:...

е няма как хем да пишеш увлекателни приказки, хем да пътуваш, докато спиш ипосле да разказваш сладко-сладко, и в същото време да усещаш цифри :) Аз пък съм обратно - труден изказ, но за сметка на това живея чрез цифри :) - силна дева + силен сатурн :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ексцентричност,лудост или гениалност
« Отговор #59 -: Март 27, 2014, 09:13:35 pm »
Хпи, де ти е слънцето,бе? в кой градус?
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека