Автор Тема: семейна динамика  (Прочетена 11068 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: семейна динамика
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2015, 02:31:03 pm »
В нашето семейство /по майчина линия/ се повтарят следните доминанти: Сатурн, Плутон + Венера с есенциално достойнство или недостойнство /Риби, Телец, Овен, Дева/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: семейна динамика
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2015, 02:33:49 pm »
Баща ми е Дева със стелиум в Лъв и Луна-Сатурн в Скорпион.
Извън темата искам да те попитам нещо,понеже изследвам Сатурн в съвпад с Луна или Венера в наталите.Какво е мнението на баща ти за майка му и майката на децата му,след като има този съвпад?Комплексиран и емоционално наранен ли е?Питам,защото астроклишето е,че Сатурн комплексира и т.н.т.Много хубав аспект паднала Луна/Сатурн-емоционално по астросценарий трябва да е мн ощетен,но не вярвам.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: семейна динамика
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2015, 02:54:16 pm »
Сатурн не точно комплексира. Той поставя изисквания. Има високи очаквания от своята Венера или Луна. И честичко те кара да се съмняваш в собствените успехи. Да се питаш дали си направил достатъчно, да ги омаловажаваш. Да си мислиш, че може и много по-добре. Което дава една вътрешна несигурност, изисква се повече време да си повярваш.

При мен Венерата е насатурнена в лека форма, но много добре си я усещам. (фиг. 1)
Заради минали преживявания в любовните връзки, трупам огромен товар, който ми пречи и в настоящите връзки. Наслоила съм се с преживявания, емоции и неуспехи в любовта. Което ме кара да мисля, че причината е в мен и да имам големи изисквания към себе си, да проявявам зверска критичност към себе си. Трябва винаги да съм 'на висота', а то не е чак толкоз лесно постижимо. При трудности обвинявам себе си - имала съм неуспехи в миналото=>аз съм причината.
С майка ми сме имали трудни отношения, които са ме ранявали. А и Венерата ми е упр и на 4 дом.

Другата насатурнена Венера е мъжка. (фиг. 2)
Има трудни отношения с майка си/осиновителка. Което пречи на партньорствата му. Изпитва дълг към осиновителката. И несправянето с отношения майка/осиновителка и любима му носят усещане, че не е достатъчен мъж, за да балансира. И тук има натрупани негативи от минали партньорства, Венера е у7. И трудност при показване на емоции в настоящи.

Това не са точно комплекси, Дракс. А силна самокритичност и усещане, че можеш и по-добре.
Има хора, които могат да кажат със спокойствие и усмивка - браво, справих се чудесно.
А аз обикновено казвам - да, получи се, но можеше по-добре. И приемам за себе си, че в мен е причината, не съм положила достатъчно усилия, не съм се справила. Не се радвам със спокойствие и увереност на успехите си. Защото вечно се самобичувам за нещо. Мъжката Венера също иска много повече от себе си и изпитва чувство за малоценност, ако не покрие собствените си високи критерии.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: семейна динамика
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2015, 02:55:29 pm »
Майка му загива при странни обстоятелства. Бил е осми клас. Баща му се жени пак, а той самият е доотгледан от сестрите си. Имал е много трудно и мизерно детство. Въпреки това учи и стига до висш военен чин.
Невероятно търпелив е с майка ми. При тях е било любов от пръв поглед - той загубил звук и картина като я видял. Може би затова е толкова толерантен към избухливостта й.
Не знам часа му на раждане. Но явно съвпадът си е изиграл ролята в детството му.
Той си има и Юпитер-Плутон-Венера-Марс в последните градуси на Лъв.

Някъде из форума съм писала за това, че детството ми с него беше като тренировъчен лагер. Но и аз си бях зверче, та истината е някъде там:) Сега доста омекна, почна да се разчувства. Скоро открих колко е чувствителен. Комплексиран - не. Дисциплиниран, пунктуален и точен - да.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: семейна динамика
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2015, 01:53:20 am »
С двете си деца имам съвпади на оси между тях и мен- на голямата оста МЦ/ИЦ съвпада с моята ос Вертекс/Антивертекс, а на малката МЦ/ИЦ съвпада с АСЦ/ДСЦ при мен, освен това с нея имаме обърната нодална ос, също като мен има 3 планети в 12д, едната от които е Плутон- разликата е, че при мен е У3, но е съвпад с АСц, а при нея не е в съвпад с АСЦ, но е У1  :) Нейният АСЦ съвпада с ИЦ на баща ѝ
На майка ми СЛВ съвпад с моя Вертекс, съответно с МЦ на голямата ми дъщеря, Нептун на майка ми съвпад с моя Плутон, неин Юпитер съвпад с моя Венера и съвпад на неин Сатурн с моя Сатурн
С баща ми, Бог да го прости, нямам точни съвпади, не му знам часа на раждане, възможно е Луната му да съвпада с моята.
на малката Плутон в 12д съвпада с Нептун  на баща ѝ, както при мен с майка ми- амии на Плутон не му минават шмекериите на Нептун и в двата случая, малката е момичето на мама, а аз бях момичето на тате, с майка ми не мога да меля брашно и до днес- манипулациите да си ги прилага където иска, но не и на мен, защото няма как да ѝ мине номера - ясна ми е предварително какво би казала, направила или помислила във всеки един даден момент
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 06:28:59 pm от akruks »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: семейна динамика
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2015, 09:45:24 am »
Унаследила съм трудните аспекти на Сатурн от баща ми, който беше слънчев Козирог с голям кръст в кардинални знаци с участието на Сатурн. При мен, Сатурн е в съвпад с Марс и опозиция към Слънце / Венера. Майка ми беше Близнаци, при мен СЛВ е в Близнаци. Интересното е, как кармата се предава през поколенията - сега синът ми е слънчев Близнак с Тао квадратура на светилата и Сатурн.
В рода на съпруга ми, водещата тема е Телец - баба му е с Луна в Телец, майка му е със Слънце и още 3 планети в Телец, той е с Луна в Телец, аз съм със Слънце и Венера в Телец, синът ни е с Меркурий, Венера и Марс в Телец. Това, ако не е семейна динамика, не знам..  :)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: семейна динамика
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2015, 10:11:04 pm »
Откъм баща ми си предаваме една близнашка Луна и покрай нея — опозиция със Сатурн. Баба ми, той, аз… това е най-очевидното. За жалост нямам час нито за родителите си, нито за техните. Сигурен съм, че ако се видят домове и управители, ще излязат още неща.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: семейна динамика
« Отговор #22 -: Октомври 30, 2015, 12:57:09 am »
Темата ми е много интересна :) Бях я обследвала преди време - ще споделя каквото се сетя :)

Аз, майка ми и сестра ми имаме 6 домни луни.

Аз и майка имаме:

-Луна в лъв
-Луна в 6 дом
-Слънце в Стрелец
-Юпитер в 1 дом

Мъжа ми и двете ни момчета имат Меркурий на асцендента. Двете деца са с първодомни слънца, а таткото и едното дете с Луни в Стрелец, където е моето Слънце. За съвапдите няма да отварям дума :)

При баткото, както и при мен - Марс е най-ниската планета, а Нептун най-високата :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3352
Re: семейна динамика
« Отговор #23 -: Октомври 30, 2015, 07:43:57 am »
Въпросът е, не толкова да гледаме повторения на положения, а да видим какво означават те. Имам предвид дали еднаквото положение в натала на родители и деца означава, че родителите не са отработили даден аспект или знак и той се появава отново. Или обратното - отработили са го.

Интересно е също така ако в наталите и синастрията на родителите има напрегнат аспект дали планета или точка от картата на детето уравновесява напрегнатата конфигурация. Давам пример - натално и мъжът и жената имат тао квадратура в неподвижните знаци, същата се повтаря и в синастрията им, като сатурн в лъв е връх на тао-то. И двете им деца са слънчеви водолеи ::)

С бившият ми съпруг например имаме точна опозиция на марсовете. Дъщеря ни е с нодална ос в точен съвпад с този аспект...което всъщност не знам какво означава :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: семейна динамика
« Отговор #24 -: Октомври 30, 2015, 07:33:22 pm »
В семейната динамика съм срещала две различни тенденции. Често се случва детето да наследи някаква доминанта - планета или качество, но понякога се случва да се роди дете, чийто хороскоп изглежда несъвместим с картите на родителите, сякаш детето привнася нещо ново, коренно различно качество.

Най-често съм срещала да се повтарят фиксирани знаци в хороскопите на родителите и децата. Повтарящата се сатурнова доминанта също доста "капсулира" семейството, превръща го в "затворена система" и ако се случи де се роди дете, чийто хороскоп не е в синхрон с доминиращата тенденция, семейството го отхвърля /директно или индиректно неприемане/ - например, може да се случи ранно отделяне, заминаване надалеч, в съвсем друга среда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: семейна динамика
« Отговор #25 -: Октомври 30, 2015, 08:41:14 pm »
Хм, интересно - при нас - аз мъжът ми и малкия син сме с огнени Слънца - те са овни, аз стрелец. Този малкият има домофикация сходна с моята - няколко градуса разлика.

От всичко най-много се впечатлих, че таткото и синовете са с Меркурий на Асцендента.

По Сатурн не виждам нищо общо при нас :) Общите неща са по светилата, Юпитер, Нептун :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: семейна динамика
« Отговор #26 -: Октомври 30, 2015, 08:44:02 pm »
В нашето семейство всички фиксирани акценти се обединиха около наследствения ресурс /затворена система/, мутабелът след неуспешни опити за интеграция се отцепи, акцентираният кардинал тръгна по съвсем друг път, отхвърли всички догми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: семейна динамика
« Отговор #27 -: Октомври 30, 2015, 10:04:30 pm »
И за мен е по-интересно има ли застъпване на моделите, конфигурациите в наталните карти на родители и деца.
Например, синът ми има огнен тригон и хвърчило, а баща му воден. И двамата са със Слънца в Рак и съвпад на Луна с Нептун.
От мен пък повтаря асцендента, а съвпадът на Луната ми с Уран е преминала във водолейска Луна при него.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: семейна динамика
« Отговор #28 -: Октомври 31, 2015, 12:40:41 am »
Алена, ти нали си с меркуриев десцендент ?  Синастрията е като огледало. Това което ти имаш там, но в различни вариации, може да има и твоя партньор само че във връзка с асцендента.

Да, точно така :) Но не го бях поглеждала по този начин  :) Благодаря  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3352
Re: семейна динамика
« Отговор #29 -: Ноември 03, 2015, 12:07:14 pm »
Във връзка с това, което е писала Лили, сетих се, че аз например съм с нептуново влияние в хороскопа, доста силно. Не се връзва с наталите на майка ми и баща ми, или пък се връзва  ::)- майка ми има интерсептирани риби в първи дом, баща ми - Нептун в съвпад с ЮЛВ.

По повод съвпадът на Нептун с ЮЛВ, дъщеря ми пък има съвпад Нептун СЛВ, което е интересно наследяване, нали?
Frankly, my dear, I don't give a damn.