Автор Тема: За или против Изневярата...?  (Прочетена 38195 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #90 -: Юни 05, 2014, 03:17:50 pm »
Тъндъре, ш'ма извиняваш, ама не мога да се сдържа да попитам… аватара заради темата ли го смени? Щото като видя тази мацка и все се сещам за сцената от първи сезон, когато я… ощастливиха  :-X  :d030:

Не бе, просто мацката си тежи на място.  :012: А и аватара ми е сменен преди тоя пост.  :012: :012: :012: :012:

Happy58

  • Гост
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #91 -: Юни 05, 2014, 03:23:30 pm »
И какво ти е отговорила бабата?
- Правим го, но под сурдинка?  :57:

еее, точно тази баба си позволих да питам само за това, как се поддържа брак толкова години - и отговора беше "е че къде да идем? То любовта беше в началото, после вече се свиква, пък и то цял живот деца, работа ... имаш ли време да мислиш за друго?"

Но пък съм била свидетел едно време разни баби да си коментират разни неща и оттам съдя, че забежките не са били изключение, но в един брак се иска компромис, за да устои. Иначе, къде да отиде жената с децата, като разбере, че мъжът бил си свалил гащите някъде? Ей такива разни неща.

То сега много лесно .... кой/коя си ти, че да ми изневеряваш? Събира багажа, пали моторетката и айде .... и после защо децата такива и онакива ... не слушали, не уважавали ....

За мен, при наличие на деца от връзката, някакви си там изневери или забежки, не би трябвало въобще да са причина за раздяла. А ако няма, ами запитай се аджеба, защо отсрещния е кривнал - може би не получава нещо ... Да не говорим, че мъжете го правят просто от интерес. Моята баба едно време, при една такава случка с моето гадже (а аз бях подпалила и от София зачезнах в Бургас, за да му създам проблем), ми каза: "Мъж се гледа като кучето - държиш го в двора вързано и отвреме навреме го пускаш да обиколи махалата, да се поразтъпче, и после си го прибираш". Никога няма да забравя тези й думи.

Лично мнение ... нали имам право :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #92 -: Юни 05, 2014, 03:26:26 pm »
Моето лично мнение е, че ако имам да възпитавам деца, определено няма да ги уча да са коври, курвари или да скланят глава пред такива, така че много ясно, че ще си обера багажа, ще си взема децата и ще си живеем някъде по-добре без паразитиращи мекотелени субекти.  :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #93 -: Юни 05, 2014, 03:27:14 pm »
Не бе, просто мацката си тежи на място.  :012: А и аватара ми е сменен преди тоя пост.  :012: :012: :012: :012:
Пардон, асоциации, какво да ги правиш…

Ами като попаднеш на развратен партньор, ще трябва да се постараеш да го задоволяваш по надлежния начин, за да не му остават сили да шава извън брачното ложе и да запълва навън някои липси.  :29: Пък нека си фантазира завалията - от голи фантазии не ревнуваме!  ;D
А, ето приказка на място! :) Впрочем и Енигма напипа нещо важно — някои хора разбират, че за можене, винаги може, ама няма смисъл с всяка.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #94 -: Юни 05, 2014, 03:27:39 pm »
"Мъж се гледа като кучето - държиш го в двора вързано и отвреме навреме го пускаш да обиколи махалата, да се поразтъпче, и после си го прибираш".

 :043: :043: :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #95 -: Юни 05, 2014, 03:43:05 pm »
Моето лично мнение е, че ако имам да възпитавам деца, определено няма да ги уча да са коври, курвари или да скланят глава пред такива, така че много ясно, че ще си обера багажа, ще си взема децата и ще си живеем някъде по-добре без паразитиращи мекотелени субекти.  :012:

Тъндър, ама те тези деца са и негови ... уж .... явно за теб няма сиво, само бяло и черно ... дано животът не те опровергае. Късмет :)

Happy58

  • Гост
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #96 -: Юни 05, 2014, 03:46:30 pm »
:043: :043: :043:

Лили, смешно е, наистина, но крие страшно много мъдрост тази приказка. И се иска доста смирение и сила същевременно от страна на жената, за да го направи.

Много съвременни жени не осъзнават, че забежките на мъжете са чисто физически, нямат нищо общо с любов, уважение и т.н. Но ако една жена тръгне да изневерява (системно), тогава вече е дошъл края. И това е така, защото тя действа на емоционално ниво, а мъжът на физическо. И всички тези философски категории бледнеят пред тази проста истина.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #97 -: Юни 05, 2014, 03:52:50 pm »
:57: Правилно ли те разбирам, че за теб изневярата е съизмерима с престъпление от ранга на изнасилване или убийство?! Не мога да я сложа под един знаменател с тежките престъпления, но пък ако изневярата стане правно наказуема, то мисля че международното търговско право ще ти се стори приказка  :72: :-*

Една изневяра за един човек може да е по-емоционално увреждаща от едно блудство или изнасилване, да, вярвам го и това я прави опасна колкото тях.  ;) Пък и говорихме за принципа, който презентираш, или той е избирателен? За едни неща е позволено да нараняваш другите без да са ти дали повод, за други не е?  :012:

То ясно че няма да ги възпитаваш, ама ако си е в тях какво можеш да направиш, освен да ги заключиш в килия?  :012:

Аз не разбрах защо трябва да заключвам дечурлята в килията?  :012: Нали идеята е да ги спася от покварата? А и с килии да се занимава, надали - особено ако си имам някакъв остър кухненски нож, мога просто да изрежа носещите покрава части на вече бившия ми мъж.  :012: Проблеми с килии трудно се решават, а и изискват време.  :012:

Иначе Хепи има много неща, които може да са били И негови преди изневяра, но после стават само мои - няма да са само децата. Който си позволява да нарани, трябва да е готов да си понесе последствията после, които може да са много емоционално тежки за него.

Happy58

  • Гост
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #98 -: Юни 05, 2014, 03:58:02 pm »
Тъндър, няма нищо лошо човек да има морални принципи, но някакси много крайно представяш нещата. Да не говорим, че навява и нотка на егоцентризъм ...  не знам .... ти си ги знаеш нещата, явно си наранена ... и пак казвам ... късмет

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #99 -: Юни 05, 2014, 04:11:57 pm »
Тъндър, няма нищо лошо човек да има морални принципи, но някакси много крайно представяш нещата. Да не говорим, че навява и нотка на егоцентризъм ...  не знам .... ти си ги знаеш нещата, явно си наранена ... и пак казвам ... късмет

Не, не съм, поне не съм била по този начин. Но да, имам морални принципи и не отстъпвам от тях - на който иска да му харесва, на който не - не. Личния ми живот не е банково обслужване, че да се старая да бъда мила със задници, нито имам намерения да го превръщам в това. Не си първия човек в тази тема, който ми казва, че съм егоцентрик - явно човек да  иска честност и прозрачност в отношенията си с другите вече е твърде много и го наричат егоцентризъм, тогава наистина съм доста голям егоцентрик, но се гордея с това.  :012: Светът ще е по-добър с повече егоцентричета като мен!  :012:

Иначе Бети, просто не е така, както казваш. Едно злодеяние не се гледа само от субективната страна на дееца и неговата вина при извършване. Гледа се и от обективната страна - колко си увредил другите. Възможно е деяния, еднакви от субективна страна, да са различни от обективна страна и да се предвиди различен размер наказание.
Презумтивно ти давам пример - някаква жена пътува в асансьора, ама да кажем на някакъв голям небостъргач и вътре се пада с някакъв извратеняк - и този извратеняк я пообарва малко, докато стигнат до нейния етаж, въпреки нейната съпротива. Това е блудство и е наказуемо от закона. Същата тази жена на същия ден разбира, че човека, с който живее на семейни начала от 4 години насам, от три месеца има паралелна връзка. Кое тежи повече емоционално на жената според теб? Това, че са й хванали гърдите и са й пуснали един език, или че дългогодишния й парнтьор я е лъгал?

Happy58

  • Гост
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #100 -: Юни 05, 2014, 04:17:18 pm »
Уау :) Тъндър, чети моля те, по-внимателно. Казах "нотка на егоцентризъм", а не "егоцентрик" - не бих си позволила в никакъв случай да дам определение на човек, когото не познавам, или поне не съм му видяла нумерологичната карта.

И искаш да ми кажеш, че защитаваш правата вяра в момента, без да ти е изневерил мъжа ти? Без да си била наранена? Ако е така, то тогава аз се оттеглям :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #101 -: Юни 05, 2014, 04:21:23 pm »
ThuNdeRGoDDeSS, нямаш правомощия над волята на друг човек, нито може да го превъзпиташ. Не можеш да изискваш отношение или ти го дават според твоите критерии за правилност или не - това е в ръцете на другия.  Въпрос на зряло отношение е да вземеш решение за себе си в тази ситуация. Другото е само безсмислено вдигане на пушилка и въпрос на наранено его.

Ама не съм казала никъде, че имам правомощия над волята на друг, сигурно за н-ти път го казвам. Просто няма да създам връзка с човек, който в това отношение има различни критерии за правилност от моите. Друг е въпроса, че ако накрая се окаже, че той си променя критериите на правилност и изневери, не може да въздейства на моята воля да си тръгна и ако ми се отдаде някаква лесна възможност в бъдещето - да го съсипя без да проявя и капчица милост в обстоятелства в които за други хора не бих  направила така. Това са последствията.

Иначе да, Хепи, не са ми изневерявали, казах го много ясно. Просто съм слънчев рак, с много лъв и много козирог и много аспекти от Плутон - кое от всичките тези неща би търпяло подобно поведение и отношение? Иначе в нумерологичната карта имам доста 9ки.  :29:

Happy58

  • Гост
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #102 -: Юни 05, 2014, 04:31:24 pm »
Дано 9-ките да са по традиционната нумерология, не по тази, с която аз работя :)

А с тези астрологични дадености - да, и лъва, и козирога, и плутон - знаят и могат всичко :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #103 -: Юни 05, 2014, 04:34:13 pm »
Марсови 9ки са си, нямам оплаквания от тях.  ;D

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #104 -: Юни 05, 2014, 04:38:11 pm »


За мен, при наличие на деца от връзката, някакви си там изневери или забежки, не би трябвало въобще да са причина за раздяла. А ако няма, ами запитай се аджеба, защо отсрещния е кривнал - може би не получава нещо ... Да не говорим, че мъжете го правят просто от интерес.

Не е така! Аз точно поради тази причина се разведох! Имам две деца, които са вече големи, но като изритах дъртия пезевенгин бяха малки. Ако децата ти раснат в семейство с изневери, лъжи и простотии, то ти на какво ще ги научиш тези деца. Моите знаят, че такива простотии не трябва да се търпят и си го имат нагледния пример. Тези остарели простотии от типа: на, заради децата ще търпиш - могат да ма цунят по гъзо! Ако една майка е щастлива, то и децата са щастливи, както и мъжа до нея ако има такъв де.

С риск да прозвучи прекалено матриархатично, ще ви кажа следното: всяка една жена е сърцето на дома. Ако тя е болна, уморена, в лошо настроение, то всички останали обитатели ходят на пръсти  :012:. Това е голата истината! Затова на всички майки и бъдещи такива ще дам един съвет: не пренебрегвайте собственото си щастие в нечие чуждо име, защото личното ви щастие възпитава децата и им осигурява хармоничен дом  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн