Автор Тема: Астрологични наблюдения и впечатления  (Прочетена 26170 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #45 -: Септември 26, 2016, 07:11:40 pm »
При мен и за по-сериозни раздели е имало указания по дирекции, без да съм живяла в брак или на семейни начала.

От началото на годината насам ме налазиха няколко развеждащи се случая, в тазгодишния солар имам Марс и Сатурн около Десцендента. Но пък една близка приятелка се залюби и задоми, взе си мъж за отглеждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #46 -: Септември 27, 2016, 12:19:03 am »
Би трябвало и двете да стават, доколкото са съпроводени с видими проявления/събития. Ако мъжът един ден тръгне за цигари и не се върне, решението на съдията след 5 години е… да речем, официално потвърждение на случилото се. Или моментът, когато се разбира за изневяра — следва да покаже поне началото на раздялата, дори самата тя да се проточи по някакви причини. Всъщност и двете описват случката, не мисля, че има правилен и грешен отговор.
« Последна редакция: Септември 27, 2016, 12:21:00 am от Reptil »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #47 -: Септември 27, 2016, 08:13:24 am »
Като че не познавам много хора, които помнят точните дати на раздялата, освен ако не са вписани негде на хартия. Все е нещо през лятото..., през септември... Не ли? Или понеже аз съм от тия с късата памет, се заблуждавам, че рядко се предлагат на астролога точни дати за такива събития?
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #48 -: Септември 27, 2016, 08:16:28 am »
Не е така
Началото на раздялата се вижда, фактическият развод може и по някое марсово транзитче

Така е, мъжът ми като се изнесе Сатурн беше на ИЦ, при фактическия развод няколко години по-късно марс беше на МЦ. Сатурн се моташе към края на четвърти дом в следващия знак.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #49 -: Септември 27, 2016, 08:34:19 am »
Като че не познавам много хора, които помнят точните дати на раздялата, освен ако не са вписани негде на хартия. Все е нещо през лятото..., през септември... Не ли? Или понеже аз съм от тия с късата памет, се заблуждавам, че рядко се предлагат на астролога точни дати за такива събития?
Аз съм от тия, дето помнят точно  ;D
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #50 -: Септември 27, 2016, 08:57:26 am »
Така е, мъжът ми като се изнесе Сатурн беше на ИЦ, при фактическия развод няколко години по-късно марс беше на МЦ. Сатурн се моташе към края на четвърти дом в следващия знак.

Тоест, спориш ли с мен, или напротив :)
Като написах "виждат", имах предвид и другите методи за прогноза
А мъжът ти преди да се изнесе, още в реалното оформяне на проблемите, какво се случваше като прогресии и дирекции в картите ви?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #51 -: Септември 27, 2016, 09:19:01 am »
На мене ми се случваше пр. слънце съвпад венера ;D при него гледам само че дир. луна сменя знак. Транзитите бяха по-напрегнати и засягаха синастиричните опозиции на луните и марсовете.

 Затова напоследък наблюдавам, че много време след напрегнати транзити всъщност има събития. Това, че даден напрегнат транзит е отминал не означава, че лошото е минало. Затова и гледаме в някои карти за събития и не откриваме астрологични показатели. Те са "минали" преди 4-5-6 години. То това си го има като положение и в астрологичната наука.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #52 -: Септември 27, 2016, 09:27:30 am »
при мен не е имало точни напрегнати транзити на бавните планети нито при раздялата, нито при развода. единствено транзитен сатурн е бил в съвпад с натално слънце при развода, но вече разходящ. всъщност може на самото дело да е бил точен аспекта.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #53 -: Септември 27, 2016, 10:27:21 am »
И аз съм със слонска памет  ;D

Помня всички дати, които са имали емоционална стойност за мен - първи секс, първа раздяла, всички раздели в по-значимите за мен връзки. От най-лесните клиенти съм за ректификация, но не и за бъдещо прогнозиране.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #54 -: Септември 27, 2016, 06:15:13 pm »
На мене ми се случваше пр. слънце съвпад венера ;D при него гледам само че дир. луна сменя знак. Транзитите бяха по-напрегнати и засягаха синастиричните опозиции на луните и марсовете.

Пр слънце съвпад венера е време за нова любов
А относно транзитите-ако профекцията и солара са добри, лошият транзит може и да не хване, и обратното

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #55 -: Септември 28, 2016, 12:27:18 am »
Е, оценката за значимостта на събитието обикновено идва, след като то се случи. Не че няма случаи, когато човек знае, че нещо важно става, но двете — важност и осъзнаването ѝ — не са взаимозависими. Иначе, да, датите се забравят. Ако ида на астролог, здраво ще го изпотя — някои неща ги помня детайлно, но като конкретно време са ми ±2 години ;D Помня ги спрямо други случки.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #56 -: Септември 28, 2016, 12:07:29 pm »
Родените с източна Венера се наслаждават на пр. Венера съвпад Слънце, а онези със западна на пр. Слънце съвпад Венера. Разлики ? Има значение, когато пр. Слънце аспектира планета и когато прогресивна планета аспектира Слънцето. Как се превежда "нова любов" в живота на 5 г. дете с пр. Слънце върху Венера ?А онези, родени с горен съвпад Слънце/ Венера, кога пр. Слънце ще направи съвпад с Венера или обратно ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #57 -: Септември 28, 2016, 12:20:20 pm »
А родените със западна ретроградна пак се наслаждават на пр. Венера в съвпад с нат. Слънце  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #58 -: Септември 28, 2016, 12:21:35 pm »
Аспекта на пр. слънце към натална планета винаги е по-силен и с по-голямо отражение в живота на натива от аспекта на пр. планета към натално слънце. В личността се интегрират значенията на венера при съвпада на пр. слънце, но тук при 5 г. дете не трябва да забравяме, че и натално има такъв съвпад така, че прогресията няма чак такова значение.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #59 -: Септември 28, 2016, 03:10:52 pm »
Тери, Лили, споделете, дали сте имали нова любов в периода пр. Слънце съвпад Венера ?


Лили, не всички родени със западна ретроградна Венера се наслаждават на съвпад с натално Слънце. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“