Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 148917 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #180 -: Януари 21, 2015, 02:59:31 pm »
тъй като ми се наложи да направя превод на един текст, реших да го постна и тук, в случай, че на някого му е интересно. има там една неясна думичка, но се надявам, че останалото е ОК :)

Плутон квадрат Слънце, „Планети в транзит” / Робърт Хенд

Този транзит е тест на вашата сила и енергия,  с която се доказвате във вашия свят. Тестът може да приеме различни форми, но във всяка от тях ще изисква, вашето чувство за персоналност да е в приемливо добра форма. С други думи, вие трябва да знаете, кой и какво сте. Ако не се познавате достатъчно добре, този транзит може да доведе до кризи, които ще причинят големи промени в живота ви.

Една форма на проявление е тестът за самоконтрол, докато опитвате да се придвижите напред в света. Този транзит стимулира прекомерно вашата амбиция и желание за сила. Ако има безмилостна (??? ruthless) страна във вашата персоналност, която прави всичко, за да наруши съпротивата ви, тя ще излезе навън в този момент. Но, в същото време, силите във вашия свят ще опитат много здраво да ви спрат. За да превъзмогнете силите, действащи против вас, ще ви е необходима екстремна непреклонност. От друга страна, вие може да знаете много добре, какво ви е необходимо да постигнете и да вървите след него като сте готови да направите необходимите компромиси и така да направите своя успех успех и на другите. Това е правилна посока на действие, но за съжаление, този вид приспособяваща се /примиряваща се настройка не се среща често при плутоновия транзит.

Ако сте с по-отстъпчив нрав, вие може да почувствате този транзит доста по-различно. Вместо да сте лицето, което е на пътя към силата, вие ще трябва да се сражавате с някой, който е. И тук, отново, вие трябва ясно да формулирате вашите права и нужди като индивидуалност и да се борите за тях. Проблемът тук не е, че вие ще прекрачите собствените си граници, а че някой друг ще го направи. Но вие ще трябва да се борите или поне да се съпротивлявате. И двата варианта е вероятно да се случат във вашата професия, и напълно възможно да е с някоя личност с авторитет.

Много хора отказват да работят с енергиите на Плутон, но това може да създаде проблеми, защото енергията ще излезе така или иначе и вие няма да знаете накъде.
Може да се прояви като физическо пропадане/разстройство/грохване. Вашето тяло може да премине през критически период, в който му е необходимо просто да спре и да се възобнови. Със сигурност, ако вие имате някакъв вид физическа криза по време на този транзит, вие трябва да започнете някаква подходяща програма от физически упражнения и терапия, за да възстановите тялото си.

Енергията на Плутон може също да се прояви в друго измерение на вашия живот. Вие може да сте заобиколени от условия на провали и разрушения, които са външните знаци, че трябва да се възстановите отвътре.

При екстремни условия този транзит може да реализира енергията си като еднократна експлозия във вид на травма, нараняване или физическо нападение. Със сигурност вие трябва да избягвате конфликти с другите, които може да доведат до физическа борба, защото енергиите тук са много опасни.
От друга страна, ако вие успешно използвате транзита, за да докажете/установите себе си и да направите собствената си позиция в света ясна за самите себе си и за другите, без нарушаване на границите на това, което по право е ваше, вие ще сте способни да постигнете/осъществите много, което да е стойностно по-късно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #181 -: Януари 22, 2015, 05:30:09 pm »
Lune, ти си Слънчеви Везни, значи всеки транзит през 2-ри/7-ми домове, за теб ще бъдат важни, относно твоето себеизразяване, това да бъдеш, слънчевият си знак. Плутон при теб е изгряваща планета и втори управител на АСЦ и като такъв е в доста силна позиция и значимо разположение, същата може да оказва влияние върху начинът ти на поведение, външен вид, как се справяш с външните обстоятелства, препятствия. Значи транзитът на силна при теб планета, подсилва делата на дома, който е силен/значим за Слънчевият ти знак, по начин, отразяващ природата на Плутон, в случая.Всяка връзка между Венера, Сатурн, Уран в мунданен план, ще ти дават възможност по-леко да приемаш  тежката енергия на Плутон. Оттук вече можеш да откриеш спецификата в твоята карта - планети във 2-ри дом, У2,аспекти на тр. Плутон от 2-ри дом и т.н. Според мен, прогресивна Венера в периода,разглеждана паралелно с транзита на Плутон, може да ти помогне много с информация, какво , къде и защо търпи преобразуване, отделяне, споделяне и край на илюзиите, свързани с онова, което желаеш толкова силно,лично за себе си. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #182 -: Януари 24, 2015, 11:38:35 pm »
Много благодаря, Рени  :)

Моля. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #183 -: Януари 28, 2015, 12:47:54 pm »

транзитен Плутон квадрат Слънце, „Планети в транзит” / Робърт Хенд

Може да се прояви като физическо пропадане/разстройство/грохване. Вашето тяло може да премине през критически период, в който му е необходимо просто да спре и да се възобнови. Със сигурност, ако вие имате някакъв вид физическа криза по време на този транзит, вие трябва да започнете някаква подходяща програма от физически упражнения и терапия, за да възстановите тялото си.

Енергията на Плутон може също да се прояви в друго измерение на вашия живот. Вие може да сте заобиколени от условия на провали и разрушения, които са външните знаци, че трябва да се възстановите отвътре.

При екстремни условия този транзит може да реализира енергията си като еднократна експлозия във вид на травма, нараняване или физическо нападение. Със сигурност вие трябва да избягвате конфликти с другите, които може да доведат до физическа борба, защото енергиите тук са много опасни.

- точно обратното беше при мен- реална заплаха от нападение и физически грохнала бях преди това, докато тр Плутон беше  в стрелец и квадрат с моя Мерк У1, а когато влезе в козирог се възстанових и един вид преродих като наближи квадрат с моето Слънце.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #184 -: Януари 28, 2015, 06:32:54 pm »
Плутон,освен че ми отминава СЛВ прави квадратура на Слънце.Ще ви кажа,че ми вкарва((т) с Уран) адреналин в кръвта.Амбицира(т) ме.
От тези транзити мога да кажа,че той дава подобно на Юпитер енергия и амбиция,но не със същото ведро настроение.  ;)
« Последна редакция: Януари 28, 2015, 06:34:55 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #185 -: Януари 29, 2015, 10:21:10 pm »
Това нещо ми направи квадрат към Венерата. Сега и Уран е върху нея. Появи се плутонов индивид на хоризонта и личните ми отношения са по-голяма каша откогато и да било.  :banghead:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #186 -: Януари 29, 2015, 10:35:45 pm »
Това е супер-има движение :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #187 -: Януари 29, 2015, 10:41:45 pm »
Откакто Плутон нагази Венерата ми доста горчив опит натрупах с едно гадно скорпионче  :91:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #188 -: Януари 29, 2015, 10:42:52 pm »
Тупам от килера, придобивам...изобщо - движение да искате.:)
А аз какво искам все по-малко ми е ясно. Раздвижването ме радва.
Стар, мерси, че напомни - засега така работят Уран и Плутон. Скоро и Юпитер ще се включи с тригон и пр. Луна със съвпад, та да е побутната Венерката от всички страни. Ще разказвам ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #189 -: Януари 30, 2015, 09:02:41 am »
Тупам от килера, придобивам...изобщо - движение да искате.:)
А аз какво искам все по-малко ми е ясно. Раздвижването ме радва.
Стар, мерси, че напомни - засега така работят Уран и Плутон. Скоро и Юпитер ще се включи с тригон и пр. Луна със съвпад, та да е побутната Венерката от всички страни. Ще разказвам ;D

Такъв коментар ми харесва най-много. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #190 -: Януари 30, 2015, 09:28:28 am »
тъй като ми се наложи да направя превод на един текст, реших да го постна и тук, в случай, че на някого му е интересно. има там една неясна думичка, но се надявам, че останалото е ОК :)

Плутон квадрат Слънце, „Планети в транзит” / Робърт Хенд

Този транзит е тест на вашата сила и енергия,  с която се доказвате във вашия свят. Тестът може да приеме различни форми, но във всяка от тях ще изисква, вашето чувство за персоналност да е в приемливо добра форма. С други думи, вие трябва да знаете, кой и какво сте. Ако не се познавате достатъчно добре, този транзит може да доведе до кризи, които ще причинят големи промени в живота ви.

Една форма на проявление е тестът за самоконтрол, докато опитвате да се придвижите напред в света. Този транзит стимулира прекомерно вашата амбиция и желание за сила. Ако има безмилостна (??? ruthless) страна във вашата персоналност, която прави всичко, за да наруши съпротивата ви, тя ще излезе навън в този момент. Но, в същото време, силите във вашия свят ще опитат много здраво да ви спрат. За да превъзмогнете силите, действащи против вас, ще ви е необходима екстремна непреклонност. От друга страна, вие може да знаете много добре, какво ви е необходимо да постигнете и да вървите след него като сте готови да направите необходимите компромиси и така да направите своя успех успех и на другите. Това е правилна посока на действие, но за съжаление, този вид приспособяваща се /примиряваща се настройка не се среща често при плутоновия транзит.

Ако сте с по-отстъпчив нрав, вие може да почувствате този транзит доста по-различно. Вместо да сте лицето, което е на пътя към силата, вие ще трябва да се сражавате с някой, който е. И тук, отново, вие трябва ясно да формулирате вашите права и нужди като индивидуалност и да се борите за тях. Проблемът тук не е, че вие ще прекрачите собствените си граници, а че някой друг ще го направи. Но вие ще трябва да се борите или поне да се съпротивлявате. И двата варианта е вероятно да се случат във вашата професия, и напълно възможно да е с някоя личност с авторитет.

Много хора отказват да работят с енергиите на Плутон, но това може да създаде проблеми, защото енергията ще излезе така или иначе и вие няма да знаете накъде.
Може да се прояви като физическо пропадане/разстройство/грохване. Вашето тяло може да премине през критически период, в който му е необходимо просто да спре и да се възобнови. Със сигурност, ако вие имате някакъв вид физическа криза по време на този транзит, вие трябва да започнете някаква подходяща програма от физически упражнения и терапия, за да възстановите тялото си.

Енергията на Плутон може също да се прояви в друго измерение на вашия живот. Вие може да сте заобиколени от условия на провали и разрушения, които са външните знаци, че трябва да се възстановите отвътре.

При екстремни условия този транзит може да реализира енергията си като еднократна експлозия във вид на травма, нараняване или физическо нападение. Със сигурност вие трябва да избягвате конфликти с другите, които може да доведат до физическа борба, защото енергиите тук са много опасни.
От друга страна, ако вие успешно използвате транзита, за да докажете/установите себе си и да направите собствената си позиция в света ясна за самите себе си и за другите, без нарушаване на границите на това, което по право е ваше, вие ще сте способни да постигнете/осъществите много, което да е стойностно по-късно.


айдее ретро мерк и аз да се изкажа:))
твърдо НИе на  "работата" с транзита на плутон и идеи от типа въздържайте се и  бъдете по- мили: пробвала съм го и си остана за моя сметка  това с  доброто, мекото и трансформацията;
трансформациите по плутон не се случват внезапно, а  много подмолно и постепенно, общо взето не ни става ясно точно и кога едни отношения ( защото обикновено със слънце е така) са се променили и кога сме се оказала в BDSM ситуация  било от едната или от другата страна; Промяната се случва по есенцията на планетата, която е аспектирана от плутон и не по това какво тя управлява ( имам предвид слънцето); в общия случай плутон аспектира в рамките на почти 3 години една планета, защото се върти напред- назад; при мен лично  съществените събития се случиха  на разходящ аспект около 2-3  градуса след ( обикновено зависи от това колко бърза е била планетатат в картатат ви в деня на раждане), но и тази подробност  не съм я засичала в най- чистия и вариант ( например в моята карта  сатурн е най- бърз, но често събития по него ми се случват, когато се врътне ретрограден).
Та идеи от типа ще се натискам, ще мълча, ще сеопитам да съм трансформираш само себе си винаги не сработват.  Висшите плането носят предимно предисзвикателства отвън. ПО- скоро се налага да се трансформираме заради променящата се ситуация, отколкото поради вътрешни мотиви  или желание. Промяната, която ни се налага е нежелана, със съпротиви, насилствена за нас. Това което правим е да се справяме с последствията от ситуацията.
личният ми опит сочи, че квадрата плутон - слънце може да има  много положителен неочакван оттенък и строго отрицателен такъв ( по- често очаквания); в наталната ми карта  плутон се води съвпад слънце и квадрат марс и много се старах да бъда добра и мила и подрекпяща по транзита- та успях, но ако сега ме питате веднага и с голямо желание  бих отупала едно хубаво  героите в драмата щях да си спестя време и нерви:)


trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #191 -: Февруари 08, 2015, 08:33:00 pm »
Понеже в момента Плутон е в съвпад с Венерата ми и всичко се случва в 3 дом какво да очаквам от този транзит.Гледам,че ще продължи до 2016.Венерата ми у7 и 12,Плутон у1-трансформации на любовния фронт,абе да ви кажа започнаха да се навъртат скорпиончета  :012: Интересен ми е този транзит,ще ми го разясните ли по-подробно  :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #192 -: Февруари 08, 2015, 08:44:34 pm »
Понеже в момента Плутон е в съвпад с Венерата ми и всичко се случва в 3 дом какво да очаквам от този транзит.Гледам,че ще продължи до 2016.Венерата ми у7 и 12,Плутон у1-трансформации на любовния фронт,абе да ви кажа започнаха да се навъртат скорпиончета  :012: Интересен ми е този транзит,ще ми го разясните ли по-подробно  :)
Да не се залюбиш с новия съсед,който ще се нанесе скоро до вас?  :012: ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #193 -: Февруари 08, 2015, 08:46:56 pm »
мнее те съседите ми са кукута и са над 50-годишни  :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #194 -: Февруари 08, 2015, 08:51:13 pm »
мнее те съседите ми са кукута и са над 50-годишни  :012:
някой куку може да си вземе квартирант.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: