Автор Тема: За или против втората употреба  (Прочетена 15833 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #45 -: Април 04, 2015, 11:42:00 am »
Моят вкус е много шантав - мога да съчетая много скъпа маркова дреха с друга, купена от секънд хенд /има дрехи, които не са носени - стоят си с етикетите и си личи, че са нови, просто са от старите колекции и ги изписват от магазина/. Не ми е практика редовно да пазарувам в секънд хендове, но понякога сред многото боклуци може да се намери нещо много красиво като дизайн, качествено и неносено от никой. В Хумана се сдобих с уникална черна копринена пола с вградена дантела, оказа се и много качествена при това. Тук подобна пола, но от 100% изкуствена материя в "престижен" магазин ще вземеш за 100-150 лв. Вчера си взех чисто нова черна дантелена от гръцки бутик - изръсих се 133 лв. Сега ще ми е интересно да сравня качеството на двете, то с времето ще проличи. Втората употреба е чиста коприна и струваше или 15, или 25 лв. /не помня вече/, новата е от изкуствена материя, струва в пъти повече.
« Последна редакция: Април 04, 2015, 11:44:39 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: За или против втората употреба
« Отговор #46 -: Април 04, 2015, 05:06:24 pm »
Ей това е супер находка, женицата може да е имала пълнолуние в/у Сатурн в 8 дом-урожай! ;D http://www.blitz.bg/news/article/329051

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #47 -: Април 04, 2015, 05:13:37 pm »
Ей това е супер находка, женицата може да е имала пълнолуние в/у Сатурн в 8 дом-урожай! ;D http://www.blitz.bg/news/article/329051

Хаха, тая е от моя отбор - каръци по рождение!  ;D Сигурно е имала юпитерова дирекция към Луна в 8 дом  :d030: :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: За или против втората употреба
« Отговор #48 -: Април 04, 2015, 07:26:57 pm »
гнус ме е дори да вляза в секънд хенд магазин. и миризмата вътре е противна. веднъж приятелка ме вкара в един да си купела евтино маркова чанта. бяха старомодни и износени.
каквото и да говорим, ясно е , че хората вземат дрехи и други вещи втора употреба от нужда. иначе всеки би предпочел да има добри доходи и да си купува нови стоки.
« Последна редакция: Април 04, 2015, 07:31:00 pm от nerealna »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: За или против втората употреба
« Отговор #49 -: Април 04, 2015, 08:38:55 pm »
Зависи какво разбирате за втора употреба,в магазините втора употреба в България не влизам въобще-там нещата са минали поне 10 цедки,качествените са обрани вече . Иначе където е Плутон има и големи пари,бил съм работник само,но тия в Америка по Дискавъри които дават пари на търгове за контейнери са пълни аматъори,на нас ни плащаха за почистване,когато обектът е в баровски квартали /за съжаление рядко /бъдете сигурни и най-капризните ще се замислят,качество което и да търсите няма къде да се намери,така че е много относително .В момента това разбирам за втора употреба,има магазини втора употреба в чужбина където си предават предимно купени нови,но не по мярка  също интересни .Иначе винаги може да се намери нещо на половин цена ,, аутлет,,,работих след модно изложение,раздигахме стелажите ,там моделите най-нова мода,за да се спестят разходи по връщането след ревюто се продават на половин цена ,за антикварните работи пък не ми се говори,все пак е ноухау,там никой няма нищо против май .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #50 -: Април 04, 2015, 09:06:19 pm »
Чисто психологически посещението на секънд хенд магазин наистина може да бъде депресиращо и не само характерната му миризма допринася за това, виждаш какви хора влизат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #51 -: Април 04, 2015, 09:38:45 pm »
Прогрес - урната с праха ти да се озове в секънд хенд магазин в Швеция примерно :lol_hitting: ;D

Предпочитам моята да се озове в някой антикварен магазин в бяла държава.... и в следващя си живот да я открия, нали съм си егоцентрик  ;D  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #52 -: Април 04, 2015, 09:48:06 pm »
Вече си представям как грижливо изсипвам прахта си от урната и гадая каква съм била в предишния си живот  :72: :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: За или против втората употреба
« Отговор #53 -: Април 04, 2015, 09:49:30 pm »
Абе хора всички си живеем в секънд хенд реалност  :012: К"ви магазини, к"ви пет лева. Много важно дали някой влиза или не в мол секънд хенд  :012: като живота му е секънд хенд. И точно в опит да избяга от жалкия живот втора употреба, си закача някое етикетче и в неговите очи той е вече нещо друго. Да, ама не, щото етикетчето не променя реалността, в която живеем. Всички сме в матрицата
"светът е отражение на самите нас". каквото носиш в сърцето си, това виждаш наоколо.

моята реалност не е секънд хенд  ;)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: За или против втората употреба
« Отговор #54 -: Април 04, 2015, 10:25:51 pm »
втора упортреба бля-бля, не бих носила - енергии, всичко е в ума ви ....

ако ви се наложи трансплантация,кръвопреливане ,от която зависи да живеете,дали ще се замислите дали органът е втора упортреба и каква е енергията на човека, чиито орган ползвате, та ние постоянно сме в досег с околните и енергииното им поле,навсякъде ,където сме между хора- в градският транспорт, в мола, в хранителните вериги,в болница,у-ще и т.н обществени места,дори у дома -съседите са на една ръка разтояние,все енергии
втора ръка  е по-добра от първата,заради произхода си, втора упортреба коли,караме си я,еми предпочитам втора ръка пералня ,но немско производство миеле,от първа ръка канди,турска или незнайно къде сглобена,която след като изтече гаранцията от 3 години се скапва и започва да работи когато и както....
по добре втора ръка западно производство от колкото първа-китайско- в моловете е пълно с подобни буклуци с маркови етикети и китайско месторождение ,баш ме бригат енергиите,моята си е в хармония и аз се чувствам добре...и девата също

Да, стреличка, не само ще ползват секънд хенд карантии и други, но няма да им пука, че са цигански. :) В голямата си част донорите са роми.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #55 -: Април 05, 2015, 12:56:17 pm »
Може би е въпрос на вътрешно усещане. Не знам, аз никога не съм се чувствала "девета дупка на кавала" /макар че много хора са се опитвали да ми го вменят/, дори ако нося някаква вещ след някого. Но ние от малки така сме възпитавани - доизносвах роклите на по-голямата си първа братовчедка. Нямам го като вътрешно усещане да съм "втора ръка човек". Но определено предпочитам да е нещо ново - не защото не го е носил друг, а заради усещането, че мога да си го позволя. А замисляте ли се колко от новите дрехи, преди да бъдат купени, се пробват от най-различни хора? Мен и от това ме е гнус, затова и пазарувам само в един-два магазина, където знам, че няма да влезе да пазарува куцо и сакато. Освен това повече клоня към европейска мода и не мога да се обличам в това, което магазините зареждат, разчитайки на масовия вкус и местните особености.
« Последна редакция: Април 05, 2015, 12:58:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За или против втората употреба
« Отговор #56 -: Април 05, 2015, 01:20:30 pm »
Тука всичко е чайна-майна или турско, в най-добрия случай го представят за италианско. Търся си нещо по-така за един повод, но уви, не мога да намеря. :012:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #57 -: Април 05, 2015, 01:32:32 pm »
Тая цялата чалгарщина, която ни залива е просто брутална. То не са текстове, то не са кифли, то не са мутри... Като разлистя вестника- само цици... Аман! Свобода на словото трябва да има там, където хората са узрели за нея.
Младите момичета масово имитират плеймейтките и дори не осъзнават колко са жалки. За всичко е виновна чалгата-прост народ се управлява по-лесно.
« Последна редакция: Април 23, 2015, 07:30:59 am от Just_a_Dream »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За или против втората употреба
« Отговор #58 -: Април 06, 2015, 10:08:03 am »
Тука всичко е чайна-майна или турско, в най-добрия случай го представят за италианско. Търся си нещо по-така за един повод, но уви, не мога да намеря. :012:
има хубави български дрехи на прилични цени
навремето си пазарувах дрешки на Дафне- варненска фирма е и имаха в нашия град магазин, сега имаме магазин на една русенска фирма с хубави дрешки за всеки повод, испанската Mango също уважавам- дрехите и парфюма им, доколкото знам не са изнесли производството в чайна  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За или против втората употреба
« Отговор #59 -: Април 06, 2015, 10:30:18 am »
Именно, затова и комуникацията може да бъде доста натоварващо занимание, ако не се сложи някакъв филтър или ако ти се налага всекидневно да общуваш с всякакви хора. В резултат от нея може да се появи умора, напрежение, подтиснатост, някакъв физически дискомфорт. Заради личното енергийно поле на всеки. Предполагам ви се е случвало след срещата с някого да се чувствате изцедени или щастливи без кой знае каква особена причина.  С доизносването на дрехи доброволно искаш да се потопиш в нечия енергия.
Всяко пространство, през което минават много хора също е заредено от енергията на всеки поотделно. И по същия начин може да ти се отрази на психоемоционалното състояние, дори и с дискомофорт на физическо ниво.
Извинявай, че цитирам точно теб, нищо лично, търсех друг един коментар за дрехите и енергията, за да напиша, че енергия се запечатва в материите с кристална решетка, каквито са металите, стъклото, захарта- по тази причина Ванга е искала клиентите да си носят бучка захар.
Дрехите, освен ако няма втъкана нишка от старовремското ламе или пък метален цип, копчета, то само с единия плат няма как да носи чужда енергия.
Купувам си памучни фланелки, клинчета, долнища от секънда години наред- изпирам ги с вряла вода, ароматизирам ги и ги ползвам за вкъщи, че от новите, дори на скъпите марки ме сърби- ясно е доколко са на 100% памук, както пише на етикетите, пълни ментета...