Автор Тема: Почтеност  (Прочетена 17644 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Почтеност
« Отговор #90 -: Декември 04, 2013, 05:54:23 pm »
Аз също в началото изходих от там-дух,съзнателно изразяваме ,затова предположих Слънце/Лъв/5-ти дом,но четейки различните мнения,все пак в голяма доза е гледна точка или ако човек ,не носи поне  частица от дадено качество ,няма как да го "види" у другите .

Enigma ,постави картата ако имаш желание ,ще ми бъде полезно като информация,а удобно ли е като синастрична карта ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Почтеност
« Отговор #91 -: Декември 04, 2013, 06:09:58 pm »
Много благодаря на Сатен за високата оценка, но моля- не си създавай кумири, особено от хора, дето не си погледнала дълбоко в честните очи :)
Стремя се да съм добър човек, но това е път за цял живот, не ми е чак толкова вродено (по натал)


Аз съм доволна от разсъжденията до тук, защото темата е доста хлъзгава, все пак се пооформиха нещата

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Почтеност
« Отговор #92 -: Декември 04, 2013, 06:28:29 pm »
Много благодаря на Сатен за високата оценка, но моля- не си създавай кумири, особено от хора, дето не си погледнала дълбоко в честните очи :)
Стремя се да съм добър човек, но това е път за цял живот, не ми е чак толкова вродено (по натал)

Не създавам кумири.Не е и комплимент. Създавам си мнение за хората и съм забелязала това качество при теб.

Няма как човек да бъде добър, ако не е заложена поне мъничка частица от това вътре в него, която той да развие.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Почтеност
« Отговор #93 -: Декември 04, 2013, 06:54:36 pm »
http://www.monitor.bg/article?id=59704

Папи нали питаше за Юпитер, ето един. Картата е без час.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Почтеност
« Отговор #94 -: Декември 04, 2013, 07:27:18 pm »
Много благодаря на Сатен за високата оценка, но моля- не си създавай кумири, особено от хора, дето не си погледнала дълбоко в честните очи :)
Стремя се да съм добър човек, но това е път за цял живот, не ми е чак толкова вродено (по натал)

Не създавам кумири.Не е и комплимент. Създавам си мнение за хората и съм забелязала това качество при теб.

Няма как човек да бъде добър, ако не е заложена поне мъничка частица от това вътре в него, която той да развие.

Това е страхотно ,значи и ти притежаваш частица ,от това ,което си видяла/усетила у Papy,ти го свързваш с почтеност.  :clap:
Значи по темата може да се включи и доза синастрични аспекти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Почтеност
« Отговор #95 -: Декември 04, 2013, 07:32:29 pm »
честността и почтеността с Юпитер
скромността със Сатурн
човеколюбието с Венера

На предните страници, "пасейки" и отсявайки по западната, стигнахме до същия изводб, без да сме го обобщили. Ето, че има някакво единство.

Не съм съгласна ,че същите индикират тези качества или поне кога /при какви условия в натала това се случва.
Колко е човеколюбива Венера ,след като иска винаги нещо в замяна ?!?
Колко е скромен Сатурн ,след като е амбициозен и зает със собствената си особа ?!?
Колко е честен Юпитер ,след като е 'философ" ?!?

Всяка планета се свързва с определен принцип и предполага набор от качества - както положителни, така и не чак толкова. И ако може да се предположи какви планетни принципи могат най-силно да се проявят при натива (като доминиращи архетипи), трудно е да се каже само по есенциалния статус на планетата кои от характеристиките ще са най-изявени. Нито силен есенциално Юпитер, нито Сатурн, нито Венера не предполагат само положителна изява на съответния принцип - има ги и в картите на престъпници, и в картите на непочтени хора. Съмнявам се в способността на модерната астрология да направи такова разграничение - кога дадена планета в хороскопа се изявява с положителни характеристики, а кога с отрицателни. В крайна сметка човек избира как да постъпи, какъв да бъде. Но разбира се, надали човек може да бъде нещо по-различно от възможностите, заложени в наталната карта в момента на раждане. Изявата не тези възможности обаче зависи от много странични фактори.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Почтеност
« Отговор #96 -: Декември 04, 2013, 07:51:48 pm »
честността и почтеността с Юпитер
скромността със Сатурн
човеколюбието с Венера

На предните страници, "пасейки" и отсявайки по западната, стигнахме до същия изводб, без да сме го обобщили. Ето, че има някакво единство.

Не съм съгласна ,че същите индикират тези качества или поне кога /при какви условия в натала това се случва.
Колко е човеколюбива Венера ,след като иска винаги нещо в замяна ?!?
Колко е скромен Сатурн ,след като е амбициозен и зает със собствената си особа ?!?
Колко е честен Юпитер ,след като е 'философ" ?!?

Всяка планета се свързва с определен принцип и предполага набор от качества - както положителни, така и не чак толкова. И ако може да се предположи какви планетни принципи могат най-силно да се проявят при натива (като доминиращи архетипи), трудно е да се каже само по есенциалния статус на планетата кои от характеристиките ще са най-изявени. Нито силен есенциално Юпитер, нито Сатурн, нито Венера не предполагат само положителна изява на съответния принцип - има ги и в картите на престъпници, и в картите на непочтени хора. Съмнявам се в способността на модерната астрология да направи такова разграничение - кога дадена планета в хороскопа се изявява с положителни характеристики, а кога с отрицателни. В крайна сметка човек избира как да постъпи, какъв да бъде. Но разбира се, надали човек може да бъде нещо по-различно от възможностите, заложени в наталната карта в момента на раждане. Изявата не тези възможности обаче зависи от много странични фактори.

Да ,разбира се ,че е така.
Хареса ми ,че в повечето мнения,присъстват - "избира..." ,"избор" .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Почтеност
« Отговор #97 -: Декември 04, 2013, 07:53:58 pm »



Тази определеност като сигнификатори на посочените качества е изведена във ведическата астрология ли , Gauri ?

Рени, чак като сигнификатори...лично аз бих се въздържала да ги определя. Освен това нещата в картата никога не са така  еднозначни и лесни. Но споменатите  добродетели така или иначе са важна  част от митологичната история на Юпитер, Сатурн и Венера. Във Ведическата астрология митът  има  много голямо значение в интерпретацията на всяка подробност. Затова колкото по-начетен е един астролог, колкото по-добре познава Ведическото учение толкова по-широки са възможностите му за прозрение и  правдивост при разчитане на хороскопа...

Gauri,аз искам да чуя твоето лично мнение ,ти как усещаш нещата ,дистанцирайки се от това ,което си чела и знаеш ...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Почтеност
« Отговор #98 -: Декември 04, 2013, 09:36:37 pm »
за каквото и да говорим изходните точки винаги са Слънце/Луна и АС
в тоя ред на мисли и взети като сигнификатори - Венера, Юпитер, Сатурн - 1. достойнства в знаците на горните; 2. достойнства в собствените си знаци/домово разположение и 3. аспекти

пропуснах да спомена тежестта на всяка от гореспоменатите планети в картата,  тоест следва да се отдаде приоритет при анализа на тази, която събира най-много точки, после следващата и т.н.
« Последна редакция: Декември 04, 2013, 09:46:57 pm от abroad »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Почтеност
« Отговор #99 -: Март 11, 2014, 05:02:11 pm »
В офиса имаме съвсем пресен случай – шефовете (рускоговорящи), след като в продължение на месеци плащат огромни сметки за ток в къща, в която никой не живее и всичко е изключено, подават молба за проверка в енергото и установяват, че една съседка нагло ги краде. Става въпрос за щети от порядъка на 500-900 лв. всеки месец. След проведена проверка се установява, че съседката не е плащала от 7 месеца ток.

Когато съпругата на шефа ни сподели за тази ситуация в офиса, аз се възмутих, а колегите наведоха глави и заявиха, че в България  “съседът е по-скъп от брата“, т.е. техният съвет беше да не си търсят правата, а учтиво да помолят съседите да се откачат от жицата и да им опростят задължението. Честно казано останах втрещена, що за овчедушие. Според мен въпросът е принципен и не става дума за добрина, а да не се поощряват наглите крадци.

В момента това се коментира с нашия адвокат и ме учуди спокойствието на шефа, който заяви, че няма да съди и да иска пари от горката женица, понеже била разведена. Каквато и да е – тя е крадла! Това според вас благородство ли е? Аз лично бих я разкатала от дела и въпросът не е в парите, а за назидание - да знаят, че кражбата се наказва.

Сега се чудят как да направят така, че въпросната особа да се откачи от жицата им и за в бъдеще да не продължава да краде. Докато има хора, които да опрощават и да си затварят очите, ще има и злоупотреби. И това не важи само за кратците. Доколко можем да сме благородни с хора, които нито го оценяват, нито го заслужават?



« Последна редакция: Март 11, 2014, 05:07:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Почтеност
« Отговор #100 -: Март 11, 2014, 05:40:25 pm »
Мдаа :)
Наистина ли ако беше ти потърпевшата, щеше да съдиш до дупка?
Защото в една друга ситуация реално си потърпевша и май не беше крайна в позицията...
Аз лично мисля, че бих опростила поне част от парите, друг въпрос е защо са толкова много на месец-можеш идеално да отоплиш 2-3 етажна къща с толкова пари.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Почтеност
« Отговор #101 -: Март 11, 2014, 06:01:42 pm »
Кражбата си е кражба. Жалко, че органите на реда не си вършат работата, както правят в Европа и др. страни. Манталитетът на българина не е като на европееца, уви. Колко съседи у нас биха извършили такава кражба и колко в Германия например. Но не само комунизмът е виновен. Така нареченият преход също не ни научи на много добро. В Германия тази женица щяха да я накарат да си плати за откраднатия ток, а електрокомпанията щеше да възстанови парите на потърпевшия. Поне в идеалния случай. :)
« Последна редакция: Март 11, 2014, 06:03:54 pm от Mirabella »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Почтеност
« Отговор #102 -: Март 11, 2014, 06:24:31 pm »
Кражбата си е кражба, да. Но първо ще се поинтересувам, защо е откраднала. Представете си, че е сама с няколко деца и заплата от 300лв. Ако намеря причините за основателни, ще опростя задълженията и няма да поддам жалба. Ще се опитам да помогна за да не стига отново до криминални прояви. По принцип, ако ми стане жал и видя че някой има нужда от помощ, всичко мога да си дам без да ми бъде искано. Другият вариант, при който тя няма реална причина за постъпката си, ще направя всичко възможно да се озове в затвора.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Почтеност
« Отговор #103 -: Март 11, 2014, 07:10:33 pm »
Мдаа :)
Наистина ли ако беше ти потърпевшата, щеше да съдиш до дупка?
Защото в една друга ситуация реално си потърпевша и май не беше крайна в позицията...


Ако става въпрос за кражба в големи размери и имам възможност да наема добър адвокат, бих я съдила.
Навремето и моята майка беше разведена, живеехме сами и имаше периоди, когато нямахме доходи, но през ума не ни е минавало да крадем от някой.

Може да прозвучи категорично, но моето мнение е, че не трябва да се поощрява крадлива сган.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Почтеност
« Отговор #104 -: Март 11, 2014, 07:12:30 pm »
Лили, има една наша поговорка, в която се казва "не хвърляй камък в рядко лайно да не те опръска (да не те изцапа)"...

И ние имаме подобна - "го-но не трогай, вонять не будет", което на практика не е истина - и без да го пипаш, то мирише.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui