Автор Тема: Синодичен цикъл на планетите  (Прочетена 23529 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #60 -: Май 28, 2015, 08:05:12 pm »
На мен ми се пада на върха на 8 дом, в секстил с Венера и ЮЛВ.

Да не вземе да ми се сбъдне снощният сън за майстора и теслата?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #61 -: Май 28, 2015, 08:59:18 pm »
E, не... В съвпад с ЮЛВ в 1 дом. Ще се гръмна просто  :ecomcity:

Пърпъл, не се коси - имаш начин да го използваш - влагаш енергия в изучаване/проработка на нодалната ос. Предполагам, че ще има случки, които да ти посочат, как НЕ  трябва :) да живееш по ЮЛВ и как да започнеш по СЛВ.

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #62 -: Май 28, 2015, 09:00:10 pm »
На мен ми се пада на върха на 8 дом, в секстил с Венера и ЮЛВ.

Да не вземе да ми се сбъдне снощният сън за майстора и теслата?  ;D

Венера и ЮЛВ в съвпад ли са ти?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #63 -: Май 28, 2015, 09:01:04 pm »
Венера и ЮЛВ в съвпад ли са ти?

Да, в 5 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #64 -: Май 28, 2015, 09:04:48 pm »
Да, в 5 дом.

значи и ти като Пърпъл ще имаш възможност да свършиш нещо ....
« Последна редакция: Май 28, 2015, 09:06:33 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #65 -: Май 28, 2015, 09:30:56 pm »
Не, не, не.. Не  мога повече. Откакто Сатурн с ретро движението си ми налази пак Дсц, нещата са почти на изперкване(някаква ОГРОМНА вътрешна липса и неукротимо чувство за самота и изолираност, които ме изпиват - отслабнах с 5 кг за седмица и половина). Да не говорим, че Уран наближава опозиция със Слънцето и почти не мога да спя. На моменти се усещам как се задушавам и не мога и не мога да поема повече... Имала съм и друг път тежки транзити - какво става не мога да разбера.

отпуши се по СЛВ, колкото и да е трудно. Забелязвам, че в повечето случаи, когато вече не знаем накъде, не можем повече, обикновено се касае за точка на кипене по СЛВ - той си иска своето и няма да ни остави, докато не тръгнем към него. За съжаление, този път е много труден, бавен, неразбираем ... но пък, дава награди, постоянно :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #66 -: Май 31, 2015, 08:27:36 am »
Сега видях, че в деня на новия цикъл слънце марс, ретро сатурн навлиза в скорпион, знака на марс. Може би проявата на сатурн в това ретро движение ще е много рязка и категорична.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #67 -: Юни 02, 2015, 10:48:44 am »
От Гали:
В средата на юни се формира поредният съвпад на Слънцето и Марс. Той се случва веднъж на 2 години, но всеки път в различен знак. Това астрономическо събитие винаги има важно значение, тъй като е нещо като енергийна „бомба”, която катализира активност и много действие. Съвпадът на Слънцето и Марс се случва в знак Близнаци - третият знак на зодиака. В обществено политически план това дава сигнал, че има доста сериозна опасност да се развият конфликти между държави – съседки, да се нарушат отношенията с близки държави и да се формират по-стабилно с други. Комуникацията в международен план се променя. Но на това ще сме свидетели едва след година.

От друга страна, Слънцето и Марс в съвпад, формират много мощна и силна креативна искра. В знак Близнаци тя съдейства за развиването на нови идеи, новаторство, да се пуснат в ход нови творчески процеси. Очаквам в следващите месеци това да доведе до появата на нови форми на изкуство и занаяти, информационни и комуникационни средства, нещо иновативно в транспортния сектор. Също така да се формира някаква нова концепция за общественото развитие и форми на съществуване.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #68 -: Юни 02, 2015, 11:16:45 am »
аз още не мога да измисля, как точно да го проявя този съвпад по-продуктивно, като ми е в 12 дом :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #69 -: Юни 06, 2015, 08:26:19 am »
Сега на 14.06. ще започне новият цикъл слънце марс на 22 близнаци,

На градус от СЛВ в 10 дом

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #70 -: Юни 06, 2015, 10:03:11 am »
На градус от СЛВ в 10 дом

Действай! Прекрасно е!

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #71 -: Юни 06, 2015, 10:40:47 am »
Синодичните цикли не са ми ясни,Марс/Слънце ми се пада точно на ИЦ,какво означава-много енергия в периода в областта на ИЦ-майка,дом... :017:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #72 -: Юни 06, 2015, 11:18:32 am »
Виж по-назад съм писала, то е от стара статия на Гали, че цикълът слънце марс насочва енергията на индивида според наталния дом, в който попада. Щом ти е на ИЦ енергията ще ти е насочена към дома, а също и обърната навътре, за личностна промяна, нали 4ти дом е най-дълбоката ни същност.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #73 -: Юни 06, 2015, 11:46:08 am »
Е,това го разбрах :) Съвпада на участващите в синодичен цикъл планети явно е с ефекта на Новолуние в аспектите му с натала,с качествата на тези планети.Не ми е ясно обаче оттам нататък,какво се има предвид след като се говори за цикъл-процес .Иначе точния съвпад в картата ми не е случен ,фактор е явно.За това съдя поради синхроничността, по това време дир.Луна прави квадрат с Юпитер,у4 д също е много активиран,тепърва ще го проследявам ::)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #74 -: Юни 06, 2015, 12:14:09 pm »
Цитат
аз още не мога да измисля, как точно да го проявя този съвпад по-продуктивно, като ми е в 12 дом :)

Happy, явно ще го мислим двете  ::). И при мен ще е в 12-ти дом, гадост.  :breakcomp: И в точна опозиция с нхатален уран, ако сметнем 3 гр . орбис, секстил със слънцето. Иначе има логика за цикъла. Като върна лентата, предният цикъл в овен ми е бил в 10 дом. Наистина в продължение на 2 год, основните теми бяха по 10-ти и 6-ти.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name