Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 242823 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #480 -: Октомври 16, 2015, 09:41:43 am »
Направо ме плашите с тази прогр. луна в Риби, моята е във Водолей в 12 дом и ще премине в Риби. В този знак ще премине и през асцендента ... Никак не обичам ревливи и депресивни настроения, надявам се да ме избива на нещо друго  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #481 -: Октомври 16, 2015, 12:33:08 pm »
Алена, преминаването на прогресивната луна през ъглови домове са силните периоди в живота на човек, особено минаването й през асцедента. Въобще не се тревожи, колко градуса има до там?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #482 -: Октомври 16, 2015, 12:51:26 pm »
Има време, но се стресирах - сега е на 10 гр във Водолей. А Асцендентът ми е на 16 гр в Риби, няма да е утре, но се притесних.

На 31 октомври имам прогресивно Новолуние, надявам се да е за хубаво :) Най-точният аспект, който прави с градус орбис е към натален Плутон У8 в 7 дом. С 2 градуса орбис - секстил към Нептун У1 в 9 дом и с 3-4 градуса с Уран в 8 дом, който е У12. Новолунието е в 12 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #483 -: Октомври 16, 2015, 12:56:48 pm »
Недей очаква кой знае какво от прогресивното новолуние, то е начало на цикъл, рядко се случва отчетливо събитие, освен ако не аспектира с точен съвпад или опозиция натална планета.
Миналата година имах такова, в овен, при това беше и затъмнение. Никакви важни събития нямах през цялата година. Май тази дето прогресивното слънце е в градус анарета е по-динамична ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #484 -: Октомври 16, 2015, 01:47:48 pm »
При мен януари моята отива във Водолей. Надявам се да нямам психическо напрежение, защото и сега  хич не се чувствам емоционално добре. Много ме товари луната в Козирог, но ще я изтърпя, то не остана много. Време е да започна да се държа водолейски, макар че от няколко месеца държа речи за свободата и ми е бунтарско настроението ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #485 -: Октомври 16, 2015, 05:33:22 pm »
Направо ме плашите с тази прогр. луна в Риби, моята е във Водолей в 12 дом и ще премине в Риби. В този знак ще премине и през асцендента ... Никак не обичам ревливи и депресивни настроения, надявам се да ме избива на нещо друго  ::)
При всеки е различно, недей да обобщаваш така- при мен когато е в риби преминава през 6д където имам Хирон в риби и прави опозиция с Уран У6 в 12д, с Плутон на АСЦ и после от 7д прави опозиция с Мерка У1, У10. При теб ще премине през 12-ти дом и после през 1-ви дом, посланието ѝ е съвсем друго, освен това се вземат под внимание и другите прогресни планети, аспектите между тях, не всичко се свежда само до един знак, в който е пр. Луна  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #486 -: Октомври 16, 2015, 05:42:04 pm »
Благодаря :) успокоявате ме :)

Аз виждам до някъде в това новолуние в 12 дом във Водолей - интереса си към Астрологията ... и някои други тайни, които се заформят около мен.
Над силата е само умението да я владеем!

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #487 -: Ноември 13, 2015, 09:08:51 am »
Забелязвали ли сте, когато прогресивната ви Луна е на 29* да ви се случват гадни неща? Декември Луната ми попада в този градус и честно казано се притеснявам.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #488 -: Ноември 13, 2015, 09:12:47 am »
Забелязвали ли сте, когато прогресивната ви Луна е на 29* да ви се случват гадни неща? Декември Луната ми попада в този градус и честно казано се притеснявам.

Не чак гадни, ама е кофти период. Добре, че е само месец и малко, я прогресивно слънце на 29 градус - цяла година гадории :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #489 -: Ноември 13, 2015, 09:47:10 am »
На мен ми е в 28 градус в момента. Във Везни. В съвпад с прогресивни/натални Плутон и Сатурн. След това в Скорпион... От 8 натален към Скорпион. Голяма работа, да ти е драго да я гледаш.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #490 -: Ноември 13, 2015, 09:57:22 am »
Аз вече усещам влиянието на Водолей, станала съм емоционално дистанцирана и не ме вълнуват теми от сорта: "искам сериозна връзка"- това беше при прогресивна Луна в Козирог  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #491 -: Ноември 13, 2015, 09:57:50 am »
Ема, хич не е за смях работата, пр. слънце на 29 градус в съвпад с плутон, и сменя знак към скорпион...


Аз вече съм горд притежател на пр. слънце в телец, пр. луна и тя е там, барабар с пр. ретро Меркурий - с топ не може да ме мръдне нищо :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #492 -: Ноември 13, 2015, 10:14:22 am »
Ами не е за смях, но това е положението. Не вярвам чак толкоз да ме обърка прогресивна Луна в Скорпион. И без това имам 4 други прогресивни планети в Скорпион.
Даже ми е леко любопитно за прогресивното ми новолуние, което ще е много насъвпадено. С прогресивен Меркурий, прогресивна Венера и прогресивен Юпитер. Върху натална Фортуна. Все в Скорпион. Но това ще е в 2017 година.

Тогава транзитен Уран в опозиция със Сатурн и Плутон, у9/10 и у12. Дирекционен Плутон съвпад натален Уран у1. Прогресивен Марс каре стелима ми. Транзитен Марс върху него. Транзитен Плутон точно каре Слънцето ми.
Ще се възнасям.  :012:
Очертава се много уранично, плутонично, марсово.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #493 -: Ноември 13, 2015, 10:16:15 am »
Аз много силно усетих своето прогр. новолуние във Водолей, в 12 дом, в тригон с Плутон, без други аспекти :) . При теб също ще е много силно и повлияно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #494 -: Ноември 13, 2015, 10:16:55 am »
И какво усети?
Frankly, my dear, I don't give a damn.