Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 148933 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12566
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #75 -: Март 23, 2014, 08:11:19 pm »
Така наречената конфигурация "Пръстът на Дявола " ,наподобява  "Божият пръст " ,както каза Лили ,но тук планетата ,която е връх е под ъгъл 135 * с другите две в основата ,а между тях ъгъла е 90*.

Много често  транзитна  планета затваря натални планети отстоящи една от друга ,съответно на 90*/135* в конфигурация 'Пръст на Дявола " ,дърпайки цялата карта в тази посока и то в посока- внимание !
« Последна редакция: Март 23, 2014, 08:13:36 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #76 -: Март 23, 2014, 08:16:42 pm »
Йод -прием при радиация -има връзка с дявола ;D,ама пръст на Бог и пръст на Дявола  :017:звучат,като пътя на лявата и пътя на дясната ръка :85:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #77 -: Март 23, 2014, 08:19:31 pm »
Така наречената конфигурация "Пръстът на Дявола " ,наподобява  "Божият пръст " ,както каза Лили ,но тук планетата ,която е връх е под ъгъл 135 * с другите две в основата ,а между тях ъгъла е 90*.

Много често  транзитна  планета затваря натални планети отстоящи една от друга ,съответно на 90*/135* в конфигурация 'Пръст на Дявола " ,дърпайки цялата карта в тази посока и то в посока- внимание !
Сега се притесних да нямам такава дяволия,ще си гледам картата :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12566
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #78 -: Март 23, 2014, 08:25:58 pm »
Flora,благодаря за споделеното от теб ,но ме интересува , ако  Луната ти е в Рак ,дали вече тр.Плутон  я е засегнал с опозиция или в Риби чрез секстил и ако да ,какво е проявлението при натален секстил между тях ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #79 -: Март 23, 2014, 09:00:15 pm »
Flora,благодаря за споделеното от теб ,но ме интересува , ако  Луната ти е в Рак ,дали вече тр.Плутон  я е засегнал с опозиция или в Риби чрез секстил и ако да ,какво е проявлението при натален секстил между тях ?
Цитат

Рени, да, опозицията мина отдавна, Луната е на 2 гр в рак почти, още при ингреса се усети. Но имаше още много фактори както споменах по-горе, уран беше тогава в съвпад с МЦ и мерк, транзитен сатурн във везни отделно ме атакуваше от иц и 4ти . Опозицията беше по оста 6-12. Бяха засегнати теми по 6ти (работа, ежедневие, навици, проблеми в работа, обучение, квартири, документи, раздяла с близки приятели, които се преместиха и тн. ), и по 12 ( трансформации ). При ретро движението и втория точен аспект - преместване,  но още врзъка с минали ядове по разни въпроси и така. Също преодоляване на последтвия след раздяла и ново запознанство (пак по кармични теми на 5ти)   :) Тогава срещнах и един специален човек, моя мнго добра приятелка в последствие, един от най-близките ми хора и до днес (която много ми помогна в този период).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #80 -: Март 23, 2014, 09:02:40 pm »
А-палец на дявола

Примерно тук

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #81 -: Март 23, 2014, 09:06:59 pm »
А-палец на дявола

Примерно тук
Мерси,разбрах за кое става въпрос,за малко отървах секирата.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #82 -: Март 24, 2014, 10:43:08 am »
Много съм съгласна с горния пост на Лила. И аз това имх предвид ( от моите наблюдения).Същото е и при уранови транзити, например. Когато едно слънце има мажорен аспекти със сатурн (примерно) или плутон и го сполети един уранов транизт изведнъж. Трудно сигурно би понесло  урановата енергия, няма да знае как да е "впрегне ", може да се стигне до нервни кризи  ;D

при мен дек 2011 е имало опозиция Слънце/Уран. По натал Слънцето е в опозиция със Сатурн, но е и на 10 гр от Уран (не знам дали се брои за съвпад). Е по време на транзита, честно казано някакви кой знае какви събития нямаше, но имах невероятна нужда да напусна работа :) (то Сл е на 2гр от ИЦ) и го направих 9 месеца по-късно де. Но всички ми се чудеха на акъла ... :) А напускането вече е било свързано и с куинконс на Нептун към Слънцето. Някакси много навързано се е получило.
Бих казала, че всъщност мажорния аспект на Слънцето със Сатурн ме обуздаваше по време на транзита на Уран към него. А пък знам ли - аз още прохождам в тези тълкувания.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #83 -: Март 24, 2014, 10:44:33 am »
Лили ,интересува ме конкретно,защото при всички ,които имат акцент на Плутон ,той ще  влияе съзнателно или не в живота им ,както и ще усилва онова,до което се докосва .Да разбирам ли ,че това е проявата на интегриран Плутон при теб ,след транзита му върху Светилата,повтарящ натална индикация -психологически игри ?!?

Ако Плутон е средната планета в стелиум брои ли се за акцентирана?

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #84 -: Март 24, 2014, 11:09:24 am »
Четох тези дни една тема във форума, където се разискваше тази тематика. И там някой беше писал, че ако няма аспект натално на трансатурновите със светилата, транзитите на тези се усещат повече, или май един вид беше, че човек няма да може да извлече поука от транзита . Горният пример мисля че  се отнасяше за сатурн, не знам дали не беше мнение на Thunder.  На мен ми звучи логично, понеже тази енергия няма да бъде позната на планетата. Ако личните планети ( особено светилата), имат аспекти с  плутон , то може би ще разберат енергията на самата палента по-добре, отколкото ако нямат такива и тази енергия ( и уроците му) ще им бъдат чужди. Луната ми ( както писах по-горе) има тригон натално с плутон. Ами, беше много кофти транзит, но може би на мерка квадрата с транизтен плутон беше още по-кофти. Мерка ми е У4,12 в натала , освен това е на МЦ ( а не като луната скрит в 12ти) и има един мажорен аспект ( ако не броя широката орбиса на квадрат с луната) и той е квадрат с уран. Та, на мерка повече са му познати урановите енергии ( въпреки, че е под влиянието на нептун натално), отколкото плутоновите. При слънцето ми отново е така - има един мажорен аспект и той е тригон с уран. Понеже е огнено, урановата енергия се интегрира още по-добре от плутоновата ( да кажем). Та , според мен има врзъка дали натално планетите имат аспекти с трансатурновите и в кой дом се намират. Ако транизите са към планети в  кардинални домове, събитията ще са много отчетливи и винаги ще ги има. Ако са във водните домове, може събитията да са повече на вътрешно , емоционално ниво, или да останат скрити за широката аудитория.  :)

при мен Мерк няма нито един мажорен аспект. Последните 1,5 години е под натиска на Плутон (квадратура), Уран (опозиция) и отвреме-навреме Юпитер (квадратура) (на 11гр Везни е). Такова напрежение не съм изпитвала никога през живота си, никога (а съм имала много драматични събития).

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #85 -: Март 25, 2014, 12:35:00 am »
Happy, ние с теб май имаме почти еднаква домофикация?   :) На колко градуса ти е асцендента в рак?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #86 -: Март 25, 2014, 08:21:36 am »
Happy, ние с теб май имаме почти еднаква домофикация?   :) На колко градуса ти е асцендента в рак?

18:30

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #87 -: Март 31, 2014, 05:37:41 pm »
Скоро пак предстои ретро  тр.Плутон. :19:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #88 -: Април 02, 2014, 04:52:08 am »
Мхм, като направи точен квадрат до минутки с Венерата ми ще се обърне ретро на 13.34 градуса. Датата е 15 април.

На тази дата е и пълнолунието, т.е. затъмнението. При мен е по остта MЦ-ИЦ като Луната е на МЦ. Ами...ако не се появя тук дълго - да си знаете...  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #89 -: Април 02, 2014, 07:21:37 am »
Скоро пак предстои ретро  тр.Плутон. :19:

Проклета бавна планета!  :012: :012: :012: Че има наглостта и ретро да обръща!  :012: