И двете светила са "ударени"от Сатурн.Луната ,освен ,че е заточена е и в дом на страдание.Марс в 1ви ,но не вижда асц.Пожари,катастрофи,полиция.Марс е упр.на 7ми и 12ти домове в начален градус.Какво ново по темите,които управлява.Бежанци,вируси,затворници,болници,диви животни.Ще се говори за това.Възможен е пожар във висока сграда,учебно заведение,превозни средства,умишлен палеж.Меркурий е ретрограден-глоби,фишове,актове,за минали нарушения.Венера,упр.на асц ,но и на 6ти дом е в 4ти-Лъв.Вижда асц.Време за почивка,плаж и внимание от хранителни отравяния,изгаряния.Юпитер упр.на 8ми и 11дом е на к4-ще има видимост-църква,съдебна власт,ритуали,инвестиции,партии и обединения ще лобират за нещо.Голям концерт,тържество.
Оста 3-9ти домове е активна.Наши съседи,пътувания,сделки,търговия ,внос/износ -приключване на теми,свързани с тези сфери.Понеже Луната върви към квадрат със Сатурн и опозиция с Меркурий ,периода ще е напрегнат.Проблеми около пътувания в чужбина.
Тази Лунация активира няколко цикли,започнали в 8/9*на знак Овен.Марс/Меркурий,Марс/Сатурн,Меркурий/Сатурн.Някой популярен по 4ти дом-ще отпътува.Луната е в антисия с 22*на знак Стрелец.
Зачестяват ухапванията от всякакви насекоми-кърлежи,оси,бълхи и влечуги също.
Ще се вдигнат данъците на жилища вероятно.