Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 50295 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #150 -: Декември 08, 2015, 10:32:41 pm »
Това не го разбирам. Какво е профекционен Асц.? И това означава ли че часът се измества с час? Как стигна до това???

В прикачената таблица ще видиш коя година от живота на кой дом отговаря. И после пробвай да засечеш кога се случват по-важните събития и с какви теми в хороскопа са свързани. Най-добре е да се изчисли движението на профекционния АС с програма, но аз не ползвам такава. Който има, да вземе да каже.

Иначе, ако форумно трябва да се упражняваме в ректификация, има вероятност да си определила сравнително точно часа. Евентуално бих дала отклонение 4-5 минути, по мои предположения има вероятност да си родена и малко по-рано - 10.57-10.58, да речем.

Естествено, тук гаранция не даваме. За по-голяма надеждност се търси професионален астролог. Но ако те устройва да ти се потвърди предположението за евентуалния час на раждане, няма нужда да се ходи при професионалист. Оставаш си с този час и толкова. А когато имаш по-съществени лични събития, пробвай да засечеш дали работи.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Ректификация
« Отговор #151 -: Юли 18, 2016, 05:35:52 pm »
Здравейте! Може ли да питам за деца, които са осмачета кой от методите за ректификация ще препоръчате?
Пробвах с този руски сайт http://astrology.org.ua/rectification.htm - доста добре, но все още има разминаване 8-9мин.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #152 -: Юли 18, 2016, 05:39:06 pm »
какво като са осмачета, нали за час на раждане се взема момента, когато новороденото поема първа глътка въздух

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Ректификация
« Отговор #153 -: Юли 18, 2016, 05:42:14 pm »
Значи по дирекции и прогресии, ще опитам.А тук може ли да питам- Пример: по прогресии при загуба на баба или дядо оста ИЦ/МЦ трябва да е 29/0*. Правилно ли съм разбрала. Благодаря!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #154 -: Юли 18, 2016, 05:50:49 pm »
Значи по дирекции и прогресии, ще опитам.А тук може ли да питам- Пример: по прогресии при загуба на баба или дядо оста ИЦ/МЦ трябва да е 29/0*. Правилно ли съм разбрала. Благодаря!
При мен споменатата ос беше в този градус, когато напуснахме града, в който съм родена и баща ми работеше, и се преместихме в града на майка, където се откри работа за баща ми, а когато са починали през годините дядо, после баба и накрая другия дядо, указанията за това намирам в транзити, солари, дирекции

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Ректификация
« Отговор #155 -: Юли 18, 2016, 05:52:43 pm »
Благодаря! Ще опитам да намеря точния си час :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ректификация
« Отговор #156 -: Юли 18, 2016, 05:57:32 pm »
При мен когато баба почина - СД Плутон застава на К8. Когато оста ИЦ/МЦ смени знак по дирекции - смених работата. По прогресии сега е точният ингрес.
Над силата е само умението да я владеем!

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Ректификация
« Отговор #157 -: Юли 18, 2016, 05:59:17 pm »
Мерси за мнението, a.l.e.n.a . Не съм забравила и за тълкуването на текущия си солар от теб - и за него  :58:

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Ректификация
« Отговор #158 -: Ноември 03, 2016, 10:08:08 pm »
Пробвали ли сте важни арабски точки като метод за ректифициране на часът? Примерно за точка на операция, формулата е Асц+ Сатурн- Марс, за дневно раждане и Асц+Марс- Сатурн, за нощно.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ректификация
« Отговор #159 -: Ноември 03, 2016, 10:26:28 pm »
При мен точката на майката съвпада със слънцето на майка ми, а точката на децата за жена със слънцето на първото ми дете. Точката на пътуване по земя ми е на К* и при транзит на Марс върху нея имам тежка катастрофа с автомобил.

Друго май не помня, не съм ги оглеждала много много :)
Над силата е само умението да я владеем!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Ректификация
« Отговор #160 -: Ноември 03, 2016, 10:40:41 pm »
Благодаря, Алена!  :38:

Значи работи. При мой приятел също леко се измества часа има точни аспекти от тр сев възел и тр. Хирон. Много болезнена операция. Сега при него се напаснаха и дирекции, транзити за важни събития.
« Последна редакция: Ноември 05, 2016, 06:13:00 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Ректификация
« Отговор #161 -: Ноември 03, 2016, 11:12:41 pm »
При мен точката на майката съвпада със слънцето на майка ми, а точката на децата за жена със слънцето на първото ми дете. Точката на пътуване по земя ми е на К* и при транзит на Марс върху нея имам тежка катастрофа с автомобил.

Друго май не помня, не съм ги оглеждала много много :)

Как се изчислява тази точка? Калкулатора, който ползвам има само за деца, не е уточнено за мъж или жена. Асц+ Сатурн -Юпитер, за дневно и Асц+Юпитер-Сатурн, за нощно. При майка ми отговаря съвпад е с моето слънце, но измествам малко часа.
« Последна редакция: Ноември 03, 2016, 11:35:26 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ректификация
« Отговор #162 -: Ноември 03, 2016, 11:15:29 pm »
АС+Венера-Луната - аз съм с дневно раждане  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #163 -: Ноември 04, 2016, 10:41:46 am »
Интересно ... при мен нищо не съвпада - нито на майката, нито на бащата - те даже нямат никакви планети в тези точки  ???

то не е много за тази тема, ама ... пуснах всички точки и се оказва, че доста от тях съвпадат - примерно - смърт, свобода на личността, търговията, интелектуалността - всичко това е върху моя Юпитер .... а тр Сатурн се е мотал тази година върху точката на катастрофите ...
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 10:47:33 am от Happy58 »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Ректификация
« Отговор #164 -: Ноември 04, 2016, 12:52:22 pm »
При мен за бащата е в същия знак, но градусите са различни.
Можеш да проследиш за събития свързани с тях при транзити, когато засягат тези точки.

http://libracentre.com/arabic_parts_chart.php и от Зет.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг