Автор Тема: Корекция на съдбата  (Прочетена 53125 пъти)

GauriGanDevi

  • Гост
Корекция на съдбата
« -: Юни 07, 2013, 05:19:34 pm »
 :043:
« Последна редакция: Февруари 06, 2016, 09:49:39 am от GauriGanDevi »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #1 -: Юни 07, 2013, 05:41:55 pm »
Какво може да се направи, за да се смегчи...или да се избегне... или да не се допусне...

С течение на времето все повече се съгласявам с твърдението, че това, което е извън теб самия, не можеш да го промениш. И ако е "узрял" моментът някаква незнайна карма от минал живот те връхлети, трудно е да спреш предначертаното. Нито с добро, нито с положително мислене, нито с любов...

Имаме само относителна "свобода" - да определяме своето собствено отношение към нещата, да променяме нагласата (доста модерно твърдение напоследък). Имаме избор също така как да реагираме спрямо определени предизвикателства и обстоятелства, но насреща имаме също хора с техните лични избори и реакции и в тяхното "поле" свободната ни воля вече е сведена до минимум.

През последните няколко години не съм спряла да си задавам въпроса Защо.
Превъртах различни варианти на "ами, ако...?", но накрая стигнах до извода, че някои неща просто трябва да се изживеят, независимо от това какъв човек си и как си постъпвал /в сегашния си живот/, независимо дали го "заслужаваш" или не. Просто ти се случва.

В тази връзка да те питам - експериментирала ли си с т.нар. Мула даша? Дава ли някакво обяснение, намираш ли логическа връзка с това, което се случва в определени моменти?



« Последна редакция: Юни 07, 2013, 05:50:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #2 -: Юни 07, 2013, 07:15:37 pm »
Не става въпрос за корекция, а по-скоро за разбиране на причините в дълбочина.
Сигурно не съм се изразила правилно и с това съм те заблудила. На тоя етап ми е достатъчно да разбера причините, дори без да предприемам опити за корекция.

За Мула даша и аз не разполагам с много информация. Зная само, че се използва за идентифициране на по-дълбоките (кармични) причини на събитията, които ни се случват в определени моменти. Вероятно се засича и с други по-важни даши, накрая се тегли чертата и се определя каква е вероятността дадено нещо да се прояви в материята и накъде ще клони везната.

В тази връзка мога да споделя, че най-трудният период в живота ми, с най-тежки изпитания и много загуби настъпи след навлизане в голям период (махадаша) на Юпитер по Мула даша. В Раши картата Юпитер се намира в 8 дом и участва в т.нар. Випарита раджа йога с Венера в 6 дом. Венера има специално значение в картата ми - Лагнеш, АК и има най-висок есенциален статус.

Преди броени дни започна антардаша на Венера, отново по Мула даша. Мисля, че по този начин или ще се активира наталната Випарита йога, или негативното й въздействие най-сетне ще да спре, след като се изконсумира с пълна сила. За тази йога казват, че дава успех след преодоляване на много трудности, загуби и спънки. Периодът Юпитер/Венера ще приключи в края на 2014.

Юпитер е ДК в картата, получава аспект от У7. Не изключвам възможността в рамките на този период да срещна Половинката, която ми е отредена от съдбата. Допускам, че е възможно, защото символично АК и ДК се срещат при засичане на съответните планетни периоди - Венера (аз) и Юпитер (той).

Предишният период по Мула даша беше Юпитер/Кету - само дето не умрях, бях изправена пред много силно духовно изпитание, но успях да изляза от помията.



« Последна редакция: Юни 07, 2013, 07:20:05 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #3 -: Юни 07, 2013, 07:26:19 pm »
Имам въпрос. Тези методи изобщо работят ли? Че да се чудим да ги ползваме ли или не. Първо някакво сигурно доказателство, че работят да видите и след това чак може да се мисли за употребата им.

Не съм ползвала Мула даша. Ето малко инфо - http://astroved1.narod.ru/sch1/mooldas.htm. Като чета, ми изглежда свястно написано. Jagannatha Hora я пресмята.

Някои астролози твърдят, че Випарита раджа йога дава добри резултати, ако планетите, участващи в нея, се намират в 6-ти или 12-ти дом, докато ако са в 8-ми, победите са по-трудни и съпроводени със загуби. Обяснението било, че 8-ми се явява 12-ти от 9-ти - домът на загубата на късмета. Шести е упачая, което давало възможност за растеж, а за 12-ти не помня обяснението.

За протокола проследих и моите периоди по Мула даша. Най-силният период беше Юпитер/Раху - успех в обучението и работата, признание, победа над враговете. По Вимшотари влиза в период на Меркурий/Юпитер. Меркурий е У9 и в паривартхана със Сатурн (У1) в 9-ти дом, а Юпитер е в 10-ти дом, който е 2-ри от 9-ти, т.е. плодовете от дейности по 9-ти дом (като образование). Това ми е обяснението, че тъкмо през този период успешно приключих обучението си и бях назначена на работа, пряко свързана с образованието ми. Това беше по Вимшотари.

Юпитер е функционален малефик за Лагната ми (управлява 3-ти и 12-ти дом). По шадбала има най-висок статус, намира се в 10-ти дом (във Везни), откъдето аспектира Раху в 6-ти и Слънцето във 2-ри.
Юпитер и Раху имат паривартхана по накшатри и се аспектират взаимно (това все пак важи за доста хора, родени около моята дата, не е никак уникална конфигурация). Взаимният им аспект би трябвало да дава по-благоприятната и лека форма на Гуру-Чандал йога. Значи имам силна връзка между 6-ти и 10-ти дом плюс Раху в 6-ти, което ме сблъсква с множество врагове в професиналната сфера. Знаците, в които се намират Юпитер и Раху, са въздушни, мъжки. Може би затова основна част от враговете ми са мъже. Има още нещо - Раху в 6-ти и Юпитер в кендра от Лагна дават т.нар. Ашта-Лакшми йога, за която твърдят, че е благоприятна (давала 8-те блага на богинята Лакшми и бла-бла).
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 08:00:46 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #4 -: Юни 07, 2013, 08:15:16 pm »
Аз съм за "да" - да се казва всичко право куме в очи. И така съм решила да правя вече, защото ми омръзна да бъде любезна.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #5 -: Юни 07, 2013, 08:24:21 pm »
Нямах търпение да изчета всичко, щото бързам да си кажа мнението :)

Какво можем да променим? - каквото можем - ако ще и 100 човека да кажат на някой "ти трябва да издържаш 2.5мин под вода" - може ли? - не може
Няма корекция на съдбата, корекцията е съдба :)

Наскоро се бях сетила за един много важен избор, който направих преди години, и чак сега - 10 години по-късно, ми дойде на акъла, че е имало и трети вариант
Значи ако някой тогава ми беше казал за него, можеше да пробвам, да стане/да не стане, но! Тогава никой не ми каза, значи не е трябвало
Мисля, че духът на човека от всички инстанции е най-знаещ, и ако е взел решение да се ражда в това тяло, значи знае какво може да се случи и какво не
Айде - няма да намесвам паралелните реалности, че ще стане ...ъпсурдно :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #6 -: Юни 07, 2013, 08:27:40 pm »
Всеки път когато избираме някой от възможните варианти, избираме една от безброй много паралелни вселени. А в останалите живее по едно наше копие, което е направило друг избор в онзи момент. Теорията е на Хю Еверет. Това са т.нар. паралелни вселени от 3-ти тип по класификацията на Макс Тегмарк.
Това ли имаше предвид, Папи?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #7 -: Юни 07, 2013, 08:30:30 pm »
Сега вече прочетох половината :)

Аз също бях в такава ситуация - не казах какво мисля, най-вече защото може да бъркам
Но и да бях сигурна - не можеш току-така да кажеш "Няма да имаш деца", няма да кажа - човек предполага, Господ разполага
Ще кажа, че в възможно да има проблеми със забременяването - това е, ако знам добър специалист или лечение, в което вярвам (съм изпитала), ще го препоръчам

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #8 -: Юни 07, 2013, 08:31:16 pm »
Всеки път когато избираме някой от възможните варианти, избираме една от безброй много паралелни вселени. А в останалите живее по едно наше копие, което е направило друг избор в онзи момент. Теорията е на Хю Еверет. Това са т.нар. паралелни вселени от 3-ти тип по класификацията на Макс Тегмарк.
Това ли имаше предвид, Папи?

 мда :-*

Space

  • Гост
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #9 -: Юни 07, 2013, 09:09:10 pm »
Посланието беше, че Съдбата дава възможно най-подходящото на всеки. И всякакава намеса, опити за корекция и промяна в предначертаното води винаги до един по-ЛОШ  вариант от първоначалния. И, че в крайна сметка ако не искаме да живеем така, както ние определено по съдба, по-добре изобщо да не се раждаме.

Хич, ама хич не съм съгласен  :)
Сори, че пак трябва да вкарвам Гурджиев в тема ама много ми допадат неговите теории по въпроса. А именно, че хората по дефолт са несъзнателни същества... машини. Това, което се случва на тази машина може да го наречем съдба. Според мен астрологията действа в пълна сила в този случай. В момента, в който машината реши да стане наистина съзнателна, а не да живее в сън, тогава вече имаме контрол и съдбата, кармата и т.н. нямат същата сила.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #10 -: Юни 07, 2013, 10:11:50 pm »
Айде - давай методи за корекция на съдбата, че си имам един кофти аспект :)

Една приятелка плати за хороскоп при професионална астроложка, най-вече защото аз мънках по въпросите за децата. Тя така я наплаши, казала й, че повече деца няма да има, а по вече роденото ще хвърли много пари, да не си купуват апартаменти и коли, че всички пари за детето ще им трябват, и не уточнила за лечение ли, за образование ли..
Моята приятелка беше в стрес поне две седмици и сега и не иска да чуе за хороскопи и астролози, и тя не е на 43 - на 43 ще го понесеш, тя е на 32


П.п. а на мен колко гадно ми беше, че й препоръчах тая астроложка - няма да говоря. Е, аз й препоръчах няколко, но тази - вкючително
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 10:15:57 pm от Papy »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #11 -: Юни 07, 2013, 10:19:18 pm »
Е, не може да казва "никога". Никога не казвай никога. Никога не се знае какво може да се случи next. Това първо. Второ, аз не вярвам в астрологията, колкото и странно или обидно да ви звучи. Всеки сам кове съдбата си. Мактуб, така е било писано, не ми минава на мен. Но ако някой човек вярва в астрологията и отиде на астролог, е хубаво той/тя да му каже направо кои са му силните страни, кои са му слабите, къде ще има затруднения, според астролога и т.н. Но да използва думичката "никога" не е нормално. Все едно зависи от него/нея, а не от човека, чиято карта тълкува.

Това пък щото си кибритлийка да не си kind, е липса на всякаква логика. Или kind според него е смирен човечец, дето не смее да гъкне? :D Щом иска парите от началото, е ясно колко kind e той. :D
Аз също съм кибритлийка. Затова си имам съвпад Марс/Сатурн. Астрологически така го обясняват.

Относно мотивацията за ходене при астролог. Някои отиват, за да им кажат колко са велики, страхотни и т.н. - изобщо комплексарска работа. Други отиват с надеждата астрологът да им стане личен психолог, който да използват за кошче за душевни отпадъци. Трети направо си мислят, че астрологът ще им реши проблемите. Вместо да се заемат с живота си, ходят по гледачки, баячки, астролози или още по-евтино - ползват интернет форуми, където само се оплакват, вместо да хванат бика за рогата и да свършат нещо. Та, мисълта ми е, че мотивацията е различна. И астрологът би трябвало да вижда от поведението на клиента, пък и от картата му, защо е дошъл при него.
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 10:27:06 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #12 -: Юни 07, 2013, 10:40:08 pm »
 :D ;D Kind си. Пък то ако кармата работи, на този ще му се върне тъпкано, задето взима лесни парички. Забелязала съм, че всичко се връща рано или късно.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #13 -: Юни 07, 2013, 10:47:16 pm »
И аз така - не вярвам в астрологията :)

И на Гуру-та не вярвам, особено тия, дето ми искат парите преди да ме погледнат в очите, ако ще и цялата мъдрост да пропусна (тежко ми:) )
И бих се радвала ако такъв "гуру" ми каже, че не съм kind, щото явно е видял, че търговската му стратегия не работи (поне това)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #14 -: Юни 07, 2013, 10:48:45 pm »
:D ;D Kind си. Пък то ако кармата работи, на този ще му се върне тъпкано, задето взима лесни парички. Забелязала съм, че всичко се връща рано или късно.

брей, днеска си ми говорител :)