Автор Тема: Астрологични странности  (Прочетена 9141 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Астрологични странности
« Отговор #30 -: Юли 21, 2014, 10:15:28 am »
Втора декада-18*, веднъж май я смятах и ако съм запомнила, беше мригашира

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични странности
« Отговор #31 -: Юли 21, 2014, 11:40:51 am »
От трите изброени накшатри Рохини се счита за най-стабилна. Криттика е с по-сприхав темперамент, а Мригашира е най-партньорски ориентирана и с нагласа да избягва конфликти.  Накшатра Рохини се счита за една от най-благоприятните, в този градусов отрязък екзалтира Луната, управител на накшатрата също е Луната. Едно от основните й качества е постоянство и стремеж към творческа материализация, но също така има и стремеж към движение, промяна – един от символите на тази накшатра е колесница. В интернет има доста информация за всяка от накшатрите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични странности
« Отговор #32 -: Юли 21, 2014, 12:22:27 pm »
Ужас, и сега какво да правя-моят хирон няма нито един аспект с нещо от картата на гаджето, докато неговият има.

Ба, не сте ли едно поколение - все имате съвпад на хирони :012:
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Астрологични странности
« Отговор #33 -: Юли 21, 2014, 12:30:15 pm »
Ба, не сте ли едно поколение - все имате съвпад на хирони :012:

Ами...ти сама даваш отговора :)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Астрологични странности
« Отговор #34 -: Юли 29, 2014, 10:38:23 am »
Не изчетох цялата тема, но това, което въпросното маги  рекламира, и което се нрави на Азазел е т.нар. езотерична астрология- стравнително нова дисциплина. Не се ползва за прогностика, а за духовно насочване. Често се ползва за медитации, настройка  за познание/себепознание по време на сън,  и е свързана с развитието на душата... не е поргностична по своята същност и съвсем не отрича основната астрология. Няма  противостоене, ако се отива натам е реакция  на реклама, а не практическо умение.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Астрологични странности
« Отговор #35 -: Август 12, 2014, 08:57:35 am »
Чудех се къде да пиша, ама тука е най-подходящо май  :012:.


Сетих се нещо интересно: тази вечер е пика на персеидите (метеоритен дъжд).

Персеидите са богат метеорен поток, чието родителско тяло е кометата Суифт-Тътъл. Както всички метеорни потоци, те носят името на съзвездието, в което се намира радиантът им. В страните от Западна Европа е известен като "Сълзите на Св. Лаврентий", понеже нощта на максимума на Персеидите съвпада с празника на св. Лаврентий в Католическия календар.

Максимумът на активността на потока настъпва около 13 август, като от 8 август активността на Персеидите превишава активността на спорадичните метеори и останалите потоци. През 1992, в годината в която родителското тяло на потока, кометата Суифт-Тътл премина през перихелий, се наблюдава метеорен дъжд (ZHR > 400 ). Силните прояви на висока активност са свързани преди всичко с преминаванията на кометата през перихелий. 109P е дългопериодична комета, с период от около 130 години, която след перихелия си от 1992 се отдалечава от Слънцето, така че с годините активността на потока постепенно ще спада.

Малко митология: Персей (на гръцки: Περσεύς, на латински: Perseus) е герой от древногръцката митология, син на Даная и Зевс. Персей извършил много подвизи, но най-известните са, че убива горгоната Медуза и спасява Андромеда от морското чудовище, изпратено от Хадес, за да накаже царица Касиопея, която твърди, че дъщеря ѝ Андромеда е по-красива от богините на Олимп.

Персеидите са наречени така, тъй като от Земята изглежда, че източникът на звездния дъжд се намира в съзвездие Персей. И все пак реално метеорите нямат никакво отношение към това съзвездие.


Сега да си дойда на мисълта  :012: - ако знаем през кой знак преминава метеорния поток, то можем да проследим влиянието му върху дома в натала ни и да видим дали ще извършваме чудеса от храброст в тоя дом  :57:. Намирам логика в това, защото преминава близо до Земята. Доста по-близо от останалите планети в слънчевата система...
« Последна редакция: Август 12, 2014, 09:03:23 am от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Астрологични странности
« Отговор #36 -: Август 12, 2014, 09:08:54 am »
Алгол е звезда от съзвездието Персей, което означава, че Персей е към края на телец. На мен ми попада в 3 дом  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични странности
« Отговор #37 -: Август 12, 2014, 09:27:52 am »
Значи при мен е 11 дом :) - какви пък чудеса там могат да се извършат ....

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Астрологични странности
« Отговор #38 -: Август 12, 2014, 09:36:04 am »
Значи при мен е 11 дом :) - какви пък чудеса там могат да се извършат ....

Ще спасяваш приятели от лошата ламя Спаска  :57: ... знае ли човек...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични странности
« Отговор #39 -: Август 12, 2014, 10:12:32 am »
Ще спасяваш приятели от лошата ламя Спаска  :57: ... знае ли човек...

ааа, не, стига толкова - сега вече мен да ме спасяват въпросните приятели :) - всъщност не, не искам да се налага въобще някой да ме спасява.  :)

нещо ми е лигаво днес :), сори

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични странности
« Отговор #40 -: Август 12, 2014, 03:06:05 pm »
Алгол е звезда от съзвездието Персей, което означава, че Персей е към края на телец. На мен ми попада в 3 дом  :57:.
В края на телец са Плеядите, на 29гр

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Астрологични странности
« Отговор #41 -: Август 12, 2014, 05:22:40 pm »
В края на телец са Плеядите, на 29гр

Алгол е на около 26* в телец, а Алгол е от Персей.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични странности
« Отговор #42 -: Август 12, 2014, 07:15:48 pm »
В 29 градуса Телец е Алциона.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Астрологични странности
« Отговор #43 -: Август 12, 2014, 07:24:45 pm »
При мен чудото попада в 9ти дом. 9тодомни чудеса до 20ти септември, пък ако може и по-късно, изобщо не искам да виждам!!!!  :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични странности
« Отговор #44 -: Август 12, 2014, 07:32:02 pm »
При мен фойерверките са точно в средата на осми дом. Ще се скъсам или от секс, или от ср*не. Да си имам късмета с тоя летен грип, 'начи… пак късата клечка.