Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 148932 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12564
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #90 -: Април 02, 2014, 10:49:16 am »
Мхм, като направи точен квадрат до минутки с Венерата ми ще се обърне ретро на 13.34 градуса. Датата е 15 април.

На тази дата е и пълнолунието, т.е. затъмнението. При мен е по остта MЦ-ИЦ като Луната е на МЦ. Ами...ако не се появя тук дълго - да си знаете...  ;D

Цитат
като направи точен квадрат до минутки с Венерата ми ще се обърне ретро

...така затваря един цикъл от около 3-4 години ,движещ се (Плутон)  около градуса на Венера ,който пък включва всички действащи в този период прогресии и други транзити.Спирайки стационарен в градуса на Венера ,акцента веднага се измества по нейните дела и съответно домовете ,които управлява в натала ти ,както и дома ,в който се намира.
Всичко преживяно в периода ,след това се пренася върху следващата планета от стелиума при теб ,насищайки я със събития/ситуации по Венера и така до следващата планета в същия ,нещо като верижна ядрена реакция се получава.
Щом Плутон е "избрал" при теб Венера ,за да го "разбереш" ,тогава се приготви да се "разсъбличаш " по /във всички сфери на същата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #91 -: Април 02, 2014, 11:18:57 am »
Плутон ще се обърне ретро в 13 -ти градус-градуса на мое Слънце в Телец и същия този градус, на Луната ми Овен. Така че, Плуто ще даде хубав тригон и лош квадрат на двете светила едновременно :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12564
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #92 -: Април 02, 2014, 11:24:32 am »
Mayflower,когато Плутон се отдели на около 4-5 * от точния аспект ,тогава ще разбереш кой е бил "хубав" и кой "лош" ,дали тригона или квадрата .При Плутон ,както и при Сатурн няма такова понятие като "лекота" ,без значение какъв е аспекта.
Ти по натал на кой повече " симпатизираш" -на Юпитер или на Сатурн ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #93 -: Април 02, 2014, 12:14:48 pm »
Mayflower,когато Плутон се отдели на около 4-5 * от точния аспект ,тогава ще разбереш кой е бил "хубав" и кой "лош" ,дали тригона или квадрата .При Плутон ,както и при Сатурн няма такова понятие като "лекота" ,без значение какъв е аспекта.
Ти по натал на кой повече " симпатизираш" -на Юпитер или на Сатурн ?!? :)

Определено на Юпитер :) Не защото по презумпция е късмет и щастие, а защото винаги дава събитйност при формиране на аспекти, по пътя си през натала. При все че е изолиран и неаспектиран, прави всичко възможно да даде, каквото и колкото може!

Харесвам и някои сатурнови черти, аз самата нося такива. За жалост не винаги има отчетливи реузлтати при транзити на Сатурн. Съвсем се разочаровах като пресече АЦ и не ми донесе нищо. Като казвам това, съвсем не съм очаквала само благини, напротив, чаках да ме накаже и покаже какво не съм свършила както трябва, но той си замълча :o Само година по-късно опозира и Слънце... и пак нищо! Ако беше Юпитер, щях да съм обрала и прибрала богата реколта!

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #94 -: Април 02, 2014, 12:17:45 pm »
Проклета бавна планета!  :012: :012: :012: Че има наглостта и ретро да обръща!  :012:
Когато си смени последни път посоката през септември ми се стъжни живота.  ???  :012:
Но сега не аспектира нищо и се надявам да не прави поразии.

Нодалната ми ос на 17 гр. по оста везни/овен, а Юпитер У9 в 9 натален д. е на 17 гр. в козирог ... Плутон транзитира през 10 дом. Какво ли ме чака и кога ще се активират тези аспекти ... ? Дали пък няма да се изнасям в чужбина.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12564
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #95 -: Април 02, 2014, 12:38:34 pm »
Mayflower,сега Плутон ще спре в 13 * Козирог в опозиция Юпитер в 13* Рак ,квадрат натална Луна -оста Рак/Козирог ще е посоката в периода.Ти сподели ,че проявяваш "сантимент"  към Юпитер и ти е по-близък като звучене,но "звездната " обстановка накланя везни в посока Сатурн и за да няма дистрес ,опитай се да реагираш(Луна) на случващото се "тихо ,сбито и наум" (Сатурн ) ,но в посока бъдеще (Юпитер),ангажирайки се дълбоко в себе си с вид "откровение" (Плутон),събудено от Уран . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #96 -: Април 02, 2014, 01:13:29 pm »
Mayflower,сега Плутон ще спре в 13 * Козирог в опозиция Юпитер в 13* Рак ,квадрат натална Луна -оста Рак/Козирог ще е посоката в периода.Ти сподели ,че проявяваш "сантимент"  към Юпитер и ти е по-близък като звучене,но "звездната " обстановка накланя везни в посока Сатурн и за да няма дистрес ,опитай се да реагираш(Луна) на случващото се "тихо ,сбито и наум" (Сатурн ) ,но в посока бъдеще (Юпитер),ангажирайки се дълбоко в себе си с вид "откровение" (Плутон),събудено от Уран . :)

Благодаря за коментара, Рени! Както винаги, представен по много задълбочен, но в същото време съвсем ясен начин!

Досега, не съм имала проблем да работя със Сатурнови енергии, напротив, понякога даже идват и в повече, налагани от самата мен.
Но, Плутон и Уран са друго измерение, не съм убедена че изобщо откликвам на техния резонанс.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12564
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #97 -: Април 02, 2014, 01:22:17 pm »
Mayflower,както се казва всяко нещо с....със Сатурн (времето си),когато си позволиш да си извън времето (Уран,Нептун,Плутон ). :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #98 -: Април 02, 2014, 01:30:57 pm »
До кой градус се връща ретро Плутон? В момента е в точен тригон с Венерата ми. След като затъмненията са ми по оста 1-7, а Венера ми е господар на хороскопа и е в 7д, определено очаквам раздвижване в отношенията и нови договорки. Прогресивната Луна квадратира наталната, но пък ще е в тригон със Слънцето. Имам подозрения, че ще се оттърва от модел на поведение, с който бях принудена да се съобразявам последната година и половина.
Но, все пак, кога се обръща директен Плутон? В кой градус?

Отговор - 22 септ, 10.59гр :-)
« Последна редакция: Април 02, 2014, 01:36:56 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #99 -: Май 27, 2014, 12:55:10 pm »
Оф, и аз се вкарах в един филм.  :17: Може ли някой да сподели, ако е имал или знае карти, при които е преминал аспектът транзитен Плутон съвпад натална Луна, каква трансформация е донесъл. Става въпрос за картата на дъщеря ми, при която транзитният Плутон е влязъл в 5-ти дом, където са Юпитер и Луна (в широк съвпад). Та, първо ще налази Юпитера, който е У4, после ще съвпадне с Луната (У11), като същевременно ще е и в опозиция с наталното Слънце (У12). Дали ще остане без майка при тея страшни транзити, които я очакват?  :o

В наталната й карта Плутон е анаретен в 4 дом и не аспектира лични планети. Съуправител е на 3 дом.
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #100 -: Май 27, 2014, 01:21:47 pm »
Оф, и аз се вкарах в един филм.  :17: Може ли някой да сподели, ако е имал или знае карти, при които е преминал аспектът транзитен Плутон съвпад натална Луна, каква трансформация е донесъл. Става въпрос за картата на дъщеря ми, при която транзитният Плутон е влязъл в 5-ти дом, където са Юпитер и Луна (в широк съвпад). Та, първо ще налази Юпитера, който е У4, после ще съвпадне с Луната (У11), като същевременно ще е и в опозиция с наталното Слънце (У12). Дали ще остане без майка при тея страшни транзити, които я очакват?  :o

В наталната й карта Плутон е анаретен в 4 дом и не аспектира лични планети. Съуправител е на 3 дом.

Аз писах в темата за събития и транзити относно моя опит с Плутон - ако искаш, погледни. Но по пътя си е минал и над У10 и над У4, и над Слънце и е квадратирал Луната. Майка ми още си е жива. Почина баба ми, която ми беш като майка, но мноооого по-късно.
Скоро четох книжката на Карол за прогресиите - ако там няма указание за смърт, няма да стане. Спокойно.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #101 -: Май 27, 2014, 03:23:50 pm »
Оф, и аз се вкарах в един филм.  :17: Може ли някой да сподели, ако е имал или знае карти, при които е преминал аспектът транзитен Плутон съвпад натална Луна, каква трансформация е донесъл. Става въпрос за картата на дъщеря ми, при която транзитният Плутон е влязъл в 5-ти дом, където са Юпитер и Луна (в широк съвпад). Та, първо ще налази Юпитера, който е У4, после ще съвпадне с Луната (У11), като същевременно ще е и в опозиция с наталното Слънце (У12). Дали ще остане без майка при тея страшни транзити, които я очакват?  :o

В наталната й карта Плутон е анаретен в 4 дом и не аспектира лични планети. Съуправител е на 3 дом.

При моя приятелка с Луна в Козирог имаше такъв аспект преди 3-4 години. Майка й е все още жива. При нея Луната е у1 в 6 дом, Плутон е у5 в 4 дом.
Беше в много трудно емоционално състояние, разяждащи чувства, несподелена любов, маниакалност в това отношение. Сякаш няколко години минаха, а тя не успяваше да се измъкне от своите чувства, не можеше да се влюби, да се затрогне. Това се отразяваше и на душевното състояние, беше й равно сякаш, тъмно, без живец. Но като отмина този аспект, веднага се усети. Според мен тя тогава стигна абсолютното си дъно в емоционален свят, направи голяма трансформация в начина на мислене, чувстване. Но не беше лек период. Трудно се радваше на живота, макар и всичко да й беше привидно наред.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #102 -: Май 27, 2014, 04:18:39 pm »
Eй, много ви благодаря за споделеното. Предполагам, че периодът няма да е никак лесен за нея, защото пикът ще е точно около 12-13-тата й година, тамън пубертет, любови, сигурно ще има много емоции. Но се притеснявам, защото са намесени и Слънцето, и Луната, и У4.

А, Happy, погледнах какво си писала за транзитите на Плутон. Но нещо не ми е ясно. Писала си при съвпад на Плутон с прогресивно Слънце. Това означава транзитен Плутон с прогресивно Слънце или натален Плутон с прогресивно Слънце?

Междувременно поразгледах няколко карти, при които транзитния Плутон е минал през Луната без да донесе някакви сериозни сътресения. Остава и при нас така да се размине  :57:
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #103 -: Май 27, 2014, 04:44:48 pm »
Eй, много ви благодаря за споделеното. Предполагам, че периодът няма да е никак лесен за нея, защото пикът ще е точно около 12-13-тата й година, тамън пубертет, любови, сигурно ще има много емоции. Но се притеснявам, защото са намесени и Слънцето, и Луната, и У4.

А, Happy, погледнах какво си писала за транзитите на Плутон. Но нещо не ми е ясно. Писала си при съвпад на Плутон с прогресивно Слънце. Това означава транзитен Плутон с прогресивно Слънце или натален Плутон с прогресивно Слънце?

Междувременно поразгледах няколко карти, при които транзитния Плутон е минал през Луната без да донесе някакви сериозни сътресения. Остава и при нас така да се размине  :57:

Транзитен Плутон с прогресивно Слънце - не знам дали е правилно да се гледа така, просто видях, че има такъв аспект по времето на случката.
Лов-ми, тя с този козирог в 5 дом едва ли ще е толкова емоционално натоварена. При мен 5 дом е в Скорпион, пък и ЮЛВ е там, и Нептун в съвпад .... и затова предполагам, че е било толкова тежко. При дъщеря ти все пак Юпитер е там, той влияе положително (или поне би трябвало), козирог ще държи.

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #104 -: Май 27, 2014, 05:15:55 pm »
Да, козирожка й е Луната, ама Слънцето й е в Рак. За момента е доста емоционална, даже прекалено. Ще видим кога ще започне да се проявява Сатурновата й Луна.

И аз не знам дали се гледат транзитни планети към прогресивни ::) Ама, ако да, тя скоро има съвпад на прогресивна Луна с транзитен Уран...
Serve, love, give