Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92800 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #585 -: Март 02, 2021, 11:41:54 pm »
https://www.plovdiv24.bg/novini/mejdunarodni/Rich-ot-Durzost-i-krasota-Ot-CRU-mi-kazaha-che-COVID-19-e-izmislen-s-politicheska-cel-1012455
Весо, кажи честно, че не си фен на “ Дързост и красота”...😂🤣😂
Само там конспирациите са на нивото на твоите относно Ковид!😂
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #586 -: Март 04, 2021, 06:47:23 am »
Аз не съм антиваксър, но противогрипните ваксини не са моето по принцип. Още повече след такава поредица от безумия с целия този ковид филм. Мунданните планети в Козирог и Риби миксче.
Но най-големият ми отпор идва именно от пускането на неизвестна субстанция твърде бързо, освен ако тя не е била известна още с инженеринга на вируса, което пак е лошо, липсата на изследвания и прекалено защитната позиция на производителите, един вид всичко е на своя отговорност. Технологична революция по транзита във Водолей. То хубаво, ама все пак се оказа, че нито яко се мре, нито детските площадки са покрити с трупове, защото вече няма къде другаде да се сортират, за да се оправдае риска.
Добрееее... А пък точката за неизвестните щети върху репродукцията... Пак във Водолей.  :-\ Даже и ние, водолейски-Урановите хора не можем да от речем, че знакът е проблемен в сексуално и възпроизводително отношение. Тръпки ме пробиват. Да му мислят младите и репродуктивните.
Големият скандал обаче е за зорлян ваксинирането. Овце сме и това е. Трябва да стигнем проценти, трябва да стане. Ако не с добро, то инак. Мисията не подлежи на коментар.
Аз лично ще търся втори вариант, когато ме натиснат за тази и следващи ваксинки.
Ние сме продукт на своето време и няма да избягаме от мундала, а рано или късно колелото ще се завърти, но дано не е с горчив исторически урок.
Само за протокола, не се ли навършва уранов възврат от началото на ВСВ?

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #587 -: Март 05, 2021, 02:16:53 am »
https://www.youtube.com/watch?v=GrAchTdepsU

why you're always in a mood (dance)

Аз не съм антиваксър, но противогрипните ваксини не са моето по принцип. Още повече след такава поредица от безумия с целия този ковид филм. Мунданните планети в Козирог и Риби миксче.
Но най-големият ми отпор идва именно от пускането на неизвестна субстанция твърде бързо, освен ако тя не е била известна още с инженеринга на вируса, което пак е лошо, липсата на изследвания и прекалено защитната позиция на производителите, един вид всичко е на своя отговорност. Технологична революция по транзита във Водолей. То хубаво, ама все пак се оказа, че нито яко се мре, нито детските площадки са покрити с трупове, защото вече няма къде другаде да се сортират, за да се оправдае риска.
Добрееее... А пък точката за неизвестните щети върху репродукцията... Пак във Водолей.  :-\ Даже и ние, водолейски-Урановите хора не можем да от речем, че знакът е проблемен в сексуално и възпроизводително отношение. Тръпки ме пробиват. Да му мислят младите и репродуктивните.
Големият скандал обаче е за зорлян ваксинирането. Овце сме и това е. Трябва да стигнем проценти, трябва да стане. Ако не с добро, то инак. Мисията не подлежи на коментар.
Аз лично ще търся втори вариант, когато ме натиснат за тази и следващи ваксинки.
Ние сме продукт на своето време и няма да избягаме от мундала, а рано или късно колелото ще се завърти, но дано не е с горчив исторически урок.
Само за протокола, не се ли навършва уранов възврат от началото на ВСВ?

Eliza е в пъти по-интелигентна от елементарния човек и има достъп до много статистически данни, мислещия човек е по-лесно манипулируем от интитивно-чувствената ни природа. Затова трябва да следваме интуицията си, не сърцето си, а вътрешното чувство за което винаги си казваме "знаех си!"



15%
« Последна редакция: Март 05, 2021, 02:33:38 am от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #588 -: Март 06, 2021, 04:58:56 pm »
Цитат
Уикипедия: Геном

Подобно на всички останали живи организми вирусите притежават две основни свойства – наследственост и изменчивост. Те са генетично детерминирани. Материален носител на наследствената информация на вирусите е нуклеиновата киселина – ДНК или РНК. Отсечката от нуклеиновата киселина, която кодира полипептидната верига на един белтък, се нарича цистрон. Генът може да бъде идентичен с цистрона или да включва повече от един цистрон. Всички гени в нуклеиновата киселина изграждат вирусния геном. Количеството на гените при РНК вирусите варира от 3 до 15, а при ДНК от 30 до 160 гена.

Вирусните гени притежават биологична активност и кодират образуването на структурните белтъци и ензими, включени в състава на вириона. При вирусите представата за това, че всеки ген е отговорен за синтезата на един белтък се разширява. При някои фаги и вируси един ген може да кодира едновременно синтезата на два белтъка. Геномът на всички РНК вируси и малките ДНК вируси изцяло се състои от структурни гени. Въпреки това обаче структурните белтъци при тях поемат и регулаторната функция.

Цитат
Уикипедия: Характеристики на жив организъм
Учените все още спорят дали вирусите да се причисляват към живата или неживата природа. Според съвременната биология животът трябва да отговаря на някои условия: да се самоорганизира, да се самообновява, да се саморегулира, да се самовъзпроизвежда и да се развива (да еволюира). Вирусите отговарят само на едно от посочените условия – те еволюират. Поради липса на органи вирусите използват рибозомите на други клетки. Принципът е следният: вирусът се прикрепя към дадена клетка и инжектира в нея своя РНК, която се свързва с рибозомите на клетката и я стимулира да произвежда вирусни белтъци. Произведените белтъчни молекули се свързват и образуват нов вирус, който разкъсва клетката при напускането ѝ. Интересен факт е, че вирусите са много ценни за съвременното генно инженерство заради способността си да пренасят генетичен материал в клетките. Използват се като вектори, които пренасят РНК от една клетка в друга, което причинява изкуствена мутация.

Цитат
Уикипедия: Ваксината е биологичен препарат, който създава активен придобит имунитет срещу определена инфекциозна болест. Ваксините съдържат специфичен антиген, консерванти, стабилизатори и адюванти
Според начина на получаване, ваксините могат да бъдат:
Атенуирани (живи)
Атенуираните ваксини съдържат отслабени по определен начин или загубили своята вирулентност, живи микроорганизми, със запазена антигенна структура.
Векторни
Векторните ваксини са разновидност на живите ваксини. Те са рекомбинантни (генетично модифицирани) щамове на безвредни микроорганизми, в чиито геном по изкуствен път са включени нуклеиновите последователности, необходими за експресия на антигените, които предизвикват желания имунитет.
Инактивирани (убити)
Инактивираните ваксини съдържат убити микроорганизми, със запазена антигенна структура.
Молекулни
Молекулните ваксини съдържат епитопи – антигени, под формата на отделни изолирани и/или фрагментирани молекули и/или високомолекулни съединения, които се разпознават от имунната система. Молекулните ваксини се получават чрез:
    култивиране на микроорганизми, които след това се разрушават и от получената биомаса се изолира необходимия антиген;
    генно инженерство;
    биотехнология – химичен синтез на необходимите антигенни детерминанти.

В този ред на мисли, тезата на конспираторите за чипирането чрез ваксини, изглежда логична ?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #589 -: Март 07, 2021, 04:44:42 am »
Филантроп

https://www.cnbc.com/2020/12/14/pfizers-ceo-hasnt-gotten-his-covid-vaccine-yet-saying-he-doesnt-want-to-cut-in-line.html

Шефът на Пфайзер и целият борд на директорите не са ваксинирани, защото не искали да се пререждат, тъй като ваксината е кът и я оставили на по-нуждаещите се.
Пуснах сълза

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #590 -: Март 07, 2021, 08:11:27 am »
Филантроп

https://www.cnbc.com/2020/12/14/pfizers-ceo-hasnt-gotten-his-covid-vaccine-yet-saying-he-doesnt-want-to-cut-in-line.html

Шефът на Пфайзер и целият борд на директорите не са ваксинирани, защото не искали да се пререждат, тъй като ваксината е кът и я оставили на по-нуждаещите се.
Пуснах сълза
Всъщност, има логика. Евреите са по-важни. :)
https://thebulgariantimes.com/%D0%98%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BE/

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #591 -: Март 07, 2021, 09:31:33 am »
 :-\ :-[
Е, не, това са фейкнюз, нали!?

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #592 -: Март 07, 2021, 10:01:40 am »
:-\ :-[
Е, не, това са фейкнюз, нали!?
Не, евреите не лъжат. :)
Подозирам, че и децата на Бил Гейтс не са ваксинирани, поради същата причина.  ;)
https://biopogled.com/%D0%B1%D0%B8%D0%BB-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D1%82%D1%81-%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82-%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8/

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #593 -: Март 13, 2021, 07:30:41 pm »
Мой съсед (70 г.) вчера е бил ваксиниран от личния си лекар и по негова препоръка. Тази нощ е приет по спешност в болница с остра сърдечна недостатъчност. Човекът беше във видимо добро здравословно състояние. Всеки ден го виждах да си прави разходки.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #594 -: Март 15, 2021, 09:08:16 am »
Преди бях писал, че почти всичко от конспиративните теории се сбъдва и това наистина е така. Първо, казваха че в началото на 2021 ще има трета вълна и това наистина се сбъдна. И не само, че има трета вълна, ами и се пръкнаха уж нови щамове, които нарочно задълбочат обстановката.
Второ, теориите казваха, че в началото на 2021 година ще започне в много държави масова ваксинация и това също се сбъдна, включително и в България. Също така и че до края на тази година, както и следващата, и въпреки масовата ваксинация, няма да се върне свободата на хората и предишния живот. Още отсега медиите говорят, че мерките ще продължат да остават, както и носенето на маски, въпреки масовото ваксиниране. Теория че казваха, че ваксините могат да навредят на здравето, и това също се доказа, че е така (пример - смъртният случай след ваксинирането с Астра зенека). Сигурен съм, че скоро ще се опитат да изкарат, че това няма никаква връзка с ваксината и ще продължат да имунизират хората с тази ваксина, въпреки вече че се доказа, че е опасна.
« Последна редакция: Март 15, 2021, 09:09:54 am от Veselin »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #595 -: Март 15, 2021, 11:25:29 am »
Другото, което се сбъдва е, че вече някои от туроператорите налагат изисквания за задължителна ваксина, ако искаш да пътуваш в чужбина. Също така, тази сутрин по радио Хоризонт обсъждаха, че в България някои работодатели налагат на работниците си да се ваксинират задължително, иначе им налагат санкции или направо ги освобождават от работа.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #596 -: Март 16, 2021, 01:19:15 pm »
А се използва и политически. Сега преди изборите отварят, що така ? За да затворят евентуално по време на изборите или по този начин косвено да провокират хората да решат да не ходят да гласуват ?

Не че не се очакваше подобен развой "dir.bg: Готвят пълен локдаун в София"

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #597 -: Март 16, 2021, 04:32:22 pm »
Не че не се очакваше подобен развой "dir.bg: Готвят пълен локдаун в София"
лошо...
лично аз не съм очаквала чак дотук да се стигне, ако затворят градините не знам, на дъщерята вчера ѝ беше първи работен ден  :(

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #598 -: Март 16, 2021, 08:28:19 pm »
А, аз май съм коронясана - има тежко болни край мен с положителен пи си ар. Аз не се чувствам много добре и от 2 дена съм си у дома.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #599 -: Март 16, 2021, 08:30:23 pm »
Uran, да се възстановяваш леко и бързо. :-*
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“