Автор Тема: Къде е "шанса" в картата  (Прочетена 25103 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #60 -: Февруари 24, 2017, 01:20:37 pm »
Обаче съм виждала карти с планети в секта, хайз, а не бих казала, че имат кой знае какви постижения в живота. Или някакъв специален шанс да са хванали. За да разпознаеш и правилно да оцениш шанса, са нужни определени лични качества. И със слаб хороскоп можеш да имаш постижения, но съпротивлението от средата е в пъти по-високо, това е факт. Но има карти, в които е заложено да имат вземания-давания с по-висока среда от изначалната им. Това правят силните планети – силно поставени бенефици в кулминация, планети в секта/хайз, особено по ъглите.
« Последна редакция: Февруари 24, 2017, 01:24:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #61 -: Февруари 24, 2017, 01:42:26 pm »
Рени, аз залагам на третата карта. Не, че ми би бил приятен такъв човек.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #62 -: Февруари 24, 2017, 01:44:12 pm »
Аз грешно тълкувах картите, поради липса на знания. Може да се определи шанса в картата,  в посоката дали  натива ще изрази динамиката посочена от благоприятното, "лекото", "късметлийското" по рождение. Снощи се присетих какво каза един физик : " За да успее човек да разгъне потенциала си, са необходими минимум неблагоприятни условия и достатъчно благоприятни." На езика на астрологията може би така звучи, примерно : Меркурий видим, във въздушен знак,  в аспект с Луна (+) , но в 9-ти или 12-ти  дом(-) , са изпълнени условията същия да подпомага шанса на натива. 
Трите фактора, които определят нрава и ума на натива са : Луна, Меркурий и АСЦ, разглеждайки ги  задълбочено ще можем да определим, доколко натива има шанс да сбъдне "светлата " страна на готиния аспект по рождение между Венера и Юпитер, Сатурн тригон Юпитер, Слънце в 10-ти в голям огнен тригон и т.н.  Всичко това + средата, разглеждайки 4/10-ти домове. 

Аз имам по натал  имам късметлийски аспект Юпитер съвпад Уран, но шанса да го сбъдна е минимален: ограничен ум- Меркурий Риби  перегрин, в знак на заточение, невидим , десен квадрат с Марс (-),  но в 3-ти дом (+) ; силен ум, смел човек- Луна в в Овен, нощно раждане , под хоризонта , растяща, мъжки знак (-),  надявам се, че съм го тълкувам правилно,  че расте в светлина и е в знак на възела, тенденция за добър и ясен ум(+) ; АСЦ е в огнен знак,  упр. е в 10ти, в лек аспект с АСЦ, АСЦ не получава твърди аспекти, Луната е в градуса на Юпитер у АСЦ, а АСЦ в градус на  Луната. При мен процента неблагоприятни бие процента благоприятни условия, така че шанса да имам "качествен живот" (10-ти дом) е минимален. Силно зависима от средата и със знак "+" и "-". Към момента на развитие на човешката природа, би трябвало съзнателно да избера да полагам грижи по аналогиите на Меркурий, ако искам да уловя шанса си, в противен случай, ще си продължавам по "лекото " и мързеливото на Юпитер във Везни. :)

В картата на Стив Джобс има баланс между необходимите повече благоприятни + минимума неблагоприятни, за да е сбъднал шанса, който му дава съвпада Юпитер/Уран Рак, Юпитер опозиция Венера, Сатурн тригон Юпитер. :)

Хм,много приятно впечатление правиш с тази логика,логичност.  :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #63 -: Февруари 24, 2017, 01:46:00 pm »
Прогресивна Луна в Козирог, 2-ри дом
Сатурн в 1-ви дом към стелиума в Овен, два пъти спира стационарен, заедно с Нептун към квадратурата ми Меркурий-Марс
Тр. Юпитер в знак на Венера и ретрограден.
Трудно дишам, затова ме "чуваш ", че говоря "мекичко"-ха, ха.  ;)

Добре прави Сатурн... Каква беше тази Овенска Сприхавост... Намали малко - Огънят да бъде мек,топъл,тоест мека топлина. :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #64 -: Февруари 24, 2017, 02:05:09 pm »
Ето три карти : има ли го тук "шанса" ?

По първата карта: Не знам за шанса,но Венера си е в собствен знак(Телец),освен това е Управител на Асц(Везни) и на 8-ми дом(Телец). Освен това Юпитер съвпада със Слънцето,Меркурий е в собствен Знак. Всичко това говори за Добро,добри обстоятелства.
Но понеже 8-ми дом не се слави с добро и не е показател за нищо добро... Управителят на Лъв(11-дом) - Слънце,е в 8-ми дом,което според мен е показател за  предателства отстрана на Приятели и близки хора(съмишленици) рано или по-късно в живота.
Хм... :) Не мога да тълкувам...
И все пак бих казал,че това е артистичен човек.А,когато се заговори за артистизъм,за какво може да се сети човек? Актьорство,Авторство,Художество,Музика и така нататък.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #65 -: Февруари 24, 2017, 02:08:27 pm »
Ето карта – по модерна и по антична система. Къде е "шансът" тук?

На пръв поглед доста силно поставени планети, в силни домове. Няма бенефици и светила в 6, 8 и 12. Но първата половина от живота беше доста трудна и нестабилна. Впоследствие животът се стабилизира. По какъв начин?
« Последна редакция: Февруари 24, 2017, 02:35:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #66 -: Февруари 24, 2017, 02:17:32 pm »
Нали и аз това казах, че ако имаме знанията,  ще можем да разчетем съотношенията символично "+ " "-", така че, тълкуваме какво реално има шанс да се сбъдне,. Тогава ще отпаднат разсейващи интерпретации от рода на : ама, той/тя как ще разберем какво са избрали, ами тогава се е отчитало онова, а пък сега това...Истината е, че всеки по отделно все някъде и нещо ще му липсва като знание, което не означава, че не може(м) да оперираме с рождена карта, но в екип, винаги има отлични резултати.:-)


Още един пример по казуса: Луната дава влияние върху  темперамента на натива и ако е добре поставена, тя ще поддържа качествата дадени от Меркурий и още по-силно   ако е и в добра конфигурация с него.Но, ако Меркурий не носи  тази заявка, тогава какво ще поддържа тази Луна и се получава следното :"уж" Луната в Телец , над  хоризонта, нощна карта, а  "всъщност"Меркурий в Овен  наранен , невидим и ..мяу  .:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #67 -: Февруари 24, 2017, 02:23:35 pm »
А каква цена сме готови да платим, за да сграбчим шанса? На някои хора шансове са се давали, но не им е стискало да ги приемат или са преценили, че цената е твърде висока. Не говорим само за вложени усилия, от морална и етична гледна точка също. Моралният избор на натива къде се вижда в хороскопа? Ще тръгне ли по пътя на най–лесното съпротивление или ще стиска зъби, ще се мъчи, ще се афектира, но ще си спази принципите? Всъщност има и хора без принципи или с доста съмнителни и гъвкави такива, те не са изправени пред такава дилема. Не е нужно да се нарушава това, което липсва и не ти е вътрешно заложено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #68 -: Февруари 24, 2017, 02:26:13 pm »
Аз не съм сигурна, че може да се гледа за натална предпоставка за шанса. По-скоро е въпрос на комбинирано транзити и прогресии - улавяне на момента.

Като мислих в тази насока, интересното е, че се сетих за 2ма слънчеви раци (т.е. недобре поставено слънце), които са имали шансове за голям успех, професионален. Единият буквално му се отвори възможност, защото друг човек почина внезапно ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #69 -: Февруари 24, 2017, 02:26:39 pm »
Нали и аз това казах, че ако имаме знанията,  ще можем да разчетем съотношенията символично "+ " "-", така че, тълкуваме какво реално има шанс да се сбъдне,. Тогава ще отпаднат разсейващи интерпретации от рода на : ама, той/тя как ще разберем какво са избрали, ами тогава се е отчитало онова, а пък сега това...Истината е, че всеки по отделно все някъде и нещо ще му липсва като знание, което не означава, че не може(м) да оперираме с рождена карта, но в екип, винаги има отлични резултати.:-)


Още един пример по казуса: Луната дава влияние върху  темперамента на натива и ако е добре поставена, тя ще поддържа качествата дадени от Меркурий и още по-силно   ако е и в добра конфигурация с него.Но, ако Меркурий не носи  тази заявка, тогава какво ще поддържа тази Луна и се получава следното :"уж" Луната в Телец , над  хоризонта, нощна карта, а  "всъщност"Меркурий в Овен  наранен , невидим и ..мяу  .:-)

 :) :) :012: :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #70 -: Февруари 24, 2017, 02:32:15 pm »
Да, Али, първата карта е на човек, който е артист. :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #71 -: Февруари 24, 2017, 02:37:42 pm »
може ли дефиниция на "шанс", за да знам как да ви чета в темата?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #72 -: Февруари 24, 2017, 02:50:40 pm »
Да, Али, първата карта е на човек, който е артист. :-)

Добре,радвам се,че съм познал,но... едновременно с това и не се радвам,защото ми възниква въпросът - толкова ли е лесно? Тоест на мен ми беше лесно,погледах - Телец,Везни,Венера и готово...
Поне успешен артист ли е?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #73 -: Февруари 24, 2017, 03:13:45 pm »
ох, като прочетох снощи това и си спомних, че и малката ми дъщеря я удари люлка в детската градина, беше на почти 3г.-

Акрукс, има ли изявена доминанта Марс/ 1-ви дом- Везни/ опозиции в картата, като в тях да участва Луна, щом е наранено дясно око,  на дъщеря ти и същите в аспект  Сатурн, Уран ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #74 -: Февруари 24, 2017, 03:16:08 pm »
Добре,радвам се,че съм познал,но... едновременно с това и не се радвам,защото ми възниква въпросът - толкова ли е лесно? Тоест на мен ми беше лесно,погледах - Телец,Везни,Венера и готово...
Поне успешен артист ли е?

Тук вече идва 'трудното" , да "отгатнеш", това ли е шанса в живота на натива, в случая със Слънце/Юпитер ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“