Автор Тема: Изгорен и казими  (Прочетена 30572 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Изгорен и казими
« Отговор #135 -: Август 24, 2020, 12:13:01 pm »
И все пак-смятам, че като цяло имам лоша памет.

Ако е за въпроса, съм ... тъпото парче.  ;D Ако някой ме прекъсне, докато говоря може да си загубя нишката на мисълта и да забравя какво съм искала да кажа. Трудно боравя с цифри и числа или изчислявам наум. Не помня телефонни указатели. Нито прочетено от първо четене.  Понякога си правя списъци, за да не забравя нещо. Трудно запомням имена при първа среща, но без проблеми лица, специфика на глас - темброви слух, дори на случайно транзит срещнати хора.
« Последна редакция: Август 24, 2020, 12:24:22 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Изгорен и казими
« Отговор #136 -: Август 24, 2020, 09:28:42 pm »
Е то и аз се мисля за тъпо парче.......а кой Меркурий се мисли за умно?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Изгорен и казими
« Отговор #137 -: Август 24, 2020, 10:06:54 pm »
Не не не, даже напротив-залитам в другата крайност, което е също грях-високомерие :)
Паметта си е памет, интелигентността е нещо друго, математиката-нещо трето. Обаче..в тестовете за интелигентност има доста логически задачи, явно има връзка, но задачи за памет няма  :D

Сега сериозно- гледах преди години научен експеримент, провокиран от това, че никой не може чрез един обикновен тест-колкото и да е дълъг, да оцени адекватно интелект. Защо? Защото интелектът е умението да използваш познати неща в непозната ситуация, за да постигнеш определена цел. Някъде съм го разказвала и преди-имаше програмист, други с математически уклон, хуманитарни, но запомних художничката-май тя спечели, най-много да е била 2-ра.
Пък има и други важни неща, например концентрацията-и да си много умен и паметлив, ако макса ти е 30мин-нищо не става, нали така.
И последно-човек може да се самовъзпитава и самопроменя, божественото в човека е умението да твори и волята му

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Изгорен и казими
« Отговор #138 -: Август 25, 2020, 09:26:29 am »
Е то и аз се мисля за тъпо парче.......а кой Меркурий се мисли за умно?

Не съм предполагала, че има такъв, който се мисли за тъпо парче. Аз съм по-скоро интелектуално високомерна и вероятно на едно инстинктивно ниво, има хора, които това ги дразни.
Понеже стана въпрос, че еди кой си го използват като справочник. Какъв би трябвало да е общовалидния критерий за добра памет ? Дали има такъв и може ли се определи еднозначно ?
« Последна редакция: Август 25, 2020, 09:42:57 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Изгорен и казими
« Отговор #139 -: Август 25, 2020, 11:48:47 am »
Стар, нямам представа.... нали Луната е важна. И всичко останало 🤓😊
Предполагам у3 да вижда АСЦ.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Изгорен и казими
« Отговор #140 -: Април 06, 2024, 04:16:16 pm »
Изнамерих тази тема, но реших да отбележа за един случай с ИЗГОРЕН Меркурий на една позната, която наблюдавам през последните 5 г.

Слънце 17°50 в съвпад с Меркурий R 19°20' в риби.
Меркурий в опозиция с Луна, в тригон с Марс (в рак) и Плутон, секстил Уран, Нептун, квадрат със СЛВ.

Изключителна манипулаторка и лъжкиня. Умее да извърта всичко в своя полза, като ползва всякакви лъжи.
Вчера разбрах, че е член на религиозна секта от много години (няма да пиша коя, за да не засегна някой оттук и вземе да се обиди). Отделих малко време да прочета в какво точно вярват там и на какво се молят. Всяка седмица тази жена ходи на някакви събрания с проповеди. Но всъщност говори едно, а действията ѝ са съвсем други. Много често вреди на другите с лъжите си. Мен ме "натопи" в няколко конфликтни ситуации през последните години. На мен говори едно, на другите друго, а истината е трета. Но другите всякаш са толкова омагьосани от нея, че изобщо не могат да я усетят.

Но между другото познавам още няколко жени, които са членове на тази секта и има доста общо между тях, което може да се обобщи като - "Не ме гледай какво правя, слушай ме какво ти говоря." На дали всички са такива, но тези които познавам са кофти хора.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Изгорен и казими
« Отговор #141 -: Април 07, 2024, 12:41:30 pm »
Изнамерих тази тема, но реших да отбележа за един случай с ИЗГОРЕН Меркурий на една позната, която наблюдавам през последните 5 г.

Слънце 17°50 в съвпад с Меркурий R 19°20' в риби.
Меркурий в опозиция с Луна, в тригон с Марс (в рак) и Плутон, секстил Уран, Нептун, квадрат със СЛВ.

Изключителна манипулаторка и лъжкиня. Умее да извърта всичко в своя полза, като ползва всякакви лъжи.
Вчера разбрах, че е член на религиозна секта от много години (няма да пиша коя, за да не засегна някой оттук и вземе да се обиди). Отделих малко време да прочета в какво точно вярват там и на какво се молят. Всяка седмица тази жена ходи на някакви събрания с проповеди. Но всъщност говори едно, а действията ѝ са съвсем други. Много често вреди на другите с лъжите си. Мен ме "натопи" в няколко конфликтни ситуации през последните години. На мен говори едно, на другите друго, а истината е трета. Но другите всякаш са толкова омагьосани от нея, че изобщо не могат да я усетят.

Но между другото познавам още няколко жени, които са членове на тази секта и има доста общо между тях, което може да се обобщи като - "Не ме гледай какво правя, слушай ме какво ти говоря." На дали всички са такива, но тези които познавам са кофти хора.
Едва ли всичко написано за тази жена е заради изгорения Меркурий в Риби. И освен знака е от значение в кои домове попадат Слънце и Меркурий, както и всички останали планети. Риби манипулатори не познавам, обикновено те са оплетени в мрежата на някого. Жените манипулаторки, които познавам, са Козирог и Скорпион, но реално във всеки зодиакален знак има такива хора, затова се гледа комплексно натала, а не отделен аспект и знак на Слънце/Меркурий.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #142 -: Април 07, 2024, 06:03:16 pm »
Романтика, слагай огледалото в такива случаи.  ;)
Да предположим, че въпросната жена Х. направи същото тълкуване на твоя Меркурий - каква ще  е твоята реакция, сега, в периода ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 378
Re: Изгорен и казими
« Отговор #143 -: Април 08, 2024, 09:40:34 pm »
Заслужава си да отчета моя Близнашки ретро Меркурий на 4 градуса от Слънцето. Не го броя изгорен, но ми е мега трудно да се концентрирам. Не мога да прочета един абзац без да се разпилея в 100 други неща, не съм постоянна, не мога често да си събера мислите и правя по 100 неща, които ми е трудно да довърша. Броя на прочетените на 10, 20 или 60% книги у нас е скандален. 
Но пък съм страшно животно когато става думи за ориентация и  трябва да се приложи нестандартно решение в някаква ситуация. Например козирогът ме побърква защото той знае, че след А следва Б, но ако нещо се промени и не дойде Б блокира и идва края на света, не може да приложи решение С, а аз съм хлъзгава и гъвкава, правя го без да мисля и да се усещам. Е, нещото с маските на близнаците също го правя  ;D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Изгорен и казими
« Отговор #144 -: Април 09, 2024, 06:29:16 am »
Баща ми е с Меркурий в дева,на градус от Слънцето и Венера.Проблем с ума,говора,лъжец,скандалджия,безочлив,побойник,нехранимайко,сега е неподвижен.Изключително прост човек и нахален.
Нещото,което наблюдавам при него в положителен аспект е,че чете много книги и пише(ше) изключително красиво.Комуникацията и движенията са нарушени вече.Преди инсулта беше пъргав.
И трите планети(Слънце,Меркурий,Венера)са в терма на Меркурий,упр.на 8ми и 11 домове в 10ти.
За чуждите-драг,за близките-враг.
« Последна редакция: Април 09, 2024, 06:41:17 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #145 -: Април 09, 2024, 02:07:23 pm »
Слънце съвпад Юпитер в 8*Стрелец, Меркурий в 20 * Скорпион тригон Луна Рак, квадрат Марс, Сатурн, Плутон в Лъв, съвпад Южен възел. Искрен ли е натива ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Изгорен и казими
« Отговор #146 -: Април 09, 2024, 03:23:35 pm »
Слънце съвпад Юпитер в 8*Стрелец, Меркурий в 20 * Скорпион тригон Луна Рак, квадрат Марс, Сатурн, Плутон в Лъв, съвпад Южен възел. Искрен ли е натива ?
Марс сигурно ли е , че е в последен градус на Лъв, а не в първия на Дева, защото за 8* Стрелец на Слънце и на Юпитер, като Плутон е в Лъв, съответства рождена дата 1 декември 1947г., но тогава южният възел е в Скорпион  ::) Дали е искрен се разглежда Нептун и връзката му с Меркурий.
Меркурий е на южния възел – не знае как да каже точната дума в точния момент или не се слуша; резултатът е разочарование и изоставяне. Нептун е в квадрат с Луната – заблуди, склонност да се оставя да бъде завладян от въображението. Домашният живот е хаотичен, разхвърлян и объркващ, желание да се отдаде на чувствата, често наркомания, алкохолизъм.
Меркурий в квадрат Сатурн – страх от промени, песимизъм, при общо взето лош хороскоп - интриги, умишлена нечестност.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Изгорен и казими
« Отговор #147 -: Април 09, 2024, 03:47:38 pm »
Рени,квадратурата затруднява лъжата според мен,но тригона с Луната ,леко му се отдава да подхлъзва в определена посока,а Слънце с Юпитер едни безкрайни приказки за добър ден и лека нощ.Лъже,когато пожелае .Все едно е адвокат.
« Последна редакция: Април 09, 2024, 03:52:03 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #148 -: Април 09, 2024, 03:59:09 pm »
Акрукс, да, Марс е анаретен. Не поставям карта защото не знам часа на раждане.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Изгорен и казими
« Отговор #149 -: Април 10, 2024, 11:29:19 am »
Рени,искрен ли е натива,или не?