Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 215511 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12563
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #960 -: Юли 24, 2017, 12:08:59 pm »
Не трябва винаги да показваш всичко, което знаеш. Такова нещо не подхожда на жени... и после, хората не обичат, когато някой е по-умен от тях. Дразнят се. Ти никого не можеш да промениш, като му приказваш правилно. Хората трябва само да имат желание да се учат, а когато нямат желание, нищо не може да се направи, освен да си мълчиш и да приказваш като тях.
"Да убиеш присмехулник"
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #961 -: Юли 24, 2017, 12:30:32 pm »
Огледалце, огледалце, аз ли съм най–красива на света?  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #962 -: Юли 24, 2017, 03:50:38 pm »
Огледалце, огледалце, аз ли съм най–красива на света?  :57:
Не -Аз съм !Казало дупето  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #963 -: Юли 24, 2017, 05:51:51 pm »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #964 -: Юли 24, 2017, 10:39:40 pm »
Фръцнало се и пръцнало-тръц ,пръц -егати п.. атките- казало то ... ;D

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #965 -: Юли 27, 2017, 10:56:37 pm »

Един ден Учителят задал въпрос на своите ученици:

- Защо мислите, че когато хората се скарат, започват да си крещят?

- Защото се ядосват и излизат „извън нерви"... – отговорил един ученик.


- Но защо крещят толкова високо, след като се намират близо един до друг. – продължил Учителят – Дори и да си ядосан, не можеш ли да говориш по-кротко и тихо?

Учениците започнали да дават най-различни отговори, но нито един от тях не се харесал на Учителя. И накрая той им обяснил нещата по следния начин:

- Когато хората се карат и са озлобени един към друг, техните сърца се отдалечават. И за да преодолеят това разстояние и да се чуват помежду си, им се налага да крещят. Колкото по-голям е спорът им, толкова по-силно крещят.

А забелязали ли сте какво се случва, когато хората са влюбени? Тогава е точно обратно, те си говорят тихо и нежно. Защото сърцата им са много близо едно до друго – разстоянието е съвсем мъничко.

Какво става, когато са още по-влюбени? – продължил Учителят. – Тогава не говорят, а само си шепнат... Любовта им става още по-силна, а сърцата им – още по-близо. И накрая, даже и шепотът им става излишен. Просто се гледат в очите и се разбират без думи.

Затова, когато спорите или се карате с някого, особено с близък човек, не позволявайте вашите сърца да се отдалечават едно от друго, не казвайте тежки думи, които още повече увеличават пропастта между вас. Защото може да дойде ден, когато разстоянието е станало толкова огромно, че никой от вас вече не може да намери пътя обратно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12563
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #966 -: Юли 28, 2017, 06:17:24 pm »
"...Мерзавец, подлец са празни слова. Ще кажеш ли на тигъра, че е жесток или на змията, че е подла?Тяхна ли е вината, че са тигър и змия? Светът прилича на гора, обитавана от диви зверове. Има хора-вълци, хора-тигри, хора-агънца, хора-газели. Вълците изяждат агънцата, тигрите изяждат газелите. И какво по-естествено от това? Вълкът и тигърът са ловци, газелата и агънцето - жертви. Горко на наивните и непресметливите" / Д.Т./
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #967 -: Юли 28, 2017, 06:37:55 pm »
"Веднъж някакъв започнал да го хока на улицата, но Аристип отминал. Недоволникът тръгнал подире му и го запитал:
— Защо ме подминаваш?
— Твое право е да ме ругаеш, мое право е да не те слушам."

Аристип /древногръцки философ/

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12563
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #968 -: Юли 29, 2017, 09:59:48 pm »
Не е важно кой е прав, а какво е правилно. Т. Хексли
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #969 -: Август 04, 2017, 12:35:21 am »
,,Някой трябва да отвърне с добро на злото, иначе то никога не ще се превърне в добро.''
- Laozi

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12563
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #970 -: Август 08, 2017, 12:33:42 pm »
Изследванията и науката започват с неверието. Неверието обаче само по себе си е стресиращо. Само силният може да го понесе. Знаете ли какъв е реалният проблем на един мислител?
– Ницше не изчака отговор. –
Истинският проблем е: колко истина мога да понеса?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12563
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #971 -: Август 18, 2017, 12:26:13 pm »
"Когато правите  нещата с цялата си душа и с всичко, което е благородно във вас, ще намерите съмишленици." Писаро
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #972 -: Август 18, 2017, 03:49:32 pm »
" Колкото повече изучаваш себе си, толкова по-малко презираш другите" Нодие

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #973 -: Август 19, 2017, 11:32:37 pm »
"Всяко момиче си има цена. С разликата, че за някои трябва да дадеш пари, а за други - душата си..."
Над силата е само умението да я владеем!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #974 -: Август 20, 2017, 12:50:16 am »
"Нема проклятие, нема възмездие, нема наказание от съдбата. Тея глупотевини човеко си ги измисля. Господ знае кога да ти изпрати ангел. Потънеш ли у черното до уста и он веднага ти го праща. Оти душата ти крещи, ма ти я не чуеш, а Господ я чуе. И иде ангелот и целиот е у любов. И нищо не иска, само ти спомня кой си и на тебе ти е леко, свободно ти е, светло ти е, усещаш се голем и почнеш да летиш и ти. И като се отречеш от ангело, душата ти почне да вие на умрело. Ма ти я не чуеш, а Господ я чуе. И душата ти вика на Господа: "Дай му каквото поиска." И он даде на човеко да изживее раните на ангела си. Ти ке си забравил, но Господ помни раните на ангело. И ти ги праща у живото. Човеко вика на това проклятие, а оно е молба на душата, дето Господ е чул."

Мария Лалева, "Живот в скалите"