Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 57129 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #180 -: Март 04, 2018, 01:07:18 pm »
Благодаря ти strelicka. Дано се справя с възложената ми задача.

Каква е тази задача?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #181 -: Март 04, 2018, 01:35:30 pm »
Да не е някое домашно от астрологичен курс?

И къде го търсим – като заложено в наталната карта или по прогностика?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #182 -: Март 04, 2018, 02:48:34 pm »
Става въпрос за откриване на точния час на раждане.Момичето не знае в точно колко часът е родено. Каза ми малко след 10ч сутринта. Лошото е ,че не може и да ми каже точна дата на раздялата на родителите си,защото е била подложена на голям стрес,а и се е подготвяла за изпити. Всъщност може би и не знае цялата истина. Поне тя така казва. Но може би раздялата е била някакъв по-дълъг период,в който родителите и са криели истината. Всъщност майка и се мести да живее в София с новият си приятел след есента на 2015г. През Октомври 2015г  майката и дъщерята си правят татуировки за любовта и връзката между майката и дъщерята,че ще е вечна . Бащата оставя в родния си град, а майката заминава в София ,при новия си приятел. Момичето е много травматизирано. Зная няколко събития в живота и,но не и такива които да спомогнат за точна ректификация . Няма смърт ,нито деца и женитба,защото тя е на 20години.
Единственото което ми е казала е за тази раздяла , приемането и да учи в университет през Септ.2016г в София, напускане на работното място на 5.02.2018г последният и работен ден, и всъщност вчера се е уплашила доста след като спукаха гума с приятелят си (запознават се в интернет на 16.06.2017г ) в едно село по тъмното в 22.00ч . Другото , което знам е ,че нейният приятел си има брат,който се е оженил на 22.09.2017 г
И никак не ми е лесна задачата... Не знам какво да направя
« Последна редакция: Април 21, 2018, 10:20:11 pm от astromax »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12567
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #183 -: Март 04, 2018, 03:07:32 pm »
АСЦ Рак с У1 в 10-ти дом, може и Слънце да е в 10-ти дом.
Тр.Плутон и Уран да са ъглови. Луната е в Овен със Сатурн, а Плутон е направил квадрат с тях, тр. Сатурн квадрат с Марс , ако е у 10-ти в последните 3 години.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #184 -: Март 04, 2018, 03:07:45 pm »
А ти защо се ангажира да ѝ правиш ректификация? Това е работа за професионалист. А с малко житейски събития и професионалист би изпитал затруднения. Разбира се нищо не пречи да направиш упражнение, но винаги има вероятност за грешка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #185 -: Март 04, 2018, 03:26:16 pm »
АСЦ Рак с У1 в 10-ти дом, може и Слънце да е в 10-ти дом.
Тр.Плутон и Уран да са ъглови. Луната е в Овен със Сатурн, а Плутон е направил квадрат с тях, тр. Сатурн квадрат с Марс , ако е у 10-ти в последните 3 години.
Благодаря,ще прегледам възможностите.
Слънцето е в 10ти дом от 10 до 11ч. А Луната и Сатурн са в 9 дом в овен.

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #186 -: Март 04, 2018, 03:29:24 pm »
А ти защо се ангажира да ѝ правиш ректификация? Това е работа за професионалист. А с малко житейски събития и професионалист би изпитал затруднения. Разбира се нищо не пречи да направиш упражнение, но винаги има вероятност за грешка.
О,аз съм и казал,че в момента само се уча и изобщо да не се надява да моите повърхностни знания. Просто искам да разбера как и по какъв начин се прави ректификация. Може би в бъдеще, ще запиша курс, но в момента не мога. Бих се радвал за малко помощ от ваша страна, поради тази причина задавам тъпи въпроси.  ???

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12567
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #187 -: Март 04, 2018, 03:37:26 pm »
Благодаря,ще прегледам възможностите.
Слънцето е в 10ти дом от 10 до 11ч. А Луната и Сатурн са в 9 дом в овен.
Постави Луната и Сатурн в 10-ти, за да отговаря на описанието, заедно със Слънце.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #188 -: Март 04, 2018, 03:41:17 pm »
Просто искам да разбера как и по какъв начин се прави ректификация.

Ректификация се прави, когато много добре изучиш натала и прогностиката. Към прогностика се преминава, когато вече умееш правилно да тълкуваш натал, иначе е безсмислено занимание, въпреки това масово се среща.  ;)

По мои сметки, но това е на прима виста, часът на раждане може да е малко преди 10:15. По ведическата към 10:11 ми излиза, не по-късно. Наталната ѝ карта с АС Рак си отговаря на това, което казваш за семейството. Без последните 4-5 градуса на знака.
В живота на това девойче майката е по-неблагоприятният фактор, не бащата. И чрез нея ще научава доста кармични уроци. И е желателно да се освободи от прекомерна привързаност, да бъде автономна.



« Последна редакция: Март 04, 2018, 03:57:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #189 -: Март 04, 2018, 03:53:36 pm »
Постави Луната и Сатурн в 10-ти, за да отговаря на описанието, заедно със Слънце.

По Equal :
в 9:56
Слънце в Телец в 10 дом
Сатурн  в Овен  в 10 дом
Луна     в Овен  в  9 дом

По Placidus
от 10:51 до 11:02
Слънце в Телец в 10 дом
Мерк.Ретро в Телец в 10 дом
Сатурн  в Овен  в 10 дом
Луна     в Овен  в 10 дом
И така Луна има съвпад Сатурн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12567
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #190 -: Март 04, 2018, 03:56:52 pm »
Важното е Луната да е в 10-ти, а тя си има Слънце-Юпитер, за да е с развяти коси и да е наперена. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #191 -: Март 04, 2018, 03:58:31 pm »
Ректификация се прави, когато много добре изучиш натала и прогностиката. Към прогностика се преминава, когато вече умееш правилно да тълкуваш натал, иначе е безсмислено занимание, въпреки това масово се среща.  ;)
С това съм съгласен,даже прочетох всичките томове на Марион Марч, на Любомир Червенков "Въведение в западната астрология " , "Изкуството на предсказателната астрология " на Каръл Ръшман. Но практика нямам. Единствено чрез такива тренировки мисля, че бих могъл да се упражнявам, докато не намеря време и пари за курс.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #192 -: Март 04, 2018, 04:01:20 pm »
Единствено чрез такива тренировки мисля, че бих могъл да се упражнявам, докато не намеря време и пари за курс.

То пък едни курсове – плащаш, плащаш и нищо конкретно не получаваш. Тъпчеш на едно място и наливаш пари. За съжаление у нас печалбарският мотив вече трайно преобладава. Като изкарват пари от това нещо, поне да споделят техники, за които не можем сами да прочетем от книжките. Всъщност и това го можем, стига човек да умее да търси и да знае езици.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #193 -: Март 04, 2018, 04:26:02 pm »
То пък едни курсове – плащаш, плащаш и нищо конкретно не получаваш. Тъпчеш на едно място и наливаш пари. За съжаление у нас печалбарският мотив вече трайно преобладава. Като изкарват пари от това нещо, поне да споделят техники, за които не можем сами да прочетем от книжките. Всъщност и това го можем, стига човек да умее да търси и да знае езици.  :)
Не знаех,че така стоят нещата. Мислих,че има места в които бих могъл да придобия поне основни знания в астрологията.
В моята професия е същото, докато учех нямаше как да разбера естеството на работа, но когато поработих , бях наясно че знанията ми са равни на нула.
Без практика няма и яснота. Така ,че аз съм си упорит и мисля малко по малко да усвоя "занаята" .  :08:
Надявам се и с ваша помощ.  :clap:

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #194 -: Март 04, 2018, 04:45:18 pm »
И реши, че ако пуснеш запитване във форума, ще те осветлят как се прави ректификация ?! В едно изречение ?! Хората пари вземат за основите на астрологията, дето можеш да ги прочетеш в нета, ако не те мързи ... Въпросите не са тъпи, тъп може да се нарече човекът, който ще се ангажира да ти снесе наготово безплатен пълен курс по ректификация. Никой не се е родил научен. Затова се е потрудил, вложил е някакъв собствен ресурс.
Първоначално попитах само за аспектите на развода. Изобщо не съм имал намерението да питам за това как се прави ректификация. Имаше въпрос към мен след това "Каква е задачата" . И след това реших да кажа каква е. Но очевидно не се приема добре. Кое е по-правилно да направя,да си мълча и да кажа " не , няма да ви я кажа" или да споделя каква е ? Вие как мислите ?
Прочетете предната страница,за да видите че не съм си изложил директно въпроса за ректификация, а само за аспеките на развод в карта на дете.
Благодаря.