Автор Тема: Жените, и имат ли подход в любовта  (Прочетена 26547 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #75 -: Юни 09, 2015, 03:59:12 pm »
Как бе, нали със стар постоянно твърдите, че всичко е до късмет, "правилния" момент, "правилните" хора...?

Има и хора, които са се изградили сами и са успели, тръгвайки от нулата или дори от нула с минус. То и аз съм тъй, не само Дидка, макар и да не се чувствам особено преуспяла. Но в сравнение с преобладаващата част от обкръжението - може би в някакъв смисъл съм успяла, да.

А късметът си е от съществено значение, не само положените усилия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #76 -: Юни 09, 2015, 04:03:40 pm »
Да, за от мъже с тригон, секстил или съвпад Луна/Венера рядко съм виждала да излязат с ясна и твърда позиция, особено пред група, колектив. И вълкът да е сит, и агнето да е цяло - вече имам наблюдения. Офисният младеж е с партилен секстил между двете. Предполагам, че много успешно се интегрира в женски колектив. Може да е съпричастен, да те изслуша, да ти влезе в положението, но няма да си разваля рахатлъка и да защитава някой пред другите.
За мъж с главно М,гледам по тежки планети в мажорни аспекти със Слънце и Марс.Не щЪ по-нежни души от мен.И хубаво е да се гледа вълкът сит и агнето цяло,но пасивността няма нищо общо с дипломацията и интелекта,който може да го направи.Утре ти ще си тръгнеш,той ще остане в кошера и ще го мажат с мед  :d030: :012:
Гнус ме е от такива мъже  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #77 -: Юни 09, 2015, 04:15:03 pm »
В бившата ми служба колегата, когото мислех за света вода ненапита, беше такъв мазник, а се оказа, че всичко изпипва тихомълком. Съвпад Луна-Венера в Дева /квадрат с Нептун/, Юпитер в първи дом в опозиция със Слънце в 7 дом, изгряващ Козирог.

Много мил, любезен, възпитан и фин човек. Но когато трябваше да се изкоментират текущите проблеми пред шефа, просто се снишаваше. Стоеше и си гледаше спокойствието, рахатлъка. Предполагам, че и вкъщи жена му го командори, нищо че само той издържа семейството.

Накрая открадна от шефа не един, а двама клиенти и ги свърза зад гърба му, за да получи финансова облага. Това е Венера+Луна, много са кротички и милички... и добре си знаят интереса. Но там има и есенциално силен Марс - в Овен. От друга страна е успял да направи нещо, макар и по нелоялен начин.

Във ведическата му карта ми направи впечатление следното: Меркурий минава в Близнаци и се получава комбинация на Меркурий, Кету и Сатурн в 7 дом. Юпитер /лагнеш/ става дебилитиран, минава в Козирог и във втори дом. Дори според мен Меркурий в съчетание със Сатурн и Кету в Близнаци, в 7 дом от Лагна допринасят за такъв тип подмолно поведение, не е от съвпада Луна-Венера /във ведическата карта той е много добре поставен - минава в 9 дом, Луната е в Магха/.




« Последна редакция: Юни 09, 2015, 04:24:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #78 -: Юни 09, 2015, 04:17:05 pm »
Хитлер не е с тронов Марс. А на Волен Марсът е във Водолей.

http://www.astro.com/astro-databank/Hitler,_Adolf
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 04:20:53 pm от Mirabella »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #79 -: Юни 09, 2015, 04:18:03 pm »
Е,ама стига с тез безразсъдни тронови марсове - какво толкова,тез повечето са в графа луди(ама не в добрия смисъл на думата). Ей го на пример Волен Сидеров,ей ти го и Хитлер и още много,това че имаш голяма енергия нищо не значи,казвал съм го Огънят е добър,ценен,но например не да изгаря,а да топли,какво е това Безразсъден бил,ами кажи го луд,луд с картечница,или някой луд с нож,то ножa може да се използва например за рязане на хляб,ама ако питаш убиеца в него ще види средство за убийство,тронови Марсове,не знам си какво. Това вече се превръща в клише,някаква глупава мантра.

Хитлер има марс в падение в телец, в квадратура със Сатурн в лъв, също в падение.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #80 -: Юни 09, 2015, 04:47:14 pm »
Хитлер има марс в падение в телец, в квадратура със Сатурн в лъв, също в падение.
Но потвърждава версията ми за мажорни аспекти между тежки планети със Слънцето и Марс.Освен това паденията и заточенията изобщо не са лишени от сила и смелост в изразяването.  ;)
Хитлер не е с тронов Марс. А на Волен Марсът е във Водолей.

http://www.astro.com/astro-databank/Hitler,_Adolf
(Марс във) Водолей също е безцеремонен идеалист  :72:

Е,ама стига с тез безразсъдни тронови марсове - какво толкова,тез повечето са в графа луди(ама не в добрия смисъл на думата). Ей го на пример Волен Сидеров,ей ти го и Хитлер и още много,това че имаш голяма енергия нищо не значи,казвал съм го Огънят е добър,ценен,но например не да изгаря,а да топли,какво е това Безразсъден бил,ами кажи го луд,луд с картечница,или някой луд с нож,то ножa може да се използва например за рязане на хляб,ама ако питаш убиеца в него ще види средство за убийство,тронови Марсове,не знам си какво. Това вече се превръща в клише,някаква глупава мантра.
Ал,какво им е на Хитлер и Сидеров? Опитват са се да създадат по-добър сват,по своите виждания.Само,че за разлика от мърморниците се борят за него,без да се боят какво ще кажат другите за постъпките им и с колко клейма ще ги клеймосат.Има два вида хора пасивни и активни,съответно страхливи и смели.  :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #81 -: Юни 09, 2015, 04:58:05 pm »
Тук ще дам пример за един луд младеж със Слънце/Марс в Рак.Глупакът му с глупак се опитва да започне работа,от много години е безработен.За него съм споменавала и друг път.СЛВ Телец 8Д,Юпитер Водолей,Плутон Скр.Та той подава преди седмица молба за работа на незначителна позиция за 500лв и понеже е от висшата аристокрация в готовата молба задраскал "Моля да бъда назначен"  и написал "ИСКАМ да бъда назначен".Естествено назначението не се е състояло,особено след интервюто,въпреки дебелите връзки на семейството му с някакъв шеф там.Всъщност го освобождават от всички позиции скоротечно,понеже не им трябва още един директор  :012:
Идеята ми е,че може да не са адекватни смелостта и безочието,но са напълно налични в паднали и заточени Марсове,с или без съвпад към Слънце
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #82 -: Юни 09, 2015, 05:00:14 pm »
Направо за директор трябва да пише заявление. :D И аз познавам един рачешки Марс с огромни амбиции.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #83 -: Юни 09, 2015, 05:01:17 pm »
Абе...
Хм,скорпионите не се славят със смелост,страхливи ли са - ДА, страхливи са,всеки разумен,а защо не добавим и думата мъдър,човек - е страхлив,само лудите не се страхуват,НО онзи страхливия или по-точно казано предпазливия и пресметливия като си направи сметките Отлично - тогава колкото ще смели да се изправят срещу него,тогава той какво ще направи Ще е лудо смел ли - НЕ,ще е спокоен,хладнокръвен,пресметлив отново,и щом реши само ще ритне една част от доминото(например) и всичко ще се стовари върху главата на онзи смелия,който се дере и бие по-гърдите.
Сега,да вмъкна и своята грешка,за голямата ми уста и дългия език,за момента,когато си изпуснах нервите срещу онези Лай**ри и ето виж сега трупам гняв,търпя подигравки и нищо не мога да направя,а вместо това можеше да си използвам мозъка да си премълча,просто да ги запиша в черната книга и да си изчакам момента по Скорпионски,е, от тук насетнe надявам се да не си изпускам нервите независимо дали съм по-силен или по-слаб.
Хладнокръвието и добрата стратегия е Скорпионска черта,но ти си надул Марса ти в Стрелец,което е част от природата ти.А Сатурн Водолей може да изтърпи доста  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #84 -: Юни 09, 2015, 05:10:46 pm »
На Драката кусури не търси. Че има по-големи топки от твоите.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #85 -: Юни 09, 2015, 05:12:04 pm »
Али, намери си тема в бля-бля и там пиши  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #86 -: Юни 09, 2015, 05:13:35 pm »
Какъв е подходът на жените в любовта?

Венера в Овен - "имам по-големи топки от твоите!"  :29: :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #87 -: Юни 09, 2015, 05:15:09 pm »
Направо за директор трябва да пише заявление. :D И аз познавам един рачешки Марс с огромни амбиции.
Марсът/Слънце Рак, за който пиша,го надува тригон с Плутон и му дава направо нечовешка издържливост.Ако го нямаше този тригон момчето нямаше да е жив.Заради "голямата му уста" са го били няколко пъти,бяха го наръгали дълбочко с нож,главата му е цепена няколко пъти,комоциуми.Той не е пригоден да живее и работи с хора,а няма богати родители.Почти е девствен,защото се отвращава от девойките и глупостта им,а и те не го намират добра партия,въпреки,че е красив
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #88 -: Юни 09, 2015, 05:15:30 pm »
http://bnt.bg/predavanyia/istoriya-bg/zhenite-v-ba-lgarskata-istoriya-chast-2
ето нещо, което ми се струва по темата за "успешните хора" у нас;

иначе, може би все още съм твърде млада и идеализмът не ме е напуснал, та някои от изказванията в темата ми дойдоха ниски, но в крайна сметка - всеки с нуждите и потребностите си. а и привичките, особено с тях. Нептун има своето място в картата ми, но не вярвам, че класовите различия могат да бъдат надскочени в любовта, а от един момент нататък - във взаимоотношенията изобщо.

моето поколение се състои основно от две групи - тези с родители, останали да живеят с възпитаните в младините им ценности, и онези, чиито родители са били по-предприемчиви/смели/благоразположени/etc. преди и след промените. аз произхождам от работническо семейство на високообразовани и честни до глупост хора, но през целия си живот съм била заобиколена от децата на т.нар. успешни хора. и все още нямам пример за успял, спрямо моите собствени разбирания, човек - можещ, трудолюбив, честен, извън най-широките дефиниции на блюдолизец, доблестен, добър (тук идеализмът ми прекрачва границата, да:Д) - изобщо - някой, когото мога да уважавам и чийто пример бих избрала да следвам.

тези, по-предприемчивите (избирам да използвам тази дума, защото вече беше зададена), не са ми интересни за общуване, рядко притежават всестранно развитата обща култура, интереси и умения, които стрелецът на ДЦ-то ми и слънцето в 9-и изискват. а още по-рядко са хуманитарно ориентирани, а водолейското ми МЦ иска да се грижи за хората и да спасява света. та да - лично аз се оглеждам за ренесансов тип човек, за който е важно да работи върху себе си преди да тръгне да (се) показва на другите.
//у7 ми е във 2д, та някой ден ще видя на какъв ще попадна:Д. засега предпочитам хора, с които да вървя ръка за ръка, без никой никого да дърпа или тегли)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #89 -: Юни 09, 2015, 05:16:30 pm »
Почти е девствен,защото се отвращава от девойките и глупостта им,а и те не го намират добра партия,въпреки,че е красив


 :D :D :D Добре че не съм мъж, че и аз дотам щях да го докарам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui