Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 149011 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #270 -: Септември 06, 2015, 09:17:20 pm »
Ще имаш транзит плутон квадрат венера ли? Недей гледа точният аспект, плутон започва да действа преди него и понеже е ретро ще го направи поне 2-3 пъти. Отбележи си датите, когато и транзитната венера е в квадрат с наталния ти плутон.

Точно така! При мен Плутон също приближава квадратура с Венера, но не успя да направи партилен аспект преди да стане ретро. Въпреки това започна плутоново проявление по венерините теми. За пръв път усетих колко е мощно, на повърхността излязоха неподозирани емоции и мисли.  :91: В същото време Венера беше нагазена от Уран.  :57:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Megi Angelova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #271 -: Септември 06, 2015, 10:54:03 pm »
Това е един от най-тежките периоди в живота ми!!! :91:
Направо не искам да си го спомням, но ще споделя - беше преди 5-6 години, когато постоянно се събирах и разделях с приятеля ми имах и паралелна връзка той също и уж не съм ревнив човек, тогава такива чувства се появиха в мен, че не знаех какво се случва, постоянен рев, сополи, бях като побъркана. Но слава богу свърши, естествено с този мъж се разделих и малко след това на уран опозиция венера срещнах истинския (поне така мисля сега).
А само като си помисля, че венера във везни била силна не искам да си предствям останалите как са го понесли.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #272 -: Септември 07, 2015, 12:23:26 am »
Това е един от най-тежките периоди в живота ми!!!
Направо не искам да си го спомням, но ще споделя - беше преди 5-6 години, когато постоянно се събирах и разделях с приятеля ми имах и паралелна връзка той също и уж не съм ревнив човек, тогава такива чувства се появиха в мен, че не знаех какво се случва, постоянен рев, сополи, бях като побъркана. Но слава богу свърши, естествено с този мъж се разделих и малко след това на уран опозиция венера срещнах истинския (поне така мисля сега).
А само като си помисля, че венера във везни била силна не искам да си предствям останалите как са го понесли.
  И аз съм с Венера везни, а нямам подобни преживявания на този етап. Сълзи имаше преди 5г, когато тр Уран правеше съвпад с Луната ми, а причината бяха конфликти с близки жени, породени от квадрата на тр Плутон с Луната

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #273 -: Септември 07, 2015, 11:23:59 am »
Това е един от най-тежките периоди в живота ми!!! :91:
Направо не искам да си го спомням, но ще споделя - беше преди 5-6 години, когато постоянно се събирах и разделях с приятеля ми имах и паралелна връзка той също и уж не съм ревнив човек, тогава такива чувства се появиха в мен, че не знаех какво се случва, постоянен рев, сополи, бях като побъркана. Но слава богу свърши, естествено с този мъж се разделих и малко след това на уран опозиция венера срещнах истинския (поне така мисля сега).
А само като си помисля, че венера във везни била силна не искам да си предствям останалите как са го понесли.

Както акрукс е отбелязала, за рев/сълзи (от мъка) е нужна Луна или 4 дом. Мисля, че твоята Венера е страдала, че не е по нейното желание - не че е лесно, просто причината за сълзите е друга.
Но на мен ми е интересно друго - промени ли се по някакъв начин отношението ти към любов/взаимоотношения (нали това е смисъла на транзитния Плутон)?

Megi Angelova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #274 -: Септември 08, 2015, 02:30:49 am »
Да, имала съм Уран тригон Луна и Нептун квадрат Луна и да, промени ми се отношението изцяло. За протокола Венера ми управлява 5 дом. Но тогава толкова неща съм имала, че и аз не знам откъде ми е дошло, и все плутонови - дирекции, прогресии и транзити едновременно. Голям ад беше и се радвам, че свърши. А с жени се карах наскоро от Сатурн през Луната, по принцип не съм скандалчийка, въпреки марс и уран на асцендент.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #275 -: Септември 25, 2015, 12:07:15 am »
Утре Плутон се обръща директен. Той нали е от бавните, та няколко дни май е стационарен и чак после тръгва напред. Ретрофазата му приключва на 12 градуса и 58 минути в Козирог, така че в края на тази и началото на другата седмица при тези, които имат планети в кардиналните знаци около 12-13-ят градус, би трябвало да има раздвижване.

Скоро с Юпитер в Дева ще направят тригон. Интересно ми е в мунданната астрология какво означава това. Може би очертаване на периметъра за промени и за пренасочване на власт/пари. Асоциирам го с бежанците, едни определени ядра от тях, които с останалия поток никак не мигрират случайно.
Ако някой е по-запознат мунданно ще се радвам да даде някой жокер и да поразсъждаваме.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #276 -: Септември 25, 2015, 12:14:58 am »
Ако някой е по-запознат мунданно ще се радвам да даде някой жокер и да поразсъждаваме.

Стар се появи, така че ако благоволи, може да има и мунданни разсъждения.  ;D

Повечето тук не сме на "ти" с Мунданната астрология.

Освен плутонова квадратура към наталното му място с друго не мога да се похваля. През последните 2-3 години имах кратка почивка /макар че "почивка" не бих го нарекла/, след като Плутон ми сгази и двете светила... сега живея сред отломки. Като набере скорост, ще квадратира и Меркурия /у10/ - още отсега ясно се разбра, че предстои поредната преориентация в кариерата.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #277 -: Септември 25, 2015, 12:28:28 am »
Лили, ти двоен знак ли имаше на МЦ?

Следващият път Плутон ще е ретро до 14-я градус. Ако Мерка ти е някъде там - пак ще го квадратира. Сега само ще зададе посоката.
Сатурн от Стрелец ще ти удари едно рамо с тригони, така че няма да останеш нито без работа, нито без пари.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #278 -: Септември 25, 2015, 12:32:07 am »
Дева на МС, Меркурий е на 18 гр. и нещо в Овен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #279 -: Септември 25, 2015, 12:35:11 am »
О, сега по Уран ще се преориентираш.
Обаче смяната на професиите хич не ми се връзва с този кардинален Мерк, нито с Дева на МЦ - тя все пак дава постоянство.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #280 -: Септември 25, 2015, 12:50:58 am »
При мен това е сфера на най-голяма нестабилност, пребивава в постоянно движение.

Ща не ща, трябва да си повиша квалификацията, езикова най-вече. Професионална преквалификация не планирам, дотук имам достатъчно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #281 -: Септември 25, 2015, 01:16:41 pm »
Утре Плутон се обръща директен. Той нали е от бавните, та няколко дни май е стационарен и чак после тръгва напред. Ретрофазата му приключва на 12 градуса и 58 минути в Козирог, така че в края на тази и началото на другата седмица при тези, които имат планети в кардиналните знаци около 12-13-ят градус, би трябвало да има раздвижване.

Скоро с Юпитер в Дева ще направят тригон. Интересно ми е в мунданната астрология какво означава това. Може би очертаване на периметъра за промени и за пренасочване на власт/пари. Асоциирам го с бежанците, едни определени ядра от тях, които с останалия поток никак не мигрират случайно.
Ако някой е по-запознат мунданно ще се радвам да даде някой жокер и да поразсъждаваме.

При мен тр.Плутон (У8) е в съвпад с натален Меркурий - У3, У4 и У7. Преди да вляза в болница се бях захванала с голямо есенно разчистване - всичко се вади ревизира и пренарежда. Чудех се дали на този аспект да го отдам. Паралелно на този козирожки стелиум - реципрочно - транзитен Меркурий направи съвпад и с наталния Плутон така квадратираха въпросния козирожки стелиум: Тр. Плутон+нат.Меркурий в квадрат с нат.Плутон+тр.Меркурий :) После Меркурий тръгна назад, а сега Плутон става директен.

Днес ми е първия по-хубав следоператовен ден. Ставам, ходя, имам много сили, но и Марс ми тригонира Слънцето :)

За това разчистване, може би и нещо девишко трябва да набедя, но се чудех дали няма общо и с наближаващото прогресивно новолуние - изхвърлям боклуците и пренареждам, за да има място за новото :) Такава чистка от години не съм правила. 1/3 от натуриите изхвърчаха  ;D и имам въздух и  светлина  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #282 -: Септември 25, 2015, 02:25:32 pm »
Единствена, Плутон става директен. А започват кампаниите за местните избори. Дали има връзка? :72: Всичко подмолно и мафиозоско ще е на максимум. Ще ми пламне главата от интриги и игрички.
Иначе на мен ми е в каре с Венерата, която е у3/4/8. И съвсем закономерно раздвижването още сега ми блести, ще има да си отпътувам, пътешествам на кратки разстояния по тези кампании.
По 4 дом хич не ми се занимава с промени в момента. Нямам време, много ми е натегнато.

Не е случайно и това, че Плутон тръгва директен в градус близък до на ретро Меркурий - голямо каре са заформили мунданно. И това ми се вижда много на място. Предвид обстановката. Много 'документи, думи' ще се изрекат. Но все лустросани дипломатично, красиво. Но намеренията ще идват от друго място, по-заземено и сметкаджийско. Старата песен на нов глас.

Пари, власт... Какво му се чудиш? Тепърва предстои да погледаме сеир и маневри.  :72:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #283 -: Септември 25, 2015, 02:34:53 pm »
На мен Плутончо днес ми довя един ухажор ама аз го резнах  :012: Само не знам как ме намират във фейса като съм си ограничила информацията. Този е втори подред за тази седмица.  :012: Поне се забавлявам  :012: ама на тях хич не им е забавно с моя студен нрав  ;D

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #284 -: Септември 25, 2015, 02:41:51 pm »
Сега огледах картата за тригон на Юпитер към Плутон. Също много интересен период.
Юпитер в съвпад с Марс в Дева, в тригон към Плутон.
Диспозитор на Юпитер и Марс е Меркурий във Везни, в точен съвпад със СЛВ тогава. Диспозитор на Плутон е Сатурн в Стрелец, който ще е в точен квадрат с Венера в Дева.
Интересна карта. И предноволунна - новолуние във Везни ще има, в опозиция с Уран.
Ще се заформят големи надскачания по хармоничните аспекти на Марс, Юпитер и Плутон. Но подбудите какви ли ще бъдат? А и дипломацията как ще върви с това уранясало новолуние? Да не му дойде на някой идея да се цепи от колективите?

Уникален солар ще заформя и аз. Предноволунен. И осмодомен. С възврат на Меркурий, в компанията на сол Луна, Слв и Лилит.  :72: Сега видях, положението е на кантар - 7 и 8-домен солар. 3 на 3 планети.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.