Автор Тема: Силата в наталната карта  (Прочетена 23828 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #90 -: Юли 09, 2013, 11:01:55 pm »
Мерси, Флора-един, даже 2 странични въпроса-ако може :)
При съвпад на тр плутон с марс здравословно ок ли беше?
И другият-сменяла ли си проф поприще, или мислиш ли в такава посока?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #91 -: Юли 09, 2013, 11:35:48 pm »
Цитат
Мерси, Флора-един, даже 2 странични въпроса-ако може
При съвпад на тр плутон с марс здравословно ок ли беше?
И другият-сменяла ли си проф поприще, или мислиш ли в такава посока?

По първия въпрос -общо взето да, макар да ми избиваха разни пъпки например ,от време на време и май ме удари на лек хормонален дисбаланс.  :) Но тогава пък започнах много да се интересувам от хомеопатия, започнах да чета за витамини и минерали, шуслерови соли, кое на кое влияе. Даже си скупих разни чайове, просто ей така , защото били за засилване на имунитета. При мене повече се изяви с това, че спрях с  два вредни навика. Първия - отказах цигарите, вече 2 години се числя към редиците на непушачите ( това се случи при преминаването на плутон върху нептун, но понеже съвпадът с марс е орб 3 гр го  го отчитам). Другият навик- яденето на месо, също го отказах  :). Сега си позволявам много рядко само риба или морски дарове. Карам предимно на растителна храна.  Иначе друг вид  месо ( освен риба) не съм близвала от горе-долу две години. Един вид си промених коренно здраволсовните навици, начинът на хранене и тн. Инче плутон вече 3 пъти мина на точния съвпад- марс ми е на 8 гр в козирог. Миналата година го засегна квадрата на транзитни плутон и уран. Уран от 10-ти дом го бомбандира, а плутон в 6ти само усилваше влиянието. Смяна на попрището имаше- най-накрая завърших и магистратурата си, преместих се януари в друга държава ( където бях живяла преди години, да отбележа, че не живеех в бг и по време на преемстването, а в трета страна). Смених още два града от февруари до сега, като краят на март месец започнах 6 месечна практика, уж свързана с моята специланост, но в последствие се оказа леко по-далечна. Сега в края на септември съм на път да сменям отново, защото ми свършва стажът така или иначе и наистина от няколко месеца се чудя в коя ниша точно да се вплета.  :) Та така по плутон , марс и нептун
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #92 -: Юли 10, 2013, 09:39:08 am »
Като говорим за сила, да споменем и слабост
Хора от типа: "винаги другите са ми виновни", или обратното "аз съм толкова слаб/глупав/некадърен"- не можем ли да очакваме един например паднал марс?

Не само Марс, но и Луната. Без силна и здрава психика нищо не става.

Ето един паднал ретро Марс и то в критичен градус. Жената силна или слаба е?
« Последна редакция: Юли 10, 2013, 09:42:09 am от Satin »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #93 -: Юли 10, 2013, 10:07:13 am »
Достатъчно студена, че да не й пука и да изглежда силна
Също кв меркурий/плутон-може да ковне пирончето където най-много боли в случай на необходимост

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #94 -: Юли 10, 2013, 10:13:14 am »
Кажи за Марса  :)
Иначе е вярно това, което написа  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #95 -: Юли 10, 2013, 10:33:23 am »
Ами хем анаретен, хем гокленов, хем ретрограден-не й е било лесно
Нали казват 29* рак, че е на милионерите, но според мен не е вярно
Или е ходила в чужбина и е трябвало да се бори за дом, препитание, оцеляване, или проблеми с партньорите, не един и не маловажни
Обрати в живота, с тоя точно марс вероятно се е научила да реагира хитро, не силово, подмолно понякога, умее да чака в сянка, не бих казала, че е силна сама по себе си, но в някакъв смисъл е оцеляваща
Може и да бъркам, ретро марс в рак ми е напоследък една от темите за наблюдение, ще се радвам да споделиш

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #96 -: Юли 10, 2013, 10:54:28 am »
Единствено опозиция към Слънце омаломощава Марс тук ,без други подкрепящи аспекти към същия и не бих казала ,че жената не е "силна" ,зависи кой как и откъде я гледа . :)
И Марс в Рак не е слаб ,а не типичен ,а тук е съвпад с АСЦ откъм 12-ти дом ,с диспозитор Луна в земен знак,много добре си обмисля действията и "хапе" ,"щипва" ,ако някой и пречи ,защото е достатъчно своенравана. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #97 -: Юли 10, 2013, 10:57:36 am »
Рени, ти имаш ли други карти с марс в рак в 12-ти? Много ми е интересен
Имахме тема за марс май, дали да не се преместим :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #98 -: Юли 10, 2013, 11:00:57 am »
Проблеми с партньорите, да. Все проблеми и то не малки има на главата, като всички започнаха след Сатурновия възврат.
Реакциите и са силови, не е никак дипломатична или прикрита. Не умее въобще да чака, често предизвиква. Никак не е кротка и сдържана. Издръжлива е като магаре и физически и психически, много по издръжлива от мен с моя тронов Марс.
Когато се запознах с нея преди десет години, беше весела и щастлива, взимаше всичко от живота. Проблемът е че не умее да прощава и да продължава напред. В момента е оцеляваща да.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #99 -: Юли 10, 2013, 11:06:31 am »
Проблеми с партньорите, да. Все проблеми и то не малки има на главата, като всички започнаха след Сатурновия възврат.
Реакциите и са силови, не е никак дипломатична или прикрита. Не умее въобще да чака, често предизвиква. Никак не е кротка и сдържана. Издръжлива е като магаре и физически и психически

Мда, Рени се оказа права-съвп с асц и опозиция слънце

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #100 -: Юли 10, 2013, 11:11:04 am »
Аз съм със съвпад марс/ нептун в натала   :). марсът ми е екзалтирал , нептун е в козирог и там ( поне така си го обяснявам аз ) няма толкова достойства, та марс крепи с енергия. само от време на време се отплесвам бая.  :)Тук ( според мен) са важни знаците- ако съвпадът е в козирог следва по-силна изява на марс, ако е в риби сигурно нептун взима превес

Flora,външна планета никога не може да вземе превес над лична ,тя само променя ,видоизменя по някакъв начин принципа на същата,даже и да е в знак на достойнство спрямо личната .При теб има специфика в случая ,защото имаме лична планета в знак на екзалтация в аспект ,поддържащ принципа на същата ,с планета противоположна на същия принцип.Или твоят стремеж да се утвърдиш ,винаги ще е чрез Нептун или всичко онова ,което включва дейности по тази планета и понеже аспекта е съвпад ,той е действащ от самото ти раждане .Понеже Марс не "понася" неяснотата (Нептун) ,винаги ще има при теб объркване коя си ти ,какво правя и защо го правя ,особено когато се касае  как влизаш във  взаимоотношения,но пък Нептун дава тук своя принос рафинирайки малко консерватизмът,"сухият" подход на Марс .Или нещо такова ще изглежда на практика -Козирог катерещ морски рифове.:)
Аспекът сам по себе си е фокус в картата ти ,затова разглеждаш как си взаимодейства с всичко  останало в картата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #101 -: Юли 10, 2013, 11:14:43 am »
Имам достатъчно -сега ще кача по две карти на жени и на мъже . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #102 -: Юли 10, 2013, 11:24:38 am »
Забравих да добавя, че всичко това се случва в семейството.
Иначе е все в услуга на хората, когато имат нужда, явно заради съвпада Луна/Сатурн. Все се грижи за всички, ама забравя да се погрижи за себе си. Няма да седне да те гали по главата и мило да те утешава, но ще направи каквото трябва да се направи за да ти помогне.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #103 -: Юли 10, 2013, 11:49:02 am »
Оо-не казвай, че е слаба-с толкова далавери в картата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #104 -: Юли 10, 2013, 11:52:50 am »
Луната не се грижи за другите ,а със Сатурн -изключено .Виж 12 -ти дом ,знака и кой е вътре ,така се утвърждава като се грижи за другите ,прекомпенсирайки (Луна/Сатурн) високомерието (АСЦ Лъв ,Слънце аспект Уран).
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“