Автор Тема: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)  (Прочетена 8518 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #15 -: Януари 19, 2016, 10:41:14 pm »
Съвпад на 28гр. в близнаци правят на 28 юни 2032г.
Попада в 10д на картата за София

Хм, цикълът завършва в опозиция на мястото, където е започнал :) Т.е. тогава започва новия им цикъл :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #16 -: Януари 19, 2016, 10:49:33 pm »
Да започна с това, че цикълът е стартирал върху Слънцето ми в 10 дом. През тази година бях в 7 клас в математическата гимназия - с цел подготовка за прием в английската гимназия. Много борбена година, всяка ваканция само решавах задачи и т.н. В крайна сметка ме приеха :)
Благодаря за инфото, по Слънцето ти се ориентирах, че съвпадът им е на 29гр стрелец- случил се е на 5 февруари 1988г, няколко месеца след като бях заминала в столицата да следвам. Съвпадът им при мен попада в 4-ти дом, на тази дата моят мъж ме заведе за пръв път у тях и ме представи на родителите си, запомнила съм датата, понеже сестра му тогава има рожден ден, майка му беше много радостна, че синът ѝ най-после довел момиче у тях, мислела си да не би да е гей, че на 23г мъж, а още нямал гадже.  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #17 -: Януари 19, 2016, 10:57:08 pm »
Точно върху наталното ми Слънце - незабравим градус  ;D

Точната дата е 13/02/1988 29,55 Стрелец - цитирам Starinthenightsky - аз попитах кога и тя веднага се отзова, а после проверих часа - 2:58.

Но е ясно, че действа от по-рано, та няколко дни не са от значение :)

Ако ти се занимава - виж моля те - при теб за 13.02.1988 в 2:58 - има ли значимо припокриване на домофикацията на транзити към натал? Точно по Уран и сатурн Ви е било събитието :) рязка промяна и формализиране :) Предполагам, че и в комбина Ви - може цикълът да стартира на значимо място :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #18 -: Януари 19, 2016, 11:20:28 pm »
Точно върху наталното ми Слънце - незабравим градус  ;D

Точната дата е 13/02/1988 29,55 Стрелец - цитирам Starinthenightsky - аз попитах кога и тя веднага се отзова, а после проверих часа - 2:58.

Но е ясно, че действа от по-рано, та няколко дни не са от значение :)

Ако ти се занимава - виж моля те - при теб за 13.02.1988 в 2:58 - има ли значимо припокриване на домофикацията на транзити към натал? Точно по Уран и сатурн Ви е било събитието :) рязка промяна и формализиране :) Предполагам, че и в комбина Ви - може цикълът да стартира на значимо място :)
На 5-ти февруари 1988г, Сатурн е 29гр 16', а Уран е 29гр 35'; на 13 февруари 1988г Сатурн е 29гр 55', Уран също- при всички положения са в моя 4-ти дом, независимо от минутите,  в широк квадрат с Меркурий У1, У10 в 1д на 21гр 44' дева.
Стар понеже веднага се отзовава, затова има Публикации: 278 Total likes: 483, а аз понеже не се отзовавам съм с над 6000 коментара и скромните 1800 лайка, но като не умея да надигам глас колко не ме уважават във форума, тъй ще е  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #19 -: Януари 20, 2016, 09:50:02 am »
Виж как твоята добрина към мен се връща пак към теб  :) :08:

Сетих се още нещо за началото на цикъла - започнал е в терма на Сатурн по Звездата на Маговете :) Това последното го пиша по памет, но нали Слънцето ми е там - та знам, че термата е с управител Сатурн и мисля така се казваше системата :)  Аз като гледах другите аспекти между двете планети в рамките на цикъла - първо търсих точните дата и час, но до там - в какви знаци са и имат ли достойнства в тях, както и в какви терми - не се задълбочих. Последните са със старите управители, но все пак ще ги изкарам довечера :) :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #20 -: Януари 20, 2016, 01:08:05 pm »
ВъздЪржах се цял ден, обаче е несправедливо към Starinthenightsky
Не е въпросът да се вземе страна, а да се погледне обективно, Всички от време на време *мазничко* задават въпроси и изискват от нея. Ами търсете си, ровете, понякога е години труд да намериш това, което работи.
Не вземам ничия страна, тъй като не съм видяла какви реплики са си разменили двете страни. Единствената я знам, че на моменти отпуска хаплив език, мен също не ме е подминавала и я разбирам- с Марс на АСЦ е момичето, а най-вече с Луна в овен, която не търпи "мазничко" да я баламосват  :)
Трудът си е труд, нима моето не е труд, като от 95-та съм чела астрологична литература и съм я сверявала върху себе си, близки и познати, а после наготово съм споделяла в този и други форуми, мм? Нима на Лили не е труд, като има и авторски статии, и също винаги се е отзовавала във форумите на въпросите на познати и непознати?? Хайде, сега обясни ми, защо на мен "мазничко" на лични ми пишат да си дам мнението по даден въпрос, после ме засипват с благодарности, пак на лични, а открито ме подминават с ласкателствата или се държат пренебрежително, а раздават хвалебствия на други, харесват всеки един техен коментар и т.н. Ще кажеш/те, въпрос на синастрия, аз пък ще кажа, че е въпрос на морални ценности. Който е двуличен и лицемерен на едно място- такъв е навсякъде!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #21 -: Януари 20, 2016, 06:18:00 pm »
Добре, казахте си, достатъчно е мисля
Пък и без това едната не може тази седмица да отговаря, така че да се съсредоточим на темата

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #22 -: Януари 20, 2016, 06:28:43 pm »
Човек може да има принос, но зависи и с какъв тон си заявява приноса. Всеки е настроен да чува различни тонове и полутонове - едни повече се дразнят, други усещат нещо и го подминават, трети въобще може да не забележи. Според мен на това се дължат повечето дрязги в теоретичните дискусии.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #23 -: Януари 21, 2016, 08:53:27 pm »
Реших да си кача в ЗЕТ всички лунации за тази година и какво да видя - овенското новолуние е в съвпад с Уран и тригон със Сатурн  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #24 -: Януари 22, 2016, 08:50:56 am »
Реших да си кача в ЗЕТ всички лунации за тази година и какво да видя - овенското новолуние е в съвпад с Уран и тригон със Сатурн  :012:

Супер!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #25 -: Януари 26, 2016, 01:26:04 pm »
Реших да си кача в ЗЕТ всички лунации за тази година и какво да видя - овенското новолуние е в съвпад с Уран и тригон със Сатурн  :012:

И в съвпад с моята Луна  ;D

За влиянието в личния живот на циклите на нелични планети за себе си приемам следното обяснение: има ли лична планета в градуса на точния аспект между външните планети - влияние ще има. Уран и Плутон не са лични планети. Но аспектите им от две години насам са във и около градуса на моята Венера - 13 градуса в Овен. Нито животът ми, нито аз, нито отношенията ми с другите са същите след тези две години.

При Сатурн и Уран аспектът е тригон. Няма да има толкова драматизъм. Промените ще са доста по-плавни и самоинициирани - не заради външен натиск, а заради собствена нужда. Това се отнася за хората с планети между 18-я и 22-я градус на Стрелец и същите градуси на Овен. Хората с планети в тези градуси на Везни и Близнаци по-скоро ще са потърпевши от обстоятелствата, заради онова, което се случва на другите.
Ако излезем от мунданната астрология - в събитиен план за отделния индивид Сатурн дава забавяне, трудности, усилия в името на една точна цел  (не кауза, а цел - да ме повишат, да стана президент, да докажа, че съм най-добър в еди какво си т.н.). Уран дава резки промени, нестабилност, обрати, преминаване от една в друга крайност. Резултатът от хармоничната връзка между двете планети ще е, че точната цел изведнъж може да загуби смисъл. Нещо такова: "За какво ми е да ме повишават, като аз искам да ходя в Африка?".
Изненадващи събития могат да повлияят на преформулирането на целите. Неща, които са изглеждали недостижими, могат да загубят смисъл и да се чудим защо толкова сме ги искали. В същото време вече да виждаме ясен път до тях и да имаме възможността да станат.
Това е и период, в който всяко решение може да е предпоследно. Промените ще са трайни, защото Уран, е в кардинален знак и е подкрепен от Сатурн. Сатурн е в подвижен, но това само може даде повече гъвкавост при реализацията. Ще е нещо като хем да спечелиш милион от тотото, хем да си достатъчно мъдър и търпелив да не изхарчиш парите за два месеца, а да си подредиш живота с тях. Последното е най-вече, ако Уран прави положителен аспект към лична планета (без Марс), а Сатурн го подкрепя и в същото време не прави напрегнати аспекти към други планети от картата.
Но това е най-общо казано за действието на цикъла на индивидуално ниво.
Разбира се, че няма как при всички да е от значение. Все едно да очакваме и Близнаците от първата декада да са усещали същата драма като Козирозите от първата декада през последните 4-5 години заради транзита на Плутон. Ако всичко важеше за всеки, астрологията нямаше да е точна наука.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 01:29:19 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #26 -: Януари 26, 2016, 02:39:03 pm »
Е, значи твоята Луна е около моя Юпитер, а той пък прави огнен тригон  в натала ми с Луната и Нептун:) :) Лунацията, заедно с Уран ще го активират :) Също и секстил с нат. Марс.  Трябва добре да си огледам довечера - какво още допълва пъзела :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #27 -: Юли 24, 2016, 06:05:37 pm »
На 29 юли Уран се обръща ретро, а Сатурн става директен от 13 август. Тоест, от средата на август започва да се сформира тригона помежду им. Ще стане точен на 25 декември, но сега обърнах внимание, че диспозиторът на Уран - Марс, преди това ще направи съвпад със Сатурн. Накратко - Сатурн се обръща директен, след това прави съвпад с Марс и започва пътя си към тригона с Уран. Марс пък ще направи тригон с Уран. Той е бързата планета, която свързва другите две - отключващият фактор. В личен план мисля, че декември ще е още по-динамичен за мен, защото и трите планети са в съвпад на асцендента ми, а сега ще са мунданно свързани.

По-напред в темата Хепи писа, че с началото на  цикъла през 1988 г. са започнали промените в източния блок. Според мен в края на тази година ще се стигне до изпускане на напрежението заради направените промени. Някой някъде ще събере куража да възнегодува. До революции или видими промени няма да се стигне докато Уран е ретрограден. Трябва да проверя дали със Сатурн ще направят тригон докато и двете планети са директни - тогава ще има предпоставки за реформи.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #28 -: Юли 24, 2016, 06:43:24 pm »
...Трябва да проверя дали със Сатурн ще направят тригон докато и двете планети са директни - тогава ще има предпоставки за реформи.

Не, все пак Сатурн е по-бърз, но ще има нов тригон на 26:23:15 Овен/Стрелец на 19 май 2017г. , когато Сатурн е ретрограден . Аз го гледам под лупа този цикъл, понеже започва точно над Слънцето ми :)

В предстоящия тригон през декември - Уран ще бъде и в опозиция на Юпитер - мунданно :)

Иначе при мен - при декемврийския тригон - Сатурн застава в опозиция на нат.Марс - на 2 градуса от оста МС/ИЦ. Мунданната опозиция Уран-Юпитер прави аспекти към тях - 60/120 градуса от 1/7 дом. В точния момент тр.Луна е над нат.Венера в 8 дом. 
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикълът Сатурн - Уран (1988-2033)
« Отговор #29 -: Юли 24, 2016, 06:50:25 pm »
Аз не обичам да чета много по принцип.  :57: Трудът на този с мотиката може да го разбере само човек от село.  :043:
Папи, извинявай. Нещо съм на спам вълна.
Твоята вълна ми е ясна- неудовлетворен личен живот.
Иначе правилно си отбелязала "човек от село"- познавам изключително интелигентни и ерудирани човеци, които живеят и творят на село, както и много градски миндили, които само торят земята.

Благодаря, че си проябвила интерес към моя коментар от януари, поласкана съм, че ме цитира със задна дата!