Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 148963 пъти)

Rtopia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #315 -: Октомври 06, 2015, 04:26:11 pm »
Здравейте,

От скоро разчитам картата си за предстоящата 2016 година и това, което ми направи впечатление или по-скоро ме притесни сериозно е:
Меркурий, Слънце, Луна и Венера в 8 соларен дом в Рак. Плутон в солара на 2 дом козирог. Плутон в опозиция с Меркурий, Слънце, Луна и Венера в солара и в опозиция със Слънце и Венера в натала, Хирон и Нептун в 4 дом в Риби. Сатурн в 1 соларен дом в квадаратура с Юпитер ....

Прилагам и Солара, знам че когато има спектирани 2-8 домове говори за смърт на роднина, или наследство, но с това разположение се стряскам .... някой може ли да помогне в тълкуването ???

Благодаря  :17: :17: :17: :17:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #316 -: Октомври 06, 2015, 05:04:54 pm »
Не е задължително да се реализира възможно най-лошият сценарий, а Соларът като техника не е достатъчен за направа на точна прогноза, той само очертава някои по-общи щрихи и акценти в рамките на годината.

Може да се предположи, че периодът 2016/2017 се очертава да е зареден с по-интензивни емоции, може да се натовариш /доброволно или доброзорно/ с повече отговорности. От време на време може да изпитваш нужда да си презаредиш батериите, да си вземаш кратка почивка, за са можеш да продължиш със същото темпо. Не е желателно да се подлагаш на силно натоварване, макар че вътрешно може да се чувстваш заредена с енергия, хъс. Идеята е да не се изпада в нездравословни крайности.

Ако все още си неомъжена или нямаш стабилна връзка, желателно би било да помислиш за по-добра контрацепция, освен ако не планираш спонтанна бременност. Дали ще е грижа за някой близък или ще е нещо свързано с теб самата, се очертава малко по-висока степен на ангажираност от обичайната.

Не са изключени и промени в службата, на работното ти място. Може и там да те натоварят с повече отговорности, но също така не е изключено да имаш чувството, че не получаваш заслуженото признание, и в тази връзка да те споходи желание за професионална промяна. Възможно е да попаднеш и в по-конкурентна среда.

Това са само по-общи тенденции, сериозни прогнози се правят с други техники - комбинация от техники.



« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 05:17:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #317 -: Октомври 06, 2015, 05:19:25 pm »
Прилагам и Солара, знам че когато има спектирани 2-8 домове говори за смърт на роднина, или наследство, но с това разположение се стряскам .... някой може ли да помогне в тълкуването ???
Има отделна тема за солари, тук темата е за транзити на Плутон
Колкото до соларен 8д- в него няма малефици, за да се опасяваш за живота на роднините, а и до стартирането на този солар има толкова много време, че да го мислиш...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #318 -: Октомври 06, 2015, 05:25:57 pm »
Ако все още си неомъжена или нямаш стабилна връзка, желателно би било да помислиш за по-добра контрацепция, освен ако не планираш спонтанна бременност.
   Уран в сол 5д предполага спонтанен аборт

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #319 -: Октомври 06, 2015, 05:28:56 pm »
А, дотам се надявам да не се стига.

Виждам, че наскоро е изживяла опозиция на Сатурн към натална Венера. Дали е имало някакви промени в личен план в рамките на изминалите две години?

Момичето е във фертилна възраст и с този осмодомен рачешки акцент биха могли да проработят и други варианти.
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 05:30:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #320 -: Октомври 06, 2015, 08:58:09 pm »
Когато се касае за смърт на близък. За нашата собствена смърт май по-чести са тригоните :)

Почина един познат. Не знам час на раждане, но по транзити нищо /прогресии и дирекции не съм гледала/, има само един точен тригон на тр. Сатурн към натален и квадрат на тр. Юпитер към Нептун.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #321 -: Октомври 06, 2015, 09:19:09 pm »
bast ,ако качиш карта ще е по-лесно,няма да гадаем
качвам картата по молба на bast, за смърта на баща й

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3352
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #322 -: Октомври 06, 2015, 09:35:00 pm »
Ако всичко е започнало както тя казва при транзита на плутон през СЛВ в 8ми дом, т.е. когато тр. плутон е бил на 9 градус, то долу горе тогава транзитния сатурн влиза в скорпион, има взаимна рецепция и сатурн активира всички нейни лични планети от неподвижния кръст. Слънце, луна, венера, марс, юпитер. Три от тях в "родителския" десети дом. Дом, който също отговаря за кариерата на натива.

Венера управлява асцедента - ето всички промени във външния вид.

Да предположа ли и че бащата също е със слънце от неподвижните знаци?
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 09:37:39 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #323 -: Октомври 06, 2015, 09:43:33 pm »
Да. Беше зодия Скорпион.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3352
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #324 -: Октомври 06, 2015, 09:45:13 pm »
Много съжалявам!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #325 -: Октомври 06, 2015, 09:48:19 pm »
Никога не съм разглеждала такава тема, но ден по-рано е имало лунно затъмнение, което е било ТОЧНО върху прогресивното слънце и на няколко градуса от нат. Сатурн.

Пр. слънце е на 14:38, а затъмнението на 14:14. Сатурн 18:03
Над силата е само умението да я владеем!

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #326 -: Октомври 06, 2015, 09:54:31 pm »
Благодаря! Мина време, а аз в живота съм на принципа, че за всичко си има причина. Помолих Стреличка да качи картата, защото ме заинтригуваха обясненията. Аз съм още много далеч от всичко това.

Rtopia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #327 -: Октомври 06, 2015, 10:12:28 pm »
Не е задължително да се реализира възможно най-лошият сценарий, а Соларът като техника не е достатъчен за направа на точна прогноза, той само очертава някои по-общи щрихи и акценти в рамките на годината.

Може да се предположи, че периодът 2016/2017 се очертава да е зареден с по-интензивни емоции, може да се натовариш /доброволно или доброзорно/ с повече отговорности. От време на време може да изпитваш нужда да си презаредиш батериите, да си вземаш кратка почивка, за са можеш да продължиш със същото темпо. Не е желателно да се подлагаш на силно натоварване, макар че вътрешно може да се чувстваш заредена с енергия, хъс. Идеята е да не се изпада в нездравословни крайности.

Ако все още си неомъжена или нямаш стабилна връзка, желателно би било да помислиш за по-добра контрацепция, освен ако не планираш спонтанна бременност. Дали ще е грижа за някой близък или ще е нещо свързано с теб самата, се очертава малко по-висока степен на ангажираност от обичайната.

Не са изключени и промени в службата, на работното ти място. Може и там да те натоварят с повече отговорности, но също така не е изключено да имаш чувството, че не получаваш заслуженото признание, и в тази връзка да те споходи желание за професионална промяна. Възможно е да попаднеш и в по-конкурентна среда.

Това са само по-общи тенденции, сериозни прогнози се правят с други техники - комбинация от техники.


Със сигурност за напредналите в астро, техниките за прогнозиране на събития са много :) , аз започнах с изучаването на солара първо за следващата година.
Относно "бременност" / спонтанен аборт - е, дано не стане така, имам си две прекрасни деца с година и половина разлика едно от друго и за третоооо .... някакси ми идва в повече идеята  :57:

Това, което ме притесни е Плутон като планета индикираща смърт и особено опозицията към този стелиум в 8 дом.

Благодаря за изчерпателния отговор, аз също се надявам да няма 'лош сценарий'.  ;)
 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #328 -: Октомври 06, 2015, 10:20:02 pm »
Ако имаш тежко болен /възрастен/ близък, дръж го под око. Ако няма такива в обкръжението, може и да нямаш основания за безпокойство. Понякога се случва да идват новини, свързани със случаен познат, не толкова близък човек.

Друга евентуална опция може да е свързана с необходимостта от по-внимателно финансово планиране. Особено при теглене/изплащане на заем.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rtopia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #329 -: Октомври 06, 2015, 10:23:33 pm »
А, дотам се надявам да не се стига.

Виждам, че наскоро е изживяла опозиция на Сатурн към натална Венера. Дали е имало някакви промени в личен план в рамките на изминалите две години?

Момичето е във фертилна възраст и с този осмодомен рачешки акцент биха могли да проработят и други варианти.

Заинтрегува ме и в същото време ме изплаши - какви други варианти ??? :o :o :o

Относно "Опозицията на Сатурн към натална Венера" .... ами имах едни драми със съпруга ми през изминалата година, за сега мина - заедно сме все още, ама в синастрията ни имаме много кармични аспекти и един Сатурн в опозиция с моята Венера, явно борбата за надмощие ще ни тресе още дълго време  :72:

Моля те, помогни с вариантите, за които спомена :)))

Благодаря