Автор Тема: Страхът  (Прочетена 7062 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Страхът
« Отговор #15 -: Октомври 18, 2013, 09:45:28 pm »
-в силен аспект с малефик
- в знак на силен ъглов дом
-в знак на лунен възел;
Тръгнах от това ,което си споделила,при  мен това е в наличност,тук не говорим за необичайно.
Т.е. за теб ,Луна и Сатурн провокират у нас страха ,поставени по специфичен начин ?!?

точно така, но се разговорихме за резултата даден ни по рождение, а не за изхода, който според мен е по-съществен, а и така разбрах темата открита от Сатин - важно е какво, пак дадено по рождение, може да помогне за добро справяне със ситуацията

и за да не изглежда, че словоблудствам, ще кажа че си живея със страхове от всякакво естество откак преминах сатурнов възврат понеже се съчетава с други връзки натални и транзитни между Луна и Сатурн
преживяла съм страхова невроза веднъж, която почти ме докара до анорексия, при другата съвсем дългосрочно си навлякох страх при определени ситуации в шофирането - последното е вече с натрупване (причинено от първия път, където не са взети мерки) - а, не мога да ти опиша колко обичах да шофирам, при това по-рисково, и с удоволствие ме разтоварваше
опитвам се да кажа, че ако още при първите симптоми бях предприела действия по оздравяването на "специфичната" Луната нямаше да стигна с такава сила до втория и епизод, естествено съчетан с усещането на планетите след сатурн - плутон, нептун, уран (в конкретния случай - с плутон)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #16 -: Октомври 18, 2013, 10:28:03 pm »
Да,точно това е важното -момента,в който се проявяват първите симптоми ,кой ги усеща и реагира адекватно ,в смисъл предприема мерки в тази посока .Аз до последно отричах случващото се с мен .

Abroad,при теб Луна как е поставена  и имаш ли акцентирана стихия /и ,управителя на АСЦ кой е и как е поставен ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Страхът
« Отговор #17 -: Октомври 18, 2013, 11:26:54 pm »
Abroad,при теб Луна как е поставена  и имаш ли акцентирана стихия /и ,управителя на АСЦ кой е и как е поставен ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #18 -: Октомври 18, 2013, 11:49:27 pm »
Мисля си ,че може би ,когато Луната няма лек аспект ,тогава е трудно да усетим "момента" .Попитах за стихиите ,защото дефицита също дава индикация да се страхуваме от същият този дефицит,а упр.на АСЦ според мен е важен по отношение на това ,как подхождаме и гледаме на всичко ,с което се "срещаме".
Ето и при теб Луна ,макар и тронова е без лек аспект ,Огън-ят дефицира ,макар и с "оптимистичен" АСЦ .
Но все си мисля и за Марс като участник в казуса . ::)
Сатурн се включва на по-късен етап ,аз затова дадох пример с моята карта ,но имам наблюдения и от още няколко с аспекти Луна/Сатурн .
Слънцето -то е ключът,сега видях .
« Последна редакция: Октомври 19, 2013, 12:05:29 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Страхът
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2013, 12:11:08 am »
Всъщност картата на аброуд с пресецията става доста интересна
Луната я доминира марс, което е кофти, но юпитер и венера я виждат, което е добре
Може да е било лошо, но най-лошо няма да е.
Сатурн е в осмия знак и в опозиция на слънце/меркурий, и всъщност венера и юпитер не го доминират, а го доминира пак марс-от 11-ти спрямо него
За щастие меркурий казими и слънце, както и юпитер/венера държат марс, за друго щастие той си е добре в 6-ти
Не е лека карта, но нищо фатално зло не се очаква, и да-и 200 фобии да имаш, ще можеш да си живееш с тях и да си свиркаш

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2013, 12:21:39 am »
нали това "търсим" ,кой може да живее със страховете си ,необезпокояван от тях ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Страхът
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2013, 12:49:03 am »
Ха, в картата на сатен същата работа-сатурн доминира слънце, марс е срещу луната, сатурн доминира и юпитер, но е в падащ дом, колко ли действа там
А юпитер държи марс от добрия 11-ти дом, така че не би трябвало ексцесии да има

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Страхът
« Отговор #22 -: Октомври 19, 2013, 12:57:28 am »
А рени при теб марс доминира меркурий, слънце и луна, което е наистина опасно-от 1-ви и то скорпион, но тук не става въпрос за страх, а за гняв
Юпитер доминира хубосникът, така че великодушието е развръзката :)
При това-юпитер в 11-ти, което е супер
Махаш с ръка и караш нататък
А ако има страхове-само по венера/сатурн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Страхът
« Отговор #23 -: Октомври 19, 2013, 01:09:46 am »
Това не са моите планети ,какъв Марс в Скорпион и Юпитер в 11-ти  ::)

Иначе позна -великодушна съм и махам с ръка ,ама в последните 1-2 години ,искат да ми я откъснат ръката ,досега само я ръфаха ,е няма да им я дам ,прекалено е ....изящна за тях. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Страхът
« Отговор #24 -: Октомври 19, 2013, 08:33:20 am »
В индийската карта на Abroad нещата ми се виждат по-различни относно Луната.
Там минава в 9-ти дом в накшатра Пушия, която се смята за една от най-благоприятните, аспектирана от Юпитер и Венера (накшатра Шравана, чийто господар е Луната). Девети дом се счита за дома на кармата, но и на късмета. Луната би трябвало да се чувства доста добре там. Луната, Венера, Юпитер образуват Раджа Йога (Кралска йога).

В 8-ми дом, който отговаря за страховете ни, се намират Сатурн и Кету. Но въпреки това си мисля, че Abroad се справя с тях и може да ги овладее.

Имайте си едно на ум за написано, защото нищо не разбирам, само опитах. Мирабела ако иска нека да се включи, знанията и са далеч повече.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Страхът
« Отговор #25 -: Октомври 20, 2013, 10:53:11 pm »
някои от индийците казват, че не е добре планетата да си е в своя дом - в случая Луната
отделно от това - така и никой не обяснява какво точно и е благодатното на нея в накшатра Пушйа, дотук поне никъде не съм прочела в какво конкретно се изразява, освен ако типично по индийски (бедно и мизерно) не се броят кравите и биковете като евентуално притежание - шегувам се, но се съвсем:)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Страхът
« Отговор #26 -: Октомври 22, 2013, 11:56:32 am »
Ти нямаш ли си крава  :86:

Това, което съм чела за Пушия е че човекът ще бъде чувствителен, емоционален, хуманен, съпричастен, грижовен, мил, нежен и т.н. Ще цени семейните ценности. Ще бъде трудолюбив и постоянен в целите си, а съдбата ще съдейства те да се достигат с лекота. Подходящи професии са тези, които служат за помагане в обществото. Животът на човека ще е комфортен и спокоен.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Страхът
« Отговор #27 -: Октомври 23, 2013, 01:26:34 am »
Мерси за Пушия.

Ето защо все на бикове съм налитала. И в пустинята да ида, убедена съм, ще се сдобия със стадо от тях. Пък то какво било, много нестандартно обяснение, по западната освен ДЦ (и Хирон) няма за какво да се хване човек. :043:

Е именно, че непрекъснато недоволствам от нещо в последно време и занимавам себе си и другите с мен :) Аз не се понасям, не знам вие как ме понасяте  :) Трябва да му сложа края вече  :)

Това прозвуча многозначително.  ; ))))
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred