Автор Тема: Краят и началото  (Прочетена 28455 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Краят и началото
« Отговор #105 -: Януари 19, 2015, 09:56:32 am »
Брат ми имаше много причини да направи самоубийствен акт и още тогава, когато изчезна, първата ми мисъл беше, че е направил нещо такова, още повече, че и в хорарната карта неговият с-р беше точно на негов К8.
Малко преди нова година една жена, която ми е казвала, че може да усеща кога някой е жив или не, ми каза, че според нея той е направил още тогава тази глупост, обаче душата му не е нито на тоя, нито на оня свят, ами е един вид заседнала между двата свята. Освен това е направил така, че да не можем да открием тялото му.  :'(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #106 -: Януари 19, 2015, 10:11:52 am »
Весо, нищо не се знае. Може просто да е искал да се отдели, да започне нов живот, на чисто. Но наистина най-тежко за близките на изчезналия е да остават в неведение, да не знаят какво се е случило.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Краят и началото
« Отговор #107 -: Януари 19, 2015, 10:15:41 am »
А във форума има ли човек, който да може по някакъв начин да се свързва с други души и духове, да се опита все пак
да разбере какво може би е станало? Ако не иска да си признае пред другите, да ми пише на ЛС.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Краят и началото
« Отговор #108 -: Януари 19, 2015, 12:52:53 pm »
всеки се опитва да помогне на милки, според разбиранията си. така че няма смисъл да се нападате.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #109 -: Януари 19, 2015, 12:58:28 pm »
Споделеното от Бейбиблу е зов за помощ, не вярвам да последва който и да е от съветите. Тази ситуация продължава години наред, просто има нужда от външна подкрепа, да си каже болката, да не се чувства сама, някой да я мотивира да продължи напред. Но въпросът е КАК ще продължи. Ако продължи без промяна, има ли смисъл от цялата тази олелия? Временно ще се успокои, но докато не е в мир със себе си и не намери решение на проблема, темата може да се точи до безкрай, с цяла поредица от кризи, сълзи и депресии. Ние ще й помагаме с каквото можем, но както казаха по-горе, никой от нас не може да извърви нейния път. Дано намери начин да се справи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #110 -: Януари 19, 2015, 01:30:21 pm »
Познавам и други хора, които са били в безизходна ситуация, но рано или късно са намирали някакво решение. Цял живот да циклиш в това ми се струва наистина сизифов труд, но от гледна точка на духовното развитие може би така се усвояват най-трудните кармични уроци. Всеки сам избира докога да продължи страданието му. Въпросът е какво сме склонни да жертваме, за да свалим тези окови. Наистина не знам какъв съвет да дам на Бейби в такава тежка ситуация... Може би да си преразгледа и подреди приоритетите, да прецени какво е най-важно за нея, какво иска да остане. Изглежда, че мъжът до нея не е толкова важен, но е нужен - "необходимото зло", което предизвиква дисхармония и я кара да се чувства отчаяна и нещастна. И с него не може, и без него не може - в такава ситуация са се намирали мнозина жени, всяка от тях по някакъв начин е била зависима.

« Последна редакция: Януари 19, 2015, 01:31:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Краят и началото
« Отговор #111 -: Януари 19, 2015, 01:41:58 pm »
Предполагам всеки е попадал в на пръв поглед безнадеждна и без изход ситуация,стана дума за евтаназията-само тогава мисля това наистина е единствен изход от безсмислена болка .Достатъчно млад,здрав човек ВИНАГИ има много  варианти и изходи от ситуацията .Вярно товарът не е лек,но знам много по-безнадеждни ситуации .Когато товарът е станал прекалено тежък това може да е ВРЕМЕННА слабост,ВРЕМЕННО претоварване . Има нужда от почивка,анализ кое може да се разтовари,как да се увеличи силата за понасяне на товара .Разтоварването започва от най-неудобното и тежкото .Скоро научих,едно познато момче,заради несподелена любов се хвърлило от високо,сега е парализиран за цял живот,заради ВРЕМЕННО умопомрачение,не мога да разбера защо просто не се е нафиркал като нормален човек,щеше да спести много проблеми не само на себе си-обяснението ми е,че беше прекалено свестен,праволинеен,,,добро момче,,,спортист,който не пие,а с това и ограничен откъм варианти и изходи .Добре е човек да е по-широко скроен,многовариантен .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #112 -: Януари 19, 2015, 01:49:16 pm »
Опозит, ти разсъждаваш като мъж. Но мисля, че в такава ситуация е много полезно да се чуе и мнението на по-зрял мъж, как той вижда нищата през неговата призма.
А от женска гледна точка проблемът изглежда така – налага се да се живее с нежелан, но нужен мъж. Налага се поради някакви обстоятелства, но никой не ни принуждава. Затова посъветвах Бейби да си преразгледа приоритетите. Ако някой отравя всяка клетка от твоето тяло, всяка фибра от твоята душа, зациклянето в отношенията с такъв човек само удължава агонията и я прави по-болезнена и тежка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Краят и началото
« Отговор #113 -: Януари 19, 2015, 02:10:07 pm »
Говоря само за спешното и неотложното ,иначе подробностите не са ми ясни,има доста работа за психолог .Запознат съм с подобна ситуация-родителите ми живеят разделени от 20 години без развод/и Слънцето и Луната ми са в падение,в критични точки в различни домове и знаци-разделянето,но в съвпад/липса на развод/ ,К8 съвпад средна точка Луна/Слънце/,и тн .Във форума има по-добри психолози от мен .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #114 -: Януари 19, 2015, 02:38:11 pm »
Тук преливаме от пусто в празно, съпреживяваме /дано да има полза/, а реални резултати няма, нищо не се променя. Предлагам на софиянци да организират една бригада и да изгонят тоя клет мъж. Шегата настрана - доколкото се сещам, преди известно време напрежението пак беше ескалирало и давахме на Бейби юридически съвети, не е като да няма начин да си потърси правата, стига наистина да го поиска. То се получава, че да си в официален брак с някой е в пъти по-лесно -  подаваш молба за развод, съдът урежда всички формалности и имотни въпроси и заживяваш свободно. А с тоя хем брак няма, хем не може да го изрита от дома си. Нищо не ги свързва като двойка, тя вече в прав текст му е заявила, че не го желае, а той вместо да си стегне багажа и да се изнесе на квартира продължава да я ползва като удобен пристан. Честно казано, не виждам никаква логика в това съжителство, ако такъв модел на отношения го устройва само него.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Краят и началото
« Отговор #115 -: Януари 19, 2015, 02:49:25 pm »
Тук преливаме от пусто в празно, съпреживяваме /дано да има полза/, а реални резултати няма, нищо не се променя.

Мдаа, а къде е Бейби всъщност?Дискусията е още от почивните дни, изписани са вече 7 страници, а тя я няма, за да даде някаква реакция - пусна ни бомбата и ....

Бейби, не ми се обиждай, че говоря така, ама ... няма как някой да ти помогне, ако ти не участваш в акцията.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Краят и началото
« Отговор #116 -: Януари 19, 2015, 02:53:05 pm »
"Има само една причина да не изпитвате блаженство в настоящия момент и тя е, че се съсредоточавате върху липсващото."

Буда казва, че животът няма начало и край. А е като дишането - всяко издишване е началото на следващото вдишване и всяка крачка е начало на нещо ново по пътя. Няма значение къде пътува човек към себе си или към хората около себе си, важното е да се направи първата крака и да се следва пътя - Пътя, по който ставаш по-добър, по който намираш светлината, където научаваш още нещо за себе си и за живота...

Мила Милки,
С настъпващото НОВОлуние във Водолей ти пожелавам да намериш сили и да освободиш тъгата (така или иначе тя е само в ума ти), заменяйки я със Светли мисли...
Да имаш Отворени очи, за да видиш колко много възможности и добри алтернативи ще се отворят...
Да имаш повече Увереност и Вяра в сърцето, за да изгрее и дъгата след поройния дъжд...
И нека Бог да ободри духа ти!
А ти не забравяй тихичко да се обръщаш към него...

Силна жена си и аз вярвам, че ще се справиш :-*

Happy58

  • Гост
Re: Краят и началото
« Отговор #117 -: Януари 19, 2015, 03:04:21 pm »
Аз си набавих рожденната дата на Бейби и спирам да коментирам по нейния "проблем".

Happy58

  • Гост
Re: Краят и началото
« Отговор #118 -: Януари 19, 2015, 07:29:09 pm »
Лелее, Папи, това към алтернативните болести ли спада    :57: :57: :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Краят и началото
« Отговор #119 -: Януари 19, 2015, 07:45:11 pm »
По-скоро към темите за взаимопомощ  :)

Но като гледам колко години се точи ситуацията, как напрежението периодично ескалира, става все по-непоносимо и нищичко не се променя, може и да сме на правилното място.

В крайна сметка, дори ако не постигнем желания ефект, темичката е полезна за групова терапия  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui