Автор Тема: Аз-ът между реалността и фантазията  (Прочетена 15689 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #15 -: Юли 09, 2014, 11:55:22 am »
Сетих се за момичето, в момента посещава психотерапия. И друг път съм казвала, че прагът на издръжливост при всеки е различен. Интересното е, че и аз като нея съм със Слънце, Меркурий и Венера в същия знак (в един знак с ЮЛВ, но по сидерал са в различни), имам сравнително неизявен есенциално Марс, но на мен много по-големи предизвикателства и травми не са ми сривали психиката.

Но при Читра има една особеност - тя обича да блести, непрекъснато да й  се обръща внимание и затова често изгражда поведение тип "ощипана мома". Наблюдавала съм го и в женски, и в мъжки карти.
« Последна редакция: Юли 09, 2014, 12:00:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #16 -: Юли 09, 2014, 12:06:49 pm »
Да, точно това съм чела за Читра и аз - външният облик е от голямо значение за тях.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #17 -: Юли 09, 2014, 12:10:11 pm »
Може би неслучайно символът на тази накшатра е перла, но в черупка, доколкото си спомням. Посланието е да се фокусира върху същината, съдържанието и така да открие скритото съкровище, а не да залага на "опаковката".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #18 -: Юли 09, 2014, 12:14:52 pm »
Празните приказки все някога издрънчават на кухо, именно защото са такива.

Ако попаднат в подходяща среда (или по-точно в неподходяща за тях) - там, където се гледат реалните възможности и резултати.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #19 -: Юли 09, 2014, 12:16:23 pm »
Лабилноста на Читра идва от това че те  са "самотниците" на зодиака
едно, че е от малкото съзвездие които са описани от Една звезда..


Това не го ли казваха за Уттара Ашадха - единствената накшатра, която няма животински тотем от противоположния пол сред останалите накшатри?

В Читра попадат много силни и благоприятни звезди - Спика, Арктур.

Цитат
никой не може да достигне блясъка...на перлата

В този смисъл Читра си е самодостатъчна - стои в полузатворена черупка, но същевременно има нужда и очаква всички да я забелязват и да й се възхищават. При Луна в Читра в женска карта често наблюдавам такъв поведенчески модел.



« Последна редакция: Юли 09, 2014, 12:25:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #20 -: Юли 09, 2014, 12:19:11 pm »
Понякога си мислим, че сме някакви и притежаваме определени качества, но не ги притежаваме. Кое в наталната карта би било причина у нас да възникнат такива илюзии? Как различаваме илюзията, която създаваме за себе си от себе си, от истината?
Аз си мисля, че илюзията, която създаваме за себе си е една неосъществена изкривена представа за реалност, но все пак показва зрънце истина, дълбоко скрито и зашифровано. А вие как мислите?
Истината и без астрология е някъде по средата. Дончо Цончев казва, че  идеята за Мен и мнението на другите за мен е нещо, което трябва да се тълкува...тоест това е една често лъжа, която може да убие и -може и да спаси. Естествено при него това е в контекста на книгата-"Жълтата къща", но има общо.  Сартър пък без бой признава-"Адът -това са другите."
Това, което вътре в себе си вярваме и знам,  че сме, добрата ни идеализирана част е в мислите, навън-факти и дела-не винаги успяваме да живеем, правим по "илюзията " ни за нас.
Зрънцето истина вероятно е това, което трябва да развием в живота, в динамика, и картата не е статична, нито ние.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #21 -: Юли 09, 2014, 12:47:24 pm »

...не разбирам замисъла самата тема...
явно, откъм астро, съм неподготве..

За мен смисълът е напълно разбираем - отново говорим за нереалната самооценката. Срещам я масово, между другото. Но рядко съм виждала някой сериозно да се подценява, по-често се случва някой да се надцени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #22 -: Юли 09, 2014, 01:04:47 pm »
Подценяването го наблюдавам при Луна в Козирог, но все пак нямам много познати с това разположение, за да правя някакви обобщения. И при тримата има добра реализация / интелект / външен вид и слаба самооценка.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #23 -: Юли 09, 2014, 01:10:29 pm »
За това моето мерило за някой е неговото отношении към самия него,неговото доволство и неговата самооценка.А бъдещите резултати са мерило за правилната или не самопреценка.

За мен лично, самия факт, че се опитваме да даваме каквато и да е оценка на някого другиго си е вече ... НЕнормално. Кои сме ние, че да даваме оценка? И кои са критериите? Всеки има своята истина и единствено Вселената/Природата/Душата на човека могат да преценят, в какво степен съответния човек се справя.

Защо никой не направи самооценка и другите тогава да си кажат мнението - илюзия ли е или реалност? Дайте да видим - карта и себеоценка - защо все за другите са приказките ...

Драки, твоя пост е само повод за моя, не е към теб директно. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #24 -: Юли 09, 2014, 01:11:23 pm »
Тенденция към надценяване съм виждала в доста случаи, по-запомнящите се акценти са съвпад Луна/Юпитер в Овен в женска карта, акцент върху Стрелец и Лъв в съчетание с юпитерови и сатурнови аспекти.

При огнени Луни, силно афликтирани, също съм виждала демонстрации на високо самочувствие.

Хора с силно изразено чувство на малоценност като че ли не познавам, но познавам хора с вродена скромност, а не е като да няма с какво да изпъкнат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #25 -: Юли 09, 2014, 01:12:53 pm »
Защо никой не направи самооценка и другите тогава да си кажат мнението - илюзия ли е или реалност? Дайте да видим - карта и себеоценка - защо все за другите са приказките ...


е, че то повечето си имаме картите, виж кой оценява редовно другите и ще си отговориш...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #26 -: Юли 09, 2014, 01:18:23 pm »
Обикновено тези които имат какво да кажат е възможно да се подценяват, а тези които нямат кой знае какво се надценяват и бият тъпани.  ;D

Не само бият тъпани, а и умишлено надвикват, прекъсват и игнорират човека, който има какво да каже по някой въпрос. С такава простащина се сблъсквам ежедневно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #27 -: Юли 09, 2014, 01:19:19 pm »
мен хората, които се надценяват, не ме дразнят толкова, колкото тези, които при най-малката трудност се отказват
обикновено става въпрос за кофти марс или луна

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #28 -: Юли 09, 2014, 01:33:10 pm »
... По-добре собствена заблуда, отколкото чужди проекции, които ти сочат техния си Път и разбиране за нещата.   :)

може, ама в повечето случаи се стига до вироглавие

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #29 -: Юли 09, 2014, 01:39:22 pm »
Всеки човек си има свой вътрешен “ментор“, но при някои гласът му толкова слабо се чува, че понякога има нужда от насрещно огледало.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui