Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 50197 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #210 -: Април 25, 2020, 08:25:26 pm »
Да, но кой ти е управител 10 дом? Овен, Скорпион, планета аспект с Марс?
4 дом при мъж обикновено представя бащата.
При него бащински планети не са ли Слънце и Сатурн в опозиция?
Мен ли питаш?  Според теб как ще имам Марс  Скорпион в 3-ти дом и на МС също ще имам Скорпион? Или пък Овен?
Така не се прави ректификация!

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Ректификация
« Отговор #211 -: Април 25, 2020, 09:30:10 pm »
Аз пък никога не съм чувал и виждал Марс да представя бащата  :-\
Сатурн и Слънцето(Баща ти е по Телец тогава и Венера. Където я тя, по дом, знак - това е баща ти.
Също - какви планети има в 10 дом.)

'akruks' - завърти колелото и си кажи твоята версия.
Търсим няколко алтернативи. Едва ли някога ще разберем какъв е бил реалния 'полпозишън'.
« Последна редакция: Април 26, 2020, 09:53:50 am от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #212 -: Април 26, 2020, 12:23:08 am »
:P ???Аз пък никога не съм чувал и виждал Марс да представя бащата  :-\
ами виж себе си какви ги пишеш, нали всеки мой коментар е по твой цитат  ;)
ако изобщо може да следиш мисълта си...
пишеш напред назад, пък после кой ми сра в гащите

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Ректификация
« Отговор #213 -: Април 26, 2020, 06:49:55 am »
Какво ми прави впечатление. В 8 дом съвпад Сатурн-Уран, Венара като У 8 дом в 6 дом Риби опозиция Нептун.
Тагетес,по-добре карта натал+дирекции+прогресии

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Ректификация
« Отговор #214 -: Април 26, 2020, 06:54:35 am »
Защо да е така?
Според мен.
Винаги ми е приличал в лицето на Асц. Лъв. Натоварен 5 дом. Баща му нали е полковник - ей го на като Марс в Скорпион 4 ти дом.
У 8 Нептун - неясна смърт във Везни. В случая е в 3 дом, който е на Близнаци(бели дробове, нали май от това умря официално?)
Владимир, синът му, е роден на 26-27 юли, зодия Лъв. Слънцето му е в 5 дом.
Венера(творчество) и Нептун(още по-висше творчество) във взаимна рецепция. 3 и 5 дом. Домът на началното обучение, кратките пътувания и комуникации с дома на творчеството.
У1 дом в 5 дом.
У МЦ, 10 ти в  5дом.
У6 дом Сатурн съвпад с Уран в Близнаци. У Меркурий в 5 дом.
У2 дом - талантите - в 5 дом.
У 7 дом съюзите, брака Уран съвпад Сатурн. Не е ли предпоставка за прекъсване, смърт(Мария умира преди него)?
Нощно раждане. Венера в Стрелец съвпад Меркурий и У7 дом в Меркуриев знак.
Някоя от жените му да е Близнаци, Дева? Погледнах за справка - не. Това не отрича да имат проминантен Меркурий в техния хороскоп.
Не забравяй Юпитер,упр.на риби,който е в 12 дом-болница.Тук Юпитер е упр.на 5ти дом също.
Тагетес,аплодирам всяка новаторска мисъл и подход.....
« Последна редакция: Април 26, 2020, 07:02:50 am от Сафо »

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Ректификация
« Отговор #215 -: Април 26, 2020, 11:07:56 am »
На роднини името на улицата им: в Google е една, в bgmaps  друга. :-\
Коренът на името е един и същ.
Тоест търсим корени. Чрез подробностите да стигнем до важното.
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #216 -: Април 26, 2020, 08:12:44 pm »
Това видях само за 3 в 1 - натална, прогресии и транзити. ::)

Първата карта е от датата на  неговата кончината.
Втората карта от датата на гибелта на съпругата му.
къде са дирекциите, има част от прогресии и част от транзитите
Според външния му вид е АС Дева или Близнаци

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Ректификация
« Отговор #217 -: Април 26, 2020, 08:53:36 pm »
astro.com -> Free horoscopes -> Extendent chart -> Избираш картата -> Chart type (търсиш - Solar arc directions, има различни опции - с натал, без, с прогресии и т.н.)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ректификация
« Отговор #218 -: Октомври 28, 2020, 01:53:33 pm »
Тази дни ми правиха ректификация. Дръпнаха ми часа с 30 мин назад от времето, посочено от майка ми и написано в картона ми в ГРАО.
АЦ се запазва, но оста 4/10 се измести в кардиналните. Изместиха се и 5 и 6 домове. Слънцето ми влезе в съседен дом, а не се виждам така. Както и МЦ - при мен видимо не е там, където го сложиха.
Аз още съм в шок. Сега тепърва ще проверявам едно по едно събитията по новата карта.
Ректификацията  правиха по раждане, градуси на куспиди, домови управители и всички основни събития в живота ми. Запълних 5 от 6 показатели.
Та, въпросът ми е - може ли картата на човек да започне да работи малко преди раждането? Някой срещал ли е такава информация?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #219 -: Октомври 28, 2020, 06:31:13 pm »
Тази дни ми правиха ректификация. Дръпнаха ми часа с 30 мин назад от времето, посочено от майка ми и написано в картона ми в ГРАО.
АЦ се запазва, но оста 4/10 се измести в кардиналните. Изместиха се и 5 и 6 домове. Слънцето ми влезе в съседен дом, а не се виждам така. Както и МЦ - при мен видимо не е там, където го сложиха.
Аз още съм в шок. Сега тепърва ще проверявам едно по едно събитията по новата карта.
И аз не те виждам с Плутон в 1д и Слънце в 6д. Половин час назад е прекалено много, да са няколко минути- разбирам

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Ректификация
« Отговор #220 -: Октомври 29, 2020, 06:06:17 am »
Тази дни ми правиха ректификация. Дръпнаха ми часа с 30 мин назад от времето, посочено от майка ми и написано в картона ми в ГРАО.
АЦ се запазва, но оста 4/10 се измести в кардиналните. Изместиха се и 5 и 6 домове. Слънцето ми влезе в съседен дом, а не се виждам така. Както и МЦ - при мен видимо не е там, където го сложиха.
Аз още съм в шок. Сега тепърва ще проверявам едно по едно събитията по новата карта.
Ректификацията  правиха по раждане, градуси на куспиди, домови управители и всички основни събития в живота ми. Запълних 5 от 6 показатели.
Та, въпросът ми е - може ли картата на човек да започне да работи малко преди раждането? Някой срещал ли е такава информация?
Една позната си прави ректификация при трима различни астролози,и тримата с различни часове/минути я ректифицираха. ;D По-добре изчакай транзитен Марс да премине съвпад асц. ти ,мисля ще бъде по-точен .

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ректификация
« Отговор #221 -: Октомври 29, 2020, 07:41:05 am »
Сафо, преди години наблюдавах Марс така. Нищо не се случи в рамките на месец.
Но ще продължавам.
Проблемът е, че тази астроложка заби Плутон на АЦ, заради тежко раждане на майка ми. А то е трудно, но не е имало риск за бебето или майката, не е имало форцепс и др. такива. Но при Плутон на АЦ намери събититята по години. Да си призная честно, мисля, че старата ми карта работи повече от новата, но съм изненадана, че по новата се виждат събитията.
Мисля, че трябва да ректифицирам и другаде.

Всъщност, до 3-5 месеца зависи от часа, пр Луна ще ми мине през АЦ. Може тогава да забележа. Но ще наблюдавам отново и Марс
« Последна редакция: Октомври 29, 2020, 07:43:12 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Ректификация
« Отговор #222 -: Октомври 29, 2020, 11:21:06 am »
За прецизна ректификация се обърнете към астролог, който работи с ураническа астрология или Джйотиш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ректификация
« Отговор #223 -: Октомври 29, 2020, 12:02:07 pm »
Yaya, може да наблюдаваш Марс през четирите ъгъла. Сега предстои тр.Марс да се върне пак в твоя 7 ми дом-ето време за наблюдение. Може да  наблюдаваш всичко в градусовата дъга от 7-8 * , щом половин час е мръднал АСЦ, как реагира на прогностичните методи. Може да се водиш и от Венера в картата ти, тя е с най-силен статус- обърни внимание кога реагираш с нея и на кого.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Ректификация
« Отговор #224 -: Октомври 29, 2020, 06:56:30 pm »
Когато моята прогресивна Луна мина през АЦ нищо не усетих,за сметка на преминаването на транзитния Марс през АЦ преди 4 години .И на мен са ми правили ректификация и са ми казвали различни часове ,но в рамките на -/+ 10 минути от часа даден от общината,половин час е много.
За мен най-точен е мисля часът ,който получих при преминаването на Марс през АЦ,мръдна с 3-4 минути назад от часа даден от общината.
При следващото преминаване на Марс забравих да проверя за да съм сигурна,но нищо следващия път.