Автор Тема: Mundoscope - кога тригоните не работят  (Прочетена 8076 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Mundoscope - кога тригоните не работят
« -: Януари 09, 2014, 07:26:48 pm »
Мундоскопът е въведен от Cyril Fagan. Накратко - алтернативна домова система, която се базира на дневното движение на земята и видима ли е реално дадена планета или не и къде точно в дадения дом е позиционирана. Още и на мен ми е сложно да разбера в детайли, но практически може да се окаже, че според домовата система, която използвате, две планети могат да са в тригон, докато реално в небето - ако можехме да ги видим, те са в квадрат. И изведнъж се получава така, че някой с голям тригон става сериен убиец, а някой с тао-квадрат живее кротко и щастливо (само като пример)
Ето как да сметнете със Solar Fire-a: от меню Chart->Harmonic/Transf -> Chart Type to Generate ->Z Analog Diurnal Arc



Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #1 -: Януари 09, 2014, 07:32:09 pm »
Ето например този
вижте двете карти

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #2 -: Януари 09, 2014, 07:51:15 pm »
Не кога ,а защо !
...защото тригона е интуитивен ,той "знае" ,затова няма тук напрежение ,което да провокира динамика  под формата на "работа" .
Според това как са локализирани планетите в натала и какъв енергиен обмен се случва между тях ,планета /и могат да "отиграят" последващият аспект .Например:По натал има секстил между Марс /Юпитер ,значи Марс отива към квадратура с Юпитер.Предполагам това е замисъла ,не съм чела.

А откога "реално в небето" отразява "реално в хороскопа" и обратно ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #3 -: Януари 09, 2014, 08:36:53 pm »
А може само да си мислиш, че имаш секстил-това е идеята
Отдавна смятаме с програми и не гледаме небето, а дали е "защо" вместо "кога", не е особено важно-резултатът е важен

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #4 -: Януари 09, 2014, 08:38:09 pm »
Всъщност да се поправя-правилно е точно "кога", защото в някои случаи аспектът ще се запази, в други-не

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #5 -: Януари 09, 2014, 08:44:21 pm »
А може само да си мислиш, че имаш секстил-това е идеята
Отдавна смятаме с програми и не гледаме небето, а дали е "защо" вместо "кога", не е особено важно-резултатът е важен

Papy... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #6 -: Януари 09, 2014, 08:50:12 pm »
ами не - рени, може въобще да няма аспект, не да отива към квадрат
това не са някакви логически производни карти, по-скоро-астрономически, поне така разбирам

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #7 -: Януари 09, 2014, 08:56:18 pm »
Аз затова попитах каква е връзката с "реално звездното " и звездно астрологичното "  ;)

Дадох пример с аспект между планетите ,за да е по-близо до това ,което търсиш като обяснение,а иначе може и да нямат аспект,нали написах според това как са поставени,но винаги секстила следва съвпада,квадрата секстила ,той пък куинкокса и т.н. Ето това е един от отговорите,които най-често и ти задаваш "Защо точно този е направил това ,а онзи другия не е ")))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #8 -: Януари 09, 2014, 09:05:07 pm »
Аз затова попитах каква е връзката с "реално звездното " и звездно астрологичното "  ;)

ами не знам - например според теб богът Марс ли ти влияе, или физическата планета марс?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #9 -: Януари 09, 2014, 09:08:28 pm »
А, Thunder, супер :)

А може ли да кажеш защо мислиш, че квадрат с плутон/венера/марс има?

всъщност забелязваш ли, че плутон ти се оказва най-малко аспектираната планета
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 09:17:54 pm от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #10 -: Януари 09, 2014, 09:18:22 pm »
Аз затова попитах каква е връзката с "реално звездното " и звездно астрологичното "  ;)

ами не знам - например според теб богът Марс ли ти влияе, или физическата планета марс?

На мен лично ми влияе ,онова което визуализира въображението ми и това е по-скоро в посока мита за Марс,но не живея обградена от илюзорен свят ,ходила съм на училище и съм посещавала "часът по физика ". :72:

Но ако темата е :"Логиката може да обясни света и неговите околности"-това е моята реакция  :57:....която има астрологичен еквивалент.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #11 -: Януари 09, 2014, 09:37:58 pm »
Хм-марс/юпитер с/у сатурн диспозитор може много добре да обясни яростен, но подтиснат гняв
Мнения?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #12 -: Януари 09, 2014, 09:49:42 pm »
И аз така съм си го мислела, особено предвид концепцията, че транзитите, преминаващи през наталната ни карта в първите 6 месеца от рождението ни, също формират характера ни. Но си мисля, че Сатурновият гняв е друг тип гняв - когато Сатурн се ядоса, той просто ти издърпва чергата изпод краката и си тръгва с нея. Оставя те да страдаш в невидение някакво, да не може вече да се надяваш на неговата помощ, докато при мен друго става - аз като се ядосам, ми чернее пред очите ахаахаха и наистина е по-добре когато се ядосвам, около мен да няма остри предмети. Въпреки голямата орбиса (14 радуса), Сатурн пак се усеща в ядосаното ми поведение, защото има нещо в мен, което ме обезислва, когато замахна - а винаги като съм ядосана, замахвам върху нещо. Бързо ме отрезвява. Но не дърпам чергите на хората и отначало не искам да си тръгвам и  често замислям втори рунд, баш по Скорпионски, друго е вече, че не го осъществявам, защото не си струва човек да се занимава с такива неща.
Я виж ти, аз знам, че нямам власт да решавам, да бъда вето, но и аз издърпвам чергата. Не бях се замисляла, да, сатурново се усещам, но я изтеглям на 27 години-толкова рядко. Значи, марс е ваканция, така излиза.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #13 -: Януари 09, 2014, 10:06:03 pm »
Може би след сатурновия възврат, марс по-рядко се пали. :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Mundoscope - кога тригоните не работят
« Отговор #14 -: Януари 09, 2014, 10:24:24 pm »
Thunder, и аз преди мислех като теб - че е плутоново
Обаче сега не съм сигурна, ядосвам се по същия начин, последния път помислих, че ще направя хипертонична криза в опита да удържа положението, едва успях, ама едва
А и не ми трябват остри предмети, даже съвсем нарочно избягвам всякакъв вид спомагателни материали, че...

в натала марс и плутон са в тригон, уж канонизирана енергията