Автор Тема: Предизвикателство към Вашата интуиция  (Прочетена 34326 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #105 -: Юни 08, 2013, 04:58:29 pm »
идва ми наум 1 пример, детето е с луна в рак, добре подредена откъм аспекти-само рози...Обаче не е в "домашен" дом, а социален. Майка му е със слънце,марс, меркурий, плутон в рак, с асц. скорпион. ЗНаем, че луната в рак си е попивна, та детето растейки се запознава и с марс и плутон в рак на майката и др...Понеже е малко и неосъзнато -тече една невидима игра, докато то надрасне лунните слабости и не намери реализацията и в социалния дом.Да я направи умерена, с баланс между емоции и разум е негова задача. Ако не е скъсало пъпната връв с мама, такъв род отношения ще принесе и в живота. Другото дете с друга карта не приема мама така лично емоционално. Но-мама манипулативна ли е, властна и обсебваща? Най-вероятно-да. От друга страна детето си е "избрало" такъв път. Хм, заподозрени има ,виновни няма тогава.

Enigma,нали няма да дискутираме казуса "Луната и мама" като първолаци  ;) ;)
На всички ни е ясно ,че една Луна не може да даде информация за горепосоченото от теб като информация ,има цяла карта затова,а най-точната информация и то обективна може да се открие в картата на съответната майка .
Но винаги деца с Луна в Рак ще са силно впечатлителни,паметливи  по отношение на образа на  своята майка,това е общото ,сега как ,защо ,кога и за какво са такива , ще кажат всичко останало в картата ,в това е спецификата .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #106 -: Юни 08, 2013, 05:46:04 pm »
Не е важно или необходимо да "разбереш" ,талантливият ,а е важно да разбереш,че е талантлив. :)

В моя пример гледната точка беше от страна на учения :)

Оставам с впечатление, че много искаш да оспориш нещо, без значение какво
Ако искаш за разнообразие-направи твърдение, аз ще ти го оспорвам и така веднага ще си проличи астрологът владее ли си остта 1/7, марс/венера и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #107 -: Юни 08, 2013, 06:30:29 pm »
"Виж, госпожице, когато имаш майка, която е ангел, и баща, който е негърски крал, а самата цял живот си управлявала моретата, не можеш да знаеш как да се държиш в училище сред всичките тия ябълки и таралежи." Пипи дългото чорапче  ;)

Заповядай  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #108 -: Юни 08, 2013, 06:35:53 pm »
Това беше лесно :)

"- Отде ще знам дали мога, като никога не съм опитвала - отвърна Пипи. А трябва да ти кажа, Томи, че за да се научиш да свириш на пиано без пиано, са необходими страшно много упражнения."

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #109 -: Юни 08, 2013, 06:44:42 pm »
Рени, радвам се, че не си първи клас. Постът ми беше продиктуван от този на Лила. Това, което правиш като извод, обяснявам и аз накрая. Не ме вади от контекста, моля те. Останалата слънчева част от картата на детето е за друга тема
А иначе, мисля, че не можеш да казваш "на всички ни е ясно", можеш така-за себе си...И, да...може да даде информация за горепосоченото от мен, за това, което съм посочила. За "обективната" информация-и там е сложно доколкото човекът е субективен поначало.
Луната  в голяма степен е инстинктивна по природа и свързана със социалната адаптираност, не всички четат астрология и др.науки, така че си струва да се поговори с човека за това. Тя може и да го мотивира силно чрез неосъзнати страхове, внушения, или оптимистични самозаблуди и така да му пречи обективно да преценява.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #110 -: Юни 08, 2013, 08:53:08 pm »
Това беше лесно :)

"- Отде ще знам дали мога, като никога не съм опитвала - отвърна Пипи. А трябва да ти кажа, Томи, че за да се научиш да свириш на пиано без пиано, са необходими страшно много упражнения."

Виж как ме разбра ,защо тогава ми задаваш отговори  ;) ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #111 -: Юни 08, 2013, 09:07:03 pm »

Виж как ме разбра ,защо тогава ми задаваш отговори  ;) ;)

Аз разбирам много неща  8), но трябва и ти да си задаваш въпроси, не може само на мен да чакаш

Да се върнем на луната-имаш ли обяснение защо луна в стрелец, тригон с юпитер, съвпад с венера, не описва една жизнерадостна, авантюристична и любвеобилна майка?
Нито като характер, нито като възприемане от околните?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #112 -: Юни 08, 2013, 09:15:45 pm »
Рени, радвам се, че не си първи клас. Постът ми беше продиктуван от този на Лила. Това, което правиш като извод, обяснявам и аз накрая. Не ме вади от контекста, моля те. Останалата слънчева част от картата на детето е за друга тема
А иначе, мисля, че не можеш да казваш "на всички ни е ясно", можеш така-за себе си...И, да...може да даде сложноинформация за горепосоченото от мен, за това, което съм посочила. За "обективната" информация-и там е  доколкото човекът е субективен поначало.
Луната  в голяма степен е инстинктивна по природа и свързана със социалната адаптираност, не всички четат астрология и др.науки, така че си струва да се поговори с човека за това. Тя може и да го мотивира силно чрез неосъзнати страхове, внушения, или оптимистични самозаблуди и така да му пречи обективно да преценява.

Enigma ,ако се върнеш няколко поста по-нагоре ще видиш ,че съм написала същото -преценка и контакт със съответният човек.Извинявай ,може би си ме разбрала погрешно ,защото аз не се изразявам достатъчно ясно писмено.Внимателно прочетох споделената от теб информация и ти отговорих по този начин ,защото аз също съм си задавала този въпрос ,относно Луна-майка в натала  и с наблюдения,личен опит и консолидирайки с друга гледна точка (за по-голяма обективност) ,споделям това становище .Същото винаги може да се коментира,дискутира,отхвърли с достатъчно доводи,факти-за мен това е важно,есенцията .
Относно четенето на астрология се подразбира ,че го/се прави от тук публикуващите мнение,статии защото форумът е на такава тематика .
Ако чувството ми за хумор ,те е засегнало ,моля да бъда извинена.Аз съм достатъчно дистанцирана ,не влагам емоции лично към някой тук ,интересува ме астрологичния диалог ,комуникация. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #113 -: Юни 08, 2013, 09:21:42 pm »

Виж как ме разбра ,защо тогава ми задаваш отговори  ;) ;)

Аз разбирам много неща  8), но трябва и ти да си задаваш въпроси, не може само на мен да чакаш

Да се върнем на луната-имаш ли обяснение защо луна в стрелец, тригон с юпитер, съвпад с венера, не описва една жизнерадостна, авантюристична и любвеобилна майка?
Нито като характер, нито като възприемане от околните?

Задавам първият въпрос ,защо трябва същите показатели да я описват така ? ;)
Нали това искам да кажа досега.Ти я виждаш като заета изцяло със себе си ,със свой собствен морал,близка .но не емоционална връзка между теб и нея,капризна,прекалено емоционална идва за теб,може и префърцунена или вечно недоволна ,като малко дете ,но точно този образ за нея ти е "отворил" очите за света,пораснала си твърде малка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #114 -: Юни 08, 2013, 09:42:52 pm »
Как разбра аз как я виждам? Астрологично питам :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #115 -: Юни 08, 2013, 10:19:15 pm »
Как разбра аз как я виждам? Астрологично питам :)

По това ,което си  ми дала като информация за твоята Луна . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #116 -: Юни 08, 2013, 10:23:22 pm »
Цитат на: Рени
Ти я виждаш като заета изцяло със себе си
Цитат
,със свой собствен морал
Цитат
близка .но не емоционална връзка между теб и нея
Цитат
,капризна,прекалено емоционална идва за теб
Цитат
може и префърцунена или вечно недоволна ,като малко дете
Цитат
но точно този образ за нея ти е "отворил" очите за света,пораснала си твърде малка.

може ли на всяко да сложиш от кой точно аспект следва?


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #117 -: Юни 08, 2013, 10:53:27 pm »
Цитат на: Рени
Ти я виждаш като заета изцяло със себе си
Луна в аспект с Юпитер
Цитат
,със свой собствен морал
:Луна в Стрелец
Цитат
близка .но не емоционална връзка между теб и нея
огнена Луна
Цитат
,капризна,прекалено емоционална идва за теб
Луна в аспект с Венера на ИЦ
Цитат
може и префърцунена или вечно недоволна ,като малко дете
диспозитор в Овен и пак Венера
Цитат
но точно този образ за нея ти е "отворил" очите за света,пораснала си твърде малка.
аспект към АСЦ ,домово разположение ,упр на МЦ  и акцент на Юпитер

може ли на всяко да сложиш от кой точно аспект следва?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #118 -: Юни 08, 2013, 10:55:19 pm »
А така - мерси :)

Сега вече както и да се изразяваш писмено, има ясен отговор

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #119 -: Юни 08, 2013, 10:55:24 pm »
Затрудняваш ме така систематизирано и на "дребно-девишки" да ти отговарям-аз гледам цялата картина . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“