Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92799 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7381
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #630 -: Март 19, 2021, 05:13:36 am »
Бабичките и дядовците не пълнят молове, ресторанти и фитнеси , а си седят по домовете.
Децата, обратно, не са се спрели да хайманосват.

Като гледам каква нова генерация се задава- неуправляема и нагла в болшинството случаи, чак ми дожалява повече за бабичките и дядовците, които са учили, работили и оставили нещо след себе си.
Не пълнят молове и ресторанти,пълнят магазини за хранителни стоки и автобуси.В ресторанта не се седи един върху друг,а в магазина на опашка са се надиплили като броеница.Да затворят и големите вериги магазини,да се пазарува само онлайн.Има опция да разнасят продукти по домовете.За мен това е пълен абсурд и дискриминация.Едни затварят,други просперират.Да затворят аптеките,пред които има безумни опашки,банките също.Да затворят всичко.Всеки да си работи от вкъщи.В общината до нас цял ден се мандахерцат с кафета на горе,на долу,кой им плаща заплати?Държавни служители.Да спрат от работа всички държавни учреждения.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #631 -: Март 19, 2021, 06:43:41 am »
Бабичките и дядовците не пълнят молове, ресторанти и фитнеси , а си седят по домовете.
Децата, обратно, не са се спрели да хайманосват.
Като гледам каква нова генерация се задава- неуправляема и нагла в болшинството случаи, чак ми дожалява повече за бабичките и дядовците, които са учили, работили и оставили нещо след себе си.
Ела да работиш на каса в голям магазин и ще видиш кои как се държат наистина на опашките.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #632 -: Март 19, 2021, 06:45:34 am »
Бабичките и дядовците не пълнят молове, ресторанти и фитнеси , а си седят по домовете.
Децата, обратно, не са се спрели да хайманосват.

Като гледам каква нова генерация се задава- неуправляема и нагла в болшинството случаи, чак ми дожалява повече за бабичките и дядовците, които са учили, работили и оставили нещо след себе си.
Не пълнят молове и ресторанти,пълнят магазини за хранителни стоки и автобуси.В ресторанта не се седи един върху друг,а в магазина на опашка са се надиплили като броеница.Да затворят и големите вериги магазини,да се пазарува само онлайн.Има опция да разнасят продукти по домовете.За мен това е пълен абсурд и дискриминация.Едни затварят,други просперират.Да затворят аптеките,пред които има безумни опашки,банките също.Да затворят всичко.Всеки да си работи от вкъщи.В общината до нас цял ден се мандахерцат с кафета на горе,на долу,кой им плаща заплати?Държавни служители.Да спрат от работа всички държавни учреждения.
Това няма да стане, защото всъщност целта не е опазване на общественото здраве.
А вече дори и човек да умре в катастрофа, го пишат починал от ковид.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #633 -: Март 19, 2021, 09:51:52 am »
Не че не се очакваше поредно затваряне и то непосредствено преди изборите, той "падишахът" с джипката всичко е изчислил,  ;D но на всички, които си въобразяват, че могат да излъжат природата, да се скрият вкъщи и да се спасят от въздушно-капкова инфекция, пожелавам късмет! Така и не си направиха труда да чуят инфекционистите, че не може да се спре вирус, предаван по този начин. Ако ще да си стоим вкъщи три месеца още, като си подадем носа навън, един болен да има и да мине край нас, пак ще се заразим. С тази разлика, че стоенето вкъщи отслабва имунната система, а тя, не стените на апартаментите ни, е оръжието срещу многобройните вируси и бактерии в заобикалящата среда. Ще излезем залинели и с изтънели портфейли, това е, което ще се постигне, защото сигурно пак ни гласят да отдъхваме принудително повече от 10 дни. Не съм експерт, но ми се струва, че последствията за бизнеса от това упражнение "отваряме-затваряме" са по-пагубни, отколкото изобщо да не бяха отваряли. Заведенията заредиха стока, която отново ще замине по фризерите или ще се превърне в брак. А и това избирателното също е много дразнещо и вече вади очите на хората.
Чета на разни хора "умнотиите" навсякъде из нета, че здравето им било по-важно от парите. Не знам дали щастието се купува с пари, но здравето в много голяма степен е въпрос на пари. Здравето е въпрос на качествена храна, на достъп до качествено лечение и медикаменти, на качествени витамини и имуностимулатори, които струват пари. Значи може да седим вкъщи, криейки се от вируса, който така или иначе ще хванем може би все някога, а може да работим и да изкарваме пари за онези неща, които ще ни помогнат да се справим с болестта. Беден здрав човек е мит от народните приказки. Българите затова сме толкова болни - защото сме бедни. И сега като затворят за трети път държавата и оставят без доходи и компенсации доста хора, колко точно по-здрави си мислят, че ще станем?! :-[
Пък ваксините даже не подлежат на коментар, понеже като цяло си се водят експериментални все още. Трябваше да бъдат разрешението на проблема, но и самите те се превърнаха в проблем - с липсата си, със съмненията в наличните... Чудя се просто как някои хора се навиха да си ги поставят доброволно и да борят така 19-ката :(
« Последна редакция: Март 19, 2021, 02:29:52 pm от guapa79 »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #634 -: Март 19, 2021, 10:31:28 am »
Не че не се очакваше поредно затваряне и то непосредствено преди изборите, той "падишахът" с джипката всичко е изчислил,  ;D но на всички, които си въобразяват, че могат да излъжат природата, да се скрият вкъщи и да се спасят от въздушно-капкова инфекция, пожелавам късмет! Така и не си направиха труда да чуят инфекционистите, че не може да се спре вирус, предаван по този начин. Ако ще да си стоим вкъщи три месеца още, като си подадем носа навън, един болен да има и да мине край нас, пак ще се заразим. С тази разлика, че стоенето вкъщи отслабва имунната система, а тя, не стените на апартаментите ни, е оръжието срещу многобройните вируси и бактерии в заобикалящата среда. Ще излезем залинели и с изтънели портфейли, това е, което ще се постигне, защото сигурно пак ни гласят да отдъхваме принудително повече от 10 дни. Не съм експерт, но ми се струва, че последствията за бизнеса от това упражнение "отваряме-затваряме" са по-пагубни, отколкото изобщо да не бяха отваряли. Заведенията заредиха стока, която отново ще замине по фризерите или ще се превърне в брак. А и това избирателното също е много дразнещо и вече вади очите на хората.
Чета на разни хора "умнотиите", че здравето им било по-важно от парите. Не знам дали щастието се купува с пари, но здравето в много голяма степен е въпрос на пари. Здравето е въпрос на качествена храна, на достъп до качествено лечение и медикаменти, на качествени витамини и имуностимулатори, които струват пари. Значи може да седим вкъщи, криейки се от вируса, който така или иначе ще хванем може би все някога, а може да работим и да изкарваме пари за онези неща, които ще ни помогнат да се справим с болестта. Беден здрав човек е мит от народните приказки. Българите затова сме толкова болни, защото сме бедни. И сега като затворят за трети път държавата и оставят без доходи и компенсации доста хора, колко точно по-здрави си мислят, че ще станем?! :-[
Пък ваксините даже не подлежат на коментар, понеже като цяло си се водят експериментални все още. Трябваше да бъдат разрешението на проблема, но и самите те се превърнаха в проблем - с липсата си, със съмненията в наличните... Чудя се просто как някои хора се навиха да си ги поставят доброволно и да борят така 19-ката :(
+
Веднъж да видя едно наистина смислено и вярно мнение в тази тема!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #635 -: Март 20, 2021, 01:34:05 pm »
Веднъж да видя едно наистина смислено и вярно мнение в тази тема!
Нито е вярно, нито е смислено!
Ако парите купуваха здраве, Стив Джобс нямаше да си замине без време от рак.
Падишахът затварял заради изборите- това е нелепо и примитивно твърдение, след като избори тъй и тъй ще има! Каталунците си проведоха изборите за местен парламен при много по-драконови мерки на локдауна при тях в този период, в секциите им всички бяха с пълно защитно облекло, но избори имаше, както и при нас ще има. Ще има и в ковид отделенията в болниците. Всъщност, такива неверници като вас защо не се пишат застъпници в тези секции, да съблюдават реда и има ли измама?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #636 -: Март 20, 2021, 04:06:02 pm »
Когато се казва "Отваряме всичко", в тази ситуация си наясно, че случаите ще се увеличат, няма да намалеят. И е логично  да се стигне до "Затваряме". Поначало идеята е била да затвориш, иначе не би отворил всичко в началото на март. Медицински казват, че локдаунът не е решение, но пък може да е някакво решение за редуциране на избирателната активност.
« Последна редакция: Март 20, 2021, 04:13:20 pm от starinthenightsky »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #637 -: Март 20, 2021, 08:04:24 pm »
Веднъж да видя едно наистина смислено и вярно мнение в тази тема!
Нито е вярно, нито е смислено!
Ако парите купуваха здраве, Стив Джобс нямаше да си замине без време от рак.
Падишахът затварял заради изборите- това е нелепо и примитивно твърдение, след като избори тъй и тъй ще има! Каталунците си проведоха изборите за местен парламен при много по-драконови мерки на локдауна при тях в този период, в секциите им всички бяха с пълно защитно облекло, но избори имаше, както и при нас ще има. Ще има и в ковид отделенията в болниците. Всъщност, такива неверници като вас защо не се пишат застъпници в тези секции, да съблюдават реда и има ли измама?
Ами защото е много възможно да съм на работа тогава. И защото, за парите, които дават, не си струва да вися цял ден. Бил съм застъпник, знам какво е, супер тъпо и скучно е.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #638 -: Март 20, 2021, 09:23:29 pm »
Весо, за теб всичко е тъпо и скучно, като ти предложат нещо ново да опиташ и да се увериш.
И аз постоянно слушам за затваряне заради изборите, все едно Европа е затворена, защото навсякъде има избори.
На никой не му се иска и е ясно, че няма да са десет дни.
Аз отново няма да гласувам, нищо ново на хоризонта, което да си заслужава да отида. Който и да дойде, така сме затънали, че няма да има скоро оправия.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #639 -: Март 21, 2021, 01:35:00 am »
akruks, твоята истина не е моята истина.  :)
Намирам приведения пример с Бил Гейтс за неубедителен. Интересното е, че когато става въпрос за финанси и здраве, масово го повтарят като мантра. Аз нямам себе си за материалист, но разсъждавам по този начин: ако ти открият рак в напреднал стадий, да речем, или което и да е друго тежко заболяване, парите едва ли ще те спасят, но ако ги нямаш, а ти дават надежда, че едно навременно лечение би било ефективно, а не можеш дори химиотерапията или медикаментите да си платиш, пак си пътник. Парите не са всичко, изобщо не акцентирам на това, че са основен фактор в живота, но те дават вид спокойствие и когато здравето е разклатено, са средство да се излекуваш или поне да го позакрепиш, пък макар и временно, те са и възможност за превенция някаква.
Няколко човека около мен останаха буквално с празни портфейли поради липса на работа през последната една година, защото с месеци нямат доход, а държавата не ги компенсира, което е абсурдно на фона на всичко, което направиха ред държави, които взеха същите мерки. Хубаво затваряш държавата, ама не затваряй избирателно. Та нима в един "Кауфланд" е по-безопасно, където на касата ми дишат и кашлят във врата или упорито между стелажите не спазват дистанция?!
При първия локдаун бях силно за това да се въведат мерките, само че сега не мисля точно така, защото видях колко негативно засегнаха те доста хора и веднага ми се заобажда емпатията, понеже не е правилно хората да мизерстват, а и съм наясно, че българинът е недисциплиниран и не обича да му размахват пръст, да му казват къде може да бъде и къде - не и бидейки такъв, той стана изобретателен и намери начини да заобикаля правилата. Освен това, затваряйки заведенията примерно, не променяш кой знае колко нещата, защото хората пак се събират на тумби по паркове и градинки или сериозни компании се веселят вкъщи. Единственото, което постигат в случая, е хора без работа или с мизерен доход, които сигурно няма да могат да си стъпят на краката още много време, пък не дай си Боже да се разболят нещо хайваните, няма как един антибиотик да си купят, щото вярно и такива хора познавам. Като правиш нещо, го правиш да важи за всички и като лишаваш бол народ от правото да си вади хляба, правиш така, че да няма индивиди, ровещи в кофите за боклук. Супер неадекватна социална политика + супер наглост вече толкова време. Някои даже не знам как без капка свян се показват по телевизиите, ама явно гьонсуратлъкът е на почит. Какво й стана на икономиката, че се налага да спре да диша?! Като ще се мре, поне да е от ярост, а не от страх и не от примирение със скудоумието.
Напоследък даже си промених мнението и за маските. Вече наистина се убедих, че те са абсолютно наложителни и животоспасяващи с оглед на това, което имаме като въздух. ;D
В болниците пък основно разполагат с допотопна техника, да не говорим, че лекарите са оставени малко или много на произвола на съдбата, като са лишени от сносни предпазни средства. И като почнат да тръбят как се задъхват здравните заведения, как няма леглова база и как всъщност всичко се прави по тая причина, ме напушва смях, понеже защо реално го има тоя проблем? Никой не казва, че лекарите са виновни, че пациенти умират на стълбите на болници. Лекарите са изпълнители на чужди решения, здравната ни система е така устроена, че и най-добрият лекар да се провали. Системата се гради от решения, пари и отношение. Когато трите са в криза, налице е проблем и той не се решава с локдауни и всяване на страх у населението. И нещо немаловажно - хората, лекуващи хора, роботят не само с познанията си, а с личностните си качества и онова, което често лекува, не са научните факти, наблъскани в една глава, а човешкото отношение. Системата побърка лекарите, изостри здравословната доза цинизъм, характерна за професията, а част от тях и уби и всичко това е резултат от едно политическо безхаберие.
Иначе ГЕРБ четат декларация за правата на човека. Това е все едно Андрей Чикатило, Джак Изкормвача, Ханибал Лектър и Жоро Павето съвместно да основат клуб за защита на общочовешките ценности. :D
И между другото локдауна има общо с предстоящите избори и още как, особено когато следваш една угодническа политика, която трябва да ти донесе подкрепа от не едно и две места. Ние като цяло сме много наведена нация, ама предполагам, че всичко е резултат от робската ни психика, насадена през вековете. Шашми има и винаги е имало тук и в световен мащаб. Наивник е оня, който смята, че ни управляват хора, които биха изтървали кокала, който толкова упорито не пускат и чиито избиратели се изсипват от абтобусчета подобно екскурзианти, седят под строй пред избирателните урни... А за мъртвите души в списъците даже не ми се разправя.
« Последна редакция: Март 21, 2021, 03:36:55 pm от guapa79 »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #640 -: Март 21, 2021, 03:26:31 am »
Беше нелогично, по време на пандемия, хора в България миналото лято да излязат именно тогава на на протести, но го направиха. Българинът във времето се е доказал като доста търпелив. И това в някаква степен беше изненадващо.
Защо не беше въведено електронно гласуване ? Извършва се електронно банкиране, а това така и така не го въведоха ? Така ще се увеличи избирателната активност.

Най-добре да отменят изборите като форма на демокрация и падишахът да царува во веки веков.Тъй като работата на един охранител е да нарежда на този или онзи специалист, да му се кара, ако е необходимо и да ходи с лекари, за да инспектира качеството на магистрали. Добре че е той да построи България, да я издигне от пепелта, че преди него са я съсипали. Имало е само коларски пътища. ;D Гьонсурат е човека. Не му дреме, че претенциите не отговарят на делата и думите му. 
« Последна редакция: Март 21, 2021, 03:28:27 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7381
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #641 -: Март 21, 2021, 05:51:15 am »
Никой не го е еня,че Еди кой си от куртово койнаре ще се зарази с корона вирус.С тези мърляви маски големо предпазване ,нямам думи.Власт и пари.Пари и власт.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #642 -: Март 21, 2021, 06:20:52 am »
Протести в Хърватска, Германия, Австрия и Швейцария, Англия.


https://www.youtube.com/watch?v=F5aIqRUKHQg&t=56s
« Последна редакция: Март 21, 2021, 06:24:29 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7381
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #643 -: Март 21, 2021, 06:23:52 am »
О,Стар,Добро утро!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #644 -: Март 21, 2021, 06:25:27 am »
Добро утро.  :)