Автор Тема: Обмените Слънце/Юпитер-колко забележими сме в света  (Прочетена 6777 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Всяка взаимовръзка Слънце -Юпитер е тенденция да се прави нещо по-голямо от нас самите нещо,което ще накара другите да ни забележат.Кога обаче този обмен е  "билета" към голямата сцена ,бизнес и др. ,при кои хора "двамата големи" ,са наистина големи и дали когато тр.САтурн удари натална конфигурация с участието на Слънце/Юпитер ,джакпота се изсипва при нас?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Обмените Слънце/Юпитер-колко забележими сме в света
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2013, 06:49:09 pm »
Не, разбира се
Първо зависи в кой дом са разположени въпросните големи, какво общо имат с асц и мц, после какъв им е аспекта, после какво общо имат със стаурн в натала, после в кои знаци са, и чак тогава - транзитен сатурн
Да не забравяме да проверим кой над кого доминира :)

А - и не може по две планети (добре де - светило и планета), да определяме колко сме забележими, де да беше толкова просто...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Обмените Слънце/Юпитер-колко забележими сме в света
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2013, 07:23:42 pm »
Може ,може да определим ,защото тук участва Слънце-"Кой съм аз?!?" и "Колко голям ще бъда аз?" ....за да ме забележат .

Аз имам наблюдение върху съвпад Слънце/Юпитер в Рак , Слънце Лъв тригон Юпитер Овен ,Слънце Риби тригон Юпитер Рак ,като една от двете планети е в 4-ти квадрант,на /в АСЦ  -обществени личности са,макар и с различни професии.

Сега разгледах карти на обществени личности с твърди аспекти Слънце /Юпитер и тук може да се включат ,онези които са на "ти" с десни и леви аспекти в натала,защото може би има значение. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
What you know about rolling down in the deep?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
AlphaTauri , така ли изглеждат обмените Слънце- Юпитер ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Със съвпад на Слънце У5 и Юпитер У8 съм в лъв, но не съм известна,  ;D сигурно понеже аспектът се случва в 4-ти дом, в най-ниската точка на картата ми. Изяви на сцена имах доста чести, само докато бях солистка на хора в у-ще и в университета. Писали са за мен 2 пъти във вестника, когато като студентка спечалих конкурс за моден дизайн и значително по-късно, когато бях финалист в пловдивския "Моден капан". Вотей ми каза, че трябва да се занимавам с мода, но ми се вижда трудно осъществимо, иначе идеи не ми липсват и една камара скици в нас - също.
Винаги съм искала да стана певица и въпреки съвпада на Меркурий и Венера и СЛВ в 5-ти едва ли ще се случи, защото фактор срам при мен е много силен. Нетипично за лъв не обичам вперени в мен погледи. Според мен съвпадът при мен показва в колко хубаво семейство съм се родила и расла.  :)
Прикачам карта на човек с тригон между Слънце и Юпитер. С какво е популярен и видим?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
guapa79, по Луната търсим популярност. По Юпитер какви сме в очите на другите/ на обществото.
Първата е лична планета, женска, приемаща и при добър статус, другите хора реагират положително на натива, приемат го.
Юпитер е социална планета, първо трябва да се свържеш със света и тогава да станеш забележим в този свят.
Иначе, ти защо да не си забележима, с външния си вид, но това не е задължително да те прави известна.
Всеки аспект/обмен  Слънце- Юпитер е показател за определена фаза от техния цикъл и това дава информация колко ще сме одобрени от света със своята забележителност.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
guapa79, по Луната търсим популярност. По Юпитер какви сме в очите на другите/ на обществото.
Първата е лична планета, женска, приемаща и при добър статус, другите хора реагират положително на натива, приемат го.
Юпитер е социална планета, първо трябва да се свържеш със света и тогава да станеш забележим в този свят.
Иначе, ти защо да не си забележима, с външния си вид, но това не е задължително да те прави известна.
Всеки аспект/обмен  Слънце- Юпитер е показател за определена фаза от техния цикъл и това дава информация колко ще сме одобрени от света със своята забележителност.  :)
Разбрах, Рени, благодаря!  :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Пренатален синодичен цикъл Слънце - Юпитер в седми в Овен, на точката на Овена. Аспект като част от цикъла - растящ полусекстил. Юпитер - дорифорий, хайз. Слънцето ми в Телец с управител Венера в Близнаци е презентирано, получава попътен вятър, възможности да развива своите възможности в обществото, чрез съдействието на други хора. Ставала съм забележима, защото други хора, които по някакъв начин имат водеща позиция в обществената йерархия, забележими са, са гласували доверие на моите възможности, потенциал.
2010 г. цикъл Юпитер - Уран върху точката на Овена започва върху пренаталния ми синодичен цикъл Слънце - Юпитер. От 2010 г. приблизително се занимавам по-сериозно изследователски с астрология. В случай, че стана забележима в обществен план с нещо, вероятно ще е с презентирането или представянето (Венера в Близнаци - най-високо издигната планета) на астрологията като съчетание от наука и изкуство -  научно изкуство. Дори да звучи твърде амбициозно и претенциозно. С нейното валидиране като познание с научно основание и стойност.
« Последна редакция: Юли 08, 2021, 01:20:25 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Синът ми е с голям земен тригон Слънце/Юпитер/Луна. Юпитер в 1ви дом, козирог и е у1д. Дали ще е популярен, известен, нямам представа, не вярвам само обмен Слънце/Юпитер да носи такива предпоставки.
Транзитен Сатурн "го удари", мисля тогава купихме жилище,той започна да учи отново, повишиха го в работата.
« Последна редакция: Юли 08, 2021, 02:59:10 pm от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
При мен има секстил между двете планети, те са и най- издигнатите в хороскопа ми, даже Слънцето е в Юпитеров дом.
Цял живот съм бягала от това да съм видима, в центъра, начело на група/ събитие. Не искам известност и популярност на никакво ниво. Имала съм няколко възможности да изпъкна, да се докажа- винаги съм се отказвала от тях. Вероятно е липса на самочувствие и страх от провал.
Хубавия аспект ми носи добър късмет в живота, професията и доброто образование също са по него.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Известността е само съпътстващо обстоятелство за хора, чиято сфера на дейност, професия, занимания предполагат обществена видимост. Известността е неделима част от тяхната работа. В този ред на мисли забележимостта не е нужно да върви ръка за ръка с обществена известност.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Имам Слънце/У6 в съвпад с Юпитер/У10, като Юпитер е казими, в съвпад с ПФ в 1 дом, овен. Там е и СЛВ.

Не бих казала, че съм известна. Нямам и желание да бъда, това е супер отговорно, а аз си обичам свободата и независимостта.
Но в живота ми има често ситуации, които налат да направя нещо, с което да блесна в очите на другите. Лично аз самата не обичам да се хваля, не обичам да се показвам и да парадирам. Има Висша сила, която всичко вижда.

Като ученичка, заедно с още 2 съученици за завършването, преди 15 г., вместо бал дарихме парите и купихме неща за Детска онкохематология. Писаха за нас във в-к "24 часа", давахме интервю. Тогава не беше практика, идеята беше моя. След това, от преди 2 години имам публикации в местен вестник. И до тук е моята публична известност  ;D

Лично аз моя си аспект го усещам, като "говорене с Бог" и истинско желание да бъда добра в работата си, да имам средства, и възможности, за да помагам на хората в нужда!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Сафо, синът ти е забележим, но това не е повод да бъде известен в света.
Нощна карта, гледаш първо нощните планети.
Юпитер в Козирог няма сила, ще го управляват Сатурн или Марс. Изгорен.  С какво ще е забележим в света , според теб ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
romantica, всички, които имат аспект Слънце- Юпитер са забележими. Това е обмен между топ "боговете", първияъ на планетите, втория на хората и боговете.  ;)
Така ти отговарям на теб, защото това ти е понятно
Цитат
Лично аз моя си аспект го усещам, като "говорене с Бог"......да имам средства, и възможности, за да помагам на хората в нужда!
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“