Автор Тема: Страхът  (Прочетена 7058 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Страхът
« -: Октомври 12, 2013, 09:20:41 am »
Страхът, той е част от нас. Във всеки един момент може да нахлуе в нас. Всячески се опитваме да го овладяваме, преодоляваме, усмиряваме, побеждаваме, отричаме. Страхът е абстракция подобно на любовта, и всеки има свое собствено разбиране (усещане) за него. Той е онзи отвратителен враг, скрит дълбоко в съзнанието ни и чакащ подходящ момент да ни срази. Осъзнат или не-той съществува. Способен е да "активира", но и да "парализира" човека. Приемането и овладяването му ни дава възможност да направим стъпка напред в развитието ни, но и обратното, избягването му стопира това развитие.

Кои планети са отговорни за страховете ни? Луната? Меркурий? Кои го причиняват-Плутон, Сатурн? Коя ще ни помогне в борбата с него?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Страхът
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2013, 02:36:53 pm »
Аз го свързвам с Луна, Сатурн и Плутон.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2013, 06:12:34 pm »
Там където има страх ,липсва любов и обратно и ако свързваме любовта с 5-ти дом ,върха със знак Лъв ,всичко противоположно е "той" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Страхът
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2013, 12:58:50 am »
Същите, които ни пращат страхове, помагат и в борбата срещу тях.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Страхът
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2013, 11:52:23 am »
Когато Алмутен на картата е сатурн, човек може и да се страхува, но си има причини, не е просто мисъл в главата. И точно защото сатурн владее ситуацията, човек овладява страховете си, но това не прави животът му по-лек.

Друга препратка - към левите и десните аспекти, например в картата на Сатен сатурн доминира меркурий, което показва, че страхове ще има, предизвикани от негативни мисли, но с прецесията меркурий е в знак на екзалтация на венера, в нейна терма, в ъглов дом, и понеже юпитер също има влияние по десен секстил, а и е управител на знака, при проблеми и изпитания, тя ще успее да излезе от ситуацията

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Страхът
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2013, 12:07:36 pm »
Има ли я някъде картата на Satin? Питах и в темата за Юпитер, но не ме отрази.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Страхът
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2013, 12:21:17 pm »
Мерси, Satin. Другото в поста ти е излишно, за мен беше интересно къде е Юпитер, от който недоволстваш. Нищо не е станало. ;)
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2013, 12:34:34 pm »
Ей я

То като гледам ми я има картата във всяка тема. Не спрях да ви цивря с моите идиотщини :) Много съм досадна с моето непрекъснато мрънкане. Много мразех някой непрекъснато да се оплаква и мрънка и ето че аз се превърнах във вечно оплакващо се същество  :)

Just Pisces ,не си се превърнала ,а си такава по рождение ,просто сега започваш да изразяваш себе си пълноценно. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2013, 07:14:57 pm »
Satin,сега разгледах транзитите към наталната ти карта -имаш 4 външни планети активиращи ъгловите ти домове и Нептун у дома си.Когато толкова много "промени" ти се струпат на главата,е нормално да реагираш отричайки ги ,особено с Луна в Скорпион и Плутон там и прогресивна също.Защитата Слънце/Сатурн се е включила по начин ,който ти сподели ,но пък е в конфликт с подхода ти към света -кардинални оси ,Марс в 1-ви дом на трон,АСЦ Овен.Трудничко си  е човек да се свърже с енергията на всичките тези планети, бомбадиращи те по едно и също време и да я  канализираш съзнателно в определена посока.Не знам ,с кой от всички тези палавници си на "Ти" ,за да ползваш жокер от "него" и така един по един да ги допуснеш съзнателно да привнесат носените от тях промени в съответните сфери. :victory:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Страхът
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2013, 07:51:44 pm »

Кои планети са отговорни за страховете ни? Луната? Меркурий? Кои го причиняват-Плутон, Сатурн? Коя ще ни помогне в борбата с него?

"специално" поставена Луна и Сатурн


Към края на годината чакам нова пратка от тр.Раху върху Луна/Плутон, тр.Сатурн върху Кету и пр. Луна върху Сатурн  :)


ами, спри да чакаш и действай, тоест използвай силния Марс - прави нещо (нямам предвид да вземеш хурката и да предеш:)), още повече - Марс е диспозитор на Луната и ако не обърнеш ситуацията с действие ще има дълго да го протакаш по Сатурн (да не включвам и Плутон, че ще си умрем чакайки) - впусни се емоционално, силно, безразсъдно, импулсивно, като за първи път .. в дебрите на подсъзнанието с помощта на някой друг (Венера и 7ми)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2013, 08:13:40 pm »
Abroad,какво визираш под "специално" поставени Луна и Сатурн?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Страхът
« Отговор #11 -: Октомври 18, 2013, 08:21:35 pm »
не е едно положение, за да го изпиша, варинтите са много:
 - есенциално силна (или в падение/заточение) в кофти дом или силни аспекти с малефици
 - ъглова и в знака на силните ъглови домове (1ви и 10ти)
 - следва да се отчита, както лунна домификация, така и мунданна такава (за слънчевата не съм съвсем сигурна в случая)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #12 -: Октомври 18, 2013, 08:46:24 pm »
А ,според теб можем ли да приемем,че всяка планета аспектираща Луната я прави свръхчувствителна към всичко , самият аспект -как ще реагираме ,планетата ,с какво- отразявайки принципа на същата/и,домовото разположение ,в коя сфера сме страхливи,знакът-инстинктивно как се защитаваме?1?
Аз винаги съм мислила,че Луната е онази която ни "образува" страхове,защото повечето са ирационални ,все пак името на ракообразните означава "мека черупка"и ако тя се наруши ,ние сме ..."мяу!!!" ...но всички планети си имат своята тъмна /Лунна страна ,така че всяка една от тях може да ни "поднася" порция страх .
Аз съм представител на раздел ракообразни с твърда черупка (Луна съвпад Сатурн) и до 30 г ,ама от нищо  от нищо не ме беше страх в пряк ,и в преносен смисъл и след това ,същият ми дойде на гости в пълно бойно снаражение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Страхът
« Отговор #13 -: Октомври 18, 2013, 08:57:16 pm »
А ,според теб можем ли да приемем,че всяка планета аспектираща Луната я прави свръхчувствителна към всичко ,


не, не смятам, най-малко защото никак не си падам по обобщенията "всичко", "всеки" и т.н.
по темата - това, което считам за меродавно съм опитала възможно най-конкретно да опиша

Аз съм представител на раздел ракообразни с твърда черупка (Луна съвпад Сатурн) и до 30 г ,ама от нищо  от нищо не ме беше страх в пряк ,и в преносен смисъл и след това ,същият ми дойде на гости в пълно бойно снаражение.

тук има двойно подчертаване на манифестация, хем по първи възврат на Сатурн, и по този на прогресивна Луна, че да се включат активно в действие - не виждам нищо необичайно:)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #14 -: Октомври 18, 2013, 09:16:45 pm »
-в силен аспект с малефик
- в знак на силен ъглов дом
-в знак на лунен възел;
Тръгнах от това ,което си споделила,при  мен това е в наличност,тук не говорим за необичайно.
Т.е. за теб ,Луна и Сатурн провокират у нас страха ,поставени по специфичен начин ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“