Автор Тема: Хирон -коя врата отключва в натала ви  (Прочетена 56083 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #75 -: Юни 11, 2014, 09:37:15 am »
Ами, Рени, аз ви питам вие защо...то ясно, че аз си правя каквото реша

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #76 -: Юни 11, 2014, 09:49:16 am »
Papy,на мен ми допада символичния образ на Хирон,описан астрологично ,импонира на същността ми и с желание го изучавам. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #77 -: Юни 11, 2014, 09:53:25 am »
Papy,на мен ми допада символичния образ на Хирон,описан астрологично ,импонира на същността ми и с желание го изучавам. :)

В интерес на истината и аз съм виждала някакви прояви, но още не съм сигурна дали не съм се поддала на някаква сугестия
Ти лично какви наблюдения имаш?

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #78 -: Юни 11, 2014, 10:40:23 am »
Не го отразяваме символично и не отразяваме никой спътник на чужда планета символично, защото дори и да има някаква енергия и индивидуално значение, се прелива с информационния поток, свързан с главната планета. Когато юпитер е в Риби, Ганимед тук винаги ще се вижда отново в Риби. Та според мен въпроса не е толкова на големина, колкото на самостоятелност и обособеност на орбитата, за да може въпросният астероид да трови съдбите човешки. Ганимед е обикновено принцче, заедно с още 3498309, от Троя, което заради любовта на Зевс към него (човека няма да налита само на женско, я), става виночерпец на боговете, живее на Олимп и е безсмъртен. Доста често заради любовта на големия бенефик към чедата му, те се издигат из рани места и постигат разни неща - просто ей тъй, защото са красиви. Така че според мен е те това ти е Ганимед и той върви във съвкупността с качества, които Юпитер дава.

Иначе когато Сатурн и Хирон съвпаднат, според мен няма една рана, два са, различни са и едната ще се излекува, Сатурновата. Проблема е, че при такава консетлация човек може да вярва, че всичко е станало случайно, че кармата е зла към него и няма какво да се направи - един вид да причисли всичко на Хирон. Може и обратното - да се опитва да има контрол във всяка ситуация и цял живот да не му се получава - ако прекали със Сатурна.

Happy58

  • Гост
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #79 -: Юни 11, 2014, 11:28:58 am »

Иначе когато Сатурн и Хирон съвпаднат, според мен няма една рана, два са, различни са и едната ще се излекува, Сатурновата. Проблема е, че при такава консетлация човек може да вярва, че всичко е станало случайно, че кармата е зла към него и няма какво да се направи - един вид да причисли всичко на Хирон. Може и обратното - да се опитва да има контрол във всяка ситуация и цял живот да не му се получава - ако прекали със Сатурна.

много благодаря за тълкуванието - ще го обмисля и мога да дам обратна връзка

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #80 -: Юни 11, 2014, 11:52:01 am »
Аз не казвам, че след като си ранен, си обречен. Психологически просто носиш травмата. И понеже даваш пример с Хирон в 5ти - аз не казвам, че човек трябва да се примири с липсата на деца и това е неговата съдбовна предопределеност. Такива хора, ако не родят ин витро, може да станат дори и учители, педагози, за да се занимават повече време с деца. Може дори да си осиновят сираче! Въпроса е, че там където е Хирон, ти си супер чувствителен за човешкото страдание и го разбираш в цялата му многоизмеримост, защото дори и едни Хирон като този, който казваш, да създаде поколение, него факта, че е чакал толкова години го кара да си спомня твърде ясно за страданието, неговата рана психологически не е излекувана дори и физически да е постигнал нещо навън. Може да е зашита, закърпена но кърви достатъчно много, че като пипнеш там, човек винаги да го понаболява ... Всеки от нас, колкото и да не ни се иска, е ранен, счупен по някакъв начин, и как Хирон ни е счупил е начина, който не можем да поправим. Но това  не ни пречи да носим добрина и да имаме някакви успехи в сферата, където е той. Просто каквото и да стане, пак ти тежи ...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #81 -: Юни 11, 2014, 12:23:55 pm »
В интерес на истината и аз съм виждала някакви прояви, но още не съм сигурна дали не съм се поддала на някаква сугестия
Ти лично какви наблюдения имаш?

Papy,аз имам поглед предимно върху моята карта ,като проява от/към транзити на Хирон и не знам доколко ще е обективно мнението ми като конкретика ,затова коментирам в общ случай ,по-скоро като информация ,не като знание.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #82 -: Юни 12, 2014, 09:14:14 pm »
Докато не съм забравил да отбележа при мен транзитен Хирон на Асц.от миналия месец мисля допринесе за много лесно отказване на цигарите,още повече тригоните му в момента с транзитните Юпитер и Сатурн-този път спирането предчуствам ще е трайно .Освен това се прояви буквално-започнах рехабилитация като бягам на стадиона,където съм като Хирон-куц получовек полукон . :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #83 -: Юни 12, 2014, 09:20:12 pm »
Браво, Опосит! Ей това се казва дух

А за цигарите - случайно аспекти на тр сатурн към мерк, или пък за деня - обратните?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #84 -: Юни 12, 2014, 09:37:11 pm »
Тъндър, въпрос на време е, лекува се Хирон, особено ако няма накъде повече, моят е в овен и в 8д.. мое мнение -излекуването го даряваш на другите, не че няма ,хм, рана, но ти я гледаш на друго ниво, надраснал си я. Ако не си-може би ще търсиш психолога, дрога....душевните рани най-тежки. Далеч ми е възвратът, тогава няма да пиша тук, ама ще знам как е-пада ли товар. На противофаза на възлите, но и той-СЛВ  в 8д, наистина част от т.нар. събдовни неща /кармични им викат/ при мен изчезнаха. Сравнявм дотолкова, доколкото говорим не за планети и светила/възел и хирон/.
На мен сатурн си ми остана сухарин, стерилен, хем му вървях по кабагайдата, че и досега.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #85 -: Юни 12, 2014, 09:45:35 pm »
Papi,въобще не се наложи да използвам дух . Имам чувството Хирон на Асц. интуитивно ми подсказваше какво и в какъв алгоритъм да направя,много неща направих интуитивно,но са индивидуални,съобразени точно за моето състояние,не мога да ги предложа като общовалиден метод .Към натален Меркурий/белите дробове/ имам в момента само тригон от транзитното Слънце/натален у6дом/,но главното д-е мисля е от Хирон на Асц./той при мен натално е в добро положение и аспекти/.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #86 -: Юни 12, 2014, 09:49:10 pm »
Енигма, съгласна съм, точно това е идеята на духовния учител Хирон. Той си надрасва раната и жертва себе си за другите и така намира смисъл и това е неговото лекуване, което не лекува до края, просто Хирон спира да го интересува толкова тази рана, живее с нея, тя става част от изконната му същност, придава му даже някакви нови качества, може би. В митологията след като Хирон бил ранен с една от отровните стрели на Херкулес (напоени в отровата на хидрата), остава куц, въпреки че е безсмъртен и по принцип би трябвало да се излекува. Ето ти я липсата на логика - и особено подчертано предвид факта, че Херкулес е бил негов ученик и приятел, Хирон е наранен от него, но Хирон не се сърди на Херкулес. Хирон разменя душата си и доброволно отива в царството на Хадес, за да може да извадят Прометей от там, след като Зевс е опростил греховете на Прометей. Това е една жертва, която Хирон не би направил, ако не беше ранен. Тя помага на другият (другите), но същевременно облекчава собствената болка, въпреки че недъга винаги остава. Та така и действа Хирон в нашите съдби.  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #87 -: Юни 12, 2014, 09:56:48 pm »
Papi,въобще не се наложи да използвам дух .

а преди да предприемеш тези мерки, нещата бяха ли се влошили, или да е имало някакъв допълнителен утежняващ фактор?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #88 -: Юни 12, 2014, 10:22:32 pm »
Нещата наистина не са много добре,в смисъл астрологически съм в Саде Сати-това си е по вече или по малко депресия,добре че дочаках лятото-слънчевата светлина  астрологично,както и физиологично е ремедиа.лек ,предизвиква отделяне на някои от хормоните на щастието .Натално имам Сатурн и Раху в 2 дом-показател за пупене във ведическата,В западната Сатурн опозиция Меркурий показва същото .Пак се отклонявам ,но за да не забравя-при индийците Сатурн в 2,6,8,11домове/мунданни / е показател за дълъг живот,в тези домове е в аспект с 8 дом ,във 2 дом като при мен Сатурн значи дава пушене ,но и дълъг живот .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #89 -: Юни 13, 2014, 09:11:22 am »
А, Опозит, за малко да успееш да ме заблудиш :)
Шегувам се
Значи по прогр марс ти активира опозицията сатурн-меркурий, прогр меркурий и слънце са ти в квадрат към асц-има си подложено да ти е по-зле, но и да искаш промяна.
Транзит сатурн ще направи секстил с нат марс, а тр марс също ще мине през опозицията меркурий/сатурн. Значи тука си имаш двойно подчертаване по тези трите

А, и последно-марс март месец ти се е обърнал ретрограден много близо до слънцето
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 09:19:02 am от Papy »