Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 85897 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Книжна раздумка
« Отговор #150 -: Юли 13, 2016, 10:58:33 am »
Меркурий/Сатурн във Водолей, 3 дом :). Всяко нещо си има начало - що пък да не опиташ, примерно  :08:

Астрологията ми е интересна, но не ме влече толкова, че да я изучавам. Твоята част ми харесва повече и съм решила някой ден да изкарам курсове по нумерология  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Книжна раздумка
« Отговор #151 -: Юли 17, 2016, 08:37:27 pm »
Ето една богата от към съдържание книжарничка, могат и карти таро и ленорман да се намерят в нея  :)
http://www.bookdepository.com/

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #152 -: Юли 24, 2016, 03:09:52 pm »
Донесоха ми две книжки преди няколко дни и сега си ги чета със следобедно кафе:



М. Е. Джоунс открай време искам да го прочета, понеже ми допада идеята му за цялостен поглед върху хороскопа. Най-вероятно ще остане за после, защото Робърт Золер/Цолер се оказа много приятно четиво. Частта за жребиите всъщност е превод на Бонати, допълнена с коментари. Преди нея има доста обширен предговор, засягащ историческите, философските и метафизичните основи на астрологията. За интересуващите се от нумерология е попадение. Има и картинки/схемки/таблички за онагледяване :) Има и част с анализ на карти с цел изследване на жребиите —  прост и ясен, но на моменти с малко странни изводи (например, в дневна карта екзалтирал ♄♎ действал зле на ♀♐, с която е в секстил, а ♀♐ е във взаимна рецепция с ♃♉ перегрин).
« Последна редакция: Юли 24, 2016, 03:11:36 pm от Reptil »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Книжна раздумка
« Отговор #153 -: Юли 31, 2016, 04:09:09 pm »
Някой има ли лични впечатления от новата книга на Любомир Червенков - "Рождена карта на българския етнос"?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Книжна раздумка
« Отговор #154 -: Август 02, 2016, 02:18:27 pm »
Как ли не бих дала 35лв. за разтегни-локуми  :) И е сложил запетайка пред "че" в сложния съюз "така че", в рекламата на книгата си, където зарибява клиенти  ;D

Цитат
И накрая отправям към всички вас едно специално предложение, което е валидно само отсега, 21 юни 2016 г.  до 15 август 2016. Всеки, който поръча и заплати астрологична консултация по скайп в този период на стандартната цена от 150 австралийски долара ще получи книгата безплатно. Единствено само трябва да се заплати доставката, при положение, че книгата ще се изпраща извън България. Ако книгата ще се доставя на адрес в България, пощенските разходи ще бъдат поети от мен. Ако желаете да се възползвате от тази опция, пишете ми на електронна поща и ще ви изпратя специална фактура (инвойс) на ваше име чрез Пейпал, където ще е включена цената на консултацията плюс доставката на книгата. Или внесете нужната сума в Булбанк в левове, както е указано по-горе. Така, че ако досега сте се колебаели дали да си поръчате консултация по скайп или не, сега е моментът да го направите! Получавате като подарък книга на стойност от 30 лв. с автограф от автора, плюс безплатна доставка в България, плюс естествено консултация с него по скайп.

Предполагам, че не е нещо по-различно от написаното тук: http://lubomir.name/wp-content/uploads/2015/01/Doklad_za_Astrologichna_Karta_na_Etnosa_na_Bulgaria.pdf , с което изобщо не мога да се съглася.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #155 -: Август 02, 2016, 02:28:28 pm »
Бих дала и изгубената си девственост за един негов автограф!  ;D :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Книжна раздумка
« Отговор #156 -: Август 02, 2016, 04:53:59 pm »
Мерси, Акрукс!

Преди години си бях купила една негова книга и му бях писала имейл с някакво запитване. В отговора усетих малко материалистичен подход, но в последствие реших, че просто човека си цени труда... Тeзи дни една астроложка беше пуснала реклама на книгата и затова попитах дали някой има лични впечатления :)

Сега попаднах и на клип от представянето на книгата - https://www.youtube.com/watch?v=NSeqQG6gKA8
« Последна редакция: Август 02, 2016, 04:55:30 pm от romantica »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #157 -: Август 02, 2016, 09:49:07 pm »
150 AUD нумерологично вибрира по-добре от 200 лв. :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #158 -: Септември 05, 2016, 11:06:47 am »
"Insights on Modern Astrology" се оказа много хубав сборник. Разнообразявам с модерни астролози и Робърт Хенд е чудесен избор, много интелигентно пише, без забележима идеология, сдържано, издържано… Дотук всяко есе дава храна за размисли. Математиката му е малко както астрологията на мен — примерно в "A New Approach to Transits" непрекъснато ме човъркаше, че сравнява различни мерки, докато не стигнах до послеписа от Х години по-късно, когато се е сетил да ги сведе до една и съща. Затова пък има картинки, таблички, приятно и прегледно. На Нигмето бих го препоръчал без колебание — вълновата му теория вероятно ще ѝ допадне :)

Да, и намирам, че спешно ни трябва тема за парани :)
« Последна редакция: Септември 05, 2016, 11:40:56 am от Reptil »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Книжна раздумка
« Отговор #159 -: Септември 06, 2016, 08:44:26 pm »
А рецензията за Джоунс? Скоро или още чака ред?
De omnibus dubitandum est

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #160 -: Септември 06, 2016, 09:11:38 pm »
Джоунс… или съм уцелил книгите за баш начинаещи, или де да знам, но не ме впечатлява особено. Отделно, че го чета диагонално. Има попадения, но като цяло различията ни са твърде големи. Един такъв общ и обтекаем. Р. Хенд печели по точки без изобщо да си дава зор, хем е от по-новите астролози и очаквах Джоунс да ми е по-близък. Дано пък втората му книга се окаже по-читава. Ако и тя е такава, харизвам го. Обещавам да чета колкото мога безпристрастно :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #161 -: Септември 14, 2016, 11:01:52 pm »
Харизват се две книжки на Марк Едмънд Джоунс, на английски език. Втора/n-та употреба. По The Guide to Horoscope Interpretation е писано тук-там. How to Learn Astrology е съвсем запазена. И двете са по-скоро за начинаещи. Който се интересува, да ми драсне на лични до края на другата седмица.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #162 -: Септември 14, 2016, 11:13:38 pm »
И аз отдавна се каня да подаря на някой една тухла на Авесалом Подводни /на руски - за разните му там нива на проработки/, имам и 2 книжлета от поредицата на Марч и Макевърс на руски.  ;D

Авесалом Подводни е внос по поръчка, само че бяха объркали автора и заглавието, затова я имам. Руската версия на двете бабки ми е харизана навремето от един познат.

Като разчистя батака тук, ще ги потърся къде берат прах...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #163 -: Септември 14, 2016, 11:23:41 pm »
Да, някъде имам и техните творения, три тома. В последно време чувам, че били пет (или шест?). Хубаво ме подсети. Когато/ако ги намеря, ще кажа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #164 -: Септември 14, 2016, 11:35:53 pm »
От поредицата на ММ на български имам само една - "Предсказателна астрология". Преди десетина години бях започнала да я чета, но така и не завърших... Същата участ сполетя и другата астрологична библия - книжката на Каръл Ръшман.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui